Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, dodge66 napisał(-a):

 

Niestety tak jak pisze artme, to zapięcie nie posiada szybkiej regulacji :(

 

GI83D81.jpg

 

Natomiast z tego co wiem do tej bransolety pasuje zapięcie od modelu Chronoscope (ref. 329.30.43.51.03.001). Nr 117STZ013899 oraz end-link 118STZ013110.

Temat na omegaforums: https://omegaforums.net/threads/chronoscope-comfort-clasp-on-speedy-pics-measurements.141581/

 

Omega+Speedmaster+Chronoscope+005.jpg

 

Ten temat wraca jak bumerang wielokrotnie i zawsze kiedy wraca zastanawiam się DLACZEGO zapięcia z regulacją Omega nie dała do munłocza, szczególnie po tak dużej podwyżce ceny w nowym modelu :(


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Ten temat wraca jak bumerang wielokrotnie i zawsze kiedy wraca zastanawiam się DLACZEGO zapięcia z regulacją Omega nie dała do munłocza, szczególnie po tak dużej podwyżce ceny w nowym modelu :(

Już pisałem co mu w Butiku powiedziano na ten temat. Bo microregulacji nie było w dawnych modelach 😜

 

Nie kupiłem tej wersji, bo dla mnie to zwykłe dziadostwo i narażanie klientów na druciarstwo przy dobieraniu zapięć z regulacją z innych modeli/wersji.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Ten temat wraca jak bumerang wielokrotnie i zawsze kiedy wraca zastanawiam się DLACZEGO zapięcia z regulacją Omega nie dała do munłocza, szczególnie po tak dużej podwyżce ceny w nowym modelu :(

 

1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Bo microregulacji nie było w dawnych modelach 😜

 

To samo mi kiedyś powiedzieli w butiku w Lucernie - "klasyczne" zapięcie w "klasycznym" zegarku :lol:

Miałem sporo bransolet z szybko-regulacją i korzystałem z tego dobrodziejstwa niemal wyłącznie dla zabawy, nigdy z faktycznej potrzeby. Co nie zmienia faktu, że przy obecnej cenie taka opcja powinna być standardem.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sanik napisał(-a):

Już pisałem co mu w Butiku powiedziano na ten temat. Bo microregulacji nie było w dawnych modelach 😜

 

Nie kupiłem tej wersji, bo dla mnie to zwykłe dziadostwo i narażanie klientów na druciarstwo przy dobieraniu zapięć z regulacją z innych modeli/wersji.

Bo cały dewelopment  poszedł w mechanizmy…tu mieli kompleks…jak miałbym wybierać to ja wolałbym stary mechanizm z nowym zapięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 18:42, dodge66 napisał(-a):

Nie byłem przekonany do tego zapięcia, jednak coraz bardziej mi się podoba.

 

TcCMBmq.jpg

Zapięcie bardzo ładne , ale rzuca się w oczy spasowanie lini tworzonej prze ogniwa a tych na zapięciu , mogliby to zrobić lepiej imo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Nic się w oczy nie rzuca. Marudzicie i tyle, bo z dobrodziejstwa wam się w głowach pomieszało 😊🤗☺️ Mi na zdjęciach nowe zapięcie od moona się nie podobało, zreszta żadne zapięcie nawet od starego moona. NWet od 300 mi się zapięcie nie podoba. Ale jak zobaczyłem na żywo nowa branse i to zapięcie które z tymi rowkami tworzy cis pięknego to się zakochałem. Aczkolwiek nosze moona na pasku od wersji z hesalitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Już pisałem co mu w Butiku powiedziano na ten temat. Bo microregulacji nie było w dawnych modelach 😜

Nie kupiłem tej wersji, bo dla mnie to zwykłe dziadostwo i narażanie klientów na druciarstwo przy dobieraniu zapięć z regulacją z innych modeli/wersji.

 

59 minut temu, dodge66 napisał(-a):

To samo mi kiedyś powiedzieli w butiku w Lucernie - "klasyczne" zapięcie w "klasycznym" zegarku :lol:

Miałem sporo bransolet z szybko-regulacją i korzystałem z tego dobrodziejstwa niemal wyłącznie dla zabawy, nigdy z faktycznej potrzeby. Co nie zmienia faktu, że przy obecnej cenie taka opcja powinna być standardem.

 

Pitolenie, żeby coś popitolić. Jakby miało być klasycznie to nic by się w zegarku nie zmieniało. Skoro przez lata można ulepszać wygląd, mechanizm, to czemu nie zapięcie?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Butik napisał(-a):

Pitolenie, żeby coś popitolić. Jakby miało być klasycznie to nic by się w zegarku nie zmieniało. Skoro przez lata można ulepszać wygląd, mechanizm, to czemu nie zapięcie?

 

Wspominanie o historii i tradycji to najlepsze wyjście, bo jak inaczej odpowiedzieć na takie pytania klientów ;)

 

49 minut temu, Mr_X napisał(-a):

Zapięcie bardzo ładne , ale rzuca się w oczy spasowanie lini tworzonej prze ogniwa a tych na zapięciu , mogliby to zrobić lepiej imo .

 

Zawsze może być lepiej :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzone czy jeszcze ciepły? Folie widzę wiec może dopiero odebrany. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tbn napisał(-a):

Mierzone czy jeszcze ciepły? Folie widzę wiec może dopiero odebrany. ;) 

zasadniczo ciepły 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to trochę biadolenie ale nie mam regulacji w Citizen signature gts i Ball aerogmt i lekko to przeszkadza. Jak zrobię Balla niby ok to puchnie mi nadgarstek i rano czuje dyskomfort a nie lubię tak jak niektórzy piszą ciasno nosić u mnie musi palec wejść 😀

 

Chociaż i tak bym nosił 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego każdy szanujący się Moonfan pierwsze co robi to zdejmuje bransoletę …to chyba jedyny zegarek który łatwo trafić na wtórnym z bransoletą  NOS… a propaganda wymyśliła :” Moonwatch tylko na paskach”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał(-a):

Bo cały dewelopment  poszedł w mechanizmy…tu mieli kompleks…jak miałbym wybierać to ja wolałbym stary mechanizm z nowym zapięciem


ale przecież umiom w munowym zapięciu z regulacją, bo na chronoskopie jest, więc o co kaman pytam, ale tak na poważnie, bez pitolenia „bo tradycja”


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, szuwi napisał(-a):

zasadniczo ciepły 🙂

 

👍  Szafir fajny jest w tej wersji, poprawki do koperty powinny sprawić, że będzie fajnie leżeć, pomimo że wolisz mniejsze zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne makro. Na zdjęciach tarcza nowego hesalitu wydaje mi się odrobine ciemniejsza niż 1861, ale jak porównywałem bezpośrednio to nie zauważyłem różnicy. Trochę większe ziarno tylko. Chyba, że z nowym ludzie się bardziej do zdjęć przykładają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Ładne makro. Na zdjęciach tarcza nowego hesalitu wydaje mi się odrobine ciemniejsza niż 1861, ale jak porównywałem bezpośrednio to nie zauważyłem różnicy. Trochę większe ziarno tylko. Chyba, że z nowym ludzie się bardziej do zdjęć przykładają. ;)

 

Tarcze delikatnie różnią się fakturą, poniżej zdjęcie makro tarczy 1861:

 

12oclock.jpg

 

Przy bezpośrednim porównaniu jest to niemal niezauważalne:

 

Omega-Speedmaster-3861-2021.013.jpg

 

Omega-Speedmaster-3861-2021.020.jpg

 

OmegaSpeedmasterMoonwatcholdvsnew-1.jpg

 

https://www.fratellowatches.com/hands-on-watch-review-omega-speedmaster-moonwatch-new-vs-old/

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już collab Speedmaster x Daytona? ;) 

A tak serio to wygląda genialnie. Ciekawe tylko czy można wierzyć w prawdziwość takiego prototypu. Niby wspomniane jest w opisie emailowe potwierdzenie z Omegi, ale nie wiem czy można to traktować jako wystarczający dowód.

 

Źródło: https://www.phillips.com/detail/omega/CH080122/168

168_001.jpeg.3f9c047b1bb1acfb438325c32b7ac29a.jpeg

Edytowane przez KLXN

instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):

Chyba, że z nowym ludzie się bardziej do zdjęć przykładają. ;)

 

Jak zawsze wszystko zależy od światła ;)

 

BXsiy3q.jpg

 

khOG6si.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbn napisał(-a):

Ładne makro. Na zdjęciach tarcza nowego hesalitu wydaje mi się odrobine ciemniejsza niż 1861, ale jak porównywałem bezpośrednio to nie zauważyłem różnicy. Trochę większe ziarno tylko. Chyba, że z nowym ludzie się bardziej do zdjęć przykładają. ;)

 

59 minut temu, dodge66 napisał(-a):

Jak zawsze wszystko zależy od światła ;)

 

Przy czym niezależnie od światła 3861 JEST wyraźnie czarniejszy od 1861. Poprzednia wersja praktycznie zawsze wydaje się bardziej bardzociemnoszara, w każdym razie nie czarna. Nowy zależnie od światła może wchodzić w odcienie starego, ale generalnie jest czarniejszy.

 

A ja dziś zrobiłem aktualne zdjęcie rodzinne, w wersji metalowej i paskowej. Na pewno w oczy kłują dwa białe zegarki. Tutaj wciąż biję się z myślami, czy pożegnać się z SMP czy Globe. Gdybym puścił białasa - zrobiłoby się miejsce na leśniczego ;) i na razie myśli idą w tym kierunku. Choć póki co na CH24 mam X-33 i GM, a że nie jest to chodliwy towar, to większa szansa, że jednak zostanie. Korci mnie też w ogóle puścić białego i G-shocka, zostawić tylko 3 sztuki -> MP, AT i GM. Albo MP, AT i SMP... Albo pozbyć się G-shocka i białasa, po czym dokupić leśniczego...

 

Jak zawsze mam do czynienia z podstawowymi problemami pierwszego świata... Oczywiście jak zwykle nie pytam o radę, tylko dzielę się przemyśleniami i jak zawsze chętnie poczytam wszelkie komentarze, dobre, złe i neutralne :)

 

 

Zrzut ekranu 2022-04-12 o 15.19.32.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie puszczał GM. Ale to już wiesz, bo zawsze to piszę, jak chcesz go sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Butik napisał(-a):

 

 

Przy czym niezależnie od światła 3861 JEST wyraźnie czarniejszy od 1861. Poprzednia wersja praktycznie zawsze wydaje się bardziej bardzociemnoszara, w każdym razie nie czarna. Nowy zależnie od światła może wchodzić w odcienie starego, ale generalnie jest czarniejszy.

 

A ja dziś zrobiłem aktualne zdjęcie rodzinne, w wersji metalowej i paskowej. Na pewno w oczy kłują dwa białe zegarki. Tutaj wciąż biję się z myślami, czy pożegnać się z SMP czy Globe. Gdybym puścił białasa - zrobiłoby się miejsce na leśniczego ;) i na razie myśli idą w tym kierunku. Choć póki co na CH24 mam X-33 i GM, a że nie jest to chodliwy towar, to większa szansa, że jednak zostanie. Korci mnie też w ogóle puścić białego i G-shocka, zostawić tylko 3 sztuki -> MP, AT i GM. Albo MP, AT i SMP... Albo pozbyć się G-shocka i białasa, po czym dokupić leśniczego...

 

Jak zawsze mam do czynienia z podstawowymi problemami pierwszego świata... Oczywiście jak zwykle nie pytam o radę, tylko dzielę się przemyśleniami i jak zawsze chętnie poczytam wszelkie komentarze, dobre, złe i neutralne :)

 

Dobra, bo już zaczynam się gubić. Z tej piątki tylko nr 2 i 4 mają pewne miejsce w pudle a reszta teoretycznie jest w systemie rotacyjnym?   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Dobra, bo już zaczynam się gubić. Z tej piątki tylko nr 2 i 4 mają pewne miejsce w pudle a reszta teoretycznie jest w systemie rotacyjnym?   

 

To inaczej, docelowo rozważam następujące wersje końcowe, choć to bardziej zależy chyba od tego co się pierwsze sprzeda: GM czy SMP ;). X33 jest wystawiony, ale nie jestem na 100% pewien czy chcę się go pozbyć. Póki co się miotam i niektóre decyzje zależą od tego, czy sprzedam, a nie puszczę za darmo czy za puu.

 

Najbardziej korci mnie wersja maxi, czyli zostawić GM i X33, sprzedać białasa i kupić leśniczego:

 

233440279_Zrzutekranu2022-04-12o16_07_46.thumb.png.721c938996d14732f3b95f8464d590e0.png

 

 

Jakby na X33 był klient rozsądny to wtedy ewentualnie mogę puścić i zostawić wersję maxi mechaniczną bez kwarca.

 

Początkowo myślałem sprzedać GM-a i zostawić sobie poniższe 4 sztuki:

 

1873463848_Zrzutekranu2022-04-12o16_06_17.thumb.png.a84295076d993af9471287de7d18150d.png

 

 

Ale wiem już, że GM nie jest towarem chodliwym, stąd podchodzę do rozważań z nim pozostawionym w kolekcji:

 

1216383149_Zrzutekranu2022-04-12o16_06_08.thumb.png.73d3acfcc2f5b6f67428413dd52bbc7e.png

 

Powyższe kolekcie mogę ewentualnie odchudzić o kwarca jak się znajdzie dobry klient. Dotychczas to był dobry weekendziak, ale ostatnio MF dominuje.

Mógłbym wtedy ewentualnie uzupełnić się o leśniczego:

 

1850298019_Zrzutekranu2022-04-12o16_05_12.thumb.png.10785fa531aad0eabe16660162c62e20.png

 

ALbo zostawić 3 sztuki mechaniczne, czyli czarny MF, niebieski AT i biały GM.

 

130418418_Zrzutekranu2022-04-12o16_06_40.thumb.png.d7b3498e738cd5b9801e28293581172a.png

 

Miotam się z kilku powodów:

- jedne zegarki noszę częściej, inne dużo rzadziej, ale jak już te rzadsze założę to szkoda mi je puszczać

- kryzys idzie, więc ewentualnie odzyskanie jakiejś gotówki nie byłoby złe, choć nie bardzo konieczne

- chciałbym aby jednak każdy zegarek miał trochę inny charakter, kolor itd

 

Tak więc tak na prawdę nie podjąłem decyzji które są do sprzedania na pewno, a ewentualnie sprzedaż jednego zmienia ciąg dalszy scenariusza.

 

Wszystkie powyższe wersje są dla mnie OK i trudne do wyboru, dlatego pozostawiam to trochę losowi. Raczej pozostanę między 4 a 5 sztukami, a które - to się okaże.

 

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.