Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te nowe wypusty, ale widać, że patrzą na Rolka mocno. Zielona SMP nawet fajnie na zdjęciach, ciekawe jak na żywo. Hulk mi się nie podobał zbytnio. Ja dalej czekam na jakąś klasyczną 300 ze sword hands w 40-41mm, może następnym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne te nowe wypusty, ale widać, że patrzą na Rolka mocno. Zielona SMP nawet fajnie na zdjęciach, ciekawe jak na żywo. Hulk mi się nie podobał zbytnio. Ja dalej czekam na jakąś klasyczną 300 ze sword hands w 40-41mm, może następnym razem.

Nie ma co czekać, trzeba po prostu kupić sobie starą, jedyne co jej brakuje to dwustronny AR i ceramiczny bezel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Jesli to będzie ooor zbliżony do AT do nawet fajnie to kozę wyglądać np z czarna guma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak podsumować to nowości polegają głównie na:

- zielonym diverze entry level (w obrębie marki entry)

- diverem "rekordzistą"

- kolorowych tarczach w modelu sportowo/eleganckim

- kolejnych odmianach (złoto, kolory) flagowego chrono

 

Oni nie patrzą mocno w stronę Rolka tylko zrzynają koncepcje "nowości" aż miło. Tylko czekać jak za rok pojawi się błękitna AT Tiffany. Z taką historią marki jest to dla mnie już nie irytujące, ale wkurwiające. "No time to design" zdaje się już nie dotyczy tylko homarów od Pagani, ale też samej Omegi 😕 

 

Pierwsze memy już powstały. Oczywiście nie są takie cheap, ale zaraz na pewno ktoś stworzy podobną grafikę z OP/DJ - AT.

 

 

275300472_1425656874536387_5462548982861554225_n.jpg.8bcbf130b0050bdde5c0013123cb7d6f.jpg

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli to będzie ooor zbliżony do AT do nawet fajnie to kozę wyglądać np z czarna guma. 

Po jakiemu to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto
28 minut temu, Bugs napisał(-a):


Po jakiemu to?

😂 po rolexowemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




 
Do tego mechanizm piętro niżej - 8800 zamiast 8900 jak na większych.


W AT 38mm dotychczas tez tak bylo. Tak samo jak w P.O. 39.5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nicon napisał(-a):

 

Też uważam, że 2 generacja z pionową boazerią, ramką daty i rozmiarem 38,5mm to najlepsza AT w historii. Ale to było jakieś rozwinięcie tej poprzedniej na 2500. Teraz to już kompletny chaos.

 

Pamiętam pierwszą generację Aqua Terry na werku 2500 i jak bardzo ten zegarek mi się podobał. Klasyczny i ponadczasowy, zawsze modny. Do tego w klasycznych kolorach.

Potem zrobili na werku 8500, co było oczywiście dużym postępem technicznym. Dodali pionową boazerię, ramkę daty, większe indeksy, pozostawiając klasyczną kolorystykę. W kolejnej odjęli ramkę daty, to znaczy że ktoś uznał, że ramka była słaba, wypolerowali środkowe ogniwa bransy. Potem zmienili boazerię na poziomą, datę dali na 6, dali inną koronkę. Czyli co? Pionowa boazeria i cała reszta były nieudane? Matowa bransoleta była do doopy? Wersji niebieskich zrobili chyba ze trzy, dołożyli zielony. Już nie ogarniam nawet, czy była jeszcze jakaś kolejna wersja. To co jest teraz to kolejne zmiany, zabrali boazerię, dali kolory z wesołego miasteczka.

Quo vadis? Następna będzie z kratką? Cieniowane kolorki? Przecież te najnowsze wyjdą z mody najpóźniej za 1-2 lata. Zamiast stworzyć ikonę i ją utrwalać, zrobili z AT odpust.

Rozumiem potrzeby dokonywania zmian w poszczególnych modelach, ale nie bez przerwy i nie w taki chaotyczny sposób.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bugs napisał(-a):


Nie ma co czekać, trzeba po prostu kupić sobie starą, jedyne co jej brakuje to dwustronny AR i ceramiczny bezel


Niby tak, ale mam Bonda w aluminium, chętnie bym zobaczył Petera Blake’a w nowoczesnym wydaniu, ale bez powiększania i z jakaś ciekawa bransoleta. Ewentualnie 300 master z normalna luma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym prawdy, fakt, nie mogą się zdecydować jak to ma wyglądać.
Lepsze nie, miałem tą pierwszą AT, mam Skyfalla i to jest zdecydowany progres, chociażby w kwestii mechanizmu.
AT to jest super uniwersalny zegarek, dla mnie z jedną jedyną wadą - luma na wskazówce minutowej jest tylko na grocie i przez to jest w zasadzie niewidoczna w ciemności a w pozostałych miejscach też bardzo słabo.
Aha, i jeszcze zapięcia nie lubię, wolałbym coś takiego jak w SMP
Spokojnie, luma na wskazówkach w Datejust też ledwo świeci.

76e1b0ac6f907b799371e0e6f61ade16.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, nicon napisał(-a):


Lepiej późno niż wcale, pytanie tylko na ile to rzeczywista refleksja, a ile zwyczajne trudności z operowaniem na tym rynku w obliczu sankcji i troska o wizerunek. Ciekawe czy inne firmy ze Szwajcarii pójdą za ich przykładem. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2022 o 11:24, sanik napisał(-a):

Gdyby moonwatch miałby istotnie zwiększyć WR to trzeba by zastosować m.in. zakręcane puchery.  ...

Nie. W moim byłym Hamiltonie WR 100 a nie miał zakręcanych pucherów. Zresztą w Monaco, Carrera i innych moich chrono WR był 100 a nie miały zakręcanych pucherów. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Nosząc zegarek jakikolwiek ile razy ma on styczność z woda? Jak nie wejdę z nim pod prysznic to ani razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie. W moim byłym Hamiltonie WR 100 a nie miał zakręcanych pucherów. Zresztą w Monaco, Carrera i innych moich chrono WR był 100 a nie miały zakręcanych pucherów. 

W Longines diver 1967 którego kiedyś miałem  z wr300 i tez nie były zakrecane pushery 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie. W moim byłym Hamiltonie WR 100 a nie miał zakręcanych pucherów. Zresztą w Monaco, Carrera i innych moich chrono WR był 100 a nie miały zakręcanych pucherów. 

Chodziło mi o istotne zwiększenie szczelności, choć 100 to już wartość wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):


Lepiej późno niż wcale, pytanie tylko na ile to rzeczywista refleksja, a ile zwyczajne trudności z operowaniem na tym rynku w obliczu sankcji i troska o wizerunek. Ciekawe czy inne firmy ze Szwajcarii pójdą za ich przykładem. 

 

Korporacje i refleksja? haha dobre

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Scaut napisał(-a):

W Longines diver 1967 którego kiedyś miałem  z wr300 i tez nie były zakrecane pushery 😉

Ciekawe jakby ten diver zaeragował, gdyby pod wodą puszer się wcisnął? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sanik napisał(-a):

Ciekawe jakby ten diver zaeragował, gdyby pod wodą puszer się wcisnął? 😀

Wiadomo jak… tak samo jakbyś odkręcił zakręcany pusher i wcisnął…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie ile moze byc warta uzywana (w bardzo dobrym stanie, delikatne rysy na zapieciu bransolety) Omega Seamaster 300 Diver kupiona w grudniu 2013r (ref. 212.30.41.20.01.003)?  W komplecie z zegarkiem pudelko, wszystkie dokumenty, dowod zakupu oraz pasek NATO Omega 031ZSZ002044.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zarzych napisał(-a):

Witam wszystkich, mam pytanie ile moze byc warta uzywana (w bardzo dobrym stanie, delikatne rysy na zapieciu bransolety) Omega Seamaster 300 Diver kupiona w grudniu 2013r (ref. 212.30.41.20.01.003)?  W komplecie z zegarkiem pudelko, wszystkie dokumenty, dowod zakupu oraz pasek NATO Omega 031ZSZ002044.

Cześć, rynek trochę powariowal ostatnimi dniami, ale Ok 15 tys powinna być warta. Trzeba tez pamiętać ze jeśli nie miała robionego serwisu to po 9 latach użytkowania wypadałoby go zrobić. koszt  w aso omegi Ok 2/2,5 tys. Poza aso polowe tego a nawet mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Korporacje i refleksja? haha dobre

 


Niby człowiek wie, ale czasem się łudzi. ;)

Z innej beczki, tem ultra deep ma oficjalna certyfikacje ISO dla diverow, chyba jedyny w ofercie co Omega się chwali. Nie powinno być wątpliwości czy zejdzie na 6000m bez przecieku. ;) Co prawda procedura wewnętrzna Omegi testowania innych diverow  jest chyba w zasadzie ta sama, kwestia papierka który z tego co wiem jest kosztowny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Scaut napisał(-a):

Cześć, rynek trochę powariowal ostatnimi dniami, ale Ok 15 tys powinna być warta. Trzeba tez pamiętać ze jeśli nie miała robionego serwisu to po 9 latach użytkowania wypadałoby go zrobić. koszt  w aso omegi Ok 2/2,5 tys. Poza aso polowe tego a nawet mniej. 

Pamiętając że w ASO w cenie serwisu są nowe wskazówki, koronka, zawór helowy oraz odświeżenie koperty i bransolety.

Aktualna cena serwisu stalowej SMPc w SGP to 2200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.