Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Osy123 napisał(-a):

To nie jest zwykla P.O. I wyceniana podobnie do glownego konkurenta.

Tylko ten "glowny konkurent" ma za soba fajna historie, fajne (nawiazujace do wyprawy) kolory etc.  A tu? No jest troszke inaczej... 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

Tylko ten "glowny konkurent" ma za soba fajna historie, fajne (nawiazujace do wyprawy) kolory etc.  A tu? No jest troszke inaczej... 😬

Ale to może być początek pięknej historii, rekord na koncie już jest 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No historia może i słaba, ale nadal lepsza niż Rolexa Daytony xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Zależy czego oczekujesz od zegarka. Jeśli odrobiny melancholii, historii i ikoniczności oraz absolutnie stuprocentowej czytelności zegarka - tylko Moon.

 

Jeśli wydając tyle kasy chcesz odrobinę luksusu, błysk na indeksach, wskazówkach, żywą tarczę krzyk z daleka "jestem drogim zegarkiem" to '57 :). Zauważ, że oprócz wersji czarnej z fauxpatiną (tutaj masz tarczę matową z cofniętymi indeksami) pozostałe mają indeksy nakładane, co robi dużą różnicę w odbiorze zegarka (luknij na moje wideo porównujące Moona z Moonphase). Wskazówki broad arrow w tym zegarku są też zaj*** wypolerowane i błyskają pięknie.

 

Moon to moon - wół roboczy dla każdego.

 

Trochę się zgodzę...ale:

- Moon jest mega zarżniętą Omegą...i cholera coraz trudniej się przekonać, żeby za niego tyle płacić

- Nowy '57 ma super rozmiar - imho lepszy od Moona

- Fajne nowe kolory, a do tego bransoleta z Ed White'a (chyba)

 

Minus nowej '57 to list price około 40k za zegarek...który w sumie fajnym EDC może być.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieleń i złoto - super. Jestem też ciekawy jaki będzie odbiór "na żywo" zielonej 300, i kiedy będzie można ją zobaczyć w salonie ?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co się kolegom nie podoba? Że delikatna korekta dizajnu i nowe kolorki za więcej kasy. Do kogo te pretensje?

Przecież  to wina ….Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, desmo napisał(-a):

Ale co się kolegom nie podoba? Że delikatna korekta dizajnu i nowe kolorki za więcej kasy. Do kogo te pretensje?

Przecież  to wina ….Rolexa.

Na to wygląda...;)

Rolex sales rocket to over CHF 8 billion in 2021 (watchpro.com)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Z zielona bedzie podobnie.d2a087a0770652a148eddde01d41cd03.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

 

jak bedzie "od ręki" to chyba się skuszę


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne nowości od Omegi. Pięknie wyglądają złote Speedmastery. Też jestem ciekaw jak na żywo będzie się prezentować zielona 300 - na renderach mi się podoba.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedmastery 57 w mojej opinii zapowiadają się bardzo dobrze. Miałem kiedyś poprzednią wersję z niebieską tarczą i była dla mnie nieco za duża, ale zmniejszenie koperty powinno zrobić z niej zegar z fajnymi proporcjami.
Na duży plus nakładane indeksy i logo w kolorowych wersjach, choć czarna może na żywo zaskoczyć (gdyby w czarnej zrobili nakładane logo, byłoby prawie idealnie).
Chętnie zobaczę je na żywo, przynajmniej nie powinno być z tym problemu No i zapisywać się nie trzeba


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty Speedmaster sztos, 300m tez super :) jak ja lubię zielone zegarki 😍


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, hylu napisał(-a):

nowe aqua terry wyglądają dobrze. choć szkoda ze nie ma już poprzecznych pasów na tarczy

 

 

Boazerię zabrali, a cenę podnieśli 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hylu napisał(-a):

nowe aqua terry wyglądają dobrze. choć szkoda ze nie ma już poprzecznych pasów na tarczy

 

 

 

To był chyba pomysł na odróżnienie tych trzydziestek ósemek od większych czterdziestek jedynek.

 

Godzinę temu, instabottles napisał(-a):

Boazerię zabrali, a cenę podnieśli 😉

 

 

Do tego mechanizm piętro niżej - 8800 zamiast 8900 jak na większych.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowe aqua terry wyglądają dobrze. choć szkoda ze nie ma już poprzecznych pasów na tarczy
 
 

Już w ogóle nie będzie boazerii czy zostaje w większej wersji?
Te AT naprawdę fajne, przyjemny rozmiar i grubość a niebieska piękna, szkoda że nie ma turkusowej - zamówiłbym od razu pięć i spłacił kredyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj, to już było, tylko lepsze...

 

908f64bb1214b82a5c2739069dacc23f.jpg

 

Aqua Terra to jest taki śmietnik/brudnopis projektowy że aż smutno na to patrzeć. 50 rozmiarów, mały sekundnik, duży sekundnik, data na 3 (z ramką i bez), data na 6, chronograf, worldtimer, polerowana bransoleta, szczotkowana bransoleta, boazeria pionowo/poziomo. Masakra. Ja rozumiem że to miał być projekt w stylu DJ, taki uniwersalny do wszystkiego z ogromną liczbą wariantów kolorystycznych. Natomiast trzeba by jakiś język designu przyjąć i się go trzymać. Wygląda to tak, jakby Omega raz do roku organizowała program stażowy, gdzie zadaniem rekrutacyjnym było zaprojektowanie kolejnego wariantu AT. Zwycięzca dostaje staż, a jego projekt idzie do produkcji.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe AT to taki powrót do korzeni. AT na 2500 też nie miały boazerii/sidingu.

 

om.thumb.jpg.863941d0abd9d7b22c16340b859d78df.jpg

(zdjęcie z sieci)

 

P.S. O kolega był szybszy, ale czy starsza AT na 2500, lepsza niż obecne? nie jestem pewny. Miałem w ręku AT z jasną tarczą i złotymi indeksami/wskazówkami, strasznie się napaliłem na zakup patrząc na zdjęcia, wziąłem do ręki i czar prysł. Dlatego kupiłem nowszy model. Nowszy bardziej trafił w mój gust.

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czekaj, to już było, tylko lepsze...
 
908f64bb1214b82a5c2739069dacc23f.jpg&key=008bab1e02f382eae5c45be343da053250023fa9ab92d66d4956a4bcc37d314b
 
Aqua Terra to jest taki śmietnik/brudnopis projektowy że aż smutno na to patrzeć. 50 rozmiarów, mały sekundnik, duży sekundnik, data na 3 (z ramką i bez), data na 6, chronograf, worldtimer, polerowana bransoleta, szczotkowana bransoleta, boazeria pionowo/poziomo. Masakra. Ja rozumiem że to miał być projekt w stylu DJ, taki uniwersalny do wszystkiego z ogromną liczbą wariantów kolorystycznych. Natomiast trzeba by jakiś język designu przyjąć i się go trzymać. Wygląda to tak, jakby Omega raz do roku organizowała program stażowy, gdzie zadaniem rekrutacyjnym było zaprojektowanie kolejnego wariantu AT. Zwycięzca dostaje staż, a jego projekt idzie do produkcji.

Dużo w tym prawdy, fakt, nie mogą się zdecydować jak to ma wyglądać.
Lepsze nie, miałem tą pierwszą AT, mam Skyfalla i to jest zdecydowany progres, chociażby w kwestii mechanizmu.
AT to jest super uniwersalny zegarek, dla mnie z jedną jedyną wadą - luma na wskazówce minutowej jest tylko na grocie i przez to jest w zasadzie niewidoczna w ciemności a w pozostałych miejscach też bardzo słabo.
Aha, i jeszcze zapięcia nie lubię, wolałbym coś takiego jak w SMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Bugs napisał(-a):


Już w ogóle nie będzie boazerii czy zostaje w większej wersji?
Te AT naprawdę fajne, przyjemny rozmiar i grubość a niebieska piękna, szkoda że nie ma turkusowej - zamówiłbym od razu pięć i spłacił kredyty.

W rozmiarze 38 są dostępne obydwie wersje - z boazerią i bez - przynajmniej na stronie Omegi.

Cenowo boazeria po staremu, nówki już z uwzględnieniem energy surcharge :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje podsumowanie jest takie- idą mocno ZA Rolex i ciągle są ZA

ale kolorowe AT, hulkowa zielona 300 czy "inspirowana" DeepSea Omega Ultra Deep to troszkę żenujące jest 

 

posiadacz niebieskiej 300 z sedna gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

moje podsumowanie jest takie- idą mocno ZA Rolex i ciągle są ZA

ale kolorowe AT, hulkowa zielona 300 czy "inspirowana" DeepSea Omega Ultra Deep to troszkę żenujące jest 

 

posiadacz niebieskiej 300 z sedna gold

Tego zielonego bym się nie czepiał, bo to ostatnio modny kolor i chyba wszyscy coś zielonego mają w nowościach już od zeszłego roku.

 

  

19 minut temu, Bugs napisał(-a):


Dużo w tym prawdy, fakt, nie mogą się zdecydować jak to ma wyglądać.
Lepsze nie, miałem tą pierwszą AT, mam Skyfalla i to jest zdecydowany progres, chociażby w kwestii mechanizmu.
AT to jest super uniwersalny zegarek, dla mnie z jedną jedyną wadą - luma na wskazówce minutowej jest tylko na grocie i przez to jest w zasadzie niewidoczna w ciemności a w pozostałych miejscach też bardzo słabo.
Aha, i jeszcze zapięcia nie lubię, wolałbym coś takiego jak w SMP

Też uważam, że 2 generacja z pionową boazerią, ramką daty i rozmiarem 38,5mm to najlepsza AT w historii. Ale to było jakieś rozwinięcie tej poprzedniej na 2500. Teraz to już kompletny chaos.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega już dawno rozpieprzyła na drobne większość swoich najpopularniejszych linii. To ciągłe majstrowanie przy AT, PO, SMP. Jeszcze tylko moonwatch w klasycznej wersji się broni.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.