Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ktoś gdzieś w jakimś wątku prześmiewczo pytał wczoraj lub przedwczoraj, po co niektórzy z nas (między innymi i ja) proszą o lupkę zegarmistrzowską przy zakupie nowych zegarków. Nawet tu w temacie Omegi drwiono z dokładnych oględzin osadzenia wskazówek, centrowania bezela czy szukania dziury w całym - patrz m. innymi paprochów. Powyżej mamy kolejną odpowiedź potwierdzającą słuszność takich działań. I dotyczy to praktycznie każdego producenta, choć Omega w ostatnim czasie zdecydowanie wyprzedza innych swoimi niedoskonałościami.   

 

Zaczynam się do tego przekonywać, choć w sklepie wszystkiego nie dojrzysz.

Ja wziąłem lupkę nie po to, żeby szukać wad, tylko pooglądać mechanizm i generalnie zegarek w powiększeniu. Lubię to robić czasem wieczorem przy biurku dla czystej przyjemności. Nie wiedziałem, że tan przyjemność będzie dziś tak zachwiana :(


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butik napisał(-a):

 

Zaczynam się do tego przekonywać, choć w sklepie wszystkiego nie dojrzysz.

Ja wziąłem lupkę nie po to, żeby szukać wad, tylko pooglądać mechanizm i generalnie zegarek w powiększeniu. Lubię to robić czasem wieczorem przy biurku dla czystej przyjemności. Nie wiedziałem, że tan przyjemność będzie dziś tak zachwiana :(

Zgadza się, na miejscu wszystkiego nie zauważysz, nawet uzbrojony w lupkę. Możesz nie dojrzeć pewnych rzeczy nawet na dobrej jakości fotkach, lub po prostu nie patrzeć tam, gdzie trzeba. 🤣 Miałem tak z jednym drogim zegarkiem. Ja oglądałem go wielokrotnie i nic nigdy nie zauważyłem, a kolega wziął w łapska i znalazł w ciągu minuty wielkiego babola. Na szczęście producent stanął na wysokości zadania wymieniając bezpłatnie felerny element na nowy.     


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy odbiorze GMT też miałem lupkę, oglądałem dość dokładnie. Ale o sprawdzeniu zgodności numerów pomyślałem w domu 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś było nie tak to byś zrezygnował z zakupu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to trzeba jeszcze czymś zbadać czy to łoniacz, z brwi, pleców, rąk czy głowy  😉😜 bo to zmienia skalę problemu 😉

54 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Zgadza się, na miejscu wszystkiego nie zauważysz, nawet uzbrojony w lupkę. Możesz nie dojrzeć pewnych rzeczy nawet na dobrej jakości fotkach, lub po prostu nie patrzeć tam, gdzie trzeba. 🤣 Miałem tak z jednym drogim zegarkiem. Ja oglądałem go wielokrotnie i nic nigdy nie zauważyłem, a kolega wziął w łapska i znalazł w ciągu minuty wielkiego babola. Na szczęście producent stanął na wysokości zadania wymieniając bezpłatnie felerny element na nowy.     

Często gęsto też kwestia światła i jego barwy, zeby wady i rysy stały się widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tbn napisał(-a):

Jakby coś było nie tak to byś zrezygnował z zakupu ?

Czy dobrze Cię rozumiem, że kupiłbyś zegarek z różnymi numerami na karcie i wewnętrznym ringu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Omega przy okazji 4 podwyżek cen rocznie nie zainwestuje części tych pieniędzy w niewykwalifikowanego pracownika który spędziłby te 5min z lupką przy każdym egzemplarzu, żeby oszczędzić tego klientom. 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Ktoś gdzieś w jakimś wątku prześmiewczo pytał wczoraj lub przedwczoraj, po co niektórzy z nas (między innymi i ja) proszą o lupkę zegarmistrzowską przy zakupie nowych zegarków. Nawet tu w temacie Omegi drwiono z dokładnych oględzin osadzenia wskazówek, centrowania bezela czy szukania dziury w całym - patrz m. innymi paprochów. Powyżej mamy kolejną odpowiedź potwierdzającą słuszność takich działań. I dotyczy to praktycznie każdego producenta, choć Omega w ostatnim czasie zdecydowanie wyprzedza innych swoimi niedoskonałościami.   

Ja od jakiegoś czasu też oglądam każdy zegarek przed zakupem pod lupką. 

Słabe to jest, że kupując zegarek za niemałe w sumie pieniądze, trzeba go tak weryfikować, bo różnie może być ☹️


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Ja od jakiegoś czasu też oglądam każdy zegarek przed zakupem pod lupką. 

Słabe to jest, że kupując zegarek za niemałe w sumie pieniądze, trzeba go tak weryfikować, bo różnie może być ☹️

Jak widzę, nie jestem sam. Jest nas coraz więcej. A niedługo będą nas tysiące. 😊


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Ktoś gdzieś w jakimś wątku prześmiewczo pytał wczoraj lub przedwczoraj, po co niektórzy z nas (między innymi i ja) proszą o lupkę zegarmistrzowską przy zakupie nowych zegarków. Nawet tu w temacie Omegi drwiono z dokładnych oględzin osadzenia wskazówek, centrowania bezela czy szukania dziury w całym - patrz m. innymi paprochów. Powyżej mamy kolejną odpowiedź potwierdzającą słuszność takich działań. I dotyczy to praktycznie każdego producenta, choć Omega w ostatnim czasie zdecydowanie wyprzedza innych swoimi niedoskonałościami.   

To ja sie pytalem. Bije sie w piers. Cofam to co napisalem i to mowie powaznie. Po tym co widze co sie odpierdziela w omedze swojego ck obejrzałem z kazdej możliwej strony.  Ufff. I az strach isc po nastepna bo cholera wie co czlowiek teafi

12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Jak widzę, nie jestem sam. Jest nas coraz więcej. A niedługo będą nas tysiące. 😊

1000 + 1 👍


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, swierszczu napisał(-a):

To ja sie pytalem. Bije sie w piers. Cofam to co napisalem i to mowie powaznie. Po tym co widze co sie odpierdziela w omedze swojego ck obejrzałem z kazdej możliwej strony.  Ufff. I az strach isc po nastepna bo cholera wie co czlowiek teafi

1000 + 1 👍

 

Nie trzeba długo szukać. Przecież białas, który masz ode mnie był odebrany prosto z serwisu po upgrade mechanizmu z psującą się datą. Ja nawet o tym nie wiedziałem i nie zdawałem sobie sprawy do pewnego momentu.

Sorry, ale jestem dziś trochę zdołowany absolutnym głupstwem.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Jak widzę, nie jestem sam. Jest nas coraz więcej. A niedługo będą nas tysiące. 😊

Po prostu są to nasze ciężko zarobione pieniądze. Ja niestety większość zakupów robię przez internet ale tak jak pisałem odesłałem Longines spirit chronograph bo coś miał pod szkłem okazało się ryską chociaż jedna Pani nic nie widziala jak dotarł ode mnie. Ja dostałem nowy egzemplarz i nie winię sklepu za skazę ale muszą też na to zwracać uwagę. 

Natomiast też odsyłałem kiedyś deep blue pro aqua bo był paproch w nowym zegarku i to jednak drażni. 

Życzę powodzenia i szybkiego załatwienia tematu. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Butik napisał(-a):

jestem dziś trochę zdołowany absolutnym głupstwem

 

Nie dziwię się Twojej reakcji, tyle że to nie jest "absolutne głupstwo". Sprzedawanie produktu może jeszcze nie luksusowego, ale niewątpliwie klasy premium, z widocznymi wadami fabrycznymi to niezłe dymanie klienta. Nie wolno odpuszczać w takiej sytuacji i trzeba reklamować zakup.

Sprzedawca / kierownik salonu też powinien był wcześniej wyłapać. Mnie zapewniano, że przed wydaniem zegarek został w salonie jeszcze raz sprawdzony, jutro przy świetle dziennym obejrzę jeszcze raz "na spokojnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inną tolerancję chyba. Dla mnie np przesunięta o 1min wskazówka przy ustawieniu „na godzinę 6” nie robiłaby problemu. Jednak niecentrujący bezel albo paprochy pod szkłem już tak 😕 to jednak nie jest zegarek za 500zl od chińczyka… także doskonale rozumiem ból kolegi @Butik i trzymam kciuki za szybką wymianę na egzemplarz bez skaz 🤞🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pgajlewicz napisał(-a):

Będzie w czym się lansować na jesień:)

 

20220714_154109.jpg

VideoCapture_20220726-154126.jpg


kurtkę dostałeś przy odbiorze zegarka czy później? Pytałem o nią w butiku ale przemilczeli… widocznie nie zasłużyłem:]

5 godzin temu, pgajlewicz napisał(-a):

Będzie w czym się lansować na jesień:)

 

20220714_154109.jpg

VideoCapture_20220726-154126.jpg


kurtkę dostałeś przy odbiorze zegarka czy później? Pytałem o nią w butiku ale przemilczeli… widocznie nie zasłużyłem:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mroova napisał(-a):

Czy dobrze Cię rozumiem, że kupiłbyś zegarek z różnymi numerami na karcie i wewnętrznym ringu ?


Chodzilo mi o twoją wizytę z lupką. O ile mi wiadomo brak odbioru Rolka w Kruk to rezygnacja. Chyba, że znów co salon to obyczaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym w wątku Rolexa - są dwie szkoły: odbiór z wadą i od razu serwis albo czekanie na kolejny - tu może pomóc wskazana przez @mario1971 (dzięki Mariusz ! w moim przypadku zadziałało) zbudowana dobra relacja z salonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o twoją wizytę z lupką. O ile mi wiadomo brak odbioru Rolka w Kruk to rezygnacja. Chyba, że znów co salon to obyczaj. 

Czekasz na następną dostawę. Nie ma co tworzyć legend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ktoś szuka niebieskiego Seamastera 300M, to zapraszam na PW.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, orlis napisał(-a):


kurtkę dostałeś przy odbiorze zegarka czy później? Pytałem o nią w butiku ale przemilczeli… widocznie nie zasłużyłem:]

 

 

Dobry rok od zakupu Snoopiego. W moim wypadku procentuje wieloletnie budowanie relacji z butikiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pgajlewicz napisał(-a):

 

Dobry rok od zakupu Snoopiego. W moim wypadku procentuje wieloletnie budowanie relacji z butikiem:)


mi się wydawało ze tez jakieś relacje zbudowałem ale widocznie niewystarczające :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2022 o 11:31, pgajlewicz napisał(-a):

 

Dobry rok od zakupu Snoopiego. W moim wypadku procentuje wieloletnie budowanie relacji z butikiem:)

Gratuluję kurtki i gratuluję relacji z butikiem 🙂

 

 

Generalnie jest to temat na dłuższą dyskusję 🙂
 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.