Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W takim tempie Moon za rok będzie się cenił z metki w okolicach nowego Suba. Mają kosmiczną fantazję! 

Nowy Sub za rok też na pewno będzie droższy, ciekawe jaka będzie sytuacja na wtórnym bo tam ceny ewidentnie spadły, przynajmniej jeśli chodzi o Rolexy, widać doszły już do granic absurdu a Moon za 40k też je moim zdaniem przekracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bugs napisał(-a):


Nowy Sub za rok też na pewno będzie droższy, ciekawe jaka będzie sytuacja na wtórnym bo tam ceny ewidentnie spadły, przynajmniej jeśli chodzi o Rolexy, widać doszły już do granic absurdu a Moon za 40k też je moim zdaniem przekracza

 

 

Muszą mieć dobry marketing, bo jak się weźmie Moona do ręki to tego luksusu za 40k nie widać. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety,nie mamy na to wpływu.

Ja od dłuższego czasu zaczełem cieszę sie z tego co mam i nic nie kupuje.

 

Może mniejsza sprzedaż i spadek w słupkach skłoni kogoś do refleksji.

Choć wątpię.

40K za moon to absurd.To mechanizm nakręcany.Bez przesady.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie w zegarkach luksusowych ma czy mechanizm jest nakręcany? Master co-axial to jedne z najlepszych mechanizmów na rynku tak czy inaczej. Tu chyba chodzi o pozycjonowanie marki na tle innych. Seiko poszło do góry, o Orisie też słyszałem. Zakładam, ze dużo firm tak robi obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może będzie tak jak z paliwem, podniesiemy ceny dwukrotnie, opatrza się trochę, a jak się nie będzie sprzedawał za dobrze to zrobi się promocje -10 lub 20% i niech się cieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moona raczej promki bym się nie spodziewał. Ktoś pisał, że po zabiegu z wprowadzeniem moonswatcha sprzedaż moona skoczyła w kosmos (pun intended), więc po co mieliby rabatować skoro się sprzedaje bez względu na cyfrę na metce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tbn napisał(-a):

Jakie znaczenie w zegarkach luksusowych ma czy mechanizm jest nakręcany? Master co-axial to jedne z najlepszych mechanizmów na rynku tak czy inaczej. Tu chyba chodzi o pozycjonowanie marki na tle innych. Seiko poszło do góry, o Orisie też słyszałem. Zakładam, ze dużo firm tak robi obecnie.

Mój Lange w grudniu 2020 stał z metki po 25,8k a dzisiaj już 31,8k, tj 18,8% podwyżki (było dokładnie 5 podwyżek w tym czasie). Omega pobiła wg mnie wszystkich, bo w tym samy czasie podniosła ceny o 43% na omawianym Moonie, jeśli dobrze pamiętam. Rolex poszedł relatywnie najmniej w tym samym okresie, bo ok. 10%. Zauważcie, że Rolex nie daje rabatów, Lange praktycznie nie obniża metki, a Omega zamiast 20% daje tylko 10%. Także rzeczywista podwyżka w Omedze sięga 50%!!! Robi się ekskluzywnie...🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzę na mojego Moona i czuję w końcu ten piniondz.🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, robol1 napisał(-a):

niestety,nie mamy na to wpływu.

Ja od dłuższego czasu zaczełem cieszę sie z tego co mam i nic nie kupuje.

 

Może mniejsza sprzedaż i spadek w słupkach skłoni kogoś do refleksji.

Choć wątpię.

40K za moon to absurd.To mechanizm nakręcany.Bez przesady.

 

Co z tego, że nakręcany?

Właśnie taki ma być.

Gdyby potrzeby użytkowników były inne, to omega dysponuje automatycznymi werkami, ale tak nie jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji z CH24 (https://ch24.pl/omega-speedmaster-professional-moonwatch-master-chronometer-dostepnosc-cena/, styczeń 2021) nowy moon na starcie kosztował 31700 (szafir, bransoleta). Licząc 20% rabatu to 25 360. Obecnie w Jubitomie po rabacie 10% jego cena to 32 670 (https://jubitom.com/zegarki/omega/speedmaster/moonwatch/zegarek-omega/o-31030425001002 co ciekawe, rabat 10% naliczony jest domyślnie). Czyli (jeśli nie liczyć nadchodzących podwyżek) to cena wzrosła o 7310pln, czyli niecałe 29% od ceny początkowej. Nie jest to co prawda 50%, ale i tak grubo. A to tylko 1.5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nowe Moony z 2022 w złocie w cenie retail już przegoniły Daytony…

Edytowane przez RysiekOchodzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, logann napisał(-a):

Wg informacji z CH24 (https://ch24.pl/omega-speedmaster-professional-moonwatch-master-chronometer-dostepnosc-cena/, styczeń 2021) nowy moon na starcie kosztował 31700 (szafir, bransoleta). Licząc 20% rabatu to 25 360. Obecnie w Jubitomie po rabacie 10% jego cena to 32 670 (https://jubitom.com/zegarki/omega/speedmaster/moonwatch/zegarek-omega/o-31030425001002 co ciekawe, rabat 10% naliczony jest domyślnie). Czyli (jeśli nie liczyć nadchodzących podwyżek) to cena wzrosła o 7310pln, czyli niecałe 29% od ceny początkowej. Nie jest to co prawda 50%, ale i tak grubo. A to tylko 1.5 roku.

A ja mówię o dwóch latach, jak Moon stał po gdzieś tam 21,6k z metki, a 20% dostawał każdy z ulicy. 

12 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Ale przecież nowe Moony z 2022 w złocie w cenie retail już przegoniły Daytony…

A na wtórnym 1:2. 🙃


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

Co z tego, że nakręcany?

Właśnie taki ma być.

Gdyby potrzeby użytkowników były inne, to omega dysponuje automatycznymi werkami, ale tak nie jest.

 

Chodziło o to że nie kwarcowy;) kwarcowy jest dokładny to powinien być droższy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Muszą mieć dobry marketing, bo jak się weźmie Moona do ręki to tego luksusu za 40k nie widać. 

Jak był do wzięcia za 13 to ja tego luksusu nie widziałem więc za 40 też nie zobaczę.
Inna sprawa że w Subie podobnie ale jego na razie można jeszcze sprzedać z zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby dla bogatych, to czemu nie zarobić 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bugs napisał(-a):


Jak był do wzięcia za 13 to ja tego luksusu nie widziałem więc za 40 też nie zobaczę.
Inna sprawa że w Subie podobnie ale jego na razie można jeszcze sprzedać z zyskiem.

Widać, że przemawia człowiek biznesu. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zrobić wrzutkę rano i zostawić Was na cały dzień i jak mam przez to wszystko przebrnąć wieczorem? ;)

Dla mnie Omega wkroczyła, z całą moją miłością dozgonną do niej, w rewiry kompletnie nierealne. Jak ktoś tu dobrze napisał - gdzie ten luksus na munłoczu za prawie 4 dychy?

Do tego problemy techniczne, jakościowe i serwisowe, o których dopiero co dyskutowaliśmy...

Tak na prawdę w okolicy munłocza to całkiem niebrzydkie JLC już można nabyć w SKLEPIE, do rolka nie porównuję, bo do nich mam wyjątkowo negatywne nastawienie, więc moja opinia będzie mało znacząca.

Cała ta sytuacja mam nadzieję jedynie pomoże mi w stabilizacji, może czas usunąć konto na forum, wypisać się z grup fejsbukowych i zająć czymś pożytecznym ;) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają powiedzieć ludzie, którzy dopiero co wskoczyli do tego pociągu ;) ? "Kurła, kiedyś to byli czasy, teraz to nie ma czasów" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszeego moona w czarnej skrzynce kupiłem za 12k.Pózniej sprzedałem za podobną cene.

Pózniej trafila sie okazja za bodajże 9k bez bransy.Na pasku tylko.

 

Tak wiec 40K to abstrakcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, robol1 napisał(-a):

Ja pierwszeego moona w czarnej skrzynce kupiłem za 12k.Pózniej sprzedałem za podobną cene.

Pózniej trafila sie okazja za bodajże 9k bez bransy.Na pasku tylko.

 

Tak wiec 40K to abstrakcja

Kiedyś to Big Maka za 5zł kupowałem. 

Teraz to abstrakcja jakaś 🙄

 

😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to  bylo 4 lata temu.

tak dawno?

czy nasze zarobki wzrosły 4 krotnie?czy średnia krajowa wzrosła 4 krotnie w ciągu 4 lat?

Edytowane przez robol1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej porównać ceny Omegi do konkurencji, np. Rolexa? Ile kosztowała Daytona np. i o ile jej cena wzrosła w ciągu 4 lat, a o ile Speedmastera. Coś mi się wydaje że taki Spedmaster jest naprawdę speedy we wzroście cen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, logann napisał(-a):

Wg informacji z CH24 (https://ch24.pl/omega-speedmaster-professional-moonwatch-master-chronometer-dostepnosc-cena/, styczeń 2021) nowy moon na starcie kosztował 31700 (szafir, bransoleta). Licząc 20% rabatu to 25 360. Obecnie w Jubitomie po rabacie 10% jego cena to 32 670 (https://jubitom.com/zegarki/omega/speedmaster/moonwatch/zegarek-omega/o-31030425001002 co ciekawe, rabat 10% naliczony jest domyślnie). Czyli (jeśli nie liczyć nadchodzących podwyżek) to cena wzrosła o 7310pln, czyli niecałe 29% od ceny początkowej. Nie jest to co prawda 50%, ale i tak grubo. A to tylko 1.5 roku.

 

Nowego Moona (hesalit na bransolecie), kupiłem w tamte wakacje za około 22,5k PLN. Szafir był dostępny za około 24k PLN. Od tamtej pory były chyba ze 3 podwyżki. Do tego ciężko już chyba 20% rabatu wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, logann napisał(-a):

A co mają powiedzieć ludzie, którzy dopiero co wskoczyli do tego pociągu ;) 

 

Dziękuję, wysiadam. ;)

12 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Może lepiej porównać ceny Omegi do konkurencji, np. Rolexa? Ile kosztowała Daytona np. i o ile jej cena wzrosła w ciągu 4 lat, a o ile Speedmastera. Coś mi się wydaje że taki Spedmaster jest naprawdę speedy we wzroście cen. 

 

Zwykły Sub za 40k tdla mnie też nie jest warty tych pieniędzy. Na początku 2019 jak kupowałem Exa to ten miał metkę 27K, a Sub o ile pamiętam 29K. Tamte ceny były jeszcze ok. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednie ceny były uczciwe.

teraz to zwykłe naciąganie.

Co sie wydarzyło ze moon tak podrożał?

te częsci aż tyle podrożały?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.