Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Mav napisał(-a):

A mi się właśnie meshe totalnie nie podobają. Lubię masywne bransolety a'la breitling czy sub (nie jubilee). Choć w SMP nadal nie podoba mi się ta masywna klamra.

 

Ale jeśli w PL sobie przelicznik 400Eur robią 3,5k to odpuszczam.

mesh do bonda kosztował w katalogu okolo 6K rok temu.Pytałem się u zródła

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robol1 napisał(-a):

mesh do bonda kosztował w katalogu okolo 6K rok temu.Pytałem się u zródła

 

 

Kolega szuka stalowej bransolety do SMP ten kosztuje na pewno ok 3K. Omega robi też od niedawna stalowe meshe do stalowych zegarków - te z zapięciem deployant kosztują też ok 3K.

 

Mesh tytanowy do Bonda wraz z tytanowym zapięciem kosztuje aktualnie 7.040 PLN


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):

Rzeczywiście fajny ten szafir w tej edycji, milky ring dalej jest, tyle że mniejszy. No i bransoleta w heslicie moim zdaniem fajniejsza. Ale jako całość moim zdaniem hesalit jednak bardziej spójny. 

Jeśli pisząc o bransolecie masz na myśli polerowane vs. matowe ogniwa, to bransoleta w szafirze jest 2w1. Można sobie wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dyskuję o Moonwatch...to imho wg mnie to jest idealne rozwiązanie :)

IMG_2595_DxO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pdb napisał(-a):

Patrząc na dyskuję o Moonwatch...to imho wg mnie to jest idealne rozwiązanie :)

Tylko niestety z tego zdjecia niewiele widac... 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupach poza Polską w tym na chrono, dokąd wysyła się zegarek  na naprawę gwarancyjną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego kto jest gwarantem, jeśli pochodzenie to AD to do AD w Polsce. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Do tego kto jest gwarantem, jeśli pochodzenie to AD to do AD w Polsce. 

Zegarek kupiony w Dubaju byl serwisowany na gwarancji w PL (Plac Konstytucji), wiec chyba nie jest jak piszesz 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, slony said:

Przy zakupach poza Polską w tym na chrono, dokąd wysyła się zegarek  na naprawę gwarancyjną?

 

Z pytania nie wynika kto wystawił gwarancję.

 

Jeśli Omega -> dowolny butik lub centrum serwisowe Omega. Zapewne można też do AD and po co...

Jeśli nie Omega -> wystawca gwarancji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, artme napisał(-a):

Zegarek kupiony w Dubaju byl serwisowany na gwarancji w PL (Plac Konstytucji), wiec chyba nie jest jak piszesz 😬

W Dubaju kupiony u AD?

Jeśli tak, to byłi jak Filip napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sanik napisał(-a):

W Dubaju kupiony u AD?

Jeśli tak, to byłi jak Filip napisał.

Racja - mea culpa - inaczej zrozumialem na szybko czytajac 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Do tego kto jest gwarantem, jeśli pochodzenie to AD to do AD w Polsce. 

Pod warunkiem że ma podstemplowaną przez oficjalnego AD kartę gwarancyjną. Część sztuk trafia na grey z pustą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmo napisał(-a):

Pod warunkiem że ma podstemplowaną przez oficjalnego AD kartę gwarancyjną. Część sztuk trafia na grey z pustą kartą.

Czy karty są rejestrowane i aktywowane w elektronicznym systemie?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Czy karty są rejestrowane i aktywowane w elektronicznym systemie?

Tak powinno być ale sytuacje są różne, są takie które zostały sprzedane z biegnącą już gwarancją i tu nie będzie problemu ale są i takie które w inny sposób trafiły na rynek i tu z honorowaniem/ przedłużaniem gwarancji może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

Zegarek kupiony w Dubaju byl serwisowany na gwarancji w PL (Plac Konstytucji), wiec chyba nie jest jak piszesz 😬

Jak najbardziej jest tak jak piszę, widzę że już powyżej wyjaśnione. 

 

47 minut temu, desmo napisał(-a):

Pod warunkiem że ma podstemplowaną przez oficjalnego AD kartę gwarancyjną. Część sztuk trafia na grey z pustą kartą.

To właśnie napisałem, pochodzenie AD=podstemplowana przez oficjalnego AD, niezależnie z którego kraju (np z Dubaju) i oddajesz na gwarancję u nas, do butiku Omegi, do SG na Marynarskiej czy do Jubitomu - każdy ma obowiązek przyjąć na gwarancji zegarek z oficjalnej dystrybucji. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Michal93 napisał(-a):

1861 był, jest 3861, prawie rok i nie rozumiem o co chodzi w tych wszystkich „złych” 3861. Działa, robi 1s/d, ma rezerwy ponad 2 doby, do tego wyglada milion razy ciekawiej niż 1861 :) 

 

Dobrze, że wszytko ok. Ale nie można być głuchym na sygnały użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Jeśli pisząc o bransolecie masz na myśli polerowane vs. matowe ogniwa, to bransoleta w szafirze jest 2w1. Można sobie wybrać.

 

Dobrych ruch ze strony Omegi. Ale to chyba tylko w butiku, bo przynajmniej online u AD nie ma takiej opcji. W salonie nie pytałem.

 

11 godzin temu, sanik napisał(-a):

Dobrze, że wszytko ok. Ale nie można być głuchym na sygnały użytkowników.

 

Oczywiście, ale też nie wiadomo jaka jest skala problemu. Trochę straszenie potencjalnych użytkowników. Na zagranicznych forach pojawiły się pojedyncze doniesienia, wydaje mi się, że to problem marginalny rozdmuchany trochę jak z 32xx Rolka kiedyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Dobrych ruch ze strony Omegi. Ale to chyba tylko w butiku, bo przynajmniej online u AD nie ma takiej opcji. W salonie nie pytałem.

 

Nie w butiku, nie online, tylko każdy offline może sobie to zrobić :) Bransoleta w szafirze ma połowę ogniwa polerowaną a połowę matową, przekładasz bransę na drugą stronę i gotowe.

Edytowane przez RysiekOchodzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Nie w butiku, nie online, tylko każdy offline może sobie to zrobić :) Bransoleta w szafirze ma połowę ogniwa polerowaną a połowę matową, przekładasz bransę na drugą stronę i gotowe.

 

A ok, to wiem, że można. Myślałem, że Omega pozwala na miksowanie bransolet. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tbn napisał(-a):

 

A ok, to wiem, że można. Myślałem, że Omega pozwala na miksowanie bransolet. ;)

No aż tak ich dofinansowywać nie planowałem, 2w1 mi wystarczy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu [mention=25547]artme[/mention] zakomunikował w tym wątku, iż w butiku Omegi pojawiła się piękna nowość - CK859. Bardzo mi się ten model spodobał i postanowiłem na nią zapolować. Dosyć szybko jedna sztuka pojawiła się w Jubitomie. Przymierzyłem i ....nadal mi się podobała.  Zacząłem coraz poważniej myśleć o zakupie. Niestety ten model, mimo że nie jest limitowany a jedynie numerowany, jest nisko rabatowany przez AD, a proponowane 1,5k zniżki mnie nie zadowoliło. Mam paręnaście tysięcy krukowych punktów, wiec wykonałem telefon do tego AD. Miałem szczęście, bo dostali świeżą dostawę 2 sztuk. Podjechałem je obejrzeć. Nie zastałem mojego ulubionego sprzedawcy który zawsze mnie obsługuje, tak więc "tylko" przymierzyłem zegarek i pogadałem chwilę z obsługą. W rozmowie okazało się, że jeden z klientów miał odłożoną sztukę, przyjechał ją odebrać, obejrzał zegarek i w ostatniej chwili zrezygnował z zakupu. Zanotowałem sobie to zdarzenie w głowie. Dzisiaj po rozmowie i innym Kolegą z naszego Forum postanowiłem kupić tę Omegę! 20% rabatu z punktów daje całkiem przyzwoitą cenę. Podjechałem, pogadałem z moim ulubionym sprzedawcą i zacząłem finalizować transakcję. Przypomniała mi się lekcja od Marcina [mention=32788]Burns[/mention], który ze cztery lata temu pokazał mi, jak sprawdzać prawidłowe osadzenie wskazówek. I tu przechodzę do sedna sprawy. Ta Omega przy pierwszym odciągnięciu koronki pozwala na przeskok wskazówki godzinowej niczym w zegarkach GMT. W drugim włączamy stop sekundę i możemy ustawić dokładnie godzinę. Zauważyłem, że wskazówka godzinowa przy poruszaniu koronka przód/tył ma "spory luz". Najpierw ustawiłem wszystkie wskazówki na godz. punkt 12-ta i wszystko wyglądało ok., bo minutowa zakrywała czubek godzinowej. Następnie przejechałem do godziny 3-ciej, i tu wskazówka godzinowa nie znajdowała się w osi indeksu w momencie, kiedy minutowa stała w punkcie 12-tej. Cała prawda ukazała się, gdy przestawiłem czas na godzinę 6-tą. I tu szok! Wskazówka godzinowa ustawiła się w osi 6 godziny małej subtarczki minutowej, a dłuższa minutowa była dwie i pół minuty przed czasem. Wdusiłem raz koronkę, by pokręcić skokiem w obie strony godzinową, bo może źle wskoczyła. Nic z tych rzeczy. Wskazówki zdecydowanie były źle osadzone. Sprawdziliśmy drugi zegarek, zupełnie nowy, jeszcze w foliach. W tym drugim było nieco lepiej, tu godzinowa wyprzedzała minutową o mniej więcej 2 minuty. 
 
No i czas prysł! Niektórzy z Was znają mnie i wiedzą, że trudny ze mnie pacjent. Pojechałem do domu głodny, bo bez nowego zegarka.  Jest jeszcze trzecia sztuka w Jubitomie, ale nie wiem, czy chce mi się ja jeszcze oglądać tym bardziej, że jest całe 5k droższa. 
 
To tyle, co mam dzisiaj do powiedzenia w tej sprawie.              

0b979ac36c35e14e03a74e5aa143b040.jpg447189f64356a94d8dd6da490f81909d.jpge50bf082de777ce86b430b7280b37181.jpg64cf37ebcab761ad81834ddbbc8bdba2.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda. klient z ciebie straszny, ale twoje pieniądze, twoja decyzja. 
 

Ale może chociaż nie głodny, bo podobno co tydzień co galerii po pizzę wpadasz 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim subiektywnym odczuciu Omega obniżyła standardy QC od dobrych kilku lat (spasowanie endlinków z uchami, ostrość/rozmazania czcionek w oknie datownika, synchronizacja chrono i/lub wskazówek). Jedyny plus, że popularne modele leżą na półkach i można wybrać idealną jedną sztukę z 2-4 dostępnych. Ja też jestem "trudnym pacjentem" i uważam, że w zegarkach za te 15-20k i więcej nie powinno to mieć miejsca! Sprzedawcy wzruszają ramionami, ponieważ wiedzą, że w min. 90% ludzie kupują te zegarki dla loga i "prestiżu" a nie z miłości do zegarmistrzostwa więc nie zwracają uwagi na takie pierdoły jak osadzenie wskazówek czy spasowanie endlinków. Mam wrażenie, że wykonanie kopert i bransolet w starych Seamasterach Bondach, PO, Moonach może i było gorsze niż w obecnych modelach, ale znacznie rzadziej spotykało się lub czytało o ewidentnych babolach, które jakimś cudem przeszły QC.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.