Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam pytanie co do swojej Omegi.

 

Obecnie traci ok 2,5s na dobę. Nie żeby mnie to jakoś mega martwiło ... ale to jednak poza specyfikacją.

 

Zegarek był jako nowy i chodzi ponad tydzień. Czy mam liczyć, że to się jakoś z czasem dotrze i wyrówna, czy raczej zostanie już jako spóźniający się ?


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 sekundę na dobę - nie ma się czym przejmować, bo to bardzo dobry wynik. Próbuj odkładać zegarek na noc w różnych pozycjach.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Mav napisał(-a):

Hejka, mam pytanie co do swojej Omegi.

 

Obecnie traci ok 2,5s na dobę. Nie żeby mnie to jakoś mega martwiło ... ale to jednak poza specyfikacją.

 

Zegarek był jako nowy i chodzi ponad tydzień. Czy mam liczyć, że to się jakoś z czasem dotrze i wyrówna, czy raczej zostanie już jako spóźniający się ?

nie masz co sie martwic moja PO tez na pocatku tak miała teraz po 4 miesiacach  okolo +1,5 sek/24

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super, dzięki Panowie, uspokoiliście mnie :)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden problem ze Swatchem - ile osób widząc na ręku posiadacza prawdziwego Speediego pomyśli że to bioceramik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😂

.. ale gdzie tu ten "jeden problem"? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielu. Ci co się znają nie będą mieli problemu odróżnić. A zdecydowana większość ludzi i tak nie patrzy co ktoś nosi na nadgarstku. A nawet jeśli ktoś pomyśli to co z tego? Ja noszę zegarek dla siebie, a nie poklasku innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mroova napisał(-a):

Mam tylko jeden problem ze Swatchem - ile osób widząc na ręku posiadacza prawdziwego Speediego pomyśli że to bioceramik ?

żadna, ci co wiedzą o co chodzi w zegarkach nie będą mieć problemu, reszta ma to w nosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego Moonswatcha bez spania pod sklepem ;)

 

Peace Panowie. To tylko zegarki a Wy się kłocicie co jest na nich napisane.

 

E30005CB-962C-45BA-AD23-5D354DB51921.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam speediego, więc dla mnie to jedynie "problem teoretyczny".

Wbrew pozorom wiele osób już wie, bądź też nowopoznawani patrzą, co mamy na nadgarstkach. Nawet jeśli oceniają je jedynie jako prestiżowe, drogie zegarki.  Wydanie 30 koła na zegarek tak bardzo podobny do jednego ze Swatchy dla niektórych może być bezsensowne. 

Edytowane przez mroova
Dla niektórych potencjalnych nabywców Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem to strzał w kolano Omegi, spadnie im sprzedaż 😞

 

.. o jakieś 0.00000001 proc


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emocje, jakie wywołała wczorajsza premiera, są niesamowite! Na niemieckim forum, temat "Omega X Swatch Speedmaster MoonSwatch - Sammelthread", założony w środę około południa, ma już 3 tys. odpowiedzi... Przez moment chodziła mi po głowie myśl, żeby wybrać się do Hamburga i zobaczyć na żywo to "cudo"! Oba butiki, są od siebie oddalone o około 200 metrów😁Zwyciężył zdrowy rozsadek i wybrałem rower. Dziś  na ebay-u znalazłem ponad 130 ogłoszeń sprzedaży moon-swatcha w okolicach 1000€🤢 Masakra jakaś!

W sumie nie rozumiem, dlaczego w temacie Omegi toczy się dyskusja o "Swatchu"...


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mroova napisał(-a):

Nie mam speediego, więc dla mnie to jedynie "problem teoretyczny".

Wbrew pozorom wiele osób już wie, bądź też nowopoznawani patrzą, co mamy na nadgarstkach. Nawet jeśli oceniają je jedynie jako prestiżowe, drogie zegarki.  Wydanie 30 koła na zegarek tak bardzo podobny do jednego ze Swatchy dla niektórych może być bezsensowne. 

Idąc tym troperm, po co kupować Suba, jak "podobne" zegarki innych maerk są tańsze i nie piszę o fejkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób dziwi się skąd połączenie tak skrajne.. Mi wydaje się, że omega weszła w to właśnie tylko z tego powodu, bo ta skrajność jest niezaprzeczalna. Nikt nie pomyli tych zegarków z oryginałem. Nie da się też zaspokoić nawet najprostszych zegarkowych pragnień zegarkiem o wadze 29g z bioczegośtam. (wiem, że są zegarki za grubą kase o wadze 20g, ale czy to się jeszcze nosi z przyjemności?). Więc o potencjalnych klientach co porzucą mechaniczne zegarki omegi z tego powodu nie ma co nawet żartować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby wydzielić osobny temat z postami z kilku dni z tego wątku jako Omega X Swatch MoonSwatch. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Floyd Pink napisał(-a):

Nikt nie pomyli tych zegarków z oryginałem.

 

Niestety mylą.

Jak wczoraj pisałem, napisała do mnie laska, której chłopak ocenił, że cyt. "To jest chyba jakaś specjalna edycja i w sobotę w złotych tarasach będzie można kupić dużo taniej. (...) cena poszybuje w górę wiec można zrobić interes 🙂." A jest on informatykiem, ma własną działalność, merol w leasingu, ma fajny apartament, buduje dom pod Warszawą - więc nie jest to jakiś ostatni głupek. Spokojnie stać go na ekstra sikora, tylko uważa, że wydawanie takiej kasy na - w jego rozumieniu - błyskotkę to wyrzucanie kasy w błoto.

Wiem, że to pojedynczy przypadek, ale na pewno nie jedyny.

Widząc na zdjęciach wczorajsze tłumy w Złotych Tarasach można chyba ocenić, że wiele osób uważa go za Omegę. Bo jaki znaczek widzi przede wszystkim ? Co chce zobaczyć ? Omegę, nie Swatcha.

 

46 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Zatem to strzał w kolano Omegi, spadnie im sprzedaż 😞

 

.. o jakieś 0.00000001 proc

 

Wiem, że to przenośnia, ale tak naprawdę nikt z nas nie wie, co siedzi w głowach tysięcy potencjalnych klientów. Zwłaszcza jak zaraz zobaczą u ludzi setki "Speedmasterów". I kolejne na portalach sprzedażowych za parę stówek, wystawione przez zawiedzionych "inwestorów".

 

A pomysł wydzielenia wątku jak najbardziej popieram.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mroova napisał(-a):

Mam tylko jeden problem ze Swatchem - ile osób widząc na ręku posiadacza prawdziwego Speediego pomyśli że to bioceramik ?

To pomyśl co muszą czuć posiadacze Rolexa GMT Pepsi, którzy kupili ten model gdy był dostępny tylko w białym złocie. Potem można go było odróżnić od stali rodzajem bransolety. A teraz to już w ogóle kaplica, a zapłacili większa różnice niz moonswatch vs Moonwatch 😑. W 2014 złoty GMT był droższy od 20k € od stalowego czarnego. Teraz wszyscy ich pytają ile czekali w kolejce, nie wyobrażam sobie tego bólu  ;).

 

image.thumb.png.90aadfe6a5b329528a206bb8af61d269.png


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mroova napisał(-a):

 

Niestety mylą.

Jak wczoraj pisałem, napisała do mnie laska, której chłopak ocenił, że cyt. "To jest chyba jakaś specjalna edycja i w sobotę w złotych tarasach będzie można kupić dużo taniej. (...) cena poszybuje w górę wiec można zrobić interes 🙂." A jest on informatykiem, ma własną działalność, merol w leasingu, ma fajny apartament, buduje dom pod Warszawą - więc nie jest to jakiś ostatni głupek. Spokojnie stać go na ekstra sikora, tylko uważa, że wydawanie takiej kasy na - w jego rozumieniu - błyskotkę to wyrzucanie kasy w błoto.

Co to ma do rzeczy. Dla innych posiadanie merola może być głupie, bo Dacią zrobi się to samo, ale w innym stylu.

Po co przytaczać opinie innych, którzy nie współdzielą naszej pasji. Dla nich zegarek to nieco inny produkt niż dla nas.

 

 

Którą wersję patologii wolicie? 😜

Obie są wysoko oceniane marketingowo 😀

FB_IMG_1648370159538.jpg

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Nie No luksus. Widzę całe dwa w rolecie a w Swatchu ani jednego 😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik I o to chodzi, o to rozróżnienie - pasjonatów, ceniących rozwiązania techniczne, tradycję, wykonanie etc. - którzy tak czy inaczej kupią Speedmastera, od "niepasjonatów", którzy też kupują, ale jednak coś może ich od tego odwieść. I wypuszczenie Swatcha może właśnie być tym czynnikiem. Wczoraj pisałem, że to  dobra decyzja ze Swatchem Speedie, a dziś mam jednak wątpliwości. Oby nie odbiła się czkawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Pepsi od Timexa, AP Royal Oak od Casio i Omega Moonwatch od Swatcha. W wątku "jaki zegarek do 2-3k" trzeba polecać tę trójkę i usunięcie konta w Kubie po zakupie. 😜 A tak na serio pierwsze dwa sam może kiedyś kupię, ale w trzecim to logo strasznie mnie mierzi na plastiku. 

17 minut temu, sanik napisał(-a):

Co to ma do rzeczy. Dla innych posiadanie merola może być głupie, bo Dacią zrobi się to samo, ale w innym stylu.

Po co przytaczać opinie innych, którzy nie współdzielą naszej pasji. Dla nich zegarek to nieco inny produkt niż dla nas.

 

 

Którą wersję patologii wolicie? 😜

Obie są wysoko oceniane marketingowo 😀

 

 

Swatch Group chciałoby być w tym miejscu w którym jest Rolex i Tudor, więc ja wybrałbym tę lepszą patologię. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie już spokój dywagacjom o tym czy posiadaczom Omeg Speedmaster prestiż spada czy nie przez wprowadzenie SwatchOmegi - jesteśmy na forum zegarkowym, w dziale miłośników marki Omega, więc po co zastanawiać się co siedzi w głowie informatyka który (tu moja opinia nt. tego pana na odstawie postu kolegi) kupuje zegarek żeby przyszpanować (ale nie przepłacić 🤣). Zakładam że osoby w tym wątku nie kupują Omeg aby się pochwalić, a dlatego ponieważ cenią markę samą w sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mroova napisał(-a):

Niestety mylą.

Jak wczoraj pisałem, napisała do mnie laska, której chłopak ocenił, że cyt. "To jest chyba jakaś specjalna edycja i w sobotę w złotych tarasach będzie można kupić dużo taniej. (...) cena poszybuje w górę wiec można zrobić interes 🙂." A jest on informatykiem, ma własną działalność, merol w leasingu, ma fajny apartament, buduje dom pod Warszawą - więc nie jest to jakiś ostatni głupek. Spokojnie stać go na ekstra sikora, tylko uważa, że wydawanie takiej kasy na - w jego rozumieniu - błyskotkę to wyrzucanie kasy w błoto.

Wiem, że to pojedynczy przypadek, ale na pewno nie jedyny.

 

Nie wierz w to co piszą, nie wiem skąd to biorą, ale to jest na zasadzie kopiuj-wklej. Żebractwo i nic wiecej. Przez to pytałem skąd się o tym dowiedzieli. Ale skoro już się jakoś dowiedzieli i że to nie osiągalne to pod przykrywką tych historyjek szukają frajera większego od siebie, który im to załatwi.

Prawdopodobnie również cel zarobkowy przez sprzedaż min x5.

Nawet nie wiesz czy tam siedzi jakaś podpuszczona laska, czy to pisał ten koleś co merola widział w katalogu i mieszka w podrzędnym wynajętym mieszkaniu w suterenie a jego okno na świat to głównie komputer...

Piwniczaki

Spóźnieni łowcy okazji - pepper itd.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.