Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Burns napisał(-a):

Kupiłeś sibie Omegę a jak się popsuję ? 😉

Nie kupiłem.

11 minut temu, proki1971 napisał(-a):

Pewnie tylko przymiarka 😀

Tak. Lubię mierzyć Omegi. 😁

10 minut temu, logann napisał(-a):

Z daleka widać, że wskazówka chrono nie centruje :P w dodatku grubas.

Grubas, ale o dziwo bardzo dobrze wyważony. I wcale nie jest zbytnio ciężki. Nie mam uwag do tego zegarka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Burns napisał(-a):

Łeee, czyli nie 😉

Ta też fajna, tylko pasek skopany. Nato jest do d*py, a mesh sztywny i przez  specyficzne zapięcie odstaje na bokach od nadgarstka. 

20220608_152704-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, mario1971 said:

Ta też fajna, tylko pasek skopany. Nato jest do d*py, a mesh sztywny i przez  specyficzne zapięcie odstaje na bokach od nadgarstka. 

 

A może "czyseta" bez "em"? ;) Mnie urzekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tts napisał(-a):

A może "czyseta" bez "em"? ;) Mnie urzekła.

Która dokładnie? Wrzuć foto.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tych dwóch zdecydowanie czarna tarcza, chociaż może jednak niebieska. Jak dobrze pamiętam, kiedyś mierzyłem ten model w wersji na pasku.


8a99d2b39abef390fa825bcb9e4061ad.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, mario1971 said:

Z tych dwóch zdecydowanie czarna tarcza, chociaż może jednak niebieska. Jak dobrze pamiętam, kiedyś mierzyłem ten model w wersji na pasku.
 

Pasek w tym zegarku mnie nie przekonał. Bransoleta, co prawda sprawia, że jest "blink blink" ale całość dobrze się prezentuje.
Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tts napisał(-a):

 

Niebieski!

Szczególnie do kajdana... Mam poprzedni model mastera i go uwielbiam... Noszę go ze 3x częściej niż moona.

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tts napisał(-a):

Pasek w tym zegarku mnie nie przekonał. Bransoleta, co prawda sprawia, że jest "blink blink" ale całość dobrze się prezentuje.
Jak wrażenia?

Przymiarka była jakoś w zeszłym roku. Ten model ma dosyć długie i proste ucha, ale jak pamiętam, leżał całkiem przyzwoicie.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sanik napisał(-a):

Szczęściarz 👍😀

 

Nie narzekam :D

 

llD11xZ.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Hour Vision. 

 

 

image_50397697.JPG


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem nowego moonwatcha i zaskoczyła mnie bransoleta - jest strasznie "luźna", to jest ma ogromne luzy. Dla porównania bransoleta Jubilee z Rolexa pomimo większej liczby ogniw dużo mniej lata na boki. Największym szokiem był zawias zapięcia bransolety - miał on na tyle duży luz, że można było zapięciem ruszać na boki na tyle, że "bolec nie trafiał w dziurkę", tj. nie dało się zapiąć. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekr89Też mnie zdziwiła ta kiepska jakość. Poprzednia referencja miała jednak trochę lepiej. Zegarek super na zdjęciach na żywo niestety mnie osobiście nie porywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem też wrażenie klekotania jak w Seiko SKX, ale to kwestia jak jest skonstruowana. W mojej pomimo latania wszystko jest świetnie spasowane, nic przy klamrze nie wychodzi. Ba, powiedziałbym, że jest wysokiej jakości, żeby przy takiej elastyczności nie było żadnych szpar między ogniwami. Pod dużym wrażeniem jestem.  Oczywiście bardzo wygodna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy użytkowniku to się może i sprawdza, bo przymiarki nie są zachęcające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

Całe szczęście moje Omegi są cacy :D

 

No nie byłbym tego taki pewny... :P Ja też tak myślałem o swojej, do dzisiaj :D

 

Pytanie zasadnicze, czy jak zegarek jest kupiony w Jubitomie, na gwarancji (Omega daje teraz niby 5 lat?) To można poprosić o wysyłkę do Szwajcarii na naprawę gwarancyjną, czy jesteśmy skazani na polski serwis, o którym niestety opinie są raczej mocno "podzielone"?

 

O co chodzi - kolega podesłał mi linki do tematów na zagranicznych forach o problemach z początkowymi wypustami Speedmasterów na cal. 3861. Mianowicie częsty problem:

 

1. Włączasz chrono, chrono się zatrzymuje samo i tak samo zatrzymuje się reszta mechanizmu (mała wskazówka sekundowa). Po zresetowaniu chrono, werk ożywa i bije dalej).

2. Mechanizm zatrzymuje się sam po kilku-kilkunastu godzinach, mimo pełnej rezerwy.

 

Zegarek mam od lutego, raz zdawało mi się, że zatrzymał się przed czasem, ale noszę rotacyjnie nie mogłem mieć pewności, że rezerwa była na full. Teraz po przeczytaniu artykułu, tak z ciekawości, postanowiłem uruchomić chrono (nie to, żebym tego wcześniej nie robił, ale mówię, potestuję). Pierwsze uruchomienie, chrono zatrzymało się po 4 sekundach i tak samo cały werk... :D

 

Będę obserwował co dalej. Nakręciłem na full, pomierzę odchyłki i zobaczę, czy przez tydzień się nie zatrzyma np. sam z siebie (bez włączonego chrono). Generalnie, jeżeli nie zatrzymuje się sam z siebie, to niedomaganie chronografu może jakoś ścierpię - w sensie i tak oddam na naprawę gwarancyjną, ale raczej nie teraz, od razu, tylko np. bliżej końca okresu gwarancyjnego- chyba, że się okaże, że ogólnie całość źle chodzi i "haczy".

 

Na zagranicznych forach jest informacja, że Omega już zdaje sobie sprawę z wady fabrycznej, chodzi o jakąś tulejkę, która jest nie taka jak trzeba (inny materiał i coś tam naoliwić trzeba):

 

Omega has made a modification to the 3861 movement by changing a bushing in the movement to a replacement made of a different material, and has also altered the recommended oiling procedure to remedy the issue. Within a short period of time all new 3861 movements should have that change implemented from the factory and any that do have issues should be covered under warranty and will likely be upgraded at the time of their first service.

 

(źródło: https://omegaforums.net/threads/3861-movement-broken-update-read-first-post.120071/)

 

Czyli w zasadzie wypadałoby oddać na serwis, niech wymienią tę tulejkę itd. Tylko jak słyszę jak w Polsce to się odbywa, to wolę albo wysłać bezpośrednio do Szwajcarii, albo z felerem żyć do końcu okresu gwarancyjnego, o ile sam zegarek bez chrono działa ok...

 

 

 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie zmartwiłeś Wadim :lol: Sprawdzę jak to wygląda u mnie, choć do tej pory niczego takiego nie zauważyłem (mój egzemplarz jest z połowy 2021). Liczę, że zarówno @tommly jak i @Mirosuaw sprawdzili to przede mną, ale przed chwilą nakręciłem do pełna i włączyłem chrono -  zdam sprawozdanie :)

 

Co do serwisu - myślę, że warto walczyć o wysyłkę do Szwajcarii.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 

No nie byłbym tego taki pewny... :P Ja też tak myślałem o swojej, do dzisiaj :D

 

Pytanie zasadnicze, czy jak zegarek jest kupiony w Jubitomie, na gwarancji (Omega daje teraz niby 5 lat?) To można poprosić o wysyłkę do Szwajcarii na naprawę gwarancyjną, czy jesteśmy skazani na polski serwis, o którym niestety opinie są raczej mocno "podzielone"?

 

O co chodzi - kolega podesłał mi linki do tematów na zagranicznych forach o problemach z początkowymi wypustami Speedmasterów na cal. 3861. Mianowicie częsty problem:

 

1. Włączasz chrono, chrono się zatrzymuje samo i tak samo zatrzymuje się reszta mechanizmu (mała wskazówka sekundowa). Po zresetowaniu chrono, werk ożywa i bije dalej).

2. Mechanizm zatrzymuje się sam po kilku-kilkunastu godzinach, mimo pełnej rezerwy.

 

Zegarek mam od lutego, raz zdawało mi się, że zatrzymał się przed czasem, ale noszę rotacyjnie nie mogłem mieć pewności, że rezerwa była na full. Teraz po przeczytaniu artykułu, tak z ciekawości, postanowiłem uruchomić chrono (nie to, żebym tego wcześniej nie robił, ale mówię, potestuję). Pierwsze uruchomienie, chrono zatrzymało się po 4 sekundach i tak samo cały werk... :D

 

Będę obserwował co dalej. Nakręciłem na full, pomierzę odchyłki i zobaczę, czy przez tydzień się nie zatrzyma np. sam z siebie (bez włączonego chrono). Generalnie, jeżeli nie zatrzymuje się sam z siebie, to niedomaganie chronografu może jakoś ścierpię - w sensie i tak oddam na naprawę gwarancyjną, ale raczej nie teraz, od razu, tylko np. bliżej końca okresu gwarancyjnego- chyba, że się okaże, że ogólnie całość źle chodzi i "haczy".

 

Na zagranicznych forach jest informacja, że Omega już zdaje sobie sprawę z wady fabrycznej, chodzi o jakąś tulejkę, która jest nie taka jak trzeba (inny materiał i coś tam naoliwić trzeba):

 

Omega has made a modification to the 3861 movement by changing a bushing in the movement to a replacement made of a different material, and has also altered the recommended oiling procedure to remedy the issue. Within a short period of time all new 3861 movements should have that change implemented from the factory and any that do have issues should be covered under warranty and will likely be upgraded at the time of their first service.

 

(źródło: https://omegaforums.net/threads/3861-movement-broken-update-read-first-post.120071/)

 

Czyli w zasadzie wypadałoby oddać na serwis, niech wymienią tę tulejkę itd. Tylko jak słyszę jak w Polsce to się odbywa, to wolę albo wysłać bezpośrednio do Szwajcarii, albo z felerem żyć do końcu okresu gwarancyjnego, o ile sam zegarek bez chrono działa ok...

 

 

 

Temat z chrono jest znany już wiele miesięcy i to raczej kwestia czasu kiedy u kogo wyjdzie problem.

Moim zdaniem warto pamiętać, aby temat załatwić przed upływem gwarancji.

Ja osobiście nie dałbym rady bez działającego chrono w zegarku z chronografem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono bez chrono to bez sensu. ;) Ciekawe czy i od kiedy rozwiązali ten problem w produkcji. Kupiłem nówkę w maju, może nie trzeba będzie serwisować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tbn napisał(-a):

Chrono bez chrono to bez sensu. ;) Ciekawe czy i od kiedy rozwiązali ten problem w produkcji. Kupiłem nówkę w maju, może nie trzeba będzie serwisować. 

Problem podobno rozwiązany w nowszych wypustach, więc pytanie kiedy wyprodukowano Teoją sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tomekr89 napisał(-a):

Mierzyłem nowego moonwatcha i zaskoczyła mnie bransoleta - jest strasznie "luźna", to jest ma ogromne luzy. Dla porównania bransoleta Jubilee z Rolexa pomimo większej liczby ogniw dużo mniej lata na boki. Największym szokiem był zawias zapięcia bransolety - miał on na tyle duży luz, że można było zapięciem ruszać na boki na tyle, że "bolec nie trafiał w dziurkę", tj. nie dało się zapiąć. 

 

Elastyczność bransolety wynika z jej konstrukcji, przez co z łatwością dopasowuje się do nadgarstka - coś, za coś. Natomiast zapięcie absolutnie nie powinno mieć luzu uniemożliwiającego "trafienia w dziurkę" ;) Może trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz? W kwestii luzów, to do starszych jubilee Rolexa bardzo jej daleko, aczkolwiek nowa Super Jubilee również szybko traci sztywność :D

 

> Super Jubilee od rocznego Batmana:

 

Sd0MOVW.jpg

 

> 5-letnia Super Jubilee od DateJusta:

 

27e65dfea73472d029073d1129da32c3.jpg

 

> 31-letnia Jubille od Datejusta:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200801/5b7d2e2965c538ef94aa28ce76a5fdb3.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dodge66 napisał(-a):

No i mnie zmartwiłeś Wadim :lol: Sprawdzę jak to wygląda u mnie, choć do tej pory niczego takiego nie zauważyłem (mój egzemplarz jest z połowy 2021). Liczę, że zarówno @tommly jak i @Mirosuaw sprawdzili to przede mną, ale przed chwilą nakręciłem do pełna i włączyłem chrono -  zdam sprawozdanie :)

 

Co do serwisu - myślę, że warto walczyć o wysyłkę do Szwajcarii.

 

Wcześniej bawiłem się chronografem wiele razy. Czasem na moment, czasem puszczając na kilka godzin. Nic nie zauważyłem. Teraz może jakby się "zastał" po długim nieużywaniu i pierwsze użycie zblokowało werk. Teraz jak puszczam, to leci swobodnie, więc widać jest to kwestia małej ilości smaru/nieużywania przez dłuższy czas? Jeżeli będzie chodził jak należy, to nie będę ruszał sprawy. Poczekam, aż zacznie się zauważalnie coś dziać i wtedy będę musiał odesłać na serwis gwarancyjny, tylko kurde wolałbym do Szwajcarii mimo wszystko... stąd moje pytanie, czy jako klient mogę wybrać taki kierunek, czy jestem skazany na serwis w Polsce?

 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 

Wcześniej bawiłem się chronografem wiele razy. Czasem na moment, czasem puszczając na kilka godzin. Nic nie zauważyłem. Teraz może jakby się "zastał" po długim nieużywaniu i pierwsze użycie zblokowało werk. Teraz jak puszczam, to leci swobodnie, więc widać jest to kwestia małej ilości smaru/nieużywania przez dłuższy czas? Jeżeli będzie chodził jak należy, to nie będę ruszał sprawy. Poczekam, aż zacznie się zauważalnie coś dziać i wtedy będę musiał odesłać na serwis gwarancyjny, tylko kurde wolałbym do Szwajcarii mimo wszystko... stąd moje pytanie, czy jako klient mogę wybrać taki kierunek, czy jestem skazany na serwis w Polsce?

 

To jest pytanie do gwaranta?

Mnie się wydaje, że z uwagi na koszty serwisy robi się lokalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

z felerem żyć do końcu okresu gwarancyjnego, o ile sam zegarek bez chrono działa ok...

 

to po co kupować chronograf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.