Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Karta gwarancyjna jest wypisana na wrzesień 2022. To jest nowy zegarek kupiony z Chrino24 sprowadzony z Japonii.

Jak na taką markę, to czuje się zawiedziony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, a_team napisał(-a):

Karta gwarancyjna jest wypisana na wrzesień 2022. To jest nowy zegarek kupiony z Chrino24 sprowadzony z Japonii.

Jak na taką markę, to czuje się zawiedziony emoji20.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pytanie czy nie uszkodziłeś zbyt wcześnie kręcąc datą jak mechanizm był już w trybie zmiany?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego mechanizmu, ale generalnie nie cofa się datownika, a na pewno nie przestawia w danych godzinach (zależy od modelu ale powiedzmy 22-2.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zafoliowany był jeszcze i wskazywał taką godzinę. Rozpakowywać i ustawiać zacząłem ok 17-18. Nie mógł być w trybie zmiany daty. Pytanie czy zgłaszać do sprzedawcy, zgłaszać na gwarancję a jeśli tak, to gdzie ?



fd6c0b67f0d10ec090eeadf76ca6a8b1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, a_team napisał(-a):

Zafoliowany był jeszcze i wskazywał taką godzinę. Rozpakowywać i ustawiać zacząłem ok 17-18. Nie mógł być w trybie zmiany daty. Pytanie czy zgłaszać do sprzedawcy, zgłaszać na gwarancję a jeśli tak, to gdzie ? emoji849.png



fd6c0b67f0d10ec090eeadf76ca6a8b1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oddać sprzedawcy i szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w 8500 data nie przeskakuje do przodu też jak kręcimy wskazówkami? Można by w ten sposób spróbować

 

EDIT: tutaj masz jeszcze film z instrukcją dla tego mechanizmu:

 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, a_team napisał(-a):

Zafoliowany był jeszcze i wskazywał taką godzinę. Rozpakowywać i ustawiać zacząłem ok 17-18. Nie mógł być w trybie zmiany daty. Pytanie czy zgłaszać do sprzedawcy, zgłaszać na gwarancję a jeśli tak, to gdzie ? emoji849.png
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Niestety według mnie wygląda na to, że w zegarku jest uszkodzony mechanizm przesuwu daty. Miałem to samo w mojej Omedze Hour Vision. Jeśli datownik nie przeskakuje w okolicach północy, to zwróciłbym zegarek. Ja miałem z tym bardzo dużo problemów, ponieważ w serwisie Swatch Group nie potrafili mi tego naprawić (wysyłałem dwa razy). Dopiero zegarmistrz Baum w Gdańsku sobie z tym poradził. 

Współczuję; rozumiem Ciebie, jak taka sytuacja musi wqrwiać. 

Chyba,  że data przeskakuje ale w południe. Wtedy inaczej ustaw godzinę. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data przeskakuje w południe 🙄😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data nie przeskoczy z 30. Pytanie jak tu odesłać jak poniesione koszty cła i vatu ?
Chrono24 zwraca takie rzeczy ? A co z gwarancją ? Jest międzynarodowa ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Data przeskakuje w południe 🙄😁

 

A nie powinna o północy ? Chyba, że czegoś nie kumam...


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A nie powinna o północy ? Chyba, że czegoś nie kumam...

Przecież nie ma tarczy 24h tylko 12h, o czym Wy piszecie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A czy w 8500 data nie przeskakuje do przodu też jak kręcimy wskazówkami? Można by w ten sposób spróbować
 
EDIT: tutaj masz jeszcze film z instrukcją dla tego mechanizmu:
 

Da się cofać wskazówką godzinową jak na filmie. Takim sposobem przekręciłem datę do 31 i tak ustawiłem na 16. Kręcąc samą wskazówką godzinową do przodu dochodzę do 30 i koniec. Nie przekręci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież dwa razy na dobę nie przeskakuje.  Zmęczony jestem po pracy, ale nic nie piłem....


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się wyrabia przy piątku w tym wątku 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, a_team napisał(-a):

Data nie przeskoczy z 30. Pytanie jak tu odesłać jak poniesione koszty cła i vatu ? emoji849.png
Chrono24 zwraca takie rzeczy ? A co z gwarancją ? Jest międzynarodowa ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odzyskanie vatu i cła to już raczej nie sprawa chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odzyskanie vatu i cła to już raczej nie sprawa chrono24.

Wolałbym oddać na serwis w Polsce niż bawić się w odsyłanie. Boję się, że wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle

Wszystkie koszty około zegarkowe, to ok 4800 zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał do Bauma w Gdańsku Wrzeszczu. U mnie naprawił, to Tobie też naprawi. To nie będzie jakiś wielki koszt. Będziesz jednak musiał trochę poczekać. Myślę jednak, że warto,   ponieważ to naprawdę bardzo fajny zegarek.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mylof napisał(-a):

Ja bym oddał do Bauma w Gdańsku Wrzeszczu. U mnie naprawił, to Tobie też naprawi. To nie będzie jakiś wielki koszt. Będziesz jednak musiał trochę poczekać. Myślę jednak, że warto,   ponieważ to naprawdę bardzo fajny zegarek.

W ten sposób straci gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz objawy jak ma filmiku?

Nie, tam jest jakiś problem ze wskazówką godzinową. U mnie całość się kręci ok, sama godzinowa też. Problem jest z przeskakiwaniem daty.

Wrzuciłem film jak to wygląda:

https://files.fm/f/3nfenvk6u



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrzem nie jestem, nie miałem tego modelu, ale kazdy zegarek ktory mialem obracal minutowa 360 stopni na 1 godzine, u Ciebie minutowa jest zacięta, stoi w miejscu i obstawiam że to ma przełożenie na zmiane daty

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bober5264 napisał(-a):

Zegarmistrzem nie jestem, nie miałem tego modelu, ale kazdy zegarek ktory mialem obracal minutowa 360 stopni na 1 godzine, u Ciebie minutowa jest zacięta, stoi w miejscu i obstawiam że to ma przełożenie na zmiane daty

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Nie jest zacięta, tylko w tym mechaniźmie w 2 pozycji koronki przestawia się godziny (bez minut). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, a_team napisał(-a):

Karta gwarancyjna jest wypisana na wrzesień 2022. To jest nowy zegarek kupiony z Chrino24 sprowadzony z Japonii.

Jak na taką markę, to czuje się zawiedziony emoji20.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To nie na markę byłbym zawiedziony tylko na siebie. Może ja jestem nadzwyczaj uczulony, ale nie mam zaufania do kupowania zegarków ze średnio wiarygodnych źródeł … zwłaszcza nowych zegarków, z kompletem dokumentów, po bardzo atrakcyjnej cenie z drugiego końca świata. Słyszałem już kilka opowieści, że na chrono tez bywają walki robione. Czy ten sprzedawca to Ad omegi? Odblokowałeś już mu środki na chrono? Kontaktowałeś sie z nim? Jakiś odzew? Opcje są dwie albo sprzedał Tobie uszkodzony zegarek, albo podczas wędrówki przez świat uszkodził sie w transporcie. Niemniej trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kartę podbitą przez AD to oddaj na naprawę gwarancyjną w butiku Omegi. Tylko słaba historia, że nowy zegarek jest uszkodzony, nie możesz nim się cieszyć tylko musisz oddać do serwisu. 

 

ps. w przypadku chrono kupowałbym wyłącznie od sprzedawców z UE. Nie ma wtedy żadnych problemów ze zwrotem w razie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.