Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie w domu.

 

Tym razem zegarek WR100 testowany na 3 bar. Może ciś w tym jest, że testuje się na 1/3 ;)

 

B562CE24-9F93-4EB6-87AC-D18D6B643ABE.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Wreszcie w domu.

 

Tym razem zegarek WR100 testowany na 3 bar. Może ciś w tym jest, że testuje się na 1/3 ;)

Gratuluje - troche to trwalo 😬 A co bylo?

 

ps

z tym wr, to chyba jakis zart 🤨 Boja sie, ze nie przejdzie proby czy co??? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Kalimera 😎  

 

Witamy witamy - pięknie dobrany sikor do okoliczności - złote słońce i niebieskie morze i niebo 🙂 

 

Pozazdrościć urlopu - ja jeszcze czekam: pierwszy za miesiąc i tydzień a drugi (dwa tygodnie !!!) w drugiej połowie listopada. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Butik napisał(-a):

Wreszcie w domu.

 

Tym razem zegarek WR100 testowany na 3 bar. Może ciś w tym jest, że testuje się na 1/3 ;)

 

B562CE24-9F93-4EB6-87AC-D18D6B643ABE.jpeg

 

Masz na myśli, że autoryzowany serwis Omegi po naprawie lub serwisie (nie wiem co robili) model z WR 100 testuje na WR30? WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, memento mori napisał(-a):

Masz na myśli, że autoryzowany serwis Omegi po naprawie lub serwisie (nie wiem co robili) model z WR 100 testuje na WR30? WTF?

 

Tak, parę dni wcześniej odbierałem znów model z WR300 testowany na WR100.

 

Oba zegarki były odbierane z serwisu przez mojego syna, bo w tych dniach nie miałem kiedy i jak tam podjechać, więc sprawa stwierdzona dopiero w domu (tak na prawdę dzięki Wam i publikacji raportu testu z SMP300). Napisałem do nich maila następującej treści:

 

***

Niepokoi mnie raport z testu szczelności. Model który został oddany do naprawy ma fabrycznie gwarantowane WR100, tymczasem test szczelności został wykonany na 3bar, to jest WR30.

Ponadto teraz też zauważyłem, że poprzednio oddany Seamaster Diver 300M (ref. Serwisowy 0224498269), który jak nazwa wskazuje (i wszelkie oznaczenia) ma WR300 był testowany na 10bar tj WR100.

Tak się składa, że w Speedmasterze zdarza mi się pływać (nie nurkować), więc gwarantowane WR100 jest dla mnie konieczne.
Tak się też składa, że Seamastera używam do zadań, do których został przeznaczony, tj schodzę z nim pod wodę do 40m, więc gwarantowane WR300 jest dla mnie konieczne.

Uprzejmie proszę o komentarz do powyższego.

***

 

Zobaczymy czy i co odpiszą.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że czemu ja zadałem Ci to pytanie po odbiorze trzysetki ? - było retoryczne. Obstawiam, że teraz, żeby miała test wr300 będzie musiała trafić do serwisu przyfabrycznego w Szwajcarii. Można to zrobić w PL bo są takie maszynki, ale nie wiem czy SG ma taką w PL - pewnie nie! Za to prawdopodobnie mają stos papierologii jak udowodnić Ci, że ich test zgodny jest z zaleceniami wytycznymi producenta dla punktów serwisowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak dajmy na to CK ma WR 30 to przy jakimś serwisie dajmy na to odpukać w niemalowane, tfuu tfuu to w ogóle mu nie zrobią testu wodoszczelności czy tylko pod kran wsadza i stwierdza ze jest ok?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, swierszczu napisał(-a):

to jak dajmy na to CK ma WR 30 to przy jakimś serwisie dajmy na to odpukać w niemalowane, tfuu tfuu to w ogóle mu nie zrobią testu wodoszczelności czy tylko pod kran wsadza i stwierdza ze jest ok?

 

Nie no wydruk musi być. Maszyna, która może zrobić 10 i 3 bar zrobi pewnie 1 skoro testujemy 1/3 😅 (choć do 1 bara to maszyn nie potrzeba, bo tyle jest za oknem ;), ale maszyna przynajmniej pokaże).

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco z innej beczki …

 

Czy jeśli chodzi o mechanizm kwarcowy 1538 … Czy poniżej zebrane są wszystkie 300 tki 41 mm w latach 1993 - 2005? 

 

Czy występowała może jeszcze jakaś inna, nieujęta w tym zestawieniem ? 

 

 

813A3D80-F74B-44E7-A508-1E90D990FFF0.jpeg

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Peterson napisał(-a):


bardzo fajny, dodam ze kawa tez byla… i nie tylko…

Dlatego nastepna Omega pewnie bedzie tam kupiona.

 

przy okazji przymierzylem kilka zegarkowimageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1.

 

De Ville z jasna tarcza w zlocie chyba zrobila na mnie najlepsze wrazenie, ale pozostale rowniez swietne.

czerwony okazal sie zupelnie czytelny.

Snoopy bardzo fajny

F81619B8-1B51-4FE3-9E73-6653C424120F.jpeg

9C73829E-CDC6-4C38-AEA6-75AF235F250D.jpeg

E3073801-4C65-4267-9DCF-E4A4EFF2317D.jpeg

EA5D85CE-BA3E-42E5-BA0B-10DFF79D7C51.jpeg

A149BB72-C0B7-473C-8371-65F76CF05C59.jpeg

Snoopiego dają mierzyć ? 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Plumber napisał(-a):

Snoopiego dają mierzyć ? 😳

 

Jak masz historię z co najmniej 30 zegarkami ze średnią 50kPLN za sztukę, do tego podanie, pomiar ciśnienia i potliwości rąk...

MSPANC ;) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

Tak, parę dni wcześniej odbierałem znów model z WR300 testowany na WR100.

 

Oba zegarki były odbierane z serwisu przez mojego syna, bo w tych dniach nie miałem kiedy i jak tam podjechać, więc sprawa stwierdzona dopiero w domu (tak na prawdę dzięki Wam i publikacji raportu testu z SMP300). Napisałem do nich maila następującej treści:

 

***

Niepokoi mnie raport z testu szczelności. Model który został oddany do naprawy ma fabrycznie gwarantowane WR100, tymczasem test szczelności został wykonany na 3bar, to jest WR30.

Ponadto teraz też zauważyłem, że poprzednio oddany Seamaster Diver 300M (ref. Serwisowy 0224498269), który jak nazwa wskazuje (i wszelkie oznaczenia) ma WR300 był testowany na 10bar tj WR100.

Tak się składa, że w Speedmasterze zdarza mi się pływać (nie nurkować), więc gwarantowane WR100 jest dla mnie konieczne.
Tak się też składa, że Seamastera używam do zadań, do których został przeznaczony, tj schodzę z nim pod wodę do 40m, więc gwarantowane WR300 jest dla mnie konieczne.

Uprzejmie proszę o komentarz do powyższego.

***

 

Zobaczymy czy i co odpiszą.

 

Świetnie, że do nich napisałeś. Nawet jeśli nie mają sprzętu na WR300 w Polsce to chyba powinni zapytać czy mają wysłać na test dalej czy klientowi wystarczy WR100. Natomiast test Speediego na WR30 oznacza dla mnie albo czeski błąd albo podejście na zasadzie "nie daj Boże, nie przeszejdzie WR100 i będzie trzeba wszystkie uszczelki jeszcze klientowi za darmo wymienić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Plumber napisał(-a):

Snoopiego dają mierzyć ? 😳

Dali 🤓


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

Kalimera 😎  

 

 

 

IMG20220803092249.jpg

też jestem w "kalimera". ale u mnie morze nie wylewa się po prawo. jakiś meteor albo księżyc mocno działa u Ciebie 🏖️😎


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, abir napisał(-a):

też jestem w "kalimera". ale u mnie morze nie wylewa się po prawo. jakiś meteor albo księżyc mocno działa u Ciebie 🏖️😎

To nie meteor , to przez Ouzo 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie meteor , to przez Ouzo
Rozumiem, to może się zdarzyć

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, MocnyFull napisał(-a):


Domino wszystko Ok?

Wszystko ok 🙃


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 12:08, lysolek007 napisał(-a):

Spam ;] 

IMG_20220731_114209.jpg

Świetny kolor. Czym fociłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.