Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

 

 

 

 

 

1850298019_Zrzutekranu2022-04-12o16_05_12.thumb.png.10785fa531aad0eabe16660162c62e20.png

 

 

 

 

 

Generalnie ta kombinacja do mnie najbardziej przemawia...aczkolwiek uważam, że zarówno SMP, jak i AT są dość 'sezonowe' w niej. Inaczej mówiąc, nie traktowałbym ich jako ponadaczasowe, a raczej chwilową modę.

Ja w ogóle nie jestem jakimś wielkim fanem SMP...w ogóle bym się pozbył go z kolekcji i zastanowił się nad nowym CK859 albo '57.

Zdecydowanie Moonphase jest nie do ruszenia. Globemaster dla mnie ma też dużo klasy - ale dorobiłbym mu jakiś zielony pasek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2022 o 11:27, Butik napisał(-a):

 

Nowy zielony SMP300, którego jeszcze w sklepach nie ma. Ten jest ładny, nawet za ładny, więc raczej na nie.

 

Miałem już ładny zielony, to była oliwkowa AT, ale mała sekunda w tym modelu wygrała, więc czas na zieleń w innej obudowie.

zanim sprzedaż białego SMP kup zielonego i ponoś a zapewniam Ciebie że szybciej sprzedaż zielonego i zostawisz białego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żony prezent , miał być za 3 lata - kolejny kamień milowy- ale uznałem że życie jest za krótkie 😅 

Panowie pytanie: czy mogę zdejmować ten wisiorek bez konieczności obcinania nitki czy zdejmowania bransolety ?

 

IMG_20220414_142944.jpg

IMG20220414141407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Żony prezent , miał być za 3 lata - kolejny kamień milowy- ale uznałem że życie jest za krótkie 😅 

Panowie pytanie: czy mogę zdejmować ten wisiorek bez konieczności obcinania nitki czy zdejmowania bransolety ?

 

IMG_20220414_142944.jpg

IMG20220414141407.jpg

 

 

Chyba musisz ciąć. Ale można potem zrobić supełek na końcu i też będzie piknie :)

 

Małżowinka będzie zadowolona!


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, eye_lip said:

Całkiem przyjemny zawodnik. 

IMG_20220414_144830.jpg

 

Najs. Szkoda, że na tym bezelu prawie skali nie widać, ale może to kwestia światła. Masz więcej zdjęć? Bardzo podoba mi się matowa tarcza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo widać. Jest dosyć lekki na żywo, fajna grubość jak na omegę, tarcza bardzo fajna. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Na żywo widać. Jest dosyć lekki na żywo, fajna grubość jak na omegę, tarcza bardzo fajna. 

Dajesz na bazarek... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Całkiem przyjemny zawodnik. 

 

Piękna luma, ten Speedmaster przeleżał chyba ze 40 lat w szufladzie że tak równo postarzona.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzeniem było udawać stary model... Tak średnio bym powiedział. Nadruki i datę też ma w takim kolorze, po prostu ciekawszy wybór stylistyczny. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Całkiem przyjemny zawodnik. 

IMG_20220414_144830.jpg

 

To jest piękny zegar, który mocno zyskuje na żywo, zdjęcia nie oddają jego charakteru. Miałem poprzednią wersję, która w stosunku do średnicy była troszkę za gruba (wiem, że mój moonphase jest grubszy, ale też większy, więc proporcje są inne i lepiej się nosi). Ten metalowy bezel sprawia, że zegarek wygląda na sporo większy, niż wynikałoby to z katalogowej średnicy. Wskazówki są cudnie wyszlifowane i błyszczą pięknie pod różnymi kątami padania światła, podobnie ładnego błysku daje bezel.

 

W nowej wersji, która jest zmniejszona na średnicy i mocno odchudzona po wyjęciu automatu (on jest teraz cieńszy on moonwarcha) na pewno sprawia, iż oprócz fantastycznych walorów wizualnych musi być też świetny w noszeniu, nawet na bransolecie (poprzednio wersja full metal była moim zdaniem nie do noszenia, tylko na pasku).

 

Tutaj jeszcze cofnięte indeksy i matowa chropowata tarcza świetnie kontrastuje z błyszczącymi wskazówkami - pełen sztos.

 

11 godzin temu, logann napisał(-a):

 

Najs. Szkoda, że na tym bezelu prawie skali nie widać, ale może to kwestia światła. Masz więcej zdjęć? Bardzo podoba mi się matowa tarcza.

 

Widać bardzo dobrze, śmiało bym powiedział, że nawet lepiej niż w negatywie, zarówno ameliniowym i ceramicznym. Poniżej wideo mojej poprzedniej wersji, ale w nowej jest dokładnie tak samo.

 

 

11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Na żywo widać. Jest dosyć lekki na żywo, fajna grubość jak na omegę, tarcza bardzo fajna. 

 

Jak pisałem wyżej - tarcza świetna, daje ciekawe efekty z mocnym światłem. No i grubość nieomegowa ;) Do tego piękny nowy manualny mechanizm.

 

9 godzin temu, nicon napisał(-a):

Piękna luma, ten Speedmaster przeleżał chyba ze 40 lat w szufladzie że tak równo postarzona.

 

3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Czy zamierzeniem było udawać stary model... Tak średnio bym powiedział. Nadruki i datę też ma w takim kolorze, po prostu ciekawszy wybór stylistyczny. 

 

Dokładnie - beżowa luma nie koniecznie musi cokolwiek udawać. Tutaj powoduje, że tarcza czasem wydaje się czarna (i taka jest w specyfikacji), czasem czekoladowa, szczególnie z brązowy paskiem. Nie wiem czemu wiele osób myśli, że beżowa luma to od razu "udawana patyna" i próba postarzenia zegarka. Nie które mają po prostu taki koncept i tyle, ma to ładnie wyglądać, nic więcej. Trzeba być zadowolonym z tego, że luma nie musi być koniecznie biała.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma nawet w nazwie 57, wiec jest jak najbardziej nawiązaniem do historycznej wersji pierwszego Speedmastera. 
Luma oczywiście nie musi być zawsze biała, ale dziwnym trafem nigdy nie jest w Omedze czerwona ani niebieska tylko bezowa, brązowa etc. Co jest, przynajmniej na tym forum powinno być wprost rozpoznawane jako pseudo-stary tryt. 

Tutaj to wyglada jeszcze gorzej niż w Moonwatchach bo dali krowiaste subtarcze, datę, co axiala z automatycznym naciągiem robiąc z niego nowoczesny sportowy zegar. Dlatego ten bieda tryt pasuje jak pięść do oka.
 

Ale to typowe dla obecnego działu projektowego Omegi który robi jakieś losowe rzeczy, nie ma co się tutaj doszukiwać głębszego sensu. Może faktycznie ktoś sobie wybrał taki kolor bo to jego ulubiony i tak zostało.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 17:57, Butik napisał(-a):

 

Jak @Plumber pierwszy raz pokazał mi zdjęcie z propozycją zrobienia filmu to moje pierwsze pytanie było, czy to Twoje :D. Słowo daję, Piotrek poświadczy ;) 

True. Jedynie brakowało 36mm 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 12:33, nixon111 napisał(-a):

Pewnie już było o tym mówione ale nie mogę znaleźć więc spytam. Czy nowa bransoleta od Moonwatcha pasuje do poprzedniej wersji zegarka ? Macie może referencje nowej bransolety ?


Pasuje, ale do ideału brakuje. W nowym ucha są inaczej wyprofilowane niż w starym, gdzie są wyższe i dłuższe. Efekt jak na zdjęciu poniżej. Trochę mnie to kuje w oczy i daje argument do wymiany na nowy. Sama bransoleta może nie idealna, ale jest świetna.

 

1608C117-6785-4A3B-8B7E-5AA68FF50B88.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2022 o 15:26, Butik napisał(-a):

Choć póki co na CH24 mam X-33 i GM, a że nie jest to chodliwy towar, to większa szansa, że jednak zostanie. Korci mnie też w ogóle puścić białego i G-shocka, zostawić tylko 3 sztuki -> MP, AT i GM. Albo MP, AT i SMP... Albo pozbyć się G-shocka i białasa, po czym dokupić leśniczego...

 

Jak zawsze mam do czynienia z podstawowymi problemami pierwszego świata... Oczywiście jak zwykle nie pytam o radę, tylko dzielę się przemyśleniami i jak zawsze chętnie poczytam wszelkie komentarze, dobre, złe i neutralne :)

 

 

Zrzut ekranu 2022-04-12 o 15.19.32.png

Zostaw sobie G-shocka i GM. Oba świetnie się uzupełniają.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rory Mcllroy już ma :) Fajny skubaniec (nie Roy ;))

 

Tutaj w ruchu, od 12:45 mniej więcej (tak starałem się to wkleić).

 

 

Zrzut ekranu 2022-04-16 o 11.29.53.png

Zrzut ekranu 2022-04-16 o 11.29.46.png

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, orlis napisał(-a):

niebieskie trio od Omegi

 

AE6E1567-97C7-4CE0-86DF-0300B0C33593.thumb.jpeg.aefdd60e9cd866ef72a41977f9040fc3.jpeg

 

005DE784-E50D-4F79-BC7C-4FE19D48C298.thumb.jpeg.cfdb18ad4f7b78497c6efa4499d415f7.jpeg

 

B1B41AAE-8ECE-4ACF-AFE8-E2834D0D5E46.thumb.jpeg.8c356b435fa126221c782cd8c6500510.jpeg

 

D9776500-28CA-45D6-ABE9-FC35F322B4B0.thumb.jpeg.56be982ed8d74974b4dcf9d0748d1c4e.jpeg

 

za***ista trójca.  

Kolejnoscia dla mnie:

1. AT.

2. Tokio.

3. Snoopy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, orlis napisał(-a):

niebieskie trio od Omegi

 

AE6E1567-97C7-4CE0-86DF-0300B0C33593.thumb.jpeg.aefdd60e9cd866ef72a41977f9040fc3.jpeg

 

AT zdecydowanie lśni się na tle pozostałych. Cała trójka jest super.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ta AT to moja pierwsza Omega. Miałem ja na slubie wiec zawsze będzie miała szczególne znaczenie. Ale jeśli chodzi o fun factor to wygrywa snoopy3 :)  To taki mój prywatny ranking wśród niebiesko tematycznych zegarków w kolekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.