Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Godny godny. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MocnyFull napisał(-a):

Dzień dobry.

Już byłem blisko aby zakupić Breitlinga ale jednak się wycofałem i natrafiłem na tego, tą :) Co myślicie?

Szukam na lato i na dłużej, niebieskiego. Podoba mi się mega i nie chce pytać czy wizualnie fajny czy nie tylko czy mechanizm w tej 300 tce jest godny zapłaty za nią 26 000?

56396006a368e941a7a61dbbce6e9388.jpg

 

Mnie się podoba bardzo, jedyny problem jaki mam to brak zewnętrznego AR.

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aspekt wodoszczelności jest trochę ważny. Nie kumam jak można takie małe WR zrobić w takim zegarku. Przy tej grubości koperty niektórzy są w stanie dać nawet 500m (Sinn U50).

Uważam, że w XXI wieku w zegarku za prawie 40k to wręcz must have i mało mnie obchodzi, że historycznie było niskie WR.

 

A już totalnie rozbawiła mnie informacja od pana w butiku Omegi, że "przecież do lotu w kosmos nie trzeba większego WR". No tak bo ja co sobotę wskakuje na orbitę poczilować ze znajomymi w swojej stacji orbitalnej :)  LOL

 

W ramach żartu podam jeszcze info od Pana z butiku i jego odpowiedź do dyskusji o cenie: "Omega już dawno dogoniła Rolex'a lub nawet go jakościowo przegoniła" ;) 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pisar napisał(-a):

Dla mnie aspekt wodoszczelności jest trochę ważny. Nie kumam jak można takie małe WR zrobić w takim zegarku. Przy tej grubości koperty niektórzy są w stanie dać nawet 500m (Sinn U50).

Uważam, że w XXI wieku w zegarku za prawie 40k to wręcz must have i mało mnie obchodzi, że historycznie było niskie WR.

 

A już totalnie rozbawiła mnie informacja od pana w butiku Omegi, że "przecież do lotu w kosmos nie trzeba większego WR". No tak bo ja co sobotę wskakuje na orbitę poczilować ze znajomymi w swojej stacji orbitalnej :)  LOL

 

W ramach żartu podam jeszcze info od Pana z butiku i jego odpowiedź do dyskusji o cenie: "Omega już dawno dogoniła Rolex'a lub nawet go jakościowo przegoniła" ;) 

 

Gdyby moonwatch miałby istotnie zwiększyć WR to trzeba by zastosować m.in. zakręcane puchery. A to moim zdaniem słaby użytkowo pomysł, który pozbawi sens używania chronografu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pisar napisał(-a):

Dla mnie aspekt wodoszczelności jest trochę ważny. Nie kumam jak można takie małe WR zrobić w takim zegarku. Przy tej grubości koperty niektórzy są w stanie dać nawet 500m (Sinn U50).

Uważam, że w XXI wieku w zegarku za prawie 40k to wręcz must have i mało mnie obchodzi, że historycznie było niskie WR.

 

A już totalnie rozbawiła mnie informacja od pana w butiku Omegi, że "przecież do lotu w kosmos nie trzeba większego WR". No tak bo ja co sobotę wskakuje na orbitę poczilować ze znajomymi w swojej stacji orbitalnej :)  LOL

 

W ramach żartu podam jeszcze info od Pana z butiku i jego odpowiedź do dyskusji o cenie: "Omega już dawno dogoniła Rolex'a lub nawet go jakościowo przegoniła" ;) 

 

No właśnie OMEGA a raczej jej zarząd dobrze o tym wiedzą, często oglądam 

i merytorycznie wypowiadają się dlaczego. Dlatego te drastyczne podwyżki bardzo mnie smucą jeżeli za nie długo będzie trzeba płacić po 40 tyś zł za podstawowego SMP 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mnie się podoba bardzo, jedyny problem jaki mam to brak zewnętrznego AR.
 
 

A to nie jest zaleta?
Mniej się chyba rysuje szkło jak go nie ma…
Ten Wewnetrzny AR nie robi wystarczającego wow?
To może być jeszcze lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sanik napisał(-a):

Gdyby moonwatch miałby istotnie zwiększyć WR to trzeba by zastosować m.in. zakręcane puchery. A to moim zdaniem słaby użytkowo pomysł, który pozbawi sens używania chronografu.

Ale przeciez nie musisz ich zakrecac jak np. nie plywasz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Ale przeciez nie musisz ich zakrecac jak np. nie plywasz 😉

 

Dla Daytony Rolex podaje wodoszczelność z zakręconymi i bez? Żeby sie nie okazało, że jak odkręcone to na deszcz nawet nie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):

A to nie jest zaleta?
Mniej się chyba rysuje szkło jak go nie ma…
Ten Wewnetrzny AR nie robi wystarczającego wow?
To może być jeszcze lepiej?

 

Dla mnie to wada, albo inaczej - dwustronny AR jest wielką zaletą. Powoduje, że szkła praktycznie nie widać i można zachwycać się tarczą. Brak zewnętrznego AR powoduje, że często nie widać tarczy tylko odbicie w szkle. Spójrz na poniższe wideo, zobaczysz co mam na myśli:

 

 

 

Oczywiście to jest moje zdanie. Słyszałem o problemach z rysowaniem zewnętrznego AR u niektórych, ja się z tym nigdy nie spotkałem. Niektórzy też uważają błysk szkła bez AR jako zaletę, ja nie.

 

Zdecydowanie wolę zegarki, w których szkło pełni rolę jedynie ochronną, ale go nie widać :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, swierszczu napisał(-a):

Ostatnio dosyć często bywam na basenie i za cholerę nikogo nie widziałem z omega rolkiem czy tudorem w wodzie. Raczej bez lub z typowymi sportowymi typu garmin wiec nie pitolcie głupot 

 

Widocznie nie bywamy na tym samym basenie 😉 Dla mnie tu akurat ważna cecha i często wykorzystywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jeszcze zwyklejszy, bo prowincjonalny, a jedyną osobą z Omegą na basenie jestem ja 😁 Niemniej w tym żarcie chodziło mi o to, że akurat dla mnie WR ma praktyczne znaczenie i lubię jak nie musze zmieniać zegarka idąc na basen, czy na urlopie przechodząc ze śniadania na plażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

 

 

W ramach żartu podam jeszcze info od Pana z butiku i jego odpowiedź do dyskusji o cenie: "Omega już dawno dogoniła Rolex'a lub nawet go jakościowo przegoniła" ;) 

 

Z tym się akurat prawie zgodzę, mając jedno i drugie nie widzę przewagi żadnego, kwestia gustu, wygody dla konkretnego człowieka i magii marki poprawiającej odbiór i niwelującej wady. 

34 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):


A to nie jest zaleta?
Mniej się chyba rysuje szkło jak go nie ma…
Ten Wewnetrzny AR nie robi wystarczającego wow?
To może być jeszcze lepiej?

Zdecydowanie podwójny AR daje znacznie lepszy efekt wizualny - żeby zostać w tej marce wystarczy porównać starsze wersje SMP300 z ceramicznymi, przepaść. U mnie w pierwszej SMPc niestety widać już mikroryski, zwłaszcza w ostrym świetle ale można z tym żyć a jak już nie można to nowe szkło kosztuje ok 1000zł

3 minuty temu, rmak napisał(-a):

Ja na jeszcze zwyklejszy, bo prowincjonalny, a jedyną osobą z Omegą na basenie jestem ja 😁 Niemniej w tym żarcie chodziło mi o to, że akurat dla mnie WR ma praktyczne znaczenie i lubię jak nie musze zmieniać zegarka idąc na basen, czy na urlopie przechodząc ze śniadania na plażę.

Taka jest dla mnie idea EDC - noszę wszędzie i zawsze, poza jakimiś ekstremalnymi zajęciami ale basen do nich chyba nie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko zaświeciło.

IMG_2298.thumb.jpg.24cc2367c0cf454f3db705ee2db4c44b.jpgIMG_2297.thumb.jpg.44321ab8584bc25deae0b34363848076.jpgIMG_2296.thumb.jpg.2329ff24e1b6400739899405327ec503.jpgIMG_2294.thumb.jpg.54a274bd843ec693bcf72b56c418a1fe.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

Ale przeciez nie musisz ich zakrecac jak np. nie plywasz 😉

Niby tak, ale skoro mam chronić przed przypadkowym zamoczeniem, to lepiej mieć zakręcone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na jakim basenie schodzicie poniżej 50m, ja nawet podczas urlopu nie schodzę głębiej niż na 20m, choć zegarek pozwala na 300.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WR 50m nie oznacza że z zegarkiem można się zanurzyć na maksymalnie 50m.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Teufel26 napisał(-a):

Zastanawiam się na jakim basenie schodzicie poniżej 50m, ja nawet podczas urlopu nie schodzę głębiej niż na 20m, choć zegarek pozwala na 300.

Zejdź z twoim zegarkiem na 300 m (pomijając fakt że to zadanie dla najlepszych nurków) a bardzo się zdziwisz co z niego zostanie. Z 300m to możesz sobie do 30 metrów zejść. Zejdź choćby na 50, a zegarek już może mieć problemy ze szczelnością. 
 

Ja z moim Casio ze 100m byłem raz na 18 metrach i miał ogromne problemy ze szczelnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Teufel26@tbn - Wy tak powaznie o tych metrach??? 😳 Jesli tak, to warto sobie o tym poczytac (ciśnienie statyczne wody), zeby nie siac takich info na nowych forumowiczow 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nurkiem, nie przeprowadzałem żadnych testów szczelności, sugeruje się tylko i wyłączne danymi producenta. Biorąc pod uwagę, że producent wykonuje testy w warunkach laboratoryjnych, sądzę że 50 metrów wystarcza do codziennego użytku.
8fe10075c851259a5287b330ef54d113.png
01c49bb93afae66d354718a5e39ca9d2.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Teufel26 napisał(-a):

Nie jestem nurkiem, nie przeprowadzałem żadnych testów szczelności, sugeruje się tylko i wyłączne danymi producenta. Biorąc pod uwagę, że producent wykonuje testy w warunkach laboratoryjnych, sądzę że 50 metrów wystarcza do codziennego użytku.

 

W zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Teufel26 napisał(-a):

Nie jestem nurkiem, nie przeprowadzałem żadnych testów szczelności, sugeruje się tylko i wyłączne danymi producenta.

Ja tez nie jestem, ale nie zastanowilo Cie to, ze w zegarkach z wodoszczelnoscia 30m nie powinno sie wchodzic nawet po prysznic? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.