Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dawid82 napisał(-a):

Punkt za Moona :)

Jest tez Seamaster, tyle ze niebieski ;) 

 

Grubo poszedłeś 😁 Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie, ale lepszego nie znalazłem. Może ktoś z szanownych posiadaczy Omeg ma taki problem jak ja. Na co dzień noszę zegarek Seamaster (ref. 212.30.42.50.01.001) na oryginalnej bransolecie najczęściej w połączeniu w koszulą. Bransoleta - głównie przycisk i klamra - są na tyle ostre, że przedzierają mankiet. Ewidentnie tylko jeden i tylko w miejscu styku tych elementów. Nie chcę rezygnować z bransolety, tym bardziej z Seamastera, ale nie chcę też chodzić w postrzępionych koszulach :). Pytanie czy ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zamieniłem jedwabne na poliestrowe i problem sam się rozwiązał. 😜 A tak na serio to kojarzę, że te nowe Omegowe zapięcia to nie tyle są szorstkie pod palcem tam gdzie przyciski tylko tam gdzie jest grawer logo i napisu Omega. I jak mnie pamięć nie myli to w zależności od egzemplarza jest to mniej lub bardziej odczuwalne pod palcem.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy nie za duży, jak na prawdziwego eleganta przystało? fb2dc3c31500e92e7fa4ac31fabd9cbd.jpg45aedd7333d6156f4ee19980581e5069.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę spory jak na garniturę, ale jeszcze akceptowalny na Twojej łapce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Studzicie moje zapały. :)

 

Bierz, nie marudź, to fajny sikor.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest super ale jako typowy elegant nie, trochę za duża :)

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duży na prawdziwego garniturowca. Niestety - bo gdyby nie rozmiar, to by dołączył do mojej skromnej kolekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Undziak napisał(-a):

Jak dla mnie w górnej granicy. Jest fajny. Brać:)

 

Godzinę temu, rmickey napisał(-a):

Jest super ale jako typowy elegant nie, trochę za duża :)

 

Godzinę temu, orlis napisał(-a):

Za duży na prawdziwego garniturowca. Niestety - bo gdyby nie rozmiar, to by dołączył do mojej skromnej kolekcji. 

 

2 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Bierz, nie marudź, to fajny sikor.

Świetny jest, ale jak na prawdziwego eleganta odrobinkę za duży. Obejrzałem go dokładnie, ma piękną "perłowaną" w grysiku szarobiałą tarczę, która naprawdę może się podobać. Jutro podjadę raz jeszcze obejrzeć go, już bez emocji.  

 

Oglądam kolejny raz zdjęcia, no nie wiem - mały nie jest.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny jest, ale jak na prawdziwego eleganta odrobinkę za duży. Obejrzałem go dokładnie, ma piękną "perłowaną" w grysiku szarobiałą tarczę, która naprawdę może się podobać. Jutro podjadę raz jeszcze obejrzeć go, już bez emocji.  
 
Oglądam kolejny raz zdjęcia, no nie wiem - mały nie jest.
Prawdziwego eleganta miałeś i sprzedałeś. Spełniał wszystkie warunki. Średnica, grubość, 2 wskazówki, brak daty i manual.
U Omegi tego niestety nie znajdziesz w obecnej ofercie (nad czym sam bardzo ubolewam).
Ale jak potrzebujesz zegarek casualowy to ten Tresor jest wg mnie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwego eleganta miałeś i sprzedałeś. Spełniał wszystkie warunki. Średnica, grubość, 2 wskazówki, brak daty i manual.
U Omegi tego niestety nie znajdziesz w obecnej ofercie (nad czym sam bardzo ubolewam).
Ale jak potrzebujesz zegarek casualowy to ten Tresor jest wg mnie idealny.
Rasowego casuala już mam - Lange 1815 Up/Down.  Może raz jeszcze spojrzę na tego JLC, którego przymierzałem w grudniu w Kruku. Chociaż to też nie jest 100% garniturowiec.

4a93d0cdda0ad0ae5b43b7d29b7666cb.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Rasowego casuala już mam - Lange 1815 Up/Down.  Może raz jeszcze spojrzę na tego JLC, którego przymierzałem w grudniu w Kruku. Chociaż to też nie jest 100% garniturowiec.

 

A kto powiedział, że trzeba mieć tylko jednego casuala ? :D Ten ALS i Omega Tresor to zupełnie dwie inne bajki.

 

Gdybym ja wybierał casuala od Omegi to było by to:
https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-city-editions-co-axial-master-chronometer-39-5-mm-51113402006002
 

A jeśli bym miał wybrać Tresora, to raczej tego:
https://www.omegawatches.com/watch-omega-de-ville-tresor-co-axial-master-chronometer-40-mm-43553402109001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie, czy nie za duży, jak na prawdziwego eleganta przystało? fb2dc3c31500e92e7fa4ac31fabd9cbd.jpg45aedd7333d6156f4ee19980581e5069.jpg

Zdecydowanie lepiej niż na mojej. Jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, alleck napisał(-a):

Można go gdzieś w Polsce obejrzeć/przymierzyć?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Można go gdzieś w Polsce obejrzeć/przymierzyć?

To edycje które były dostępne jedynie w danym kraju bądź mieście u AD. Ta którą pokazałem była dostępna w Szwajcarii.

Tu masz inne:

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/heritage-models/city-edition/catalog

Na chrono widziałem dokładnie tę wersję kilka miesięcy temu i była to oferta z Polski. Później kojarzę, że w tym wątku go ktoś pokazał. Czy kupił z chrono ? Czy gdzieś indziej ? Nie wiem, nie pamiętam też kto to był. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alleck napisał(-a):

To edycje które były dostępne jedynie w danym kraju bądź mieście u AD. Ta którą pokazałem była dostępna w Szwajcarii.

Tu masz inne:

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/heritage-models/city-edition/catalog

Na chrono widziałem dokładnie tę wersję kilka miesięcy temu i była to oferta z Polski. Później kojarzę, że w tym wątku go ktoś pokazał. Czy kupił z chrono ? Czy gdzieś indziej ? Nie wiem, nie pamiętam też kto to był. 

Wszystkie są fajne, ale tak naprawdę to ja czekam na nowy wypust od JLC, aż pokaże się w Polsce. Sorry za offtop.   

Master Ultra Thin Moon JLC 1368430 (przód) Duży rozmiar


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, alleck napisał(-a):

Później kojarzę, że w tym wątku go ktoś pokazał. Czy kupił z chrono ? Czy gdzieś indziej ? Nie wiem, nie pamiętam też kto to był. 

 

O proszę i znalazłem :) 

16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wszystkie są fajne, ale tak naprawdę to ja czekam na nowy wypust od JLC, aż pokaże się w Polsce. Sorry za offtop.   

No fajny ten JLC, ale bez faz księżyca i datownika byłby dla mnie jeszcze fajniejszy :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Rasowego casuala już mam - Lange 1815 Up/Down.  Może raz jeszcze spojrzę na tego JLC, którego przymierzałem w grudniu w Kruku. Chociaż to też nie jest 100% garniturowiec.

 

 

A szukasz teraz typowego garniturowca, czy eleganta edc? Jeśli to drugie to co jest na nie w seamaster 1948?

 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

A szukasz teraz typowego garniturowca, czy eleganta edc? Jeśli to drugie to co jest na nie w seamaster 1948?

 

Mierzyłem je jakieś 2 lata temu. Nie moja bajka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

A szukasz teraz typowego garniturowca, czy eleganta edc? Jeśli to drugie to co jest na nie w seamaster 1948?

 

spacer.png

 

No to raczej EDC dla miłośników vintydż. I jak to EDC przyjmie prawie każdy pasek od croco do NATO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

 

 

 

Świetny jest, ale jak na prawdziwego eleganta odrobinkę za duży. Obejrzałem go dokładnie, ma piękną "perłowaną" w grysiku szarobiałą tarczę, która naprawdę może się podobać. Jutro podjadę raz jeszcze obejrzeć go, już bez emocji.  

 

Oglądam kolejny raz zdjęcia, no nie wiem - mały nie jest.

Pytanie. Mankiet - spinki. Za duży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

A szukasz teraz typowego garniturowca, czy eleganta edc? Jeśli to drugie to co jest na nie w seamaster 1948?

 

 

 

Dekiel z Invicty. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.