Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, lukebor napisał(-a):


Piszesz o nowym Moonie? Które to zapięcie i jaki koszt?

 

A to przepraszam - swego kupiłem z 4 lata temu🙈

W dniu 19.05.2022 o 23:03, Butik napisał(-a):

 

Fajny skubaniec, bardzo skryty, tutaj prawie czarny. Może być z niego niezły strap monster. Cóż, musze jeszcze chwilę poczekać na mój :D 

 

Jeszcze raz z zazdrością, ale i radością gratuluję!

Naprawdę ciężko uchwycić ten zielony kolor - na żywo widać go pięknie, ale na zdjęciach same odcienia szarości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Tylko, że w tym zapięciu jest chyba jedna pozycją coś około 2mm. Może być tak, że nie trafisz z dopasowaniem. Minimum 5mm moim zdaniem ma sens, ale to też czasem loteria. Mam 5mm easy link w Ex, ale nie używam, bo albo za ciasno na rozpiętym, albo jak dołożę ogniwo to trochę za ciasno na spiętym. Przydałyby się dwa skoki chociaż.

 

To prawda, jedna pozycja dająca zaledwie 2,3mm. Powinni zrobić co najmniej dwie pozycje, szczególnie, że tracimy normalną regulację (brak dziurek):

 

Omega-Speedmaster-Moonwatch-310.30.42.50

 

Omega-Speedmaster-Chronoscope-329.30.43.

 

Omega-Speedmaster-Moonwatch-Calibre-3861

 

Omega-Speedmaster-Moonwatch-Calibre-3861

 

https://www.fratellowatches.com/strap-check-omega-speedmaster-chronoscope-clasp-on-moonwatch/ 

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Niech się w końcu wygodnie nosi! :)


Skala wygody Roleksa jest od bardzo dobrze do idealnie. Będzie idealnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 11:38, Undziak napisał(-a):

Obecnie zegarki traktujemy chyba raczej jako męską biżuterię? Ja noszę zegarki dla siebie, bo to dzieło inżynierii, bo są ładne, mają ciekawy cyferblat, czasem też lubię wyglądać ciekawiej:). Po prostu lubię zegarki. Też mnie to irytuje, że płacimy takie kwoty za jakieś niedoróbki - takie czasy, liczy się zysk. Na drobiazgi przymykam oko. Skoro w Patkach mamy babole, to w "taniej" Omedze można bardziej przymknąć oko. Ważne aby dobrze się czuć z tym czuć.

 

 

Nie zapominajmy jednak o czysto utylitarnym zastosowaniu zegarków. Poza tym, że zegarek jest męską biżuterią, to jednak przede wszystkim osadza nas w czasie. Dla mnie to najważniejszy przedmiot użytkowy jaki mam i taki, z którego najczęściej korzystam. Żyję w pośpiechu i dziesiątki razy dziennie sprawdzam czas na zegarku. I nikt mi nigdy nie wmówi, że na komórce byłoby łatwiej. Zegarek na nadgarstku to najlepsze połączenie przyjemnego z pożytecznym. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dodge66 napisał(-a):

To prawda, jedna pozycja dająca zaledwie 2,3mm. Powinni zrobić co najmniej dwie pozycje, szczególnie, że tracimy normalną regulację (brak dziurek):

 

A ile ma ogniwo? Wygląda mniej więcej na tyle, co dwukrotność odstępu między dziurkami mikroregulacji. A jeśli tak, to nie ma sensu dokładanie trzeciej dziurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, PKS napisał(-a):

A ile ma ogniwo? Wygląda mniej więcej na tyle, co dwukrotność odstępu między dziurkami mikroregulacji. A jeśli tak, to nie ma sensu dokładanie trzeciej dziurki.

 

Które ogniwo masz na myśli? Całe zapięcie jest dłuższe:

 

img_7226-min-jpg.1359773img_7227-min-jpg.1359774

 

img_7233-min-jpg.1359780img_7237-min-jpg.1359781

 

 

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze ogniwo bransolety. Długość zapięcia nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo ma 5.7mm. Nikt nie mówił o trzeciej dziurce, ale im więcej możliwości regulacji tym lepiej :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski event 5 lipca #speedytuesday w Twoim mieście. Zapisy na fratellowatches 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, orlis napisał(-a):

@beniowski event 5 lipca #speedytuesday w Twoim mieście. Zapisy na fratellowatches 

A w PL kiedy? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

A w PL kiedy? 😀


Raczej nie w tym roku. Trochę za małe zainteresowanie z naszego rynku wykazujemy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, orlis napisał(-a):

@beniowski event 5 lipca #speedytuesday w Twoim mieście. Zapisy na fratellowatches 

 

Zgłoszenie wysłane, to też po części moje miasto ;)

 

Tymczasem takie ładne cacko mierzyłem:

 

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Zgłoszenie wysłane, to też po części moje miasto ;)

 

Tymczasem takie ładne cacko mierzyłem:

 

 

 


 

trzymam kciuki za reprezentanta PL! pamiętaj żeby robić nam dobry lobbing w sprawie warszawskiego GtG ;) jak nie w tym roku to może w przyszłym się uda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, orlis napisał(-a):


 

trzymam kciuki za reprezentanta PL! pamiętaj żeby robić nam dobry lobbing w sprawie warszawskiego GtG ;) jak nie w tym roku to może w przyszłym się uda 

Też wysłałem zgłoszenie. Jeśli wpiszą mnie na listę to polecę pewnie do Mediolanu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pdb napisał(-a):

Też wysłałem zgłoszenie. Jeśli wpiszą mnie na listę to polecę pewnie do Mediolanu :)

Super! Trzymam kciuki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2022 o 14:33, tomekr89 napisał(-a):

Poszukuję artykułów, ciekawostek i wszelkich informacji dot. wprowadzenia na rynek modeli 2255.80.00 (electric blue) oraz 2254.50.00 (czarna wersja) oraz ich odmian (36mm / kwarc). Zegarki te zostały zaprezentowane w czasie, gdy "Bond" święcił już tryumfy i był bardzo rozpoznawalny. Choć czas pokazał, że Omega zdecydowała się na zakończenie ich produkcji, to w mojej opinii to najpiękniejsze odmiany 300m jakie powstały. Do tego zastosowana w nich bransoleta w stylu ówczesnego speedmastera dużo bardziej do mnie przemawia. Czy ktoś orientuje się:
-kiedy dokładnie miała miejsce ich premiera 
-czy były jakieś konkretne przesłanki do wprowadzenia "drugiej wersji" stylistycznej w linii 300m, tj. jaką historię wokół tych modeli Omega wówczas budowała
-czy zakończenie produkcji było spowodowane słabym popytem czy innymi przesłankami

Pamiętam reklamy wersji "electric blue", Omega promowała ten zegarek zupełnie niezależnie od "Bond'a", nie próbowali przekonywać, że to alternatywna wersja, itp. 


PODBIJAM


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.