Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, moss napisał(-a):

 

W lipcu to było 2250zł brutto za 'chronograf' czyli za 3-wskazówkowy mechanizm pewnie poniżej 2000zł.

Przy czym była podwyżka w miedzyczasie,

 

 

To był autoryzowany serwis? Znalazłem cennik i rekomendowane ceny to 2600 zł za 3 wskazówki i 3300 zł za chronograf.

 

https://www.omegawatches.com/customer-service/interventions-and-prices/price-information

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2022 o 23:15, memento mori napisał(-a):

 

To był autoryzowany serwis? Znalazłem cennik i rekomendowane ceny to 2600 zł za 3 wskazówki i 3300 zł za chronograf.

 

https://www.omegawatches.com/customer-service/interventions-and-prices/price-information

 

Tak, to był Tempus Łódź czyli autoryzowany serwis Swatch Grupy.

 

 

 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli serwis, to tylko autoryzowany Omegi na koszt sprzedającego. Jak się okaże że coś grubszego to niezależny zegarmistrz może nie mieć wszystkich opcji.plus gwarancję  serwisową  producenta miło mieć. A dlaczego nie honorują gwarancji? Stempelek nieistniejącego AD na karcie? Podejrzana sprawa. Chyba jednak najbezpieczniej krajowo kupować. Dać ogłoszenie na forum, na fejsie że szukasz i ktoś się odezwie.

Jak to ładnie napisał - kupił w „japanese shopping mall” i że nie ma angielskiej nazwy o tym punkcie. Niestety to był mój pierwszy taki duży zakup i to jeszcze z Japonii, ale sugerowałem się ilością pozytywnych transakcji. Możliwe, że sprzedający ma dobre intencje jeśli chodzi o naprawę, ale może się mylić jeśli chodzi o VAT, a wtedy ja będę ponosił tego konsekwencje. Jutro jadę do zegarmistrza i zobaczymy co powie

Zegar zostaje, właśnie skróciłem bransoletę

Jeśli ktoś chce, to dostałem cennik serwisu na maila od swatchgroup obowiązujący od 1 czerwca 2022


dce3c5c8fba8b3cb9dfea51149753510.jpg&key=3ba043efc2293a18db78d45d5efd4bfbc9aa04e0bc8c059afcbc3b11927108c4

a6a31c7e7b14d0737cdfbaf7ea78b7f8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła taka informacja z FedEx


Dzień dobry

Należy otworzyć procedurę Uszlachetniania Biernego.

Do przesyłki załączyć fakturę proforma na wartość zakupionego zegarka wraz zapisem, że towar jest wysyłany w celu naprawy. Należy podać nr seryjny, jeśli jest lub zdjęcia zegarka. Proszę dołączyć pierwotną fakturę zakupu, potwierdzenie odprawy (nr listu importowego) oraz korespondencję od nadawcy potwierdzającą naprawę lub wymianę gwarancyjną. Jeśli ma być dokonana bezpłatnie to bardzo ważne jest takie potwierdzenie.
Z powrotem nadawca powinien wystawić również fakturę proformę na tą samą wartość z dopiskiem, że jest to wartość tylko dla urzędu celnego oraz że towar wraca z naprawy lub wymiany. Wymiana może zostać dokonana tylko na ten sam model (pod względem wartości). Należy pamiętać o podaniu nr listu wywozowego, za którym zegarek zostanie wywieziony do naprawy (jak wróci w celu zamknięcia Uszlachetniania Biernego).

No teraz się zastanawiam, czy odesłać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie odsyłał jeżeli zegarek Ci odpowiada a jest trudno dostępny.
Dogadaj ze sprzedawcą zwrot koszów serwisu, skoro i tak nie ma gwarancji to nie musisz oddawać do SGP ale można do nich wysłać lub zawieźć i uzyskać wycenę kosztu naprawy, wtedy przekazać te informacje sprzedawcy czy akceptuje i jeśli tak to SGP Ci go naprawi na koszt sprzedawcy dając gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat i kurcze przykra sprawa z tym zegarem z Japonii. 
Dawaj znać jak się sprawa rozwija.
Czy zostawisz i dasz na serwis. Trzymam kciuki. 
A Omega bardzo ładnie się prezentuje. Życzę Ci żeby wystarczyło porządne przeserwisowanie zegareczka. 
 

Wydaje mi się że chrono powinno mieć jakąś ochronę kupującego? 
Napisz może do sprzedawcy i do chrono że oddajesz do naprawy, że kosztuje to tyle i tyle i będziesz chciał zwrot kosztów serwisu? 
w takich sytuacjach sprawa powinna być jednak rozpatrzona na rzecz kupującego.

Zawsze możesz mu strzelić nagatywne opinie na chrono i mediach społecznościowych (uprzedź go o tym) . 😂🤣  płacisz wymagasz 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, a_team napisał(-a):


Gwarancji serwis Omegi nie uznał, bo nawet nie mogą zlokalizować sprzedawcy. Sprzedawca kupił to gdzieś na miejscu w Japonii.
 

Dziwna sprawa , oby żeby oryginalny był

Ten model ale na pasku nosił Clooney w filmie Up in the air 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, moss napisał(-a):

 

Tak, to był Tempus Łódź czyli autoryzowany serwis Swatch Grupy.

Faktura na kwotę 2250zł brutto z 19.07.2022

Zegarek to Speedmaster. 

Wiem, że w międzyczasie była podwyżka ale, że aż na 3300zł ?!?!?

 

 

Ja zapamiętałem cenę 2900 zł za chronograf. Taka cena była długo w ich cenniku. Dlatego zdziwiłem się, że zapłaciłeś mniej. Tą są ceny rekomendowane, więc pewnie można mniej się cenić (co zaskakuje w obecnych czasach), ale jeśli dobrze pamiętam to serwis Swatch Group przy Marynarskiej w Warszawie kasował zawsze dokładnie tyle ile na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie odsyłał tej Omegi bo wróży to więcej nerwów niż pożytku, oddałbym do naprawy u nas i zarządał zwrotu kosztów, a w ostateczności zapłacił za ro sam i szybko o tym zapomniał aby cieszyć się zakupem a nie zamartwiać całą sytuacją

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, a_team napisał(-a):

[...]No teraz się zastanawiam, czy odesłać.

 

Zgadzam się z @Bugs - zostawiłbym na miejscu, naprawił we własnym zakresie, w międzyczasie dogadał się ze sprzedawcą o zwrot kosztów - prawdopodobnie będą podobne do kosztów zwrotu, ponownej wysyłki i jego naprawy na miejscu (z tego co pamiętam oferował się te koszty pokryć). Pewnie zegarek odzyskasz sprawny szybciej i bez straty czasu na dodatkowe procedury. Nawet jak Cię oleje i tych kosztów nie zwróci to moim zdaniem szkoda nerwów na przechodzenie przez to wszystko. Chyba że chcesz zwrócić i sprzedający odda Ci pieniądze, to co innego.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdym dniem podoba mi się bardziej! 🖤 

284F9574-B754-46BD-99B4-77737BAE322A.thumb.jpeg.629b2a1a66a3ac0374be2ad12e7a5489.jpeg

 

Na Okęciu przymierzyłem jeszcze te dwa - złoty na czarnej gumie wygrywa!  
 

E5305BCD-5358-4AA4-96A4-9169A52C2B9C.thumb.jpeg.46e09ccd8cbdb64dd3c2ef8b6e836457.jpeg

40B04C48-2595-4F55-9477-BA1B2ED55338.thumb.jpeg.01add0e3299533e5a9d2654c0dba4410.jpeg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem mu, że chce oddać u nas do serwisu i ile to kosztuje. Jeszcze nie odpisał. Zobaczymy co powie mój zegsrmistrz, ma kogoś znajomego w serwisie Omegi, to może przygotują wycenę. Na razie wysłałem mu suche info z cennika ile to kosztuje Boje się odsyłać, a zegarek się super prezentuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko @a_team 

 Mi w salonie Noble Płace w Katowicach polecili w razie W jakbym potrzebował serwisu Omegi właśnie Chronos na ulicy Powstańców  15 w Chorzowie. 
 

A tutaj filmik z kanału Wristwatch Revival ku pokrzepieniu serc, że z gorszego bagna zegarki się ratuje 💪🏻🤩

 

 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Też bym raczej robił u nas, chyba, że zwrot.

Przy wtorku wybór może być tylko jeden :)

 

IMG_0639.JPG

 

Piękna kolekcja!


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze słówko [mention=5942]a_team[/mention] 
 Mi w salonie Noble Płace w Katowicach polecili w razie W jakbym potrzebował serwisu Omegi właśnie Chronos na ulicy Powstańców  15 w Chorzowie. 
 
A tutaj filmik z kanału Wristwatch Revival ku pokrzepieniu serc, że z gorszego bagna zegarki się ratuje
 
 
 

Z serwisem z Chorzowa kontaktowałem się, ale czekam na info od mojego zegarmistrza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, a_team napisał(-a):

Napisałem mu, że chce oddać u nas do serwisu i ile to kosztuje. Jeszcze nie odpisał. Zobaczymy co powie mój zegsrmistrz, ma kogoś znajomego w serwisie Omegi, to może przygotują wycenę. Na razie wysłałem mu suche info z cennika ile to kosztuje emoji846.png Boje się odsyłać, a zegarek się super prezentuje emoji846.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro sprzedał Ci „ nowy zegarek” z wadą i nieistniejącą gwarancją to za dużo tych zbiegów okoliczności żeby liczyć że sam zrobi dobrze serwis. Pewnie raczej poza oficjalnym obiegiem. Nalegaj na zwrot oficjalnych kosztów serwisu tu w kraju w oparciu o dokumenty autoryzowanego serwisu a jeśli się nie zgodzi to odeślij i zapomnij. Na spokojnie  kupisz z wtórnego rynku a może w międzyczasie zakochasz się w czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, michszy napisał(-a):

Drugie życie dla mnie smp na gumie zyskała 🙂

 

 

Te gumy w tych Omegach są świetne 👍

20220719_173348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pablo122 napisał(-a):

 

Te gumy w tych Omegach są świetne 👍

20220719_173348.jpg


Tylko zapięcia standardowe beznadziejne, przede wszystkim dwukrotnie wygięty pin, którym trzeba ekwilibrystycznie manewrować przy otwieraniu i zamykaniu. Wolę wersję z klamrą zatrzaskową - dużo większe bezpieczeństwo i wygoda otwierania / zamykania (dla deskdiverôw oczywiście).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.