Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Saint napisał(-a):


I tu powstaje pytanie, czy kupujemy zegarek żeby się nim cieszyć i go nosić czy traktujemy go jako lokate/inwestycje/sposób na zarobek na spekulacji, wówczas lepiej go nie nosić, żeby nie tracił niepotrzebnie na wartości;) 

 

Większość miłośników zegarków chce się chyba nim jednak cieszyć na nadgarstku i woli go móc obejrzeć / kupić bez zbędnego proszenia się od ręki, i to z drobnym rabatem:)

 

A o R.krążą już nawet dowcipy, że jeśli lubisz zabawy z dominą to idź do AD, on poniży cię lepiej, lub hasła: chcesz R? Kup najpierw ze 2 Breitlingi i złotego golda, wtedy dostaniesz szanse poczekać kilka lat w kolejce:) Ja jednak wolę politykę Omegi:)

W przypadku Rolexa noszenie go nie wyklucza lokaty kapitału i ew zysku, choć wiadomo, że nie noszony będzie droższy.

 

Ja również lubię Omegę, a szczególnie poziom obsługi w Butiku. Tego Kruk mógłby się uczyć, ale nie chcą bo i tak koszą siano, więc wolą sprzedawać "luksus" na stojaka 😀

W Omedze nie podoba mi się natomiast grubość mechanizmów, oczekiwałbym, żeby wraz z rozwojem technologii były cieńsze niż przed erą coaxiali, a bywa odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

1. Dowcipy takie z Familiady bardziej.

2. What the f*ck is złoty gold? 😜


1. Karolowi by się spodobały 😅

2. Masło maślane, czyli jak dodać słowo złoty do golda to jest jeszcze bardziej złoty, niż sam gold ;)

16 minut temu, sanik napisał(-a):

Ja również lubię Omegę, a szczególnie poziom obsługi w Butiku. Tego Kruk mógłby się uczyć, ale nie chcą bo i tak koszą siano, więc wolą sprzedawać "luksus" na stojaka 😀

W Omedze nie podoba mi się natomiast grubość mechanizmów, oczekiwałbym, żeby wraz z rozwojem technologii były cieńsze niż przed erą coaxiali, a bywa odwrotnie.


Pełna zgoda, kupując jakby nie patrzeć produkt luksusowy, miło jest gdy oprawa do niego jest adekwatna :)

 

Co do grubości mechanizmów to też bym wolał, żeby była trochę mniejsza, zakładam, że problem leży po stronie technologicznej..jest tutaj ewidentnie potencjał do rozwoju i być może kolejne wersje nas mile zaskoczą:)

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pgajlewicz napisał(-a):

 

Niestety już wieczór, więc słabe te "dobre słońce". Ale ta zieleń jest wyjątkowo zmienna. Drobny kąt zmienia ją diametralnie. Mnie ta 300tka oczarowała w sekundę - do tej pory, żadna poza Bondem mnie nie ujęła tak bardzo, abym się zdecydował na nią, a tą chciałem w sekundę:)

 

P.S. Regularne podwyżki w Omedze są równie pewne jak śmierć i podatki - obstawiam ze 2 w roku jak nie 3:P

20220519_192614.jpg

20220519_192558.jpg

20220519_192549.jpg

20220519_192546.jpg

20220519_192542.jpg

 

Fajny skubaniec, bardzo skryty, tutaj prawie czarny. Może być z niego niezły strap monster. Cóż, musze jeszcze chwilę poczekać na mój :D 

 

Jeszcze raz z zazdrością, ale i radością gratuluję!


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e897f398216812e4582c5375b635024b.jpg
Po dłuższej przerwie nawet date ustawiłem


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, vvv napisał(-a):

Po dłuższej przerwie nawet date ustawiłem emoji23.png


To już ten werk, co żeby zmienić datę trzeba kręcić wskazówką godzinową? Jeśli tak to miałeś co robić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Saint napisał(-a):

To już ten werk, co żeby zmienić datę trzeba kręcić wskazówką godzinową? Jeśli tak to miałeś co robić;)

 

Wbrew pozorom trwa to bardzo krótko i moim zdaniem jest praktyczniejsze od szybkiej daty.

 

Po pierwsze dla mnie często podróżującego między strefami czasowymi - zmiana czasu to wyciągnięcie koronki przesunięcie wskazówki godzinowej i voilla' - sekundnik się nie zatrzymuje, trwa to sekundę i nie tracę dokładności.

 

Jeśli chodzi o samo ustawianie po zatrzymaniu, to wystarczy ustawić najpierw wskazówkę minutową w odpowiedniej pozycji wyrównanej z czasem wzorcowym, a potem ustawiamy godzinową w szybki sposób, bez konieczności wielokrotnego kręcenia obu wskazówek aż dojdą do odpowiedniej godziny. Jeśli trzeba przekręcić datę o kilka albo nawet kilkanaście dni, uwierz mi - jest to niezwykle sprawne.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, artme napisał(-a):

Usmiales sie juz? 😬 Super  😎

To zalatw mi prosze Eda White albo Snoopiego bez laskawej listy oczekujacych 😂 A.... - i moze byc bez rabatu 😂

 

Kupuj w butiku, to w końcu dostaniesz. To działa jak inwestycja - kupujesz kilka zegarków bez rabatu, a potem dostanie EW. Kupisz jeszcze jakieś i dostaniesz Snoopiego.

A u AD, dostaniesz rabat...ale nie masz szans na coś unikalnego. Wszystko to kwestia tego, do czego długofalowo dążysz.

 

Ja w kilka lat przeszedłem drogę: używana Omega->Omegi z rabatem od AD->Omegi z butiku. Zdjęcia EW, pokazywałem już w tym wątku. Imho opłacało się :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Saint napisał(-a):


To już ten werk, co żeby zmienić datę trzeba kręcić wskazówką godzinową? Jeśli tak to miałeś co robić;)

 

To dokladnie ten werk. Zrobilem tak jak Butik opisal, ale mimo to od 4tego do 20tego troche krecenia bylo 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vvv napisał(-a):

 

To dokladnie ten werk. Zrobilem tak jak Butik opisal, ale mimo to od 4tego do 20tego troche krecenia bylo 


Też mi się wydaje, że trochę kręcenia jednak jest, nie bez powodu wynaleziono mechanizm szybkiej zmiany daty:) 

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia użytkownika co kupuje jeden zegarek i nosi cały czas to szybka data większej użyteczności nie ma, za to możliwość zmiany samej godzinowej przydaje się w podróżach. Tak działają mechanizmy gmt.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butik napisał(-a):

Po pierwsze dla mnie często podróżującego między strefami czasowymi - zmiana czasu to wyciągnięcie koronki przesunięcie wskazówki godzinowej i voilla' - sekundnik się nie zatrzymuje, trwa to sekundę i nie tracę dokładności.


Sam pomysł z przestawieniem godziny w przód lub tył bez zatrzymywania sekundnika może i jest ciekawy dla osób podróżujących między strefami czasowymi, ale imo powinno się to odbywać na 3 pozycji koronki (bez rezygnacji ze szybkiej zmiany daty).

1 minutę temu, tbn napisał(-a):

Z punktu widzenia użytkownika co kupuje jeden zegarek i nosi cały czas to szybka data większej użyteczności nie ma, za to możliwość zmiany samej godzinowej przydaje się w podróżach. Tak działają mechanizmy gmt.


Zgadza się, pod warunkiem, że to jedyny / jeden z dwóch regularnie noszonych zegarków (lub odkładany do rotomatu), inaczej może to być utrudnieniem. 
 

Wlaśnie ze względu na tą „kłopotliwą” zmianę daty wyleczyłem się z PO na rzecz SMP:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pdb napisał(-a):

Kupuj w butiku, to w końcu dostaniesz. To działa jak inwestycja - kupujesz kilka zegarków bez rabatu, a potem dostanie EW. Kupisz jeszcze jakieś i dostaniesz Snoopiego.

A u AD, dostaniesz rabat...ale nie masz szans na coś unikalnego. Wszystko to kwestia tego, do czego długofalowo dążysz.

 

Ja w kilka lat przeszedłem drogę: używana Omega->Omegi z rabatem od AD->Omegi z butiku. Zdjęcia EW, pokazywałem już w tym wątku. Imho opłacało się :)

Ja o jednym, Ty o drugim 😬 Pisales, ze w Rolku trza sie łaskawie zapisywac a w Omedze wszystko bez łaski lezy i tylko brac a w dodatku z rabatami. Napisalem wiec, ze tak nie jest do konca a Ty mi co musze robic, zeby kupic 🤔 Niewazne...

 

Moim zdaniem predzej czy pozniej i Omege dotknie, ze wiekszosc modeli bedzie ciezko dostepna i pojawia sie rowniez zapisy patrzac na to co sie dzieje na swiecie zarowno w swiecie zegarkow jak i covidowo-wojnowym 😔

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Ja o jednym, Ty o drugim 😬 Pisales, ze w Rolku trza sie łaskawie zapisywac a w Omedze wszystko bez łaski lezy i tylko brac a w dodatku z rabatami. Napisalem wiec, ze tak nie jest do konca a Ty mi co musze robic, zeby kupic 🤔 Niewazne...

 

 

No nie do końca. W Roleksie w zasadzie na wszystko masz zapisy i żadnych upustów.

W Omedze, praktycznie wszystko było dostępne i można było wyrwać kilkanaście procent rabatu, kupując poza butikiem. Wyjątkiem jest kilka zegarków, które mają małą produkcję i tyle.

2 minuty temu, artme napisał(-a):

Ja o jednym, Ty o drugim 😬 Pisales, ze w Rolku trza sie łaskawie zapisywac a w Omedze wszystko bez łaski lezy i tylko brac a w dodatku z rabatami. Napisalem wiec, ze tak nie jest do konca a Ty mi co musze robic, zeby kupic 🤔 Niewazne...

 

 

No nie do końca. W Roleksie w zasadzie na wszystko masz zapisy i żadnych upustów.

W Omedze, praktycznie wszystko było dostępne i można było wyrwać kilkanaście procent rabatu, kupując poza butikiem. Wyjątkiem jest kilka zegarków, które mają małą produkcję i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pdb napisał(-a):

No nie do końca. W Roleksie w zasadzie na wszystko masz zapisy i żadnych upustów.

W Omedze, praktycznie wszystko było dostępne i można było wyrwać kilkanaście procent rabatu, kupując poza butikiem. Wyjątkiem jest kilka zegarków, które mają małą produkcję i tyle.

Na Rolki tez byl czas, ze byly rabaty i punkty. Do niedawna jeszcze na wiele zegarkow mozna bylo sie zapisac, albo kupic od reki (nawet na poczatku roku). Sytuacja taka jak jest teraz przyszla niedawno i moim zdaniem predzej czy pozniej spotka to rowniez Omege - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, artme napisał(-a):

Na Rolki tez byl czas, ze byly rabaty i punkty. Do niedawna jeszcze na wiele zegarkow mozna bylo sie zapisac, albo kupic od reki (nawet na poczatku roku). Sytuacja taka jak jest teraz przyszla niedawno i moim zdaniem predzej czy pozniej spotka to rowniez Omege - niestety.

Zgadzam się z Tobą. Już tak powoli się dzieje. Obie firmy rolex i omega mają podobne moce produkcyjne. Rolex ok 940tys zegarkow rocznie. Omega 870tys. Patrząc na niedostępność rolexa to ludzie szukają innej alternatywy i omega w ten trend się wpisuje. Jak słusznie zauważyłeś to kwestia czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Omega planuje wydanie do Moonwatcha zapięcia z mikroregulacją. A tymczasem można się pobawić w dopasowanie zapięcia od Chronoscope, do którego trzeba dokupić też ogniwa łączące

 

https://www.fratellowatches.com/strap-check-omega-speedmaster-chronoscope-clasp-on-moonwatch/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 22:25, memento mori napisał(-a):

 

1. Dowcipy takie z Familiady bardziej.

2. What the f*ck is złoty gold? 😜

To taki pomarańczowy orange juice 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2022 o 20:12, dawid82 napisał(-a):

2076878E-23B0-4E3A-8BFF-A1A6E19D9381.jpeg

Dawid szkoda, że nie bransie ;)

22 godziny temu, mc9 napisał(-a):

pozdrawiam lewitującym Bondem

 

image.png.20edfbc13f95b99bc4a1d60ed99bb909.png

Zmysły łatwo oszukać ;)

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on naprawdę wisiał 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzone było, bardzo konkretna propozycja od Omegi, grubości kompletnie nie widać.

Przy okazji w Butiku odbyłem lekcję jak ustawić wskazówki, aby nie było rozjazdu na godz. 6 😀

Dzięki Panowie za miłą rozmowę.

IMG_20220521_145421.jpg

IMG_20220521_145542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1487.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sanik napisał(-a):

Przy okazji w Butiku odbyłem lekcję jak ustawić wskazówki, aby nie było rozjazdu na godz. 6 😀

No to sie podziel 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.