Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Osy123 napisał(-a):
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):
Kruk czy Jubitom? 

W Katowicach Omega jest obecnie tylko w Noble Place. W Jubitomie może na zamówienie, ale na stałe w ofercie nie mają.

Noble Place - trudny sprzedawca w kwestii rabatowania, podobnie jak w ostatnim czasie Jubitom. 

 

Na 6 sprawdzonych sztuk CK859, pięć ma ten sam feler ze źle osadzonymi wskazówkami, a jedyna idealna sztuka leży w Jubitomie. Ten AD niestety zamroził negocjacje ceny do poziomu 10% na Omegę. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolor, ale Omega ma najlepsze kolory ceramiki od zawsze w sumie. 
 

11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Noble Place - trudny sprzedawca w kwestii rabatowania, podobnie jak w ostatnim czasie Jubitom. 

 

Na 6 sprawdzonych sztuk CK859, pięć ma ten sam feler ze źle osadzonymi wskazówkami, a jedyna idealna sztuka leży w Jubitomie. Ten AD niestety zamroził negocjacje ceny do poziomu 10% na Omegę. 


Pomijając ten problem z CK, który wydaje się jakiś systemowy, to Omega w msrp to dalej świetny zakup moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym foto w kolorze navy blue 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971, miałeś rację - indeksy nie zawsze w tym modelu trafiają. Na godzinie 6 widać to na pierwszym zdjęciu (nieostre, bo aż się na mnie dziwnie w butiku patrzyli co tak kręcę i kręcę tymi wskazowkami😆).

61D04E9B-90B2-475A-83A4-C33817E6C2C2.jpeg

91DE1CF6-52CC-4908-8C4A-565A93317BE6.jpeg

94E73955-B31B-4278-9451-32DC2F9F843C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wuja się tam znacie. To jest właśnie kontynuacja dziedzictwa, ponieważ już od niemal 30 lat wskazówki nie trafiają w indeksy. Teraz tylko feature z kwarców przenieśli do mechanicznych. 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten zegarek cały czas podoba. Pasuje do mojej osoby i jak tylko trafię na odpowiednią sztukę oraz odpowiedniego sprzedawcę, to będę go mieć. Plan może mi pokrzyżować podwyżka, a ta pewnie do połowy roku się w Omedze pojawi. ;)

 

 

 

@beniowski, nie wiedziałem, że z Ciebie taki niebywały szczególarz. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Plan może mi pokrzyżować podwyżka, a ta pewnie do połowy roku się w Omedze pojawi. ;)

 

Również słyszałem o ponownych podwyżkach, ale myślałem, że to tylko plotki :wacko:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić sector dial i nie dopilnować spasowania wskazówek…mistrzowie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie, to już nie tylko Rolex (tam akurat przez ceny na wtórnym i brak dostępności), ale i popularne modele Omegi odjadą cenowo klubowymi miłośnikom. Już teraz widać niezły zastój zegarkowy w tym temacie jeśli chodzi o zakupy nowych zagarków u AD. Dobrze, że mamy tu kolegę @Butik  😄 Jak do końca roku ceny poskoczą o około 10% łącznie to 300M i Moonwatche praktycznie podwoja cenę na metce w 2.5 roku. Przez obniżenie rabatów "przy kasie" już to się stało. Na przełomie 2019/2020 Moon (hesalit) z ceną 18,1k na metce i rabatem 20-24% był do wzięcia za 14k, a dziś AD przy kasie chce niemal 28k.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to nie tylko Omega, ogólnie zegarki co raz droższe, firmy wykorzystują boom na rynku zegarków luksusowych, do tego rosną koszty. Złe czasy dla miłośników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, memento mori said:

 Na przełomie 2019/2020 Moon (hesalit) z ceną 18,1k na metce i rabatem 20-24% był do wzięcia za 14k, a dziś AD przy kasie chce niemal 28k.

 

Pluję sobie w brodę, że nie zainteresowałem się Omegą na poważnie rok wcześniej... Jeszcze w tamtym roku wyrwałem swoją 300M za mniej niż 20k, a jakbym nie był taki napalony to pewnie jeszcze coś by się dało urwać. A ostatnio jak pytałem o speediego to była mowa o rabacie 10% bo tyle wynosi rabat z karty sklepu i nic ponad to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lutym 2021 za 300 na gumie płaciłem 17k z małym kawałkiem w Jubitomie :) teraz to już trochę więcej 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pgajlewicz napisał(-a):

 

A no potwierdzam, ze poszły na pniu:)

 

 

20220518_191025.jpg

 

Pięknie. Gratuluję i zazdroszczę. Ja na swój muszę jeszcze chwilę poczekać. Daj więcej fotek w dobrym słońcu proszę. Jak Ci się ta zieleń w świetle naturalnym widzi?

 

 

3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

@mario1971, miałeś rację - indeksy nie zawsze w tym modelu trafiają. Na godzinie 6 widać to na pierwszym zdjęciu (nieostre, bo aż się na mnie dziwnie w butiku patrzyli co tak kręcę i kręcę tymi wskazowkami😆).

61D04E9B-90B2-475A-83A4-C33817E6C2C2.jpeg

91DE1CF6-52CC-4908-8C4A-565A93317BE6.jpeg

94E73955-B31B-4278-9451-32DC2F9F843C.jpeg

 

Sprawdzałem dziś w Kruku na lotnisku i godzina 6 była dobrze wyrównana :D 

 

Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Jak tak dalej będzie, to już nie tylko Rolex (tam akurat przez ceny na wtórnym i brak dostępności), ale i popularne modele Omegi odjadą cenowo klubowymi miłośnikom. Już teraz widać niezły zastój zegarkowy w tym temacie jeśli chodzi o zakupy nowych zagarków u AD. Dobrze, że mamy tu kolegę @Butik  😄 Jak do końca roku ceny poskoczą o około 10% łącznie to 300M i Moonwatche praktycznie podwoja cenę na metce w 2.5 roku. Przez obniżenie rabatów "przy kasie" już to się stało. Na przełomie 2019/2020 Moon (hesalit) z ceną 18,1k na metce i rabatem 20-24% był do wzięcia za 14k, a dziś AD przy kasie chce niemal 28k.

 

Ja jeszcze tylko leśniczego kupuję i mam nadzieję kończę karierę ;) Choć jak ktoś potrzebuje coś kupić to zapraszam na PW, da się załatwić lepiej niż na mieście ;)

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Ja jeszcze tylko leśniczego kupuję i mam nadzieję kończę karierę ;) 

 

Big Brother Reaction GIF by MOODMAN

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Big Brother Reaction GIF by MOODMAN

Więcej wiary 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

 

@beniowski, nie wiedziałem, że z Ciebie taki niebywały szczególarz. :lol:

No co ty, ja i szczególarz? Ale czytam co koledzy sprawdzają i staram się także weryfikować i sprawdzać. Jak sam pisałeś, może ktoś chce ten model

kupić i będzie mieć dużo informacji co i jak.

 

Przy okazji, także uważam że ta Omega jest świetna i spokojnie mógłbym ją mieć zamiast np. Calatravy. We Włoszech (Florencja akurat w tym momencie) jest normalnie dostępna. 

49 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Ja jeszcze tylko leśniczego kupuję i mam nadzieję kończę karierę ;) Choć jak ktoś potrzebuje coś kupić to zapraszam na PW, da się załatwić lepiej niż na mieście ;)

No nieeee. Najpierw jeden przygodę z UAZem zakończył, a teraz kolejny chce przestać kupować Omegi. To co my będziemy czytać co trzy miesiące odnośnie dylematów zakupowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tbn napisał(-a):

Z tym, że to nie tylko Omega, ogólnie zegarki co raz droższe, firmy wykorzystują boom na rynku zegarków luksusowych, do tego rosną koszty. Złe czasy dla miłośników. 


Galopująca inflacja, kurs CHF/PLN, boom na luksusowe zegarki, rosnące zarobki, nie ma się co dziwić, że przy kasie wołają więcej, chętnych przy tym nie brakuje.

 

Usprawiedliwiając trochę Omegę dodam takie przemyślenie, że jednak modele cały czas się rozwijają, same mechanizmy na przestrzeni ostatnich kilku lat jak się zmieniły, więc nie podnoszą jedynie cen za ten sam produkt, bo widać ich pracę:)

 

10% rabatu i tak nie jest jeszcze złą sytuacją porównując Omegę do Rolka, gdzie ludzie zamiast otrzymać rabat to płacą jeszcze (i to z pocałowaniem w rączkę) przebitki, prosząc się sprzedawcom, żeby zechcieli ich łaskawie wpisać na długą listę oczekujących 😂

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Saint napisał(-a):

 

10% rabatu i tak nie jest jeszcze złą sytuacją porównując Omegę do Rolka, gdzie ludzie zamiast otrzymać rabat to płacą jeszcze (i to z pocałowaniem w rączkę) przebitki, prosząc się sprzedawcom, żeby zechcieli ich łaskawie wpisać na długą listę oczekujących 😂

Za to po zakupie R, wartość zegarka rośnie x2, czy x3, więc oprócz jakości dochodzi aspekt tezauryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Saint napisał(-a):

...porównując Omegę do Rolka, gdzie ludzie zamiast otrzymać rabat to płacą jeszcze (i to z pocałowaniem w rączkę) przebitki, prosząc się sprzedawcom, żeby zechcieli ich łaskawie wpisać na długą listę oczekujących 😂

Usmiales sie juz? 😬 Super  😎

To zalatw mi prosze Eda White albo Snoopiego bez laskawej listy oczekujacych 😂 A.... - i moze byc bez rabatu 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sanik napisał(-a):

Za to po zakupie R, wartość zegarka rośnie x2, czy x3, więc oprócz jakości dochodzi aspekt tezauryzacji.


I tu powstaje pytanie, czy kupujemy zegarek żeby się nim cieszyć i go nosić czy traktujemy go jako lokate/inwestycje/sposób na zarobek na spekulacji, wówczas lepiej go nie nosić, żeby nie tracił niepotrzebnie na wartości;) 

 

Większość miłośników zegarków chce się chyba nim jednak cieszyć na nadgarstku i woli go móc obejrzeć / kupić bez zbędnego proszenia się od ręki, i to z drobnym rabatem:)

 

A o R.krążą już nawet dowcipy, że jeśli lubisz zabawy z dominą to idź do AD, on poniży cię lepiej, lub hasła: chcesz R? Kup najpierw ze 2 Breitlingi i złotego golda, wtedy dostaniesz szanse poczekać kilka lat w kolejce:) Ja jednak wolę politykę Omegi:)

 

 

21 minut temu, artme napisał(-a):

Usmiales sie juz? 😬 Super  😎

To zalatw mi prosze Eda White albo Snoopiego bez laskawej listy oczekujacych 😂 A.... - i moze byc bez rabatu 😂


Mowa była o klasycznym Moonwatchu i Seamasterze 300 m, gdzie dostępność jest od ręki a narzekania wynikały z zablokowania negocjacji na 10% rabatu:)

 

A porownując (dla lepszego zobrazowania co miałem na myśli) rolkowy odpowiednik Seamastera - i to najbardziej podstawowy model, w stali - sytuacja wygląda jednak trochę inaczej, więc nie ma co na realia zakupu Omegi narzekać:)

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Saint napisał(-a):

 

A o R.krążą już nawet dowcipy, że jeśli lubisz zabawy z dominą to idź do AD, on poniży cię lepiej, lub hasła: chcesz R? Kup najpierw ze 2 Breitlingi i złotego golda, wtedy dostaniesz szanse poczekać kilka lat w kolejce:) Ja jednak wolę politykę Omegi:)

 

1. Dowcipy takie z Familiady bardziej.

2. What the f*ck is złoty gold? 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.