Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie zegarki traktujemy chyba raczej jako męską biżuterię? Ja noszę zegarki dla siebie, bo to dzieło inżynierii, bo są ładne, mają ciekawy cyferblat, czasem też lubię wyglądać ciekawiej:). Po prostu lubię zegarki. Też mnie to irytuje, że płacimy takie kwoty za jakieś niedoróbki - takie czasy, liczy się zysk. Na drobiazgi przymykam oko. Skoro w Patkach mamy babole, to w "taniej" Omedze można bardziej przymknąć oko. Ważne aby dobrze się czuć z tym czuć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafi napisał(-a):


Mariusz, a czy ten bezel nie ma ogólnie takiego półmilimetrowego luzu między kliknięciami?  
A ogólnie: taki problem to nie problem.

Sub ma, 300-tka nie. Co do Twojego drugiego zdania, u mnie w robocie szybo byś się nauczył perfekcji, albo zamknął drzwi z drugiej strony. 

2 godziny temu, Jacek K. napisał(-a):

 

Moim zdaniem prawa połowa bezela centruje z indeksami, lewa się rozjeżdża. Po ewentualnym skorygowaniu w ramach luzu, będzie odwrotnie.

Najwyraźniej coś jest nie tak.

2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Ja też nie. Tzn są rzeczy które jestem w stanie wybaczyć, ale niecentrujący idealnie bezel nie jest jedną z nich. Nawet w Seiko jest to dla mnie dyskwalifikacja.

Na tych zdjęciach, wydaje mi się że bezel nie jest idealny. Niech zamawiają następną. 

Trzymam kciuki 🙂

 

Cieszę się, że nie jestem sam. 👍

Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

W końcu cię wciągną na gablotę z listą klientów których nie obsługują (jak u Barei) i się skończy marudzenie. No chyba że do Bydgoszczy będziesz jeździć 🤣.

Tiaaaa, powoli staję się sławny. 🤣

Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Mariusz, zrób tym od Omegi z d... jesień średniowiecza. Niech ściągają cały kontener do przeglądu😁

Przemyślę...

24 minuty temu, Jacek K. napisał(-a):

 

To raczej nic nie da, to produkcja seryjna ...

Może być tak, jak mówisz.

22 minuty temu, rafi napisał(-a):

 


Ja widzę inaczej, ale to tylko zdjęcia, więc równie dobrze może być to jakieś złudzenie optyczne. Trzeba by zerknąć na żywo.

 

Oglądałem na żywo całe pół godziny. 

13 minut temu, beniowski napisał(-a):

No ja nie wiem czy teraz nie sugerujesz czegoś niektórym użytkownikom forum 😆😂.

Mówisz, że trzeba do zupy wrzucić papryczki chili. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, mario1971 said:

Wczoraj odwiedziłem butik Omego na P3K w stolicy. Obejrzałem sobie to co mieli na stanie, w tym leśną 300-tkę na gumie. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, iż nie ma co, tylko trzeba kupić sobie na wakacje to, co mi się najbardziej podoba - trzysetkę na gumie. Podjechałem wiec dzisiaj do St. Browaru na rekonesans. Przejrzałem wszystkie dostępne modele, i co mnie bardzo ucieszyło, trafiłem na świeżą, jeszcze nie rozpakowaną dostawę z dwoma białymi diveramI! emoji4.png Cały czas się zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak, bo jestem ponad przeciętnie pedantyczny, wręcz dr szczególarz. Sami powiedzcie, czy w tym białasie trójkąt na bezelu centruje z indeksem na godzinie 12-tej?! Obejrzałem dokładnie 6 diverów, w dwóch bezel centrował idealnie. W białej tarczy na gumie wyszło tak jak na zdjęciach. Druga biała zezowała już mocniej tak, jak pozostałe mierzone dwa inne nurki. Poniżej seria fotek bez obróbki. Powinienem się czepiać, czy to już choroba/zboczenie? emoji6.png 

Na jednym zdjęciu jest ok, na innym nie ok. Kwestia zdjęcia? Z drugiej strony przyjmuję, że wykonałeś ćwiczenie z linijką w programie graficznym i jednak nie centruje. 
A propos Butiku Omegi, czy tam nie mieli takich egz. z dobrze centrującym bezelem? 
Znajomy opowiadał, że kupował u Nich divera i po czasie okazało się, że jest tego typu problem z bezelem. Niby w granicach normy (czymkolwiek ta norma jest), ale go to drażniło. Poszedł do Butiku i Chłopaki temat ogarnęli. Nie wiem czy sami, czy posiłkowali się serwisem SGP, ale suma sumarum klient jest zadowolony. 
Oczywiście, to nie zmienia faktu, że tego typu syt. nie powinny mieć miejsca, niezależnie od kwoty jaką wydaje się na zegarek.

2 hours ago, KRZYSIO said:

Lubię ten zegar na gumie :) 

Prawda. jedyny minus jaki w tych masywnych kopertach widzę, to to, że ciężko dobrać inny pasek, niż oryginalny i żeby to dobrze grało. Oczywiście zakładam, że mogę się mylić i mało jeszcze w życiu widziałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na białego divera postanowiłem zapolować już po wizycie w butiku. Tam skupiłem się na zielonym nurku i ceramicznych planetach. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dodge66 napisał(-a):

HjqyE53.jpg

Doskonały egzemplarz!  👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2022 o 08:34, sanik napisał(-a):

Podobno Omega planuje wydanie do Moonwatcha zapięcia z mikroregulacją. A tymczasem można się pobawić w dopasowanie zapięcia od Chronoscope, do którego trzeba dokupić też ogniwa łączące

 

https://www.fratellowatches.com/strap-check-omega-speedmaster-chronoscope-clasp-on-moonwatch/

 

 

Jakoś mocno nie wnikałem w temat, ale ja wziąłem swojego Moonwatcha, pojechałem do butiku i wyszedłem z dopasowanym zapięciem Omegi z mikroregulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jakoś mocno nie wnikałem w temat, ale ja wziąłem swojego Moonwatcha, pojechałem do butiku i wyszedłem z dopasowanym zapięciem Omegi z mikroregulacją.

Piszesz o nowym Moonie? Które to zapięcie i jaki koszt?

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pgajlewicz napisał(-a):

 

Jakoś mocno nie wnikałem w temat, ale ja wziąłem swojego Moonwatcha, pojechałem do butiku i wyszedłem z dopasowanym zapięciem Omegi z mikroregulacją.

W 3861 zmieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

No ja nie wiem czy teraz nie sugerujesz czegoś niektórym użytkownikom forum 😆😂.

 

Absolutnie nie. jak ktoś zna mój background rodzinny to wie, że takie rzeczy nie są dla mnie powodem do żartów.

6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Sub ma, 300-tka nie. Co do Twojego drugiego zdania, u mnie w robocie szybo byś się nauczył perfekcji, albo zamknął drzwi z drugiej strony. 

 

Brzmi prawie jak groźba ;)

A na poważnie, w wielu obszarach życia jestem perfekcjonistą.  Natomiast w obszarze oczekiwań w stosunku do innych staram się być realistą. mniej się dzięki temu frustruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, rafi napisał(-a):

 

Brzmi prawie jak groźba ;)

 

No co Ty. :)

 

Godzinę temu, rafi napisał(-a):

 

Natomiast w obszarze oczekiwań w stosunku do innych staram się być realistą. mniej się dzięki temu frustruję.

Zabrzmiało tak, jakbyś pracował w Zusie, Urzędzie Skarbowym, lub innej państwowej spółce. 😁 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mierzone było, bardzo konkretna propozycja od Omegi, grubości kompletnie nie widać.
Przy okazji w Butiku odbyłem lekcję jak ustawić wskazówki, aby nie było rozjazdu na godz. 6
Dzięki Panowie za miłą rozmowę.
IMG_20220521_145421.thumb.jpg.a7862becb457341550066605a39afd6f.jpg
IMG_20220521_145542.thumb.jpg.925a34f5562fc7e5a49cf30eaf47ca40.jpg

No to jak jest z tym ustawianiem? Da sie czy fejk?
Mierzone było, bardzo konkretna propozycja od Omegi, grubości kompletnie nie widać.
Przy okazji w Butiku odbyłem lekcję jak ustawić wskazówki, aby nie było rozjazdu na godz. 6
Dzięki Panowie za miłą rozmowę.
IMG_20220521_145421.thumb.jpg.a7862becb457341550066605a39afd6f.jpg
IMG_20220521_145542.thumb.jpg.925a34f5562fc7e5a49cf30eaf47ca40.jpg

No to jak jest z tym ustawianiem? Da sie czy fejk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Doskonały egzemplarz!  👍

 

Fakt, trafiła się centrująca sztuka :D;)

 

uCF4j0z.jpg

 

3WwCdPa.jpg

 

17 godzin temu, lukebor napisał(-a):

Piszesz o nowym Moonie? Które to zapięcie i jaki koszt?

 

Do 3861 pasuje zapięcie od Chronoscope numer 117STZ013899 oraz end-link 118STZ013110.

Zerknij też tutaj: https://omegaforums.net/threads/chronoscope-comfort-clasp-on-speedy-pics-measurements.141581/

 

Omega+Speedmaster+Chronoscope+005.jpg

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tym zapięciu jest chyba jedna pozycją coś około 2mm. Może być tak, że nie trafisz z dopasowaniem. Minimum 5mm moim zdaniem ma sens, ale to też czasem loteria. Mam 5mm easy link w Ex, ale nie używam, bo albo za ciasno na rozpiętym, albo jak dołożę ogniwo to trochę za ciasno na spiętym. Przydałyby się dwa skoki chociaż.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dodge66 napisał(-a):

 

Fakt, trafiła się centrująca sztuka :D;)

 

uCF4j0z.jpg

 

3WwCdPa.jpg

 

 

Do 3861 pasuje zapięcie od Chronoscope numer 117STZ013899 oraz end-link 118STZ013110.

Zerknij też tutaj: https://omegaforums.net/threads/chronoscope-comfort-clasp-on-speedy-pics-measurements.141581/

 

Omega+Speedmaster+Chronoscope+005.jpg

 

Dzięki, podejdę do Butiku i zobaczę, jak to wygląda na żywo.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, tbn napisał(-a):

Tylko, że w tym zapięciu jest chyba jedna pozycją coś około 2mm. Może być tak, że nie trafisz z dopasowaniem. Minimum 5mm moim zdaniem ma sens, ale to też czasem loteria. Mam 5mm easy link w Ex, ale nie używam, bo albo za ciasno na rozpiętym, albo jak dołożę ogniwo to trochę za ciasno na spiętym. Przydałyby się dwa skoki chociaż.

 

Przecież masz jeszcze 3 punkty kotwiczenia co ok. 2mm po stronie Easy Linka. Dlatego Rolexowe nowożytne Oystery (Jubilee w sumie też odkąd zrezygnowali z hidden clasp) zawsze dopasujesz mając opcje:

- ogniwo -  około 10 mm

- Easy Link - 5 mm

- 3 punkty kotwiczenia:  -2mm / 0 / + 2mm.

 

Trzeba dokładnie oglądać co się kupiło. 😛 

 

rolex-oysterlock-easylink.thumb.jpg.2acd8046985c15181ec09206c122a686.jpg

1252945691_DSC02075ac9opy.jpg.13aae65f4846be345c6a081604d80553.jpg

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Przecież masz jeszcze 3 punkty kotwiczenia co ok. 2mm po stronie Easy Linka. Dlatego Rolexowe nowożytne Oystery zawsze dopasujesz mając opcje:

- ogniwo -  około 10 mm

- Easy Link - 5 mm

- 3 punkty kotwiczenia:  -2mm / 0 / + 2mm.

 

Trzeba dokładnie oglądać co się kupuje. 😛 

 

rolex-oysterlock-easylink.thumb.jpg.2acd8046985c15181ec09206c122a686.jpg

1252945691_DSC02075ac9opy.jpg.13aae65f4846be345c6a081604d80553.jpg

 

 

 

królu złoty

😅

 

Teraz będzie leżeć jak ulał. ;)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tbn napisał(-a):

 

 

😅

 

Ciesz się zegarkiem zawsze dopasowanym do końca życia. 😛 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tbn napisał(-a):

 

królu złoty

😅

 

Teraz będzie leżeć jak ulał. ;)

Niech się w końcu wygodnie nosi! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.