Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, dewey napisał(-a):

Na zakupach :) Trzeba przyznać, że kupno u AD Omegi, to faktycznie czysta przyjemność, może zamiast kawy była woda (pdk), ale poza tym nic nie znaczącym szczegółem, bez zarzutu, Pan poświęcił mi godzinę, regulując bransoletę i opowiadając rożne ciekawostki. Komfort, gwarancja oryginalności, obsługa, super rabat, można się odzwyczaić na dobre od Chrono.

 

 

IMG_2381.jpeg

 

Gratki, też byłem z obsługi u nich mega zadowolony. Tak się właśnie znajduje klientów - fair podejściem i rozsądną ceną. Niech zegarek służy - coraz bardziej do mnie ta bransoleta przemawia, choć sam kupiłem na gumie.


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że problem z datą nie został naprawiony w nowszych mechanizmach 8800 8900.
 
https://omegaforums.net/threads/spontaneously-stuck-between-dates.139082/
https://www.watchuseek.com/threads/new-seamaster-date-issue.5302348/
https://omegaforums.net/threads/8800-and-8900-confirmed-experiences.141625/
https://omegaforums.net/threads/omega-date-change-issue.80912/
 
Widocznie komplikacja datownika to wyzwanie przerastające aktualnych inżynierów Omegi i Tudora. Jeszcze pół biedy że psują się 300M i AT, bo to i tak obecnie mało urodziwe linie, te ładne na 1120 na szczęście nie miewają problemów konstrukcyjnych. Najgorsze natomiast że zepsuli Moonwatcha, którego 3861 ma masę problemów z funkcją chronografu, na szczęście nie ma tam datownika więc mogli zepsuć tylko jedną komplikację. Może zegarek bardziej awaryjny, ale za to cena wyższa xD.
 
https://www.rolexforums.com/showthread.php?p=11431032   Dwa zegarki pod rząd z tym samym babolem xD
https://www.watchuseek.com/threads/demanding-replacement-for-3861-with-chronograph-issue-from-boutique.5368586/
https://www.watchuseek.com/threads/do-i-have-the-3861-problem.5321451/
https://www.rolexforums.com/showthread.php?p=11552400
https://omegaforums.net/threads/new-omega-speedmaster-professional-cal-3861-issues.133861/
https://omegaforums.net/threads/speedmaster-pro-3861-problem-help.142723/

Chyba problem nie jest taki częsty, bo nowy Seamaster 300m (z 8800) jest już trochę czasu na rynku i dopiero teraz wychodzą takie problemy. Na forum wcześniej też nie przypominam sobie, żeby ktoś o tym pisał. Inaczej było w przypadku Tudora GMT. Tam szybko wyszło szydło z worka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu rabatów sprzed paru stron. Wygląda, że faktycznie Omega ogranicza rabaty. W kwietniu jeszcze jakieś okazje się zdarzały na zegarkach, które AD miało na stanie. Ale już ma tego nie być. Info od AD z wczoraj.

Zobaczymy, życie zweryfikuje.

 

Tak z innej bajki, zastanawiam się nad zakupem gumy do mojej niebieskiej AT. Narzucające się rozwiązanie to oryginalna guma, która nawet mi się podoba. I można do niej kupić zwykłą sprzączkę zamiast motylka, którego nie lubię. Myślałem jeszcze nad Zealande, które mam w 300M ale do AT jakoś mi nie pasuje.

Jakieś pomysły?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Tak z innej bajki, zastanawiam się nad zakupem gumy do mojej niebieskiej AT. Narzucające się rozwiązanie to oryginalna guma, która nawet mi się podoba. I można do niej kupić zwykłą sprzączkę zamiast motylka, którego nie lubię. Myślałem jeszcze nad Zealande, które mam w 300M ale do AT jakoś mi nie pasuje.

Jakieś pomysły?

 

Moim zdaniem do AT koniecznie oryginalna guma ze stalowymi dekorami. Przy czym nie słyszałem, żeby była ona dostępna na zwykłym zapięciu. Może dlatego, że tutaj jesteśmy na przeciwnych biegunach - ja nie cierpię standardowych sprzączek, które jeśli tyko można zamieniam na klamry / motylki ;)

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak nosicie swoje swoje zegarki na bransolecie? Luz, czy na styk? Niestety mam naprawdę drobny nadgarstek (nie mierzyłem, ale pewnie nie wiele powyżej 16 cm.), który nigdy nie był imponujących rozmiarów, a po tym jak ostatnio schudłem 15kg., to już jest w ogóle dramat i w chwili obecnej, po zdjęciu kilku ogniw, mam jeszcze spory prześwit i jednak robi się to drażniące, kiedy przy niemalże każdym ruchu ręki, zegarek się przesuwa. Myślałem, że jestem do tego przyzwyczajony, ale zaczyna mi to przeszkadzać i zastanawiam się, czy w moim przypadku można ją jeszcze bardziej skrócić, żeby proporcje były zachowane i zegarek dobrze leżał. Poniżej wrzucam zdjęcie tego co ostało odjęte i jak to obecnie wygląda na ręku. Będę nie długo u Pieśkiewicza w Warszawie, w temacie serwisu Taga, to mógłbym od razu poprosić o skrócenie, jeśli oczywiście to w moim przypadku ma rację bytu...

 

 

 

 

IMG_2440.jpeg

 

 

IMG_2441.jpeg

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik i nie drażni Cię jak podnosisz rękę i zegarek leci do łokcia? ;) Zastanawiam się, czy w moim przypadku coś jeszcze można zdjąć, bo Pan, który skracał kaganiec przy zakupie, już poddawał to pod wątpliwość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

Moim zdaniem do AT koniecznie oryginalna guma ze stalowymi dekorami. Przy czym nie słyszałem, żeby była ona dostępna na zwykłym zapięciu. Może dlatego, że tutaj jesteśmy na przeciwnych biegunach - ja nie cierpię standardowych sprzączek, które jeśli tyko można zamieniam na klamry / motylki ;)

 

A nie jest tak, że wszystko kupuje się osobno? Czyli osobno pasek, osobno dekor i osobno zapięcie? W tym przypadku zamiast motylka kupiłbym klamerkę, Omega ma sygnowane klamerki. Myślisz, że to nie zadziała? To w sumie mój pomysł, na razie nie konsultowany z żadnym AD.

 

 

23 minuty temu, dewey napisał(-a):

Panowie, a jak nosicie swoje swoje zegarki na bransolecie? Luz, czy na styk? Niestety mam naprawdę drobny nadgarstek (nie mierzyłem, ale pewnie nie wiele powyżej 16 cm.), który nigdy nie był imponujących rozmiarów, a po tym jak ostatnio schudłem 15kg., to już jest w ogóle dramat i w chwili obecnej, po zdjęciu kilku ogniw, mam jeszcze spory prześwit i jednak robi się to drażniące, kiedy przy niemalże każdym ruchu ręki, zegarek się przesuwa. Myślałem, że jestem do tego przyzwyczajony, ale zaczyna mi to przeszkadzać i zastanawiam się, czy w moim przypadku można ją jeszcze bardziej skrócić, żeby proporcje były zachowane i zegarek dobrze leżał. Poniżej wrzucam zdjęcie tego co ostało odjęte i jak to obecnie wygląda na ręku. Będę nie długo u Pieśkiewicza w Warszawie, w temacie serwisu Taga, to mógłbym od razu poprosić o skrócenie, jeśli oczywiście to w moim przypadku ma rację bytu...

 

 

Ja notuję bardzo duże różnice w obwodzie nadgarstka pomiędzy rankiem, a wieczorem. Rano jest na styk, a pod wieczór zegarek lata na ręku. Więc w sumie trudno powiedzieć jak noszę.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dewey napisał(-a):

@sanik i nie drażni Cię jak podnosisz rękę i zegarek leci do łokcia? ;) Zastanawiam się, czy w moim przypadku coś jeszcze można zdjąć, bo Pan, który skracał kaganiec przy zakupie, już poddawał to pod wątpliwość..

Skracaj, skracaj (jeśli można), bo wygląda to jakby ci latała tam i z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dewey napisał(-a):

@sanik i nie drażni Cię jak podnosisz rękę i zegarek leci do łokcia? ;) Zastanawiam się, czy w moim przypadku coś jeszcze można zdjąć, bo Pan, który skracał kaganiec przy zakupie, już poddawał to pod wątpliwość..

Jak masz śrubki to możesz zdjąć. Z tego widać na zdjęciu pewnie da się zdjąć ogniwo i półogniwo.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dewey napisał(-a):

@sanik i nie drażni Cię jak podnosisz rękę i zegarek leci do łokcia? ;)

Szpinak z jajkiem i powinno być git. 😁

 

Zrobiłem na szybko test. Stanąłem na baczność i potrząsnąłem ręką. Zaznaczyłem miejsce, w którym zatrzymała się bransoleta. Następnie podniosłem rękę i wykonałem ten sam ruch. Zegarek opadł o ok. 2,5~3cm.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dewey napisał(-a):

Panowie, a jak nosicie swoje swoje zegarki na bransolecie? Luz, czy na styk? Niestety mam naprawdę drobny nadgarstek (nie mierzyłem, ale pewnie nie wiele powyżej 16 cm.), który nigdy nie był imponujących rozmiarów, a po tym jak ostatnio schudłem 15kg., to już jest w ogóle dramat i w chwili obecnej, po zdjęciu kilku ogniw, mam jeszcze spory prześwit i jednak robi się to drażniące, kiedy przy niemalże każdym ruchu ręki, zegarek się przesuwa. Myślałem, że jestem do tego przyzwyczajony, ale zaczyna mi to przeszkadzać i zastanawiam się, czy w moim przypadku można ją jeszcze bardziej skrócić, żeby proporcje były zachowane i zegarek dobrze leżał. Poniżej wrzucam zdjęcie tego co ostało odjęte i jak to obecnie wygląda na ręku. Będę nie długo u Pieśkiewicza w Warszawie, w temacie serwisu Taga, to mógłbym od razu poprosić o skrócenie, jeśli oczywiście to w moim przypadku ma rację bytu...

 

 

 

 

IMG_2440.jpeg

 

 

IMG_2441.jpeg

Skracaj. Resztę dopasujesz na microregulacji. Ja nosze ciasno bransolety na tyle żeby zegarek nie latał w te i z powrotem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Ja notuję bardzo duże różnice w obwodzie nadgarstka pomiędzy rankiem, a wieczorem. Rano jest na styk, a pod wieczór zegarek lata na ręku. Więc w sumie trudno powiedzieć jak noszę.

 

Mam podobnie, na szczęście ma też Easylink. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to problemy pierwszego świata, no ale panowie zobaczcie jak to wygląda. Co innego, gdybym miał drobny sam nadgarstek, a powyżej mięcho, to pół biedy, co najwyżej delikatnie by się obracał w małym obrębie, ale przy podniesieniu ręki, to wygląda tak 😕 Jeszcze kawałek i o łokieć zahaczy.

 

 

IMG_2442.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Mam podobnie, na szczęście ma też Easylink. ;)

Toś szczęśliwy.

A biednemu, jak ja, zawsze wiatr w oczy wieje.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Zegarek opadł o ok. 2,5~3cm.  

U mnie podobnie 1 cal  , raz jest luźniej a raz na styk  , w zależności od pory dnia . 

@dewey u CB wydaje się więcej  , możesz spróbować delikatnie skrócić . 

Ostatecznie wolę odrobine luźniej niż zbyt ciasno nosić zegarek na bransie . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Szpinak z jajkiem i powinno być git. 😁

 

Zrobiłem na szybko test. Stanąłem na baczność i potrząsnąłem ręką. Zaznaczyłem miejsce, w którym zatrzymała się bransoleta. Następnie podniosłem rękę i wykonałem ten sam ruch. Zegarek opadł o ok. 2,5~3cm.  

To u mnie wyszło 6,5 cm 😄

Czyli mam raczej luźno, choć nie może to przez kształt nadgarstka, ale zegarek nie lata mi jakoś szczególnie na boki (dziś mam na ręku Żółwia od Seiko, a to jednak całkiem odczuwalna waga). Co więcej - nawet skrócenie o jedną pozycję na mikroregulacji w bransolecie powoduje, że jak dla mnie robi się zbyt ciasno (zegarek zatrzymuje się na kostce w nadgarstku, a tego nie lubię).

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja specjalnie nie muszę potrząsać, żeby się opuścił, wystarczy podnieść rękę. W praktyce, to prawie przy każdym ruchu, czuję jak zegarek się przemieszcza, niby wcześniej miałem podobnie, ale jakoś teraz zaczyna mnie to drażnić. Skoro mówicie, że w moim przypadku jest jeszcze możliwość zdjęcia ogniw i wciąż będzie to wyglądało ok i zachowa proporcje, to chyba jednak poproszę Pieśkiewicza o skrócenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, dewey napisał(-a):

Panowie, a jak nosicie swoje swoje zegarki na bransolecie? Luz, czy na styk? Niestety mam naprawdę drobny nadgarstek (nie mierzyłem, ale pewnie nie wiele powyżej 16 cm.), który nigdy nie był imponujących rozmiarów, a po tym jak ostatnio schudłem 15kg., to już jest w ogóle dramat i w chwili obecnej, po zdjęciu kilku ogniw, mam jeszcze spory prześwit i jednak robi się to drażniące, kiedy przy niemalże każdym ruchu ręki, zegarek się przesuwa. Myślałem, że jestem do tego przyzwyczajony, ale zaczyna mi to przeszkadzać i zastanawiam się, czy w moim przypadku można ją jeszcze bardziej skrócić, żeby proporcje były zachowane i zegarek dobrze leżał. Poniżej wrzucam zdjęcie tego co ostało odjęte i jak to obecnie wygląda na ręku. Będę nie długo u Pieśkiewicza w Warszawie, w temacie serwisu Taga, to mógłbym od razu poprosić o skrócenie, jeśli oczywiście to w moim przypadku ma rację bytu...

 

 

 

 

IMG_2440.jpeg

 

 

 

To male ogniwo z prawej załóż , a zdejmij wieksze,w sumie 4 . Do tego mikroregulacja  i bedzie lepiej .

Edytowane przez rafi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dewey napisał(-a):

@sanik i nie drażni Cię jak podnosisz rękę i zegarek leci do łokcia? ;) Zastanawiam się, czy w moim przypadku coś jeszcze można zdjąć, bo Pan, który skracał kaganiec przy zakupie, już poddawał to pod wątpliwość..

Aż takiego luzu to mie zostawiłem 😀

U Ciebie są jeszcze ogniwa do zdjęcia, jest nawet pół ogniwo.

Najlepiej ustaw mikroregulację po środku i skracaj na styk, a będziesz miał rezerwę do regulacji w obie strony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dewey a nie lepiej kupić odpowiedni wkrętak i skracać samemu ? To żadna filozofia . Jak słyszę że jakiś zegarmistrz porysował komuś zegarek czy bransoletę to naprawdę wole to zrobić sam i nie sprawdzać kto jest fachowcem a kto nie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mr_X napisał(-a):

@dewey a nie lepiej kupić odpowiedni wkrętak i skracać samemu ? To żadna filozofia . Jak słyszę że jakiś zegarmistrz porysował komuś zegarek czy bransoletę to naprawdę wole to zrobić sam i nie sprawdzać kto jest fachowcem a kto nie 😁

 

Nie każdy umie, nie każdemu się chce i nie każdy powinien. Z doświadczenia wiem, że więcej bransolet jest zdewastowanych przez użytkowników niż przez zegarmistrzów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.