Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Fotki nie wchodzą! 

 

6 minut temu, Butik napisał(-a):

 

To inaczej, docelowo rozważam następujące wersje końcowe, choć to bardziej zależy chyba od tego co się pierwsze sprzeda: GM czy SMP ;). X33 jest wystawiony, ale nie jestem na 100% pewien czy chcę się go pozbyć. Póki co się miotam i niektóre decyzje zależą od tego, czy sprzedam, a nie puszczę za darmo czy za puu.

 

Najbardziej korci mnie wersja maxi, czyli zostawić GM i X33, sprzedać białasa i kupić leśniczego:

 

233440279_Zrzutekranu2022-04-12o16_07_46.thumb.png.721c938996d14732f3b95f8464d590e0.png

 

 

Jakby na X33 był klient rozsądny to wtedy ewentualnie mogę puścić i zostawić wersję maxi mechaniczną bez kwarca.

 

Początkowo myślałem sprzedać GM-a i zostawić sobie poniższe 4 sztuki:

 

1873463848_Zrzutekranu2022-04-12o16_06_17.thumb.png.a84295076d993af9471287de7d18150d.png

 

 

Ale wiem już, że GM nie jest towarem chodliwym, stąd podchodzę do rozważań z nim pozostawionym w kolekcji:

 

1216383149_Zrzutekranu2022-04-12o16_06_08.thumb.png.73d3acfcc2f5b6f67428413dd52bbc7e.png

 

Powyższe kolekcie mogę ewentualnie odchudzić o kwarca jak się znajdzie dobry klient. Dotychczas to był dobry weekendziak, ale ostatnio MF dominuje.

Mógłbym wtedy ewentualnie uzupełnić się o leśniczego:

 

1850298019_Zrzutekranu2022-04-12o16_05_12.thumb.png.10785fa531aad0eabe16660162c62e20.png

 

ALbo zostawić 3 sztuki mechaniczne, czyli czarny MF, niebieski AT i biały GM.

 

130418418_Zrzutekranu2022-04-12o16_06_40.thumb.png.d7b3498e738cd5b9801e28293581172a.png

 

Miotam się z kilku powodów:

- jedne zegarki noszę częściej, inne dużo rzadziej, ale jak już te rzadsze założę to szkoda mi je puszczać

- kryzys idzie, więc ewentualnie odzyskanie jakiejś gotówki nie byłoby złe, choć nie bardzo konieczne

- chciałbym aby jednak każdy zegarek miał trochę inny charakter, kolor itd

 

Tak więc tak na prawdę nie podjąłem decyzji które są do sprzedania na pewno, a ewentualnie sprzedaż jednego zmienia ciąg dalszy scenariusza.

 

Wszystkie powyższe wersje są dla mnie OK i trudne do wyboru, dlatego pozostawiam to trochę losowi. Raczej pozostanę między 4 a 5 sztukami, a które - to się okaże.

 

Bo mi się źle włożyły i edytowałem, spróbuj teraz, albo masz w tym poście w cytacie.

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

Mnie się ten zestaw podoba najbardziej. A w ogóle to siegnalbym do innych marek dla urozmaicenia. ;)

 

image.png

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tbn napisał(-a):


 

Mnie się ten zestaw podoba najbardziej. A w ogóle to siegnąłbym do innych marek dla urozmaicenia. ;)

 

image.png

 

Mnie też, choć kwarca szkoda, ale jak chętny się znajdzie, to sprzedam. Jeśli chodzi o inne marki sprawa póki co jest poza dyskusją ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Butik napisał(-a):

 

Mnie też, choć kwarca szkoda, ale jak chętny się znajdzie, to sprzedam. Jeśli chodzi o inne marki sprawa póki co jest poza dyskusją ;)

Również uważam ten zestaw za bardzo solidny.

image.png.6938e10fd385bd1a260341908e8d172a.png

Chociaż biały diver do mnie bardziej przemawia. 

 

Co do miłości do jednej marki - podchodzę do tego z pełnym zrozumieniem...;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Ja bym nie puszczał GM. Ale to już wiesz, bo zawsze to piszę, jak chcesz go sprzedać :)

 

Nawet spodziewałem się Twojej wypowiedzi i dziękuję za głos rozsądku po raz kolejny ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten zestaw podoba:

1873463848_Zrzutekranu2022-04-12o16_06_17.thumb.png.a84295076d993af9471287de7d18150d.png

19 godzin temu, desmo napisał(-a):

Dlatego każdy szanujący się Moonfan pierwsze co robi to zdejmuje bransoletę …to chyba jedyny zegarek który łatwo trafić na wtórnym z bransoletą  NOS… a propaganda wymyśliła :” Moonwatch tylko na paskach”

Sama prawda 😅 mój moon ma już z 3 albo 4 lata i bransa po wyjściu z salonu wylądowała w pudełku nawet ma folie


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie pojawiły się w wątku jakieś dylematy kolegi Butik🙃

Autentycznie mi tego brakowało!

Ale skoro pytasz, to moim skromnym zdaniem Driver 300 biały musi zostać. I najlepiej na czerwonej gumie 🙃

X33 musi zostać. To jest zegarek, jakich poza breitlingiem już nikt w tej półce nie robi.  A skoro masz 2 sporty to zostawilbym globa i tego grubego moonphase skoro go tak lubisz.. 

AT z małą sekundą dla mnie to najsłabszy model w stajni omegi.  Brakuje coś eleganckiego na pasku w stylu tresora,ale skoro się poznałeś de ville bez sentymentu, to znaczy,że taki zegarek jest ci po prostu nie potrzebny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ rolex się wypina na poważnych klientów 😂🤘 chyba czas zastanowić się nad powrotem do AT w wersji niebieskiej bądź tez zielonej lub do 300 białej, czarnej lub zielonej. Ale przy zielonej 300 muszę zobaczyć na żywo. 

Ech dylematy zegarkomaniaka 😍


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1

 

 

omega 1.png

Opcja 2

 

omega 2.png

Globmaster niby niejest zły  , ale czegoś mu brakuje  , AT to zwykły dziwoląg .

Edytowane przez Mr_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

No nareszcie pojawiły się w wątku jakieś dylematy kolegi Butik🙃

Autentycznie mi tego brakowało!

Ale skoro pytasz, to moim skromnym zdaniem Driver 300 biały musi zostać. I najlepiej na czerwonej gumie 🙃

X33 musi zostać. To jest zegarek, jakich poza breitlingiem już nikt w tej półce nie robi.  A skoro masz 2 sporty to zostawilbym globa i tego grubego moonphase skoro go tak lubisz.. 

AT z małą sekundą dla mnie to najsłabszy model w stajni omegi.  Brakuje coś eleganckiego na pasku w stylu tresora,ale skoro się poznałeś de ville bez sentymentu, to znaczy,że taki zegarek jest ci po prostu nie potrzebny...

Także się obawiałem, że to koniec dylematów. Na szczęście wróciły i fajnie będzie poczytać o nich gdyż sam mam podobne :) 

Gdyby to było moje pudełko to zostałyby w nim: Moonphase, Globe i zielona 300, którą najchętniej wymieniłbym z czasem na limitkę Bonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik, ty już masz zielonego Divera? myślałęm, że zastanawiasz się z zamianą białego na zielony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie decyzje by nie zapadły, w porządnej kolekcji nie może zabraknąć moonswatcha 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

No nareszcie pojawiły się w wątku jakieś dylematy kolegi Butik🙃

Autentycznie mi tego brakowało!

Ale skoro pytasz, to moim skromnym zdaniem Driver 300 biały musi zostać. I najlepiej na czerwonej gumie 🙃

X33 musi zostać. To jest zegarek, jakich poza breitlingiem już nikt w tej półce nie robi.  A skoro masz 2 sporty to zostawilbym globa i tego grubego moonphase skoro go tak lubisz.. 

AT z małą sekundą dla mnie to najsłabszy model w stajni omegi.  Brakuje coś eleganckiego na pasku w stylu tresora,ale skoro się poznałeś de ville bez sentymentu, to znaczy,że taki zegarek jest ci po prostu nie potrzebny...

 

Właśnie z tym białym zaczynam mieć coraz większy kłopot, a zielona prawie na pewno będzie mi się podobać ;)

X33 jest fajny, lubię go, wrzuciłem na CH dla sprawdzenia, ale póki jest co włożyć do garnka musu na sprzedaż nie ma.

AT z małą sekundą uwielbiam, wiem że w naszym światku to zegar wywołujący skrajne reakcje, dla mnie to miłość od pierwszego wejrzenia i nieustająca.

Z Devilkami rzeczywiście szybko się żegnałem, bo elegancki zegarek zakładam raz na kilka miesięcy. Zdecydowałem, że tę rolę przejmie wyremontowany podziadkowy Atlantic, który wyposażyłem w porządny aligator od Filipa.

 

10 godzin temu, swierszczu napisał(-a):

Ponieważ rolex się wypina na poważnych klientów 😂🤘 chyba czas zastanowić się nad powrotem do AT w wersji niebieskiej bądź tez zielonej lub do 300 białej, czarnej lub zielonej. Ale przy zielonej 300 muszę zobaczyć na żywo. 

Ech dylematy zegarkomaniaka 😍

 

Ja już dawno wypiąłem się na koronę, bo wolę być klientem niż niechcianym petentem. Jakbyś poważnie myślał ponownie o białasie i używany wchodzi w grę to daj znak na PW.

 

41 minut temu, Mr_X napisał(-a):

Opcja 1

 

 

omega 1.png

Opcja 2

 

omega 2.png

Globmaster niby niejest zły  , ale czegoś mu brakuje  , AT to zwykły dziwoląg .

 

Globemaster jest bardzo niezły, brakuje mu uznania wśród zegarkowej gawiedzi ;). Jak wspomniałem wyżej - dla jednych dziwoląg, dla innych cudak, ja zaliczam się do tej mniejszej grupy :D

 

27 minut temu, rmickey napisał(-a):

Także się obawiałem, że to koniec dylematów. Na szczęście wróciły i fajnie będzie poczytać o nich gdyż sam mam podobne :) 

Gdyby to było moje pudełko to zostałyby w nim: Moonphase, Globe i zielona 300, którą najchętniej wymieniłbym z czasem na limitkę Bonda.

 

No to jedna z tych wersji jest brana pod uwagę i najbardziej prawdopodobna. Co do dylematów, to jednak mam nadzieję, że kiedyś się skończą. W tym roku mija mi pół wieku, może to będzie ten czas na uspokojenie się.

 

14 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Butik, ty już masz zielonego Divera? myślałem, że zastanawiasz się z zamianą białego na zielony...

 

Nie mam i jeszcze go w sklepach nie ma. Najpierw wrzuciłem zdjęcia co mam, potem to są tylko zrzuty z omegawatches (tam można sobie pogrupować zegarki w "my watches" jak jesteś zarejestrowany). Czyli to zabawa z wizualizacjami, żeby skompletować "końcowy" zestaw. Póki co mam białasa, ale na 99% będzie zamieniony na leśniczego.

 

9 minut temu, sanik napisał(-a):

Jakie decyzje by nie zapadły, w porządnej kolekcji nie może zabraknąć moonswatcha 😜

 

Jest taki pomysł, ale tylko jak będą dostępne bez hocków klocków i to będzie raczej jako dodatek poza powyższymi rozważaniami. W końcu to Swatch, nie Omega ;).

 

AT wróciła dziś na gumę. Śliczna jest ❤️ 

 

IMG_3051.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik-Co byś nie zdecydował, trzymamy kciuki :) !!     

 

 

A mam pytanie, Czy wy z tym paskowanym zapięciem w nowym moonie to poważnie?  Kurde ja to już ze 3 razy mierzyłem, a ostatnio tego nowego chronoscope z tym samym zapięciem.   Zegarek ma 43mm, jest naprawdę fajny (niebieski lepszy) ale te zapięcie to dla mnie jest porażka.  Odwracasz rękę i masz damską biżuterię na łapie...  A ten chronoscope nie jest zegarkiem dla facetów o cieńkich witkach... 

No ale to może tylko ja jestem takim zboczonym szowinistą...  Wypada pozostać przy gumach... :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wieloryb napisał(-a):

No ale to może tylko ja jestem takim zboczonym szowinistą...  Wypada pozostać przy gumach... :)

 

Jak prawdziwy macho ;) (MSPANC)

 

8 minut temu, wieloryb napisał(-a):

@Butik-Co byś nie zdecydował, trzymamy kciuki :) !!     

 

Podziękował. Na pewno dam znać kiedy coś się wydarzy.

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik, jesteś niczym młody Werter z powieści Goethego, a Twoje rozkminy są niczym jego listy do przyjaciela. :) Ty nie szukasz zrozumienia i aprobaty u innych, nie potrzebujesz też przyjaciół którzy doradzą Ci od serca, jak dalej masz postępować. Tobie jest dobrze z samotnością, z własnymi myślami i twórcza duszą. Ja osobiście uwielbiam śledzić tego typu historie o ślepej miłości do marki (podobnym przykładem jest dramatyczna epopeja @pmwas o ukochanym Uazie w wątku samochodowym :wub:). Nie przestawaj szukać, gdyż Twoim celem jest budowanie wysokich domków z kart tylko po to, by następnego dnia z rozkoszą je zburzyć, wywołując w naszych sercach ból i cierpienie spowodowane stratą ukochanego jeszcze przed chwilą zegarka. :)

 

 

 

Czekam na kolejne akty mając nadzieję, że kiedyś w końcu spojrzysz wieczorem na swoją kolekcję, uśmiechniesz się i .... zadowolony zaśniesz.;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

@Butik, jesteś niczym młody Werter z powieści Goethego, a Twoje rozkminy są niczym jego listy do przyjaciela. :) Ty nie szukasz zrozumienia i aprobaty u innych, nie potrzebujesz też przyjaciół którzy doradzą Ci od serca, jak dalej masz postępować. Tobie jest dobrze z samotnością, z własnymi myślami i twórcza duszą. Ja osobiście uwielbiam śledzić tego typu historie o ślepej miłości do marki (podobnym przykładem jest dramatyczna epopeja @pmwas o ukochanym Uazie w wątku samochodowym :wub:). Nie przestawaj szukać, gdyż Twoim celem jest budowanie wysokich domków z kart tylko po to, by następnego dnia z rozkoszą je zburzyć, wywołując w naszych sercach ból i cierpienie spowodowane stratą ukochanego jeszcze przed chwilą zegarka. :)

 

 

 

Czekam na kolejne akty mając nadzieję, że kiedyś w końcu spojrzysz wieczorem na swoją kolekcję, uśmiechniesz się i .... zadowolony zaśniesz.;)  

No proszę cię, tylko nie Młody Werter, mając na uwadze w jaki sposób postanowił on zakończyć swoje cierpienia 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No proszę cię, tylko nie Młody Werter, mając na uwadze w jaki sposób postanowił on zakończyć swoje cierpienia 😂.

Dlatego ja zaproponowałem inne - swoje zakończenie. :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Dlatego ja zaproponowałem inne - swoje zakończenie. :)

Epopeje Butika i pmwasa to hitowe wątki na forum😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Epopeje Butika i pmwasa to hitowe wątki na forum😁

Przypomina mi się od razu taki program z Wojciechem Mannem "Duże dzieci". ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

@Butik, jesteś niczym młody Werter z powieści Goethego, a Twoje rozkminy są niczym jego listy do przyjaciela. :) Ty nie szukasz zrozumienia i aprobaty u innych, nie potrzebujesz też przyjaciół którzy doradzą Ci od serca, jak dalej masz postępować. Tobie jest dobrze z samotnością, z własnymi myślami i twórcza duszą. Ja osobiście uwielbiam śledzić tego typu historie o ślepej miłości do marki (podobnym przykładem jest dramatyczna epopeja @pmwas o ukochanym Uazie w wątku samochodowym :wub:). Nie przestawaj szukać, gdyż Twoim celem jest budowanie wysokich domków z kart tylko po to, by następnego dnia z rozkoszą je zburzyć, wywołując w naszych sercach ból i cierpienie spowodowane stratą ukochanego jeszcze przed chwilą zegarka. :)

 

Czekam na kolejne akty mając nadzieję, że kiedyś w końcu spojrzysz wieczorem na swoją kolekcję, uśmiechniesz się i .... zadowolony zaśniesz.;)  

 

Piękne, nawet sobie zrobiłem skrinszota dla pamięci, dziękuję Ci za powyższe :D

 

I fakt, co podkreślam, nie szukam rady, poparcia, aprobaty - dzielę się przemyśleniami i przygodami...

 

3 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Epopeje Butika i pmwasa to hitowe wątki na forum😁

 

... chociażby po to, żeby Benio miał jakiś hit na forum ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik, a to zielone coś czego szukasz to jaki model?

A taki model ktoś widział (dostępny tylko w butiku w Makao)?

 

2025887463_CleanShot2022-04-13at11_17_34.png.f68565ed24a7000d8de9f1514a3519d3.png

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, beniowski napisał(-a):

@Butik, a to zielone coś czego szukasz to jaki model?

A taki model ktoś widział (dostępny tylko w butiku w Makao)?

 

2025887463_CleanShot2022-04-13at11_17_34.png.f68565ed24a7000d8de9f1514a3519d3.png

 

Nowy zielony SMP300, którego jeszcze w sklepach nie ma. Ten jest ładny, nawet za ładny, więc raczej na nie.

 

Miałem już ładny zielony, to była oliwkowa AT, ale mała sekunda w tym modelu wygrała, więc czas na zieleń w innej obudowie.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy 50th anniversary w kosmosie! (Stacja ISS) FA1DD390-FE6F-41D6-949E-F8C9C52591A1.thumb.jpeg.8f171b1bb21344c3db204b1b86959454.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.