Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, SPS napisał(-a):

Nareszcie mogłem przymierzyć zieloną 300tkę 

 

6A1280CC-F726-4D0D-939D-5A18D8829727.thumb.jpeg.125f852dc327117e8b261ec4769bf1b0.jpeg
 

D55C9DA6-0D39-4304-9E45-EAD672384DA7.thumb.jpeg.86816dcea9add6053cb95e3921e56bde.jpeg

 

 

2775CF89-A52E-4BA7-958B-3BDC77E7427F.jpeg

721FF861-9B87-40B1-99EA-C88DDAE381E9.jpeg

I jak wrażenia?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

I jak wrażenia?

 

sam zegarek (seamater 300) mierzyłem już oczywiście więc pod tym względem nie ma zaskoczenia. Zegarek obczytalem.

Natomiast co do zielonej wersji kolorystycznej, Hmm No jest  czytelna i chyba ciężko się przyczepić do czegoś. 

..

tak jak napisał kolega Beniowski wyżej. W zależności jak padnie światło to wygląda na czarną 🤣😁

Ogólnie jest to dalej ładna i solidna Omega.

Trochę mnie odcień tego zielonego zaskoczył :) 

 

o tak jeszcze porównawczo ze znaną każdemu "szaro niebieską wersją" 

 

fd2e2229-caa3-4867-a863-17b7b4f4c7ea.thumb.jpg.f2521f9b07305c378d9fb90986ca2e76.jpg

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Scaut napisał(-a):

EFC4128A-1057-4EFF-A475-4FC212926493.jpeg

 

Po ile kupujecie drewno do kominków w tym roku. Bez znajomości, jako klient z ulicy. Mam na myśli grab, buk, dąb uczciwie sezonowany 3 lata lub suszony komorowo? Widzę ceny rzędu 700-1100zł za metr sześcienny i jak dobrze pamiętam to 2-3 razy więcej niż rok temu. Żeby nie było offtopu to dużo więcej niż podwyżki Omegi 😜😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Grab to akurat loteria już od kilku lat czy jest, ale buk i dąb był zawsze. Większość eksportują, ale w tym roku przy tych cenach widzę, że nadal mają na stanie. 2 lata temu robiłem mega zapasy to grab był po 380 zł. Drewno jest pierwszorzędne. Sprawdzałem miernikiem wilgotności po dostawie. Jak ktoś lubi czyste szyby do tzw. romantycznego przepalania wieczorami to szczerze polecam. Jak ktoś chce ogrzewać i potrzebuje 15-20 metrów na sezon to cena może być zaporowa.

 

https://stonesgarden.pl/skrzyniopalety/grab-drewno-suche-skrzyniopaleta-1mp.html

 

 

Wracając do tematu. Od kiedy te podwyżki mają być w Omedze? 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Po ile kupujecie drewno do kominków w tym roku. Bez znajomości, jako klient z ulicy. Mam na myśli grab, buk, dąb uczciwie sezonowany 3 lata lub suszony komorowo? Widzę ceny rzędu 600-900 zł za metr sześcienny i jak dobrze pamiętam to 2-3 razy więcej niż rok temu. Żeby nie było offtopu to dużo więcej niż podwyżki Omegi 😜😂

Brzoza 500, buk 550, dąb 600. Dostępność mocno ograniczona. Natoanist jest chrust dostępny od ręki … za 100😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, memento mori napisał(-a):

[...]

Wracając do tematu. Od kiedy te podwyżki mają być w Omedze? 

 

Od 1 września ~8%.

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Oczywiście. Grab to akurat loteria już od kilku lat czy jest, ale buk i dąb był zawsze. Większość eksportują, ale w tym roku przy tych cenach widzę, że nadal mają na stanie. 2 lata temu robiłem mega zapasy to grab był po 380 zł. Drewno jest pierwszorzędne. Sprawdzałem miernikiem wilgotności po dostawie. Jak ktoś lubi czyste szyby do tzw. romantycznego przepalania wieczorami to szczerze polecam. Jak ktoś chce ogrzewać i potrzebuje 15-20 metrów na sezon to cena może być zaporowa.

 

https://stonesgarden.pl/skrzyniopalety/grab-drewno-suche-skrzyniopaleta-1mp.html

 

Grab jest fajny, ale na romantik lepsza brzoza 😉

Ostatnio ktoś mi proponował grab po 220, do przywiezienia, pocięcia i porąbania, ale za stary i za leniwy już jestem na takie zabawy... Na szczęście mam jeszcze za 3m3 brzozy pomieszanej z dębem, co na moje potrzeby na działce (bez Sylwestra) wystarczy na 12-18 miesięcy. A potem się zobaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Scaut napisał(-a):

Brzoza 500, buk 550, dąb 600. Dostępność mocno ograniczona. Natoanist jest chrust dostępny od ręki … za 100😂😂😂

 

Czysta spekulacja. Zwęszyli interes i od wiosny nagle nie ma drzewa i kosztuje krocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Marak napisał(-a):

 

Czysta spekulacja. Zwęszyli interes i od wiosny nagle nie ma drzewa i kosztuje krocie. 

To nie sprzedawcy tylko lasy tak drogo sprzedają zarówno opałowe jak i tartaczne - tartaczne czyli takie na więźbę kosztowało w lesie w krąglakach 2 lata temu 290zł za kubik z przywózką a teraz 900 bez przywózki - aby otrzymać 1m3 więżby potrzeba 1.4 w klocu  dla tego kantówka kosztuje teraz 1700-2000 netto a kiedyś 850 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

To nie sprzedawcy tylko lasy tak drogo sprzedają zarówno opałowe jak i tartaczne - tartaczne czyli takie na więźbę kosztowało w lesie w krąglakach 2 lata temu 290zł za kubik z przywózką a teraz 900 bez przywózki - aby otrzymać 1m3 więżby potrzeba 1.4 w klocu  dla tego kantówka kosztuje teraz 1700-2000 netto a kiedyś 850 

 

Ceny, owszem, problem, ale jeszcze do tego leśnicy (pod Warszawą) ciągle mówią nie ma, dowiadywać się :-

Wcześniej zawsze towar co roku był de facto od ręki.

 

Ale ja już dość bo to w końcu inny temat 🙂

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marak napisał(-a):

 

Ceny, owszem, problem, ale jeszcze do tego leśnicy (pod Warszawą) ciągle mówią nie ma, dowiadywać się :-

Wcześniej zawsze towar co roku był de facto od ręki.

 

 

 

 

 

 

Nie ma bo biorą wszystko, opał to cokolwiek jest 

Kolega ma skład to kiedyś sobie wybierał hałdy do zabrania a teraz bierze co jest - świerk, brzoza drobne, wszystko bo wszystko sprzeda a narzut ma w sumie taki sam (ciut więcej) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz ostatni mój "drewniany" post w temacie Omegi 🙂

Ostatnio chcialem kupic drewno do ogniska. Sosna, srednica 15-25 cm, dlugość 1m. 2 lata temu płaciłem 150pln plus transport. Teraz po znajomosci zaproponowano mi 400. Jakoś inaczej patrzę na moje drzewa u mnie na działce... 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, szuwi napisał(-a):

To juz ostatni mój "drewniany" post w temacie Omegi 🙂

Ostatnio chcialem kupic drewno do ogniska. Sosna, srednica 15-25 cm, dlugość 1m. 2 lata temu płaciłem 150pln plus transport. Teraz po znajomosci zaproponowano mi 400. Jakoś inaczej patrzę na moje drzewa u mnie na działce... 😉

 

Będziesz jarał czy podziwiał? Albo jedno z drugim, jaranie z podziwem.

- Omegi drogie,

- Grill gazowy nie, bo gaz drogi i nie ma,

- Grill na węgiel drzewny nie,bo drogi i nie ma,

- Ognisko nie, bo chrust zebrany,

- Kiełbasy nie ma bo nie ma CO2,

- Ryby z grilla też nie będzie bo wytruli,

- Ukraińscy nauczycieli uczą j. polskiego.

- 80% polskiego drzewostanu poszło z dymem w zimie 22/23

- 2023 afera z leśniczymi

- 2023 zieloni będą przypinać się do resztki niespalonych drzew.

- 2023 bliski, daleki krewny ministerstwa sprowadzi z Chin sadzonki do zalesiania, które przez bakterie zdechną po miesiącu,

- zostanie powołana komisja śledcza, która zostanie odwołana bo bakterie użyźnią glebę i wyprodukują CO2.

- Społeczeństwo nie potrzebuje CO2 bo wódka go nie potrzebuje a niezmieniona cena tego trunku przeczy inflacji.

- WYBORY 😂 Rolex dostępny od ręki w wersji stalowej za 200k

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Burns napisał(-a):

Będziesz jarał czy podziwiał? Albo jedno z drugim, jaranie z podziwem.

- Omegi drogie,

- Grill gazowy nie, bo gaz drogi i nie ma,

- Grill na węgiel drzewny nie,bo drogi i nie ma,

- Ognisko nie, bo chrust zebrany,

- Kiełbasy nie ma bo nie ma CO2,

- Ryby z grilla też nie będzie bo wytruli,

- Ukraińscy nauczycieli uczą j. polskiego.

- 80% polskiego drzewostanu poszło z dymem w zimie 22/23

- 2023 afera z leśniczymi

- 2023 zieloni będą przypinać się do resztki niespalonych drzew.

- 2023 bliski, daleki krewny ministerstwa sprowadzi z Chin sadzonki do zalesiania, które przez bakterie zdechną po miesiącu,

- zostanie powołana komisja śledcza, która zostanie odwołana bo bakterie użyźnią glebę i wyprodukują CO2.

- Społeczeństwo nie potrzebuje CO2 bo wódka go nie potrzebuje a niezmieniona cena tego trunku przeczy inflacji.

- WYBORY 😂 Rolex dostępny od ręki w wersji stalowej za 200k

Omegę mam i innej nie potrzebuję ani nie chcę - poczekam na rolka od ręki, wodka zazwyczaj mi nie pasuje, grill gazowy jest dla "innych". Palić bedę I kielbasa będzie - może kolega @loco50 pomoże z surowcem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.