Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2022 o 09:22, a_team napisał(-a):


W zwykłej kopercie było, ale zdziwiłem się, że w ogóle wysłali ten katalog po rejestracji na ich stronie emoji14.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

sporo firm wysyła.

Tą drogą to m.in dostałem katalogi Orisa, Sinna, Balla, Glashutte Original, A.Lange&Sohne, Vacheron Constantin, Blancpain 

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie na markę byłbym zawiedziony tylko na siebie. Może ja jestem nadzwyczaj uczulony, ale nie mam zaufania do kupowania zegarków ze średnio wiarygodnych źródeł … zwłaszcza nowych zegarków, z kompletem dokumentów, po bardzo atrakcyjnej cenie z drugiego końca świata. Słyszałem już kilka opowieści, że na chrono tez bywają walki robione. Czy ten sprzedawca to Ad omegi? Odblokowałeś już mu środki na chrono? Kontaktowałeś sie z nim? Jakiś odzew? Opcje są dwie albo sprzedał Tobie uszkodzony zegarek, albo podczas wędrówki przez świat uszkodził sie w transporcie. Niemniej trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy. 

Czy to była atrkacyjna cena ? Zapłaciłem za niego 22K z opłatami. Po prostu ten model jest już niedostępny i nie można go było dostać. Kedyna opcja, żeby dostać nowy zegarek a nie kupować używki w podobnej cenie, albo trochę taniej na pasku (zależało mi na bransolecie).

Nie wiem czy ten sprzedawca jest AD Omwgi, to mój pierwszy zakup na chrono, ma bardzo dużo komentarzy i jest sprzedawcą profesjonalnym. Napisałem do niego i wysłałem mu filmik, ale napisał, że mój zegarek jest 30 a nie 31 dniowy (myśli, że rozmawia z debilem?). Nawet jakby datownik miał 30 dni, to chyba ma orawo przeskoczyć z powrotem z 30 na 1. Masakra

W transporcie ? Chyba tylko od wstrząsów ? Full set, oryginalne pudełko, w środku zegarek owinięty folią bąbelkową. Później oryginalne pudełko omegi białe, później szary kartonik dopasowany a na koniec pudełko wyścielone papierami i folią bąbelkową. Innego wytłumaczenia jak wstrząsy nie mam, zapakowany był super i w pudle na pewno nie latał.

Folia na kopercie była założona tak, że była owinięta też na koronce, nie dało się ją kręcić. Wyglądało to wszystko jakby był rzeczywiście fabrycznie owinięty, bransoleta też.



Jeżeli masz kartę podbitą przez AD to oddaj na naprawę gwarancyjną w butiku Omegi. Tylko słaba historia, że nowy zegarek jest uszkodzony, nie możesz nim się cieszyć tylko musisz oddać do serwisu. 
 
ps. w przypadku chrono kupowałbym wyłącznie od sprzedawców z UE. Nie ma wtedy żadnych problemów ze zwrotem w razie problemów.

Czy słaba historia, czy nie, to już mało ważne. Trzeba doprowadzić teraz sprawę do końca. Czy AD omegi przymie na gwarancję bez problemu zegarek z Japonii ?

Nie było opcji zakupu z UE, bo tylko był dostępny w Japonii. Ten model już nie jest dostępny, w Jubitomie powiedziei, że nie ma szans, żeby go sprowadzili.


https://zegarki-chronos.pl/kontakt-zegarmistrz-chorzow

Czy ten serwis Omegi zająłby się sprawą ? Znacie może ?

To jest ten sprzedawca z Chrono24. Zgłosiłem sprawę do chrono24, zobaczymy co powiedzą.

b339b826565d52bab4f8e06c6e88ced6.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, a_team napisał(-a):


Czy to była atrkacyjna cena ? Zapłaciłem za niego 22K z opłatami. Po prostu ten model jest już niedostępny i nie można go było dostać. Kedyna opcja, żeby dostać nowy zegarek a nie kupować używki w podobnej cenie, albo trochę taniej na pasku (zależało mi na bransolecie).

Nie wiem czy ten sprzedawca jest AD Omwgi, to mój pierwszy zakup na chrono, ma bardzo dużo komentarzy i jest sprzedawcą profesjonalnym. Napisałem do niego i wysłałem mu filmik, ale napisał, że mój zegarek jest 30 a nie 31 dniowy (myśli, że rozmawia z debilem?). Nawet jakby datownik miał 30 dni, to chyba ma orawo przeskoczyć z powrotem z 30 na 1. Masakra emoji20.png

W transporcie ? Chyba tylko od wstrząsów ? Full set, oryginalne pudełko, w środku zegarek owinięty folią bąbelkową. Później oryginalne pudełko omegi białe, później szary kartonik dopasowany a na koniec pudełko wyścielone papierami i folią bąbelkową. Innego wytłumaczenia jak wstrząsy nie mam, zapakowany był super i w pudle na pewno nie latał.

Folia na kopercie była założona tak, że była owinięta też na koronce, nie dało się ją kręcić. Wyglądało to wszystko jakby był rzeczywiście fabrycznie owinięty, bransoleta też.




Czy słaba historia, czy nie, to już mało ważne. Trzeba doprowadzić teraz sprawę do końca. Czy AD omegi przymie na gwarancję bez problemu zegarek z Japonii ?

Nie było opcji zakupu z UE, bo tylko był dostępny w Japonii. Ten model już nie jest dostępny, w Jubitomie powiedziei, że nie ma szans, żeby go sprowadzili.


https://zegarki-chronos.pl/kontakt-zegarmistrz-chorzow

Czy ten serwis Omegi zająłby się sprawą ? Znacie może ?

To jest ten sprzedawca z Chrono24. Zgłosiłem sprawę do chrono24, zobaczymy co powiedzą.

b339b826565d52bab4f8e06c6e88ced6.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zadzwoń dziś do Butiku Omegi i spytaj, czy ten zegarek ma u nich gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wiadomość do tego serwisu z Chorzowa, najbliżej chyba mam z Katowic. Do jakiego butiku mogę zadzwonić ? Nie bardzo jestem w temacie. To moja pierwsza Omega


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, a_team napisał(-a):

Napisałem wiadomość do tego serwisu z Chorzowa, najbliżej chyba mam z Katowic. Do jakiego butiku mogę zadzwonić ? Nie bardzo jestem w temacie. To moja pierwsza Omega emoji20.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

The Swatch Group Polska Sp.z.o.o.
ul. Marynarska 15
Warszawa 02-674
Telefon: +48 22 256 81 06
Mail: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, a_team napisał(-a):

Napisałem wiadomość do tego serwisu z Chorzowa, najbliżej chyba mam z Katowic. Do jakiego butiku mogę zadzwonić ? Nie bardzo jestem w temacie. To moja pierwsza Omega emoji20.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Butik Omega w Warszawie, jedyny firmowy przedstawiciel Omegi w Polsce.

 

Dziwną drogę zakupu wybrałeś, nie mając pojęcia o rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2022 o 08:29, Admof napisał(-a):

sporo firm wysyła.

Tą drogą to m.in dostałem katalogi Orisa, Sinna, Balla, Glashutte Original, A.Lange&Sohne, Vacheron Constantin, Blancpain 

Ja dostałem katalog w Kruk-u 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, a_team napisał(-a):

Napisałem wiadomość do tego serwisu z Chorzowa, najbliżej chyba mam z Katowic. Do jakiego butiku mogę zadzwonić ? Nie bardzo jestem w temacie. To moja pierwsza Omega emoji20.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale już w Twoim imieniu dzwonił nie będę 😀

 

4E5C0E14-C08E-4678-9554-23C6DC6A2209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek 30-dniowy, o kurde, zawsze się człowiek tu czegoś nowego dowie…
Dobrze że nie 11-godzinny albo coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
The Swatch Group Polska Sp.z.o.o.
ul. Marynarska 15
Warszawa 02-674
Telefon: +48 22 256 81 06
Mail: [email protected]

Dzięki, czynne od pon. do piątku, napisałm maila i będę dzwonił w poniedziałek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Butik Omega w Warszawie, jedyny firmowy przedstawiciel Omegi w Polsce.
 
Dziwną drogę zakupu wybrałeś, nie mając pojęcia o rynku.

Jaką inną drogę miałem wybrać Twoim zdaniem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale już w Twoim imieniu dzwonił nie będę
 
4E5C0E14-C08E-4678-9554-23C6DC6A2209.thumb.png.14a6ae6165be2b63526039ee71770bdf.png

Dzięki, skontaktuje się z nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, a_team napisał(-a):


Dzięki, czynne od pon. do piątku, napisałm maila i będę dzwonił w poniedziałek emoji106.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaką inną drogę miałem wybrać Twoim zdaniem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki, skontaktuje się z nimi emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie znam sie na Omegach, ale na tym filmiku widać że faktycznie datownik ma 30 dni (05:26), tylko że przeskakuje z 30 na 1 i ma dodatkowo dzień tygodnia, nie wiem czy to ten sam mechanizm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest inny mechanizm, z resztà ma miesiące, April to kwiecień a kwiecień ma 30 dni i ma prawo przeskoczyć na 1.

Skupiacie się na tych 30 dniach a problem jest gdzie indziej. Nie przeskakuje data. Po drugie sprawdziłem i ma 31 dni mój datownik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to faktycznie 30dniowy zegarek, to może ktoś w nim kiedyś przypadkiem zmienił datę 31 i przez to się zepsuł mechanizm…
.
.
.
.
.
.
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, a_team napisał(-a):

To jest inny mechanizm, z resztà ma miesiące, April to kwiecień a kwiecień ma 30 dni i ma prawo przeskoczyć na 1.

Skupiacie się na tych 30 dniach a problem jest gdzie indziej. Nie przeskakuje data. Po drugie sprawdziłem i ma 31 dni mój datownik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok, doczytałem już że tamten mechanizm jest z rocznym kalendarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik w soboty powinien tez być czynny. 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Butik w soboty powinien tez być czynny. Byłem u nich w sobotę w lipcu 2022

Butik jest czynny. Rozmawiałem z nimi. Wysłałem karty gwarancyjne na email, żeby sprawdzili czy gwarancja obowiązuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Wostok111 napisał(-a):

Daj mu trochę popracować, niestety 8500 miały niekiedy usterki z datą

 

U mnie również dzisiaj DeVille 😍

IMG_20220916_180641.jpg

Mój ulubiony DeVille , i dowód że by mieć ładną  asymetryczną tarczę, nie trzeba koniecznie wykosztować się na L&S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, desmo napisał(-a):

Mój ulubiony DeVille , i dowód że by mieć ładną  asymetryczną tarczę, nie trzeba koniecznie wykosztować się na L&S


Aktualne dewilki pałer rizerw też mają ładną asymetrię.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale brak rzymskich indeksów i ciekawsza koperta czynią z poprzedniej edycji mojego faworyta.

5468749A-91FD-4B82-AE06-3FC77D887400.jpeg

6E3B7ADD-D331-44DB-9A2D-1446CFE89863.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2022 o 11:35, a_team napisał(-a):

 

 

Świetny zegarek, szkoda tylko, że wymarzona Omega dotarła do Ciebie z wadą 😕 Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany na gwarancji.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, a_team napisał(-a):

Napisałem wiadomość do tego serwisu z Chorzowa, najbliżej chyba mam z Katowic. Do jakiego butiku mogę zadzwonić ? Nie bardzo jestem w temacie. To moja pierwsza Omega emoji20.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Hej, przykra przygoda, współczuje. 
Chorzowski Chronos miał kiedyś autoryzacje Omegi wiec może mogą to spróbować zrobić bez ryzyka utraty gwarancji. 
Choć ja kiedyś coś tam oddałem a i tak wysłali do SGP do Wawy. 


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Chorzowa, ale mają czynne od pn do pt, butik z Warszawy się odezwał, zweryfikują po weekendzie gwarancje. Sprzedawca zobaczył filmik, dowie się, czy jest szansa na zamówienie nowej Omegi i da refund na odesłanie, ale boje się, że celny będzie chciał skasować drugi raz vat i cło gdyby do tego doszło. Jak potwierdzą gwarancję, to chyba wolę na serwis wysłać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, a_team napisał(-a):

Jak potwierdzą gwarancję, to chyba wolę na serwis wysłać emoji20.png

Rowniez wspolczuje, ale glowa do gory 😎 To tylko zegarek - moze pozniej odwzajemni i umili na lata swoim uzytkowaniem czas 😊 W Twoim przypadku chyba rowniez zdecydowalbym sie na serwis, zeby nie przekombinowac - moze wyjdzie bez wiekszych niespodzianek 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko potwierdzą, to dam do serwisu. U mnie zegarki majà dożywocie, pierwszy mój zegarek też szedł na serwis, bo chodził -20s/24h. W tym roku ma 8 lat Za długo chorowałem na tę Omege, żeby ją odesłać i zapomnieć. Jak nie, to może pogadam z Damianem Roncoszkiem, jest w Mysłowicach i wiem, że to zegarmistrz z krwi i kości, to może ogarnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.