Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mzusto

Komedia z tymi swoczomegami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bedzie spokoj na chwile

image.png.6aecb04de2381f5cfd07d5fe62f53f15.png


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2022 o 15:03, Butik napisał(-a):

Munsłocz / munsrocZ ;)

 

A my z kolegą @Plumber ciężko pracujemy nad nowym materiałem ;)

 

@butik, Trudno się przebić z 12 limitowanym Bondami przez 11 „misji”, ale spróbujemy 😁 Może kurz w końcu opadnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiodące logo powinno być Swatch, a pod spodem Omega.

Trochę lipa, bo z jednej strony hit, a z drugiej kit. 

Swatchowi to pewnie obojętne, dotychczasowi użytkownicy tej marki akceptowali kompromisy.

Przy tym modelu może być inaczej.
Dominujące logo i wybrany model nawiązuje do jakości i prestiżu, którego tu nie ma. 

Filmów będzie coraz więcej, widzę już z makro ujęciami i nie jest fajnie.

Ale czego się spodziewać.

Jestem ciekaw za miesiąc czy marketerzy omegi nadal będą dumni z projektu, czy schowają głowę w piach.

Eksperyment. 



 

Edytowane przez reelax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 27.03.2022 o 21:29, sanik napisał(-a):

Czym moonswatch nie jest, a czym jest, czyli Pruszków nadaje 😀

 

 

Filip, napisz jakie 4 kolorki wybrałeś.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskakuje wycena na rynku wtórnym… przejrzałem chrono24 i wiadomo, że większość ofert jest życzeniowa, ale żeby sprzedawcy profesjonalni wołali po 3keur?!
Drugi wniosek to zastanawiam się gdzie nasi fliperzy opychają swoje sztuki bo nie zauważyłem zegarków z PL. Bardzo dużo zegarków z Belgii Holandii i Francji.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienię na Mission to Ur Anus ;)

277357555_449682700176002_3910605624467096443_n.jpg


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę odszczekać to, co napisałem wcześniej.
Kupuję więc niebieskiego, bo będzie najrzadszy, ponieważ będzie wycofany z powodu farbowania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ich wersja personalizacji … TWoje pH TWorzy TWój zegarek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Butik napisał(-a):

Mistrzostwo

Ja to widzę tak, że gruby znowu się striggerował że ktoś poza nim śmie śmieć zarabiać na zegarkach. Nie śledzę go, ale pamiętam film który nagrał o Speedy Tuesday, w którym już wtedy kłamał że nie da się na tym zarobić bo się pewnie nie załapał. Film kiepsko się zestarzał patrząc na dzisiejsze ceny.

 

 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Ja to widzę tak, że gruby znowu się striggerował że ktoś poza nim śmie śmieć zarabiać na zegarkach. Nie śledzę go, ale pamiętam film który nagrał o Speedy Tuesday, w którym już wtedy kłamał że nie da się na tym zarobić bo się pewnie nie załapał. Film kiepsko się zestarzał patrząc na dzisiejsze ceny.

 

 

 

 

Tak mi się przypomniało intro zrobione przez tego youtubera ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kokosinski napisał(-a):

Dla mnie to nic nadzwyczajnego, to samo można mieć przy skórzanym pasku czy w przypadku butów, więc nie wiem o co ta sensacja.

 

Chyba tylko wtedy, kiedy są one zrobione z najtańszych materiałów, które nie powinny być do takich zastosowań używane.

Skórzane paski z Aliexpress nie będą kolorować nadgarstka, pod warunkiem, że "pójdziesz w koszty" 😉 i kupisz coś droższego niż 5 USD. No dla pewności powiedzmy, że 10 USD. Z butami będzie podobnie.

Plastik mający z definicji kontakt ze spoconą skórą, powinien mieć taki skład chemiczny, żeby nie zostawiać na skórze barwnika. I niestety, jeżeli farbuje, to cała mowa o biodegradowalnej "bioceramice" zamienia się wtedy w marketingową kupę. Taka przypadłość to cecha produktów, które można sobie tutaj na Forum obejrzeć w wątku o "wyrobach zegarkopodobnych", a kupić na chińskim portalu za 3 USD z wysyłką w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Chyba tylko wtedy, kiedy są one zrobione z najtańszych materiałów, które nie powinny być do takich zastosowań używane.

 


Sorry, mój skrót myślowy, miałem na myśli pasek od spodni🤪 zależy kto co uważa za jaką półkę, ale powiedzmy, że ze średnio-niskiej buty ecco nie raz mi farbowały na początku, z trochę wyższej, ostatnie loaki wydaje mi się, że też przy paru pierwszych noszeniach nie były bez śladu na skarpetkach. 
 

Dlatego wg mnie takie generalizowanie mija się z istotą i do niczego nie prowadzi.

 

A co do pasków do zegarków, ja uznaję tylko oryginały, więc nie wypowiem się co do jakości z Ali, bo nigdy tam nic nie kupiłem i nie mam zamiaru.

 

Oczywiście uważam, że jest to słabe, że ten niebieski puścił trochę tego koloru i tak nie powinno być, ale przy zachowaniu wszelkich proporcji, to zawsze zdarzają się wtopy. Z dwojga złego wolę mieć niebieski nadgarstek jednego dnia, niż paprochy na tarczy albo problem z datą😜

Edytowane przez kokosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, kokosinski napisał(-a):

Z dwojga złego wolę mieć niebieski nadgarstek jednego dnia, niż paprochy na tarczy albo problem z datą😜

 

Wiele zegarków z łatwością zapewnia atrakcje w postaci paprochów i nierównego datownika, ale barwienia nadgarstka chyba żaden nie przebije :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Plastik mający z definicji kontakt ze spoconą skórą, powinien mieć taki skład chemiczny, żeby nie zostawiać na skórze barwnika. I niestety, jeżeli farbuje, to cała mowa o biodegradowalnej "bioceramice" zamienia się wtedy w marketingową kupę.

Uważałbym z tą marketingową kupą, bo może on zaczyna się rozkładać już na nadgarstku zaczynając od wierzchniej warstwy z barwnikiem?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zmienię na moment ten palący temat, ale przypomniało mi się o co chciałem zapytać Was już bardzo dawno temu i za chwilę pewnie znowu zapomnę. Kiedy prawie rok temu " przygotowywałem się" do zakupu Moonwatcha znalazłem taką ciekawostkę o tej sławnej kropce na bezelu przy liczbie 90. Znalazłem info , że to związane z NASA ale nigdzie nie było wyjaśnienia o co tak dokładnie chodzi. Czy moglibyście mnie oświecić ? No i jak przyglądam się zegarkowi to przy wszystkich liczbach na bezelu są kropki prawda? Wybaczcie naiwne pytanie laika ale o co w tym chodzi ? Dlaczego akurat ta kropka jest taka sławna i czy ja patrzę na właściwą kropkę bo już sam nie wiem. Pewnie gdzieś to w wątku naszym było wybaczcie nieporadność , po angielsku na stronach też aż tak dobrze się nie poruszam , raczej podstawy , gdyby ktoś znalazł chwilkę skrobnąć wyjaśnienie dla mnie , z góry dziękuję i miłego dnia wszystkim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

I tak apropo takiego prawdziwego spidiego. Na fejsie znalazłem zdjęcie spidiego z guma od smpc. Dobrze to jest spasowane? Praktykował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Cherusek napisał(-a):

 

 

Kropka nad 90 jest ukłonem nowej referencji w kierunku pierwszego Speedmastera z 1957, późniejsze wersje (od lat 70) miały kropkę obok 90.

 

Porównaj poniższe obrazki ;)

 

https://swisswatches-magazine.com/wp-content/uploads/2021/01/OMEGA-Speedmaster-Moonwatch-Proffesional-Old-vs-New-Hesalite-Dial-Cal-3861-vs-Cal-1861.jpg

 

https://www.swisswatchexpo.com/TheWatchClub/2018/11/02/omega-speedmasters-different-bezels/

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, vvv napisał(-a):

Moze bedzie spokoj na chwile

image.png.6aecb04de2381f5cfd07d5fe62f53f15.png

W Norwegii na portalu tez pojawila sie informacja ze zegarki beda dostepne 8 kwietnia takze kazdy kto chce zalapie sie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mzusto napisał(-a):

I tak apropo takiego prawdziwego spidiego. Na fejsie znalazłem zdjęcie spidiego z guma od smpc. Dobrze to jest spasowane? Praktykował ktoś?

 

Założyć się da, ale wygląda powiedzmy średnio .. nie jest spasowany na sztywno tylko luźno ,,lata". Przy zapięciu na szerokim nadgarstku nie jest źle, zostaje szczelina przy kopercie, ale taka na mniej niż milimetr. Przy wąskim nadgarstku pasek się odgina od koperty i wygląda to dość brzydko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Czyli trzeba jak coś poczekać na gumę od złotego. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, dodge66 napisał(-a):

 

Kropka nad 90 jest ukłonem nowej referencji w kierunku pierwszego Speedmastera z 1957, późniejsze wersje (od lat 70) miały kropkę obok 90.

 

Porównaj poniższe obrazki ;)

 

https://swisswatches-magazine.com/wp-content/uploads/2021/01/OMEGA-Speedmaster-Moonwatch-Proffesional-Old-vs-New-Hesalite-Dial-Cal-3861-vs-Cal-1861.jpg

 

https://www.swisswatchexpo.com/TheWatchClub/2018/11/02/omega-speedmasters-different-bezels/

 

Wielkie dzięki , jak byk widać różnicę, ta kropeczka w pierwszych Moonwatchach , nad 90 ma jakieś wyjaśnienie ? Dlaczego akurat jest trochę wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.