Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, nicon said:

Kurde a Moonwatch ma tylko stoper, do tego mechaniczny i 40k, ten marsjantajmer to przy nim okazja. Wczoraj się obudziłeś ze śpiączki i zobaczyłeś że Omegi są drogie jak nieszczęście? Ale spokojnie, do końca roku aż 3 miesiące to jeszcze zaliczą ze 2 podwyżki ;).

 

Ale przynajmniej baterii w nim nie będę musiał wymieniać w połowie drogi na Marsa :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Butik napisał(-a):

Przy okazji oglądania nowego X-33 zauważyłem (może trochę późno) dobry krok do przodu na stronie Omegi. W specyfikacji każdego zegarka pojawiają się teraz dokładne informacje nie tylko o jego średnicy, ale także grubości i masie. Dobry ruch.

 

 

Zrzut ekranu 2022-09-27 o 22.59.36.png

 

Fakt, ale co ciekawe podają grubość Moona w hesalicie i szafirze na 13.2mm, co chyba zgodne z rzeczywistością nie jest. Wszystkie recenzje pokazywały, że hesalit jest grubszy, bliżej 13.5mm,

 

18 godzin temu, sanik napisał(-a):

No właśnie, w internecie, ale i czasopismach prawdziwych, niezależnych recenzji raczej niewiele, prędzej to prezentacje nowości.

 

Bo to jest symbioza. Wszystkie nowości są super, żeby więcej ludzi kupowało, więcej wejść na stronę, wpływów z reklam etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dewey napisał(-a):

Miłego.

Przy okazji zapytam. Czy to normalne (i akceptowalne), że SMP300 potrafi czasami (powiedzmy raz na 2 tygodnie) złapać odchyłkę -2 sek.? Teoretycznie jest certyfikowany w przedziale +0-5, dlatego pytam. Po kilku miesiącach ładnie się ułożył i na przełomie ostatnich 3-4 tygodni, miałem średnią około +2 sek., ale tak mnie te okazjonalne opóźnienia zastanawiają.

 

2.jpg

 

U mnie zauważyłem coś takiego również.

Po zmianie czasu wiosną i ustawieniu na zero  minimalnie przyspiesza, ale raz na jakiś czas łapie  minus 2 - 3 sekundy. Aktualnie po niemal pół roku od zmiany czasu mam +3s względem https://time.is/ gdzie sprawdzam przyspieszenie/opóźnienie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób pełen serwis - skoro coś znaleźli to lepiej od razu niż wracać za pół roku z tym problemem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dewey napisał(-a):

Miłego.

Przy okazji zapytam. Czy to normalne (i akceptowalne), że SMP300 potrafi czasami (powiedzmy raz na 2 tygodnie) złapać odchyłkę -2 sek.? Teoretycznie jest certyfikowany w przedziale +0-5, dlatego pytam. Po kilku miesiącach ładnie się ułożył i na przełomie ostatnich 3-4 tygodni, miałem średnią około +2 sek., ale tak mnie te okazjonalne opóźnienia zastanawiają.

 

2.jpg

Jak przez kolejne tygodnie będzie regularnie na minusie, to ja bym sugerował oddać do regulacji w ramach gwarancji. I dla mechanizmu w tej Omedze oficjalna tolerancja to od 0 do 6 sekund. Tak mi powiedziano w Butiku jak reklamowałem moją SMP300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

Pytanie do osób, które oddawały Omegę do serwisu na Marynarskiej - czy zgadzać się na pełny serwis jeśli z zegarkiem w teorii wszystko jest ok? Można ich poprosić o samą wymianę hesalitu i zaniechanie pełnego serwisu? Twierdzą, że na 10+ prób zegarek raz nie "odbił" górnego przycisku chronografu. Sam nie wiem co robić...

 

Rozumiem Twoją rozkminę. 

Ale jeżeli możemy i chcesz żebyśmy doradzili.

To po pierwsze obiektywnie - to nie mój zegarek ale przycisk nie odbija to znaczy że coś się stało niż tylko uszkodzony hesalit.

Po drugie subiektywnie, bo uwielbiam zegarki, 

To lepiej to daj na serwis.

Bo pomyśl sobie :) nie oddasz teraz na zrobienie serwisu, bo się nad czymś zastanawiasz. I ok nie oddasz.

Dasz na wymianę hesalitu, zwrócą Ci moonwatcha i będziesz używał dalej, z bliżej nie określoną i nie naprawioną usterką stopera / mechanizmu. 

Za jakiś czas, może ale nie musi, usterka która powoduje blokowanie się, spowoduje na przykład zatrzymanie mechanizmu ergo większe uszkodzenie mechanizmu. I dopiero będzie remont. 

Lepiej zrobić serwis teraz.   Na spokojnie kiedy jeszcze zegarek działa a tylko coś się zadziało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orlis @SPS Dziękuję, skorzystałem z Waszej rady! Lepiej posłuchać mądrzejszych i bardziej doświadczonych! 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stety niestety też bym robił serwis żeby mieć pewność że wszystko jest jak należy, a po odbiorze jak najszybciej zapomniał o całej akcji i coeszył się pięknym moonem

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po takim upadku, to może lepiej zrobić. Największe ryzyko, że coś później może wyjść, co może uszkodzić pozostałe elementy

Czy orientujecie się gdzie można dokupić zapięcie do paska ? Myślę na przyszłość o alternatywie do bransolety

Czy orientujecie się jakie odchyłki są dozwolone przy kalibrze 8500 ? U mnie było ok -2,4, -2,6 na dobę. Szkoda, że nie można samemu wyregulować jak przy mechanizmach np. ETA2824.

7fbcdb1307eeb7f872e41b5b27980782.jpg&key=ca0f5faa5ec2d62969a64c8d9511d40f32699fa8891bfa2181d2c4eabce31c7e


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, a_team napisał(-a):

No po takim upadku, to może lepiej zrobić. Największe ryzyko, że coś później może wyjść, co może uszkodzić pozostałe elementy emoji6.png

Czy orientujecie się gdzie można dokupić zapięcie do paska ? Myślę na przyszłość o alternatywie do bransolety emoji846.png

Czy orientujecie się jakie odchyłki są dozwolone przy kalibrze 8500 ? U mnie było ok -2,4, -2,6 na dobę. Szkoda, że nie można samemu wyregulować jak przy mechanizmach np. ETA2824.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Butiku w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, a_team napisał(-a):

No po takim upadku, to może lepiej zrobić. Największe ryzyko, że coś później może wyjść, co może uszkodzić pozostałe elementy emoji6.png

Czy orientujecie się gdzie można dokupić zapięcie do paska ? Myślę na przyszłość o alternatywie do bransolety emoji846.png

Czy orientujecie się jakie odchyłki są dozwolone przy kalibrze 8500 ? U mnie było ok -2,4, -2,6 na dobę. Szkoda, że nie można samemu wyregulować jak przy mechanizmach np. ETA2824.

7fbcdb1307eeb7f872e41b5b27980782.jpg&key=ca0f5faa5ec2d62969a64c8d9511d40f32699fa8891bfa2181d2c4eabce31c7e


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Priw, akurat mam na zbyciu.

 

Godzinę temu, swierszczu napisał(-a):

Butik


no właśnie 🤣

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dewey napisał(-a):

Miłego.

Przy okazji zapytam. Czy to normalne (i akceptowalne), że SMP300 potrafi czasami (powiedzmy raz na 2 tygodnie) złapać odchyłkę -2 sek.? Teoretycznie jest certyfikowany w przedziale +0-5, dlatego pytam. Po kilku miesiącach ładnie się ułożył i na przełomie ostatnich 3-4 tygodni, miałem średnią około +2 sek., ale tak mnie te okazjonalne opóźnienia zastanawiają.

 

 

Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że tak może się zdarzyć.  Moja 300M chodzi w zakresie od -1,2 do +1,2. Metasa nie spełnia, to chyba bliżej do certyfikacji Rolexa 😄 Ale nie umiem znaleźć klucza, w tej samej pozycji łapie różne odchyłki. Mam wrażenie, że to zależy od pozycji, nakręcenia, temperatury czy wilgotności.  Może jeszcze czegoś? Co ciekawe inne moje zegary też tak mają,  chodzą równo w danej pozycji i nagle z niczego odchyłka jest inna. 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze przymiarki:

9aee16081ef76a9ccb6593fdc13fc503.jpg

3ac436c34a7071bc3ebaade2d6793ca7.jpg

AT jest piękna. Po prostu cudo. Niestety, po raz kolejny muszę przyznać, że nie chce dobrze leżeć na mojej ręce. Przez to długie, metalowe zapięcie, przesuwa się ze środka ręki ku górze i nie chce leżeć centralnie na środku nadgarstka. Gdybym miał większy lub bardziej płaski nadgarstek, to pewnie byłoby lepiej. Ala mam taki, jaki mam. Z podobnych zegarków Ball Fireman albo CW C63 Sealander wydają mi się dużo wygodniejsze. Moja miłość do AT pozostaje nieodwzajemniona .
De Ville elegancka i bardzo wygodna, choć dla siebie wybrałbym nieco inną wersję kolorystyczną.

A żona przy okazji przymierzyła damską AT. Śliczna tarcza, piękne kolory. To może być damski hit. Może tylko datownik mógłby być prostokątny.

cd9b9f5d106742643b51122503b8fdd1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta AT small second, chociaż ja osobiście celowałbym w inny wariant kolorystyczny. Wersja na bransolecie też się tak słabo układa co na gumie? 

 

Devilka mdła jak mydło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bransolecie, to ciężko coś powiedzieć zanim się bransolety nie skróci. A tego nikt do przymiarki nie zrobi. Ale wrażenie beczułkowatości, szczególnie przy tym mniejszym rozmiarze AT miałem kiedyś przy przymiarce dość wyraźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Wczorajsze przymiarki:

9aee16081ef76a9ccb6593fdc13fc503.jpg

3ac436c34a7071bc3ebaade2d6793ca7.jpg

AT jest piękna. Po prostu cudo. Niestety, po raz kolejny muszę przyznać, że nie chce dobrze leżeć na mojej ręce. Przez to długie, metalowe zapięcie, przesuwa się ze środka ręki ku górze i nie chce leżeć centralnie na środku nadgarstka. Gdybym miał większy lub bardziej płaski nadgarstek, to pewnie byłoby lepiej. Ala mam taki, jaki mam. Z podobnych zegarków Ball Fireman albo CW C63 Sealander wydają mi się dużo wygodniejsze. Moja miłość do AT pozostaje nieodwzajemniona emoji22.png.
De Ville elegancka i bardzo wygodna, choć dla siebie wybrałbym nieco inną wersję kolorystyczną.

A żona przy okazji przymierzyła damską AT. Śliczna tarcza, piękne kolory. To może być damski hit. Może tylko datownik mógłby być prostokątny.

cd9b9f5d106742643b51122503b8fdd1.jpg

Jeżeli miałbyś AT nosić na bransolecie, to można przerzucić ogniwo i wtedy może znajdziesz swój "sweet point". Mierzyłeś ex1? Jeżeli FE dobrze Ci siedzi, to możliwe, za w ex1 się zakochasz... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, orlis napisał(-a):

Dzień dobry, a nie myślałeś żeby założyć do niego bransoletę?:) 

 

298DFC9D-2FE2-44DC-8C81-7325FAA744C9.thumb.jpeg.d095ff909ffad4b6d7e310f19c28d93c.jpeg

 

Myślałem bo ten "pasek" jest bardzo niewygodny i kiepsko się układa (biorę jednak poprawkę że rzadko noszę i to nie pomaga).

Od myślenia do działania czasem jest jednak długa droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, szuwi napisał(-a):

Mierzyłeś ex1? Jeżeli FE dobrze Ci siedzi, to możliwe, za w ex1 się zakochasz... 🙂

 

Z ex1 i generalnie z Rolkami problem jest taki, że ich nawet na wystawach i do przymierzenia nigdzie nie ma 😂. Muszę więc wierzyć na słowo.

Specjalne umawianie się i wizyty w celu przymierzenia Rolka - jakoś nie mam serca do takich podejść. Szczególnie, że nie zamierzam kupować tak drogich zegarków (zarówno Rolex jak i Omega).

Doceniam ich piękno i jakość, cenię marki, ale nie jestem mentalnie gotowy na taki zegarkowy wydatek. Chociaż nie mówię, że nigdy. Może kiedyś będę 😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Z ex1 i generalnie z Rolkami problem jest taki, że ich nawet na wystawach i do przymierzenia nigdzie nie ma 😂. Muszę więc wierzyć na słowo.

Specjalne umawianie się i wizyty w celu przymierzenia Rolka - jakoś nie mam serca do takich podejść. Szczególnie, że nie zamierzam kupować tak drogich zegarków (zarówno Rolex jak i Omega).

Doceniam ich piękno i jakość, cenię marki, ale nie jestem mentalnie gotowy na taki zegarkowy wydatek. Chociaż nie mówię, że nigdy. Może kiedyś będę 😉.

Nie trzeba w sklepie i nie trzeba kupować - można spotkać się z forumowiczem na kawę/piwo i może jednak przekonasz się do "niektórych" marek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szuwi napisał(-a):

Nie trzeba w sklepie i nie trzeba kupować - można spotkać się z forumowiczem na kawę/piwo i może jednak przekonasz się do "niektórych" marek 🙂

 

Jeśli tylko nadarzy się okazja, to z przyjemnością 🙂.

Byłem w tym miesiącu na klubowych warsztatach w Krakowie. Było bardzo fajnie, ale tam akurat nie było wielu okazji do "pomacania" zegarków.

W Warszawie łatwiej się poumawiać, ale w Warszawie prawie nie bywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.