Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mylof napisał(-a):

...  jęcząc na kolanach ...

A mówią, że już wstaliśmy z kolan. 🤔


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mylof napisał(-a):

Polacy są jednak na tyle bezczelni, że potrafią się targować (...) u adwokata. 

Serio...? 🙂 Niemcy, Anglicy, Szwedzi, Kanadyjczycy i wiele innych nacji też potrafi. A raczej próbuje. O Francuzach i Belgach nawet nie wspominam, bo "ich lokalny legal robi to samo za 20%"... 

Ale zostawmy to, bo robimy OT w temacie Omegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mylof napisał(-a):

 Jak Cię znam z forum, to na pewno zamawiając swoje Rolexy nigdy nie pytałeś ile kosztują. 

Cieszyłem się za każdym razem jak dziecko, że tak tanio. I mówię to zupełnie serio. 

25 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Tak, Polacy wszędzie by się targowali. Nie rozumieją często, że są miejsca gdzie tego się nigdy nie robi. 

Kupuje ktoś zegarek za 30 000 zł i jest dumny z siebie, że jęcząc na kolanach wytargował 700 zł. Śmieszne to jest dla mnie. 

W Roleksie wiadomo jak jest, ale w przypadku innych zegarkowych marek zawsze staram się uzyskać/wynegocjować jak największy rabat.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mylof napisał(-a):

(…)  Polacy są jednak na tyle bezczelni, że potrafią się targować u lekarza czy u adwokata. 

Twoja opinia jest oparta o jakieś badania czy statystyki? Bo to generalizowanie z pogranicza psychologii społecznej.
Uwierz mi, nie „tylko Polacy, ale ogólnie „ludzie” jeśli już. I to bez względu na narodowość 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mossberg napisał(-a):

Twoja opinia jest oparta o jakieś badania czy statystyki? Bo to generalizowanie z pogranicza psychologii społecznej.
Uwierz mi, nie „tylko Polacy, ale ogólnie „ludzie” jeśli już. I to bez względu na narodowość 
 

 

 

Moja opinia jest oparta na własnym doświadczeniu. I to nie jako pacjenta czy klienta. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ojkofobia komuś za mocno wjechała. Niemiec wchodzi do sklepu nie pyta o cenę i przykłada kartę xD. Jeszcze porównanie RR który faktycznie jest luksusem do masówki Omegi czy Rolexa.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mylof napisał(-a):

Moja opinia jest oparta na własnym doświadczeniu. I to nie jako pacjenta czy klienta. 

Bez złośliwości…. Ale skoro nie z perspektywy klienta się wypowiadasz  w tym wątku to przepraszam bardzo z jakiej? Przepraszam,  ale uogólnienia jakie stosujesz nie przemawiają do mnie w ogóle… może ja za stary jestem, ale pamietam jak dziadek mi mówił za dzieciaka…. „Najgorzej jak się komuś coś wydaje”… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mylof napisał(-a):

Moja opinia jest oparta na własnym doświadczeniu. I to nie jako pacjenta czy klienta. 

Nie brnij dalej, nalej sobie i zresetuj się. 🙂 Polska to piękny kraj, a My wcale nie tacy głupi są, by wrzucać do koszyka wszystko bez oglądania cenówek. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mylof napisał(-a):

OK, nie chodziło mi tylko o zegarki i może nie dość dobrze to ująłem.  Polacy są jednak na tyle bezczelni, że potrafią się targować u lekarza czy u adwokata. 

To tak jak lekarze i adwokaci jak kupują okna, normalnie taktu nie mają….

Pitolicie Hipolicie😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Scaut napisał(-a):

Bez złośliwości…. Ale skoro nie z perspektywy klienta się wypowiadasz  w tym wątku to przepraszam bardzo z jakiej? Przepraszam,  ale uogólnienia jakie stosujesz nie przemawiają do mnie w ogóle… może ja za stary jestem, ale pamietam jak dziadek mi mówił za dzieciaka…. „Najgorzej jak się komuś coś wydaje”… 

Przeczytaj dwa posty niżej to co napisał Szuwi, to zrozumiesz. 

 

Zakończymy ten offtop, mnie chodzi o to, że o ile targu warzywnym wypada się targować o tyle na przykład w gabinecie profesora kardiologii już nie. Jeśli tego nie rozumiecie, to Wasza sprawa.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ach Ci Polacy 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mylof napisał(-a):

Przeczytaj dwa posty niżej to co napisał Szuwi, to zrozumiesz. 

 

Zakończymy ten offtop, mnie chodzi o to, że o ile targu warzywnym wypada się targować o tyle na przykład w gabinecie profesora kardiologii już nie. Jeśli tego nie rozumiecie, to Wasza sprawa.

Najważniejsze, że u Ciebie jest wszystko w porządku. I u innych kolegów też, i mamy tylko takie problemy jak ten z postrzeganiem gdzie i o co warto zapytać o zniżkę… aaaa… mam nadzieje, że rozumiesz… a jak nie to twoja sprawa 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj dwa posty niżej to co napisał Szuwi, to zrozumiesz. 
 
Zakończymy ten offtop, mnie chodzi o to, że o ile targu warzywnym wypada się targować o tyle na przykład w gabinecie profesora kardiologii już nie. Jeśli tego nie rozumiecie, to Wasza sprawa.

W gabinecie profesora kardiologii to chyba jest NFZ, co nie? Czy to chodzi, że temu profesoru nie wypada się targować ze stawkami NFZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mylof napisał(-a):

Przeczytaj dwa posty niżej to co napisał Szuwi, to zrozumiesz. 

 

Zakończymy ten offtop, mnie chodzi o to, że o ile targu warzywnym wypada się targować o tyle na przykład w gabinecie profesora kardiologii już nie. Jeśli tego nie rozumiecie, to Wasza sprawa.

Ostatna moja wypowiedź. Jeżeli prof.dr hab. jest ostatnią instancją, to nie negocjujesz. A po wszystkim przynosisz kopertę lub dobrą butelkę czegoś, bo Ci życie uratował, oczekuje tego i to jest powszechna praktyka. Smutne, ale takie realia. Dwa lata temu leżalem na onkologii z niewielki szansami na przezycie - po wszystkim taka osoba przyjęła co miała przyjąć mówiąc "nie trzeba, ale rozumiem, że to pan tego potrzebuje". Jasne. Ja tego potrzebuję, bo coś może mi wrócić. 

Jeżeli Twój prof ma inną pozycję, bezpośrednio nie wpływa na kwestię życia i śmierci (kolejka do operacji), to jest normalnym przedsiębiorcą i przy jednej czy kilku wizytach nie negocjujesz, ale przy pakiecie 50x1000 pytasz przynajmniej o raty 0%, albo zapewniasz sobie niezmienną cenę na następne 2 lata. Poza tym kwestie związane z życiem czy zdrowiem są czymś innym, niż zakup zegarka, pomimo faktu, że to często lekarze mają RR i R. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szyszkops napisał(-a):


W gabinecie profesora kardiologii to chyba jest NFZ, co nie? Czy to chodzi, że temu profesoru nie wypada się targować ze stawkami NFZ?

W przychodni przyszpitalnej owszem nfz, natomiast w gabinecie prywatnym wolny rynek. Usluga - opłata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przymierzałem się powoli do zakupu 300M, byłem dzisiaj nawet w Jubitomie w Krakowie na przymiarkach, ale czytając kilka ostatnich stron mocno się zmartwiłem. Czy Omega naprawdę straciła tak na jakości i lepiej byłoby kupić jakiegoś używanego Seamastera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciła, nie tylko jakość ale też wzornictwo. Lepiej kupić 2254.50 albo 2531.80. Brak problemów z co-axialem i uzależnieniem od serwisu swatch group w gratisie. Zegarki są cieńsze i nie błyszczą się tandetnie.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Macmac napisał(-a):

Ma ktoś może pomysł, co to jest na syfrach i znacznikach wkładki bezela. Nie jest to raczej zwykły popularny brud .. pacjent to 3-ltnia 300M

 

ROD_88142.jpg

a kąpał sie w Odrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mylof napisał(-a):

Moja opinia jest oparta na własnym doświadczeniu. I to nie jako pacjenta czy klienta. 

Aż zadzwoniłem do znajomej sprzedawczyni w Milano pytając czy klienci negocjują ceny. No więc negocjują, nawet obrzydliwie bogaci Arabowie, kupujący czasomierze po setki tysięcy euro. Negocjują też klienci Lamborghini czy Maserati.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mossberg napisał(-a):

Państwo byli bardzo sympatyczni ale negocjowali stanowczo. Informacyjnie - Pan D.L. jest prezesem klubu piłkarskiego z Londynu o nazwie na T.

 

To ja bym nie sprzedał 😉 W północnym Londynie to tylko the Gunners.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.