Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje

A ja drugi dzień walczę z fedexem, nie mają mojego maila, drugi raz dzwoniłem do nich i podawałem i dalej zero info. Wczoraj zadzwonili ze stacjonarnego i nie zdążyłem odebrać, dzisiaj dzwonili jak rozmawiałem. Jak oddzwaniam, to zgłasza się ogólna infolinia i niby zakładają sprawę i wpisali mój email, ale cisza. Dziwne to wszystko

P. S. Ciekawostką jest to, że dostaje od wczoraj pełno maili z informacją o potwierdzeniu paczki z różnych podszywanych maili Jakaś masakra jaka inwigilacja

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2022 o 11:01, Bugs napisał(-a):

 
Cło jest symboliczne, kilka złotych niezależnie od wartości ale dojdzie VAT 23% od całości kosztów, tj cena + przesyłka.
Przy takiej wartości konieczna też będzie deklaracja celna ( SAD), jej załatwienie bierze na siebie zwykle przewoźnik ( w tym wypadku FedEx ) chyba że przesyłka w Polsce trafia do Poczty Polskiej wtedy zostajesz z tym sam i musisz korzystać z pośrednictwa agencji celnej.
W przypadku firm kurierskich typu FedEx czy DHL procedura jest prosta - dostaniesz od nich informację ile masz łącznie zapłacić ( cło, VAT, formalności celne ), płacisz i dostajesz przesyłkę.

Z tego co widzę nie należy się bać zamawiania spoza EU, bo ten proces jest raczej dość płynny? Kusi kilka opcji z Japonii... Zawsze obawiałem się, że te zegarki będą szły 30 dni+ i podczas oczekiwania się rozmyślę, ale chyba byłem w błędzie. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Z tego co widzę nie należy się bać zamawiania spoza EU, bo ten proces jest raczej dość płynny? Kusi kilka opcji z Japonii... Zawsze obawiałem się, że te zegarki będą szły 30 dni+ i podczas oczekiwania się rozmyślę, ale chyba byłem w błędzie. 

To zależy od przewoźnika.

Jak wybierasz przesyłkę EMS/Japan Post to trwa to długo, w Polsce trafia na cło a potem do państwowej poczty która przy droższych przedmiotach nie załatwia wszystkich formalności.

Globalny kurier jak FedEx albo DHL jest droższy ale ogarnia wszystko i to błyskawicznie, dla mnie rekordem było jak zegarek wartości ok. 10k PLN wyjechał z Tokio w piątek a dotarł do mnie w poniedziałek.

Oczywiście ceną za to jest dodatkowy koszt i praktycznie pewne opłaty graniczne, przede wszystkim VAT ( cło jest pomijalne ), sprzedawcy z Japonii nie chcą raczej zaniżać wartości albo pisać "gift" a jak towar jest nowy to już w ogóle nie ma o tym dyskusji więc jak chcesz kombinować z opłatami to nie nowe i nie kurierem, wtedy czasem się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zakupie Electric Blue z Japonii również poszło bardzo sprawnie. Przesyłka  do Polski szła chyba 3 dni, potem formalności z DHL'em i chyba równo po tygodniu była już u mnie 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

To zależy od przewoźnika.

Jak wybierasz przesyłkę EMS/Japan Post to trwa to długo, w Polsce trafia na cło a potem do państwowej poczty która przy droższych przedmiotach nie załatwia wszystkich formalności.

Globalny kurier jak FedEx albo DHL jest droższy ale ogarnia wszystko i to błyskawicznie, dla mnie rekordem było jak zegarek wartości ok. 10k PLN wyjechał z Tokio w piątek a dotarł do mnie w poniedziałek.

Oczywiście ceną za to jest dodatkowy koszt i praktycznie pewne opłaty graniczne, przede wszystkim VAT ( cło jest pomijalne ), sprzedawcy z Japonii nie chcą raczej zaniżać wartości albo pisać "gift" a jak towar jest nowy to już w ogóle nie ma o tym dyskusji więc jak chcesz kombinować z opłatami to nie nowe i nie kurierem, wtedy czasem się uda.

Czyli celować tylko w przeowźników pt. FedEx, DHL, UPS i profesjonalnych sprzedawców?


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

Czyli celować tylko w przeowźników pt. FedEx, DHL, UPS i profesjonalnych sprzedawców?

 

Nie wiem jak to działa, ale ja na Joma zamówiłem DHL, a i tak trafiło na PP i zabawa z agencja celną, 17zł za pełnomocnictwo 150 za usługę agencji plus opłaty celne.

Przyznać jednak muszę, że poszło sprawnie, trzy lub cztery dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, tommly napisał(-a):

Troszkę się wypalcowała, dopiero na foto widać 😜

 

 

Jednak powrót 👊wiesz co dobre 🙃

W dniu 9.09.2022 o 16:46, Ariel napisał(-a):

Kolejne marzenie spełnione :) 

 

Gratulacje 👊

W dniu 7.09.2022 o 15:09, dodge66 napisał(-a):

Można do klubu z kolejną Omegą? :D

 

 

 

 

 

 

Można 👊super zdjęcia 🙃


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Czyli celować tylko w przeowźników pt. FedEx, DHL, UPS i profesjonalnych sprzedawców?

Ja bym tak polecał jak towar jest drogi i nie chcesz kombinować

4 godziny temu, pablo122 napisał(-a):

 

Nie wiem jak to działa, ale ja na Joma zamówiłem DHL, a i tak trafiło na PP i zabawa z agencja celną, 17zł za pełnomocnictwo 150 za usługę agencji plus opłaty celne.

Przyznać jednak muszę, że poszło sprawnie, trzy lub cztery dni

To dziwne, jak nadawca wysyła DHL to dostarcza DHL, z poczty miałem jak było EMS albo jakaś poczta danego kraju, wtedy trwa to długo, potem kolejne długo na cle i jak droższy zakup to dochodzą formalności z SAD. Fakt że już dawno tak nie kupowałem bo mi żal d.... ściska odpalać państwu tak duże haracze i staram się szukać towarów w UE a najlepiej w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja wstawię pare fotek swojej "trzysetki"
IMG_0066.thumb.jpg.1bfaea6fd9529fa4065c2b49faaa5fe1.jpg
IMG_0085.thumb.jpg.00b85625ebb0cf5f33c9a242d577c949.jpg
IMG_0088.thumb.jpg.021634e4b0d9390c151aeb88b33ce26e.jpg
IMG_0104.thumb.jpg.6b3ae0f5f517d2fb65059a0f772e3091.jpg
IMG_0110.thumb.jpg.1a3af48bd8792ef2b5c55bd0d0a401ad.jpg

Bardzo fajna, nie wiedziałem, że trzysetki mają przeszklony dekiel


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, a_team napisał(-a):


Bardzo fajna, nie wiedziałem, że trzysetki mają przeszklony dekiel emoji3059.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja także uważam, że Seamaster 300 to świetny zegarek, ale mnie w nim przeszkadza jedna rzecz i jest nią właśnie transparentny dekiel. Jestem tutaj konserwatystą, ponieważ uważam, że diver powinien mieć pełny dekiel. Rozumiem jednak z drugiej strony, że warto mieć możliwość podziwiania mechanizmu, zwłaszcza, że w tym wypadku można nawet dostrzec jak pracuje wychwyt co-axial.

Gratulacje Ariel wspaniałego zakupu !


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć długo nie śledziłem tematu i byłem przekonany, że są tylko z deklem całym. Muszę nadrobić zaległości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, a_team napisał(-a):


Bardzo fajna, nie wiedziałem, że trzysetki mają przeszklony dekiel emoji3059.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

6 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Ja także uważam, że Seamaster 300 to świetny zegarek, ale mnie w nim przeszkadza jedna rzecz i jest nią właśnie transparentny dekiel. Jestem tutaj konserwatystą, ponieważ uważam, że diver powinien mieć pełny dekiel. Rozumiem jednak z drugiej strony, że warto mieć możliwość podziwiania mechanizmu, zwłaszcza, że w tym wypadku można nawet dostrzec jak pracuje wychwyt co-axial.

Gratulacje Ariel wspaniałego zakupu !

Dziękuje Panowie ! W tym zegarku zakochałem się już dawno dawno temu a dziś mogę mieć możliwość noszenia go na swoim nadgarstku. Kwestia przeszklonego lub nie dekla jest kwestia gustu, jak i cała reszta. Jednym się podoba drugim nie :) Mi się podoba, jednak gdyby go nie było, zegarek nadal uważałbym za piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, mylof said:

 

Ja także uważam, że Seamaster 300 to świetny zegarek, ale mnie w nim przeszkadza jedna rzecz i jest nią właśnie transparentny dekiel. Jestem tutaj konserwatystą, ponieważ uważam, że diver powinien mieć pełny dekiel.

Też tak długo myślałem... przeszklony dekiel w diverach, był stosowny w celach praktycznych, aby móc sprawdzić czy zegarek nie złapał wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mylof napisał(-a):

 

Ja także uważam, że Seamaster 300 to świetny zegarek, ale mnie w nim przeszkadza jedna rzecz i jest nią właśnie transparentny dekiel. Jestem tutaj konserwatystą, ponieważ uważam, że diver powinien mieć pełny dekiel. Rozumiem jednak z drugiej strony, że warto mieć możliwość podziwiania mechanizmu, zwłaszcza, że w tym wypadku można nawet dostrzec jak pracuje wychwyt co-axial.

Gratulacje Ariel wspaniałego zakupu !

W starych 300-kach był pełny, w nowych jest już przeszklony. Jak to mawiają w reklamie: ..."NOWE idzie"... :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, tommly said:

Troszkę się wypalcowała, dopiero na foto widać 😜

 

O! 😯 Coś poszło nie tak ze Skyfall? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tts napisał(-a):

Też tak długo myślałem... przeszklony dekiel w diverach, był stosowny w celach praktycznych, aby móc sprawdzić czy zegarek nie złapał wilgoci.

 

A kiedy był w takich celach stosowany i w jakich zegarkach, ponieważ nigdy nie słyszałem o tej ciekawej teorii ? Są jakieś divery vintage z przeszklonymi deklami ? Czy jakiś producent zegarków dla nurków zakłada, że woda się może dostać do wnętrza koperty, a użytkownik ma tego pilnować przez transparentny dekiel ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tts napisał(-a):

O! 😯 Coś poszło nie tak ze Skyfall? 😉

PO jest piękna, na fotkach i w roto jak się kręci (jak u Maćka 😜 też podobno swojej nie nosi).

U mnie jednak 300-ka wygrywa, co kiedyś było nie do pomyślenia.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, mylof said:

 

A kiedy był w takich celach stosowany i w jakich zegarkach, ponieważ nigdy nie słyszałem o tej ciekawej teorii ? Są jakieś divery vintage z przeszklonymi deklami ? Czy jakiś producent zegarków dla nurków zakłada, że woda się może dostać do wnętrza koperty, a użytkownik ma tego pilnować przez transparentny dekiel ?

Czytałem o tym jakiś czas temu na perezcope.com, a temat dotyczył PAMów. Sądząc jednak po tym jakie przez długi czas toolwatche robiły inne firmy, pomysł się nie przyjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak tylko pomysł Panerai i to - myślę, że przyznasz - dosyć kuriozalny. 

Dla mnie diver to koniecznie pełny dekiel, ale jeśli transparentny nie powoduje zmniejszenia wodoszczelności i komuś się podoba, to nie mam nic przeciwko. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, mylof said:

To chyba jednak tylko pomysł Panerai i to - myślę, że przyznasz - dosyć kuriozalny. 

Dla mnie diver to koniecznie pełny dekiel, ale jeśli transparentny nie powoduje zmniejszenia wodoszczelności i komuś się podoba, to nie mam nic przeciwko. 

Jeżeli spełniało swoją rolę, to dlaczego kuriozalny? Nie zapominajmy, że divery jakie znamy dziś związane są ściśle z erą podboju głębin i nie wiem czy technologia pozwalała na zrobienie takiego przeszklonego dekla aby nie utracić wodoszczelności. W FF z kolei na tarczę nakładano indykatory wilgotności. Tak czy siak, długo myślałem, że jak rasowy diver to pełny dekiel... tyle...

44 minutes ago, tommly said:

PO jest piękna, na fotkach i w roto jak się kręci (jak u Maćka 😜 też podobno swojej nie nosi).

U mnie jednak 300-ka wygrywa, co kiedyś było nie do pomyślenia.

Maciek to ma pierwszą Planetę, o ile dobrze kojarzę. Bardziej paskolubna i toolwatchowa od Skyfall. Ja swojego noszę, bo wygodny mimo, że smok na papierze... 

 

Tak czy siak, niech się nosi. Może i ja kiedyś dojrzeję do 300 z "em"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tts napisał(-a):

Czytałem o tym jakiś czas temu na perezcope.com, a temat dotyczył PAMów. Sądząc jednak po tym jakie przez długi czas toolwatche robiły inne firmy, pomysł się nie przyjął.

A który to historyczny Panarai miał niby przeszklony dekl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, sanik said:

A który to historyczny Panarai miał niby przeszklony dekl?

Znawcą Panerai nie jestem. Czy to nie był 6152?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.