Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bugs napisał(-a):

No właśnie, nie lubię tego zapięcia, niestety chyba nie ma go jak wymienić a zmienić bransolety też nie bo ma 19mm

 

To zapięcie jest dziwnie rozwiązane - nie wiem z jakiego powodu zwalniana jest tylko jedna strona 😕

 

59 minut temu, a_team napisał(-a):

Dodge66 powinieneś foty do katalogów robić emoji14.png

 

giphy.gif

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Mój jest ze STRAPCODE, na prawdę bardzo wysokiej jakości gruby mesh:

 

https://www.strapcode.com/products/strapcode-watch-bands-mesh-mb-fyp046?variant=32766755143764

 

Zaleta: taper 20/16mm, więc ładnie wygląda, nie tak klocowaty nietaliowany ori. Plus oczywiście cieniutkie zapięcie + płynna bezstopniowa regulacja długości w trymiga, w przeciwieństwie do dziurek w Omedze, których nigdy nie jestem w stanie odpowiednio dobrać (mam zazwyczaj albo pół dziurki za ciasno, albo pół za luźno).

Wada: zapięcie niezatrzaskowe, więc bransoleta otwarta przy zakładaniu / zdejmowaniu, ale już nauczyłem się w bezpieczny sposób ją obsługiwać. Generalnie jestem zwolennikiem pasków całkowicie zamkniętych w pętle zapięciami motylkowimi, gdyż miewałem tendencję do upuszczania zegarków na podłogę przy zakładaniu / zdejmowaniu, ale ten problem mam już chyba za sobą.

 

 

 

O wiele lepiej to wygląda. I swoją drogą - zegarek jest przepiękny! 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcink88 napisał(-a):

Poleci ktoś może pasek gumowy do Omega Seamaster Diver 300m Co-Axial 212.30.41.20.01.003 ? Słyszałem że Zealande mają super opinie - pytanie czy coś jeszcze jest godnego polecenia?

 

1250_001_front.jpg?dh=500&q=85&sharpen=1x1

Ja polecam zealande, super jakość

 

413A25E7-10D9-4641-9869-5876D8B9095F.jpeg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2022 o 14:26, Nomateus napisał(-a):

Jestem zakochany! Żona musi pytać mnie co 20 minut o godzinę. 😻

 

A63AF447-F827-462D-B265-31F8615165F9.jpeg

moon jest mega.

bardzo fotogeniczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, robol1 napisał(-a):

moon jest mega.

bardzo fotogeniczny 

A ja kupiłem, obejrzałem, przymierzyłem i wsadziłem do pudła. W tej kolejności 🙂

Exa nie przeskoczył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i FedEx dał d*py, mieli być dzisiaj, przyszedł sms, że będzie jutro. Mam tylko nadzieję, że nie spieprzą coś i nie dostarczą po weekendzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Scaut napisał(-a):

B4990DCF-CA73-4FC5-AAE6-61CF0B11E2A2.jpeg

 

Ja mojego wrzuciłem na bazarek i jak pójdzie atakuję Marka II bikolora;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szuwi napisał(-a):

A ja kupiłem, obejrzałem, przymierzyłem i wsadziłem do pudła. W tej kolejności 🙂

Exa nie przeskoczył. 

 

Bo z Moonwatchem to jest tak, że ma historię, dużo się o nim mówi, jest ładny i fajny ale... po czasie robi się jednak nudnawy, jest tylko czerń i biel matowa, nic nie błyska i taki to luksus za 35 koła w ritejlu ;)

 

Jednym wejdzie i zostaje, innym po opatrzeniu po prostu szybko się nudzi,

 

9 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Ja mojego wrzuciłem na bazarek i jak pójdzie atakuję Marka II bikolora;)

 

Bo w Speedych jest duuużo fajniejszych sikorów niż mun, więc się nie dziwię ;) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Bo w Speedych jest duuużo fajniejszych sikorów niż mun, więc się nie dziwię  

Moon jedzie głównie na legendzie i bajerze, podobnie jak np. Submariner, gdyby nie otoczka i brand to mało kto by się tym zainteresował a już na pewno nie za tak absurdalne pieniądze. Wyobraź sobie że to dokładnie ten sam zegar ale z logo np Invicta.
W przeciwieństwie do moona Sub jest jednak bardzo uniwersalnym zegarkiem i łatwo jest sobie wmówić potrzebę jego posiadania, w przypadku moona jest to głównie aspekt kolekcjonerski a przy takich cenach albo po jakimś czasie opuszcza kolekcję albo w ogóle do niej nie trafia bo umiarkowanie zamożny właściciel do noszenia ma zwykle lepsze sprzęty.
Pozostaje jeszcze walor inwestycyjny i to jest argument za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):


Moon jedzie głównie na legendzie i bajerze, podobnie jak np. Submariner, gdyby nie otoczka i brand to mało kto by się tym zainteresował a już na pewno nie za tak absurdalne pieniądze. Wyobraź sobie że to dokładnie ten sam zegar ale z logo np Invicta.
W przeciwieństwie do moona Sub jest jednak bardzo uniwersalnym zegarkiem i łatwo jest sobie wmówić potrzebę jego posiadania, w przypadku moona jest to głównie aspekt kolekcjonerski a przy takich cenach albo po jakimś czasie opuszcza kolekcję albo w ogóle do niej nie trafia bo umiarkowanie zamożny właściciel do noszenia ma zwykle lepsze sprzęty.
Pozostaje jeszcze walor inwestycyjny i to jest argument za.

 

Legenda jest, ale Moon i Sub to jedne z najlepszych i najbardziej uniwersalnych projektów. Nie każdemu muszą się podobać, bo porównując do wielu innych zegarków są minimalistyczne.  Noszę Moona na co dzień od wielu lat i nie bardzo rozumiem, co lepszego mi byłoby mi potrzebne w edc. Komplikacje jak ktoś lubi, ja wolę czystą tarczę niż datę, chrono jest dla mnie bardziej użyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem i pi kilku latach noszenia dalej uważam, że moonwatch nie jest dla każdego. Nie jest też dobry dla osób wchodzących w temat zegarkowy, poszukujących i błądzących.

Do moona trzeba dorosnąć i albo się go pokocha, albo nie.

Dla mnie jest to dość uniwersalny zegarek, super czytelny, dający frajdę przy zabawie paskowej.

Jego legenda chowa inne bardzo głęboko, o ile ma to dla kogoś znaczenie, bo nie sądzę, aby wszyscy kupujący się w niej orientowali.

Drobny minus za WR, choć od chronografów nie wymagam parametrów divera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tbn napisał(-a):

Legenda jest, ale Moon i Sub to jedne z najlepszych i najbardziej uniwersalnych projektów. Nie każdemu muszą się podobać, bo porównując do wielu innych zegarków są minimalistyczne.  Noszę Moona na co dzień od wielu lat i nie bardzo rozumiem, co lepszego mi byłoby mi potrzebne w edc. Komplikacje jak ktoś lubi, ja wolę czystą tarczę niż datę, chrono jest dla mnie bardziej użyteczne.

 

To oczywiste, że jest legenda i to oczywiste, że to świetny i czytelny zegarek codzienny. Ja tego absolutnie nie podważam i myślę, że @Bugs też nie to miał na myśli. Takich osób jak Ty, którym ten zegarek wchodzi, dobrze leży i służy wiele lat jest mnóstwo i chyba o to chodzi.

 

Jest jednak mnóstwo ludzi, którzy łapią się na legendy księżycowe, ale w głębi duszy szukają czegoś innego. Po paru tygodniach obcowania z tym, co tak powszechnie budzi WOW nadchodzi refleksja i próba poszukiwania innego WOW. Piszę to z własnego doświadczenia i na pewno nie jestem odosobniony ;)

 

1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Zawsze uważałem i pi kilku latach noszenia dalej uważam, że moonwatch nie jest dla każdego. Nie jest też dobry dla osób wchodzących w temat zegarkowy, poszukujących i błądzących.

Do moona trzeba dorosnąć i albo się go pokocha, albo nie.

Dla mnie jest to dość uniwersalny zegarek, super czytelny, dający frajdę przy zabawie paskowej.

Jego legenda chowa inne bardzo głęboko, o ile ma to dla kogoś znaczenie, bo nie sądzę, aby wszyscy kupujący się w niej orientowali.

Drobny minus za WR, choć od chronografów nie wymagam parametrów divera.

 

No proszę, właśnie coś takiego chyba chciałem napisać, ale nie umiałem ;) 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, a_team napisał(-a):

Jest i on emoji16.png
24f24dea5de15d7df843118199d26289.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem świat nie znosi próżni i nudy, więc butikowych paskowych eksperymentów ciąg dalszy. Ostał mi się taki fajny brązowy pasek Omegi, który wrzuciłem na SMP i... wg mnie nawet daje radę ;). I dało się bez wysiłku wcisnąć 21mm w 20mm :D 

 

Tak jak wiem, zaraz się podniesie larum, że jak to tak - skóra i diver, brązowy z niebieskim? Cóż, jedyny kontakt z wodą jaki ten zegarek ma, to jak mi się z butelki wyleje przy biurku, divery są czasem wypuszczane na skórze przez producentów, a połączeń niebieskiego z brązem też jest multum w oryginałach.

 

Niezależnie od wszystkiego zawsze fajnie sprowokować 🤪😈

 

IMG_7160.jpg

IMG_7161.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sanik napisał(-a):

 

Drobny minus za WR, choć od chronografów nie wymagam parametrów divera.

 

No właśnie, 50M to duży zapas dla kąpieli w basenie czy morzu. Zakładając oczywiście, że ten raz w roku sprawdzimy szczelność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Butik napisał(-a):

Tymczasem świat nie znosi próżni i nudy, więc butikowych paskowych eksperymentów ciąg dalszy. Ostał mi się taki fajny brązowy pasek Omegi, który wrzuciłem na SMP i... wg mnie nawet daje radę ;). I dało się bez wysiłku wcisnąć 21mm w 20mm :D 

 

Tak jak wiem, zaraz się podniesie larum, że jak to tak - skóra i diver, brązowy z niebieskim? Cóż, jedyny kontakt z wodą jaki ten zegarek ma, to jak mi się z butelki wyleje przy biurku, divery są czasem wypuszczane na skórze przez producentów, a połączeń niebieskiego z brązem też jest multum w oryginałach.

 

Niezależnie od wszystkiego zawsze fajnie sprowokować 🤪😈

 

 

 

Czytam posta, myślę sobie: rany boskie, mamy nowego Butika na forum ze specyficznym gustem paskowym, ale nie. Patrzę jeszcze raz, ale to ten sam Butik, tylko zdjęcie inne😄. No, nie zawodzisz z tymi wyborami paskowymi😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, beniowski napisał(-a):

Czytam posta, myślę sobie: rany boskie, mamy nowego Butika na forum ze specyficznym gustem paskowym, ale nie. Patrzę jeszcze raz, ale to ten sam Butik, tylko zdjęcie inne😄. No, nie zawodzisz z tymi wyborami paskowymi😂.

 

To ten sam Butik, tylko już nie nadążałem ze zmianami logo na avatarach, więc wrzuciłem coś uniwersalnego ;)

I zawsze po wrzuceniu zdjęcia z nowym paskiem czekam na Twój komentarz. Obiecuję też, że nie będziemy się nudzić 😇

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Butik napisał(-a):

 

To ten sam Butik, tylko już nie nadążałem ze zmianami logo na avatarach, więc wrzuciłem coś uniwersalnego ;)

I zawsze po wrzuceniu zdjęcia z nowym baskiem czekam na Twój komentarz. Obiecuję też, że nie będziemy się nudzić 😇

To taka stara tradycja już się zrobiła😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Tymczasem świat nie znosi próżni i nudy, więc butikowych paskowych eksperymentów ciąg dalszy. Ostał mi się taki fajny brązowy pasek Omegi, który wrzuciłem na SMP i... wg mnie nawet daje radę . I dało się bez wysiłku wcisnąć 21mm w 20mm  
 
Tak jak wiem, zaraz się podniesie larum, że jak to tak - skóra i diver, brązowy z niebieskim? Cóż, jedyny kontakt z wodą jaki ten zegarek ma, to jak mi się z butelki wyleje przy biurku, divery są czasem wypuszczane na skórze przez producentów, a połączeń niebieskiego z brązem też jest multum w oryginałach.
 
Niezależnie od wszystkiego zawsze fajnie sprowokować 


Skóra do divera chyba nic nadzwyczajnego, wystarczy się udać do wątku Panerai, tam takich pełno. Brąz z niebieskim? Pewnie do niebieskiego garnituru bym założył brązowe buty.
Ale tak brzydko ściśnięty pasek się nie broni (dla mnie).

d020af66088b9161cdd7baa8a58e1c9c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alleck napisał(-a):

Skóra do divera chyba nic nadzwyczajnego, wystarczy się udać do wątku Panerai, tam takich pełno. Brąz z niebieskim? Pewnie do niebieskiego garnituru bym założył brązowe buty.
Ale tak brzydko ściśnięty pasek się nie broni (dla mnie).

d020af66088b9161cdd7baa8a58e1c9c.jpg

 

 

To ściśnięcie jest na szybko i na pewno wkrótce pojedzie do Filipa do odpowiedniej przeróbki. Czekam aż różne sprawy prywatne mi się pokończą i ruszam do niego na skrojenie pasiora do JLC, więc przy okazji zrobimy i to. Absolutnie masz rację i też to widzę, choć tylko w przybliżeniu, wręcz pod lupą (lub na dużym powiększeniu zdjęcia).

 

Co do reszty też 100% zgoda.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tu nawet nie chodzi o skórę+diver, sam tak noszę zegarki, ale ten pasek, ze względu na design, pasuje mi zdecydowanie bardziej do eleganckiego zegarka, a do jakiegokolwiek divera - nie bardzo. Wydaje mi się, że coś takiego jak na moim Bico poniżej, siadłoby zdecydowanie lepiej. Grubszy, a przede wszystkim, bez przeszyć wzdłuż.

 

1A73AB6B-E17B-4B2E-BA7E-A89FFE3A7A60.thumb.jpeg.f451e41aba6271d939f75bb32bcac496.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.