Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, mroova napisał(-a):

 

to po co kupować chronograf ?

 

W zegarkach dla nurków też nigdy nie nurkowałem :P

 

Gdybym miał przekonanie i pewność, że dziś idę do Jubitomu, oni wysyłają do super fachowca w polskim serwisie, który wzorowo usunie fabryczną usterkę, nasmaruje tam gdzie trzeba i odeśle zegarek w nienaruszonym stanie, to nie byłoby tej rozmowy. 

 

Natomiast jak słyszę i czytam horror-story o przypadkach kolegów, to zaczynam ważyć poziom usterki vs. ew. "ryzyko" naprawy. Jeżeli powaga usterki jest taka, że co któreś-tam użycie chronografu (którego nie zamierzam używać, bo na co dzień nie znajduję dla niego zastosowania) zegarek będzie się haczył, a tak bez używanego chrono przez następne trzy-cztery lata działał normalnie, to przeciągnę to do prawie-że-końca gwarancji i wtedy oddam.

 

Jeżeli zauważę, że całość się kaszani, no to już nie ma opcji, wyślę czym prędzej...

 

 

Jako ciekawostkę dodam, że przez cały ten czas kupowałem zegarki używane i stare, raz w życiu kupiłem fabrycznie nową Omegę, a wcześniej fabrycznie nowe Seiko Alpinist. Dziwnym trafem, staruszkom nigdy nic nie dolegało, nigdy na serwisy nie musiałem wysyłać, Omega ma feler, Seiko ma feler :P

 

 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ich zapytaj czy to sami naprawiają, bo niedawno było tu raportowane że jakiś zegarek sam z siebie wysłali do Szwajcarii, może wady fabrycznej w Moonwatchach też nie usuwają.

 

 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana na wakacje - testuję NATO zamiast bransolety. Póki co jest fajnie, lekko, wysokość na nadgarstku akceptowalna. Wygląd też na plus moim zdaniem. Może się polubimy 🤔

E3B8BCAC-B64C-432F-BD69-24BF1CF0957B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Elastyczność bransolety wynika z jej konstrukcji, przez co z łatwością dopasowuje się do nadgarstka - coś, za coś. Natomiast zapięcie absolutnie nie powinno mieć luzu uniemożliwiającego "trafienia w dziurkę" Może trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz? W kwestii luzów, to do starszych jubilee Rolexa bardzo jej daleko, aczkolwiek nowa Super Jubilee również szybko traci sztywność
 
> Super Jubilee od rocznego Batmana:
 
Sd0MOVW.jpg&key=613d8d1489174d958235ae672c0b46b3d974721c168d63465a52155cf0e1d60a
 
> 5-letnia Super Jubilee od DateJusta:
 
27e65dfea73472d029073d1129da32c3.jpg&key=e1ada0bc5e098f056e6b39d13a34803c685b2ad1003b52d619176f1dfd0518eb
 
> 31-letnia Jubille od Datejusta:
 
5b7d2e2965c538ef94aa28ce76a5fdb3.jpg&key=0163e984687c92ccad82f1cfac11ceafbdccfa08898b8500ec4993ba339c8d6f

Szok

U mnie tak to wyglada:

d34ab6619abe16e7b4aa947f58552a0d.jpg

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopień rozciągnięcia w czasie zależy też od tego jak ciasno nosimy dopasowaną bransoletę i od wagi koperty (a także od czynników takich jak brud między ogniwami, który przyspiesza zużycie). Relatywnie ciasno zapięty DJ vintage (z lekką kopertą) na jubilee nie rozciągnie się tak, jak luźno zapięty GMT na jubilee, który będzie majtał przez większość dnia na nadgarstku, pracując na rozciągnięcie w czasie. Przy czym nowe jubilee mają ceramiczne tuleje, które zmniejszają zużycie, co rekompensuje trochę bardziej masywne koperty w nowych modelach.

 

U mnie kolejny dzień kontrolnych pomiarów w Moonie, wszystko w normie, póki co chrono działa bez zarzutów, za każdym razem, gdy zdradziecko i niespodziewanie je włączam :P 

 

 

101-1.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z chrono to jednostkowy przypadek czy potencjalnie wada nowego mechanizmu?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomekr89 napisał(-a):

Ten problem z chrono to jednostkowy przypadek czy potencjalnie wada nowego mechanizmu?

Przypadłość wczesnych wypustów 3861. 

Nie u wszystkich od razu to wychodzi 

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

Stopień rozciągnięcia w czasie zależy też od tego jak ciasno nosimy dopasowaną bransoletę i od wagi koperty (a także od czynników takich jak brud między ogniwami, który przyspiesza zużycie). Relatywnie ciasno zapięty DJ vintage (z lekką kopertą) na jubilee nie rozciągnie się tak, jak luźno zapięty GMT na jubilee, który będzie majtał przez większość dnia na nadgarstku, pracując na rozciągnięcie w czasie. Przy czym nowe jubilee mają ceramiczne tuleje, które zmniejszają zużycie, co rekompensuje trochę bardziej masywne koperty w nowych modelach.

 

U mnie kolejny dzień kontrolnych pomiarów w Moonie, wszystko w normie, póki co chrono działa bez zarzutów, za każdym razem, gdy zdradziecko i niespodziewanie je włączam :P 

 

 

101-1.jpg

 

100 razy zadziała, a za 101, jak akurat będziesz miał chociażby awarię zasilania przez uszkodzenie modułu serwisowego, zatrzyma się i tyle z życia Ci pozostanie... Nie ma się z czego cieszyć. 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

Przypadłość wczesnych wypustów 3861. 

Nie u wszystkich od razu to wychodzi 

 

Po lekturze kilku wątków na ten temat, skłaniam się ku wnioskom, że może być to wada w designie mechanizmu, którą Omega "zniwelowała" podmianą materiału danego elementu na bardziej wytrzymały na zużycie i wzmożonym smarowaniem w tamtym miejscu. Pytanie, czy to rozwiązuje problem na stałe, czy jest tylko wydłużeniem żywotności mechanizmu? Lepiej byłoby, żeby ten fix działał na stałe, a nie że np. Omega w nowych wypustach wydłużyła tylko interwał między serwisami, by wyglądało, że "no cóż, minęło dużo czasu i zegarek ma prawo wymagać serwisu".

 

Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

 

100 razy zadziała, a za 101, jak akurat będziesz miał chociażby awarię zasilania przez uszkodzenie modułu serwisowego, zatrzyma się i tyle z życia Ci pozostanie... Nie ma się z czego cieszyć. 😜

 

Pięć lat gwarancji sprawia, że póki co się nie martwię. Tyle że zegarek chciałem już zatrzymać i myśl, że to może się powtarzać np. po udanym serwisie mnie najbardziej martwi. Chciałbym Speedmastera z którym mogę spędzić bez obaw dożywocie, a nie myśleć, że mi się zaraz rozsypie...


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

 

Po lekturze kilku wątków na ten temat, skłaniam się ku wnioskom, że może być to wada w designie mechanizmu, którą Omega "zniwelowała" podmianą materiału danego elementu na bardziej wytrzymały na zużycie i wzmożonym smarowaniem w tamtym miejscu. Pytanie, czy to rozwiązuje problem na stałe, czy jest tylko wydłużeniem żywotności mechanizmu? Lepiej byłoby, żeby ten fix działał na stałe, a nie że np. Omega w nowych wypustach wydłużyła tylko interwał między serwisami, by wyglądało, że "no cóż, minęło dużo czasu i zegarek ma prawo wymagać serwisu".

 

 

Pięć lat gwarancji sprawia, że póki co się nie martwię. Tyle że zegarek chciałem już zatrzymać i myśl, że to może się powtarzać np. po udanym serwisie mnie najbardziej martwi. Chciałbym Speedmastera z którym mogę spędzić bez obaw dożywocie, a nie myśleć, że mi się zaraz rozsypie...

Który to już raz słyszę z Twoich ust o dożywociu. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go, bo zawsze chciałem mieć Speedmastera w kolekcji na stałe i wyjątkowo kupiłem jako nowego z salonu, by budować z nim własną historię od początku (chociaż z natury wolę vintage i nadal mnie ciągnie, by mieć jakiegoś starego, nieco wysłużonego Moonwatcha na trycie). Mimo krótkiego okresu razem, zdążyłem z nim już nieco "przeżyć" i podtrzymuję plan, by go zatrzymać na stałe - w zamian oczekuję "jedynie" wiernej, bezawaryjnej służby :D  


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, memento mori napisał(-a):

Ktoś na pewno przerabiał ten temat. Ile kosztuje oryginalna guma i klamra do nowego Seamastera 300M Diver?

 

Rubber DPL (deployant) 1.390, deployant clasp 1.240

Guma pod zwykłą sprzączkę prawdopodobnie tyle samo przy czym sprzączka będzie na pewno tańsza.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przerobieniu pewnie Ok 200 zegarków… muszę stwierdzić, że ten jeśli chodzi o całokształt jest w pierwszej piątce. 

EBD2AA7E-7DC7-4EBB-B14B-8402424192D5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lipca podwyżki w omedze. 

Info - jubitom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S-3 napisał(-a):

Od lipca podwyżki w omedze. 

Info - jubitom. 

 

zaś? znaczy znowu?

ledwo co na przełomie lutego poszły o jakieś 8-10% czy źle kojarzę? 

aż w poniedziałek zajrzę do Jubitomu i Noble place w Katowicach zapytać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem info, że w górę maja iść najpierw modele złote i bikolor. Pozostałe w dalszej części roku, ale brak szczegółów.

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5%, ale na wybrane.

 

U mnie w 3861 chrono cały czas włączone, prawie rok już działa i wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, Michal93 said:

5%, ale na wybrane.

 

U mnie w 3861 chrono cały czas włączone, prawie rok już działa i wszystko ok :)


Może to jest klucz do sukcesu, nie ma co za dużo klikać, raz włączyć i niech chodzi :D Btw, jak to wpływa na rezerwę chodu?

 

a co do jubitomu to zauważyłem, że przy zegarkach Omegi w ich sklepie internetowym nie ma już guzika „negocjuj cenę”. Jak dla mnie to sugestia, że wszelkie rabaty niedługo wyparują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, logann napisał(-a):

Ja dostałem info, że w górę maja iść najpierw modele złote i bikolor. Pozostałe w dalszej części roku, ale brak szczegółów.

Potwierdzam. Stalowe nie będę objęte podwyżką. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Rubber DPL (deployant) 1.390, deployant clasp 1.240

Guma pod zwykłą sprzączkę prawdopodobnie tyle samo przy czym sprzączka będzie na pewno tańsza.

 

Miałem na myśli standardową klamrę i pasek, na którym ten model wychodzi fabrycznie obok wersji na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, logann napisał(-a):


Może to jest klucz do sukcesu, nie ma co za dużo klikać, raz włączyć i niech chodzi :D Btw, jak to wpływa na rezerwę chodu?

 

a co do jubitomu to zauważyłem, że przy zegarkach Omegi w ich sklepie internetowym nie ma już guzika „negocjuj cenę”. Jak dla mnie to sugestia, że wszelkie rabaty niedługo wyparują.

Jubitom to już firma w spadku, a to robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.