Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Scaut napisał(-a):

300 na gumie ma fabrycznie takie zapięcie teraz? 


nie, 

jak kupujesz nowy to masz ze zwykłą sprzączą, ten pasek i zapięcie opcjonalnie do osobnego zakupu (albo negocjacji ze sprzedawcà ;))


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Butik napisał(-a):


nie, 

jak kupujesz nowy to masz ze zwykłą sprzączą, ten pasek i zapięcie opcjonalnie do osobnego zakupu (albo negocjacji ze sprzedawcà ;))

 

@Scaut Warto dodać, że nie możesz wybrać rozmiaru gumowego paska kupując nowy zegarek, tylko musisz dokupić w innym rozmiarze jako akcesoria, jeśli M (standardowy) Ci nie pasuje. No chyba, że kupujesz w butiku i akurat mają na stanie.


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo upływu lat Speedmaster nic się nie postarzał :)

51 minut temu, dodge66 napisał(-a):

 

To nietuzinkowy upominek od @Eugeniusz Szwed :D

 

BPQ3tb4.jpg

 

W dniu 4.10.2022 o 12:56, dodge66 napisał(-a):

No wtorek :D

 

w68Vb8i.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

On nie jest nowy 🤭🤫

 

5 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

Jak Filip napisał - to już wypust sprzed jakiegoś czasu. Miałem okazję parę tygodni temu w sklepie mierzyć wersję z czarno-czekoladową tarczą i cofniętymi indeksami, co było o tyle dobre, że byłem właścicielem poprzedniej automatycznej wersji o praktycznie identycznym wyglądzie. Nowa zmniejszona i pocieniona koperta (dzięki m.in. pozbyciu się wahnika i zmiany mechanizmu na manual) robi ogromną różnicę w stosunku do poprzednika. Lekkie zmniejszenie średnicy też gra tutaj ogromną rolę. Niestety Omega odjechała cenowo w takie rewiry, że teraz raczej przerzucam się głównie na teoretyzowanie na temat tej marki.

 

 

5 godzin temu, proki1971 napisał(-a):

Przecież to 57, dostępny od ładnych kilku miesięcy :)

To dla mnie nowy :D  Tego co Michał wrzuciłeś, też już widziałem, a niebieskiego pierwszy raz zobaczyłem i myślałem, że to nowość, ja naiwny. Nie mniej i tak podoba mnie się.

I też nie kupię, ceny odleciały.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Butik napisał(-a):

Niebieściutko się zrobiło z tym paskiem. Trzeba przyznać że jakość gumy jest wyśmienita i jest bardzo wygodny.

Przy moich 18cm wokół i ok 55 wszerz jestem na 5 dziurce (od koperty zostały 2) i jest z lekkim luzem - zdjęcie nr 1.

Prawdopodobnie jeśli podetnę końcówkę paska, to będzie jeszcze luźniej i wtedy będzie trzeba przerzucić się na przedostatnią dziurkę - sprawdziłem bez skracania i zapina się z lekkim obciskiem nadgarstka (jak na zdjęciu nr 2, tutaj już przesunąłem o 1 dziurkę ciaśniej od zdjęcia nr 1).

 

Podpowiedzcie mi proszę czym i jak najlepiej podciąć pasek, żeby go nie poszarpać.

 

Aha - mam nadzieję, że to moje szczegółowe wyzewnętrznianie się o głupim pasku nie przeszkadza, natomiast pomoże tym, którzy taki pasek chcą dla siebie qpić.

 

IMG_7529.jpg

IMG_7533.jpg

IMG_7530.jpg

Moim zdaniem jest to niszczenie paska chyba, że Filip Ci to zrobi porządnie. Nie ucinał bym sam ponad 1k. Wiem, że to pasek a Ciebie ale szkoda. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dodge66 napisał(-a):

yaiT7nz.jpg

Uła! Panie Prezesie, jak można się na warsztaty z fotografii zapisać? Cudowne zdjęcie! 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2022 o 14:55, dodge66 napisał(-a):

 

To źle? :lol:

 

WwBXFwY.jpg

 

Zawsze uważałem AT za do bólu poprawny, wręcz nudny zegarek. Twoje zdjęcia sprawiają, że chcę ją mieć :)

Mam kiepskie rozeznanie w tym modelu, zatem zapytam: jaki to jest ref.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Uła! Panie Prezesie, jak można się na warsztaty z fotografii zapisać? Cudowne zdjęcie! 

 

Dzięki! :D To wszystko przez pacjenta - Moon chyba nigdy nie wychodzi źle na zdjęciach ;)

 

12 minut temu, Diplodok napisał(-a):

Zawsze uważałem AT za do bólu poprawny, wręcz nudny zegarek. Twoje zdjęcia sprawiają, że chcę ją mieć :)

Mam kiepskie rozeznanie w tym modelu, zatem zapytam: jaki to jest ref.?

 

Aqua Terra bardzo dużo zyskuje przy bliższym poznaniu :) Tarcza ma sporo smaczków i często zmienia kolor, zarówno indeksy jak i wskazówki świetnie grają światłem, a delikatny szlif promienisty nieustannie daje o sobie znać. Starsza referencja z ramką daty również jest kapitalna, jednak obecna symetria jest bardziej spójna. Całościowo to bardzo udany i uniwersalny zegarek ;)

 

Mój egzemplarz to wersja 38mm - numer ref.  220.10.38.20.03.001


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zawsze uważałem AT za do bólu poprawny, wręcz nudny zegarek. Twoje zdjęcia sprawiają, że chcę ją mieć
Mam kiepskie rozeznanie w tym modelu, zatem zapytam: jaki to jest ref.?
 

Mówiłem, że powinien zdjęcia do katalogów robić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mierzyłem ten model at, bajka
Mierzyłem też nowego seamastera 300, fale na tarczy bardzo fajne ale indeksy dosyć 'bąbelkowate', rozmiar dla mnie ofc dyskwalifikujący ale dla osób z większymi nadgarstkami dobra opcja, wolę jednak poprzednią wersje

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem tak, bez urazy, co człowiek to odczucie i opinia… 😉 Nie spotkałem się jeszcze z omegą którą chciałbym mieć (poza wczoraj kupionym moonswatchem 😛). Mierzyłem ich dziesiątki, nowych i starych modeli, niektóre dlatego że mi się bardzo podobały estetycznie same w sobie, inne tylko dlatego by zobaczyć jak leżą na nadgarstku. Konkluzja - straszne kowadła! Ale to straszne! Brrr! (jakby była emotka otrząsającego się z wody psa, to tu byłoby jej miejsce).
SMP nie podoba mi się okrutnie pod względem czysto estetycznym. Uważam, że TAG aquaracer to 10 razy fajniejszy projekt. Wizualnie. Niby podobny, ale jednak inny. Gusta guściki, nawiązując do innego wątku…

Co do vintage, może by się coś i z Omegi znalazło, ale vintage to vintage, nie można mieć zaufania co do wodoszczelności itp. 
UWAGA! NIEBEZPIECZEŃSTWO - dalej to już w zasadzie na wątek marki na R. 
Z tego też powodu, nieelegancko przeskakując z omegi ( zapewne miłośnicy rozmaitych zegarków wybaczą) puściłem w świat moje dwa rolki vintage (rocznik 96 i 76) - były, jak dla mnie, piękne. Cudeńka na moim nadgarstku. Ale wnerwiało mnie, że nie mogę ze spokojem wskoczyć w nich do morza, czy do basenu, a przecież rolki to mają być zegarki do wszystkiego. Z kolei, zostając przy tych na r, w aktualnej kolekcji roleksów OKROPNIE nie podobają mi się indeksy, (zwłaszcza w op i dj, które mają moje rozmiary nadgarstkowe), te straszne grube balasy w porównaniu z wcześniejszymi eleganckimi smukłymi indeksami co się zowie (!); takie np. gmt są wizualnie super, ale dla mnie za duże…, jedyne co by mnie potencjalnie z aktualnej oferty rajcowało i nad czym się zastanawiam to ym 37mm, wersja bez złota - mój rozmiar i zastosowanie 100% toolwatch, jak na r przystało. Wskoczysz do wody, walniesz we framugę, nie szkodzi, nic mu się nie powinno stać, a jak się stanie to znaczy że jest g warty. Od elegancji, garniturów i smokingów (co dla mnie jest de facto edc) mam inne zegarki, w tej kategorii nie ma problemu z wyborem i rozmiarami wśród zacnych marek. 
Taka to tuż popółnocna duobrandowa historyjka, zainspirowana wpisem kolegi @SPS 🙂 Aha, „la collection” to dobre nawiązanie, szacuneczek. 😁

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agremi czy nie demonizujesz ryzyka zalania przy "głębokościach plażowo - basenowych" ? Wymiana uszczelek plus przesmarowanie co kilka lat nie rujnują budżetu, zwłaszcza u dobrego nieautoryzowanego zegarmistrza (rozmawiamy o vintydżach), a wydają się zabezpieczać. Z drugiej strony p. Marek Biń odradzał kąpiele z uwagi na wpływ soli i mydła na gumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mroova napisał(-a):

@agremi czy nie demonizujesz ryzyka zalania przy "głębokościach plażowo - basenowych" ? Wymiana uszczelek plus przesmarowanie co kilka lat nie rujnują budżetu, zwłaszcza u dobrego nieautoryzowanego zegarmistrza (rozmawiamy o vintydżach), a wydają się zabezpieczać. Z drugiej strony p. Marek Biń odradzał kąpiele z uwagi na wpływ soli i mydła na gumę.

Teoretycznie masz rację, ale praktycznie mój rocznik 76 miał nowe uszczelki itp. a przy sprawdzaniu go „na maszynie” przy trzech atm szkiełko tak się już wyginało, że był strach iż przy 4-5 atm pęknie i daliśmy spokój. No i nie miałem odwagi z nim wskoczyć do wody. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, agremi napisał(-a):

szkiełko tak się już wyginało

 

Efekt wielokrotnej polerki ? Może należało je wymienić i dalej cieszyć się pełną użytecznością vintage ? Ja z 37 - letnim Date-em 15200 jeszcze w styczniu tego roku schodziłem do mureny na jakieś 7 - 8 metrów, a półtora roku temu goniłem za żółwiem na pewno na kilkanaście bez żadnych konsekwencji.

Mam nadzieję że za pięć tygodni przetestuję tak batmana.

Edytowane przez mroova
Z tego właśnie powodu nadal na wakacyjnym rubberB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agremi tak, też uważam taga aquaracera za jednego z ladniejszych diverów, ale niestety w bezpośrednim porównaniu.. nie ma co porównywać, smp go zjada na śniadanie, ale całe szczęście mam tego i tego i nie muszę wybierać ale jakbym miał zostawić jeden to wybór jest prosty ;)

Ale argument że omegi to straszne kowadła i dając do porównania taga który w rozmiarze 43 jest większym kowadłem niż najnowsza smp 42 to hmm chyba jednak złe porównanie ;)34177a68f0159c147852e1f491dcb264.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mroova napisał(-a):

 

Efekt wielokrotnej polerki ? Może należało je wymienić i dalej cieszyć się pełną użytecznością vintage ? Ja z 37 - letnim Date-em 15200 jeszcze w styczniu tego roku schodziłem do mureny na jakieś 7 - 8 metrów, a półtora roku temu goniłem za żółwiem na pewno na kilkanaście bez żadnych konsekwencji.

Mam nadzieję że za pięć tygodni przetestuję tak batmana.

Szkiełko było nowe. 
Gratuluję w takim razie - ja się nie odważyłem, a być może byłoby OK, kto wie. 

31 minut temu, bober5264 napisał(-a):

@agremi tak, też uważam taga aquaracera za jednego z ladniejszych diverów, ale niestety w bezpośrednim porównaniu.. nie ma co porównywać, smp go zjada na śniadanie, ale całe szczęście mam tego i tego i nie muszę wybierać ale jakbym miał zostawić jeden to wybór jest prosty ;)

Ale argument że omegi to straszne kowadła i dając do porównania taga który w rozmiarze 43 jest większym kowadłem niż najnowsza smp 42 to hmm chyba jednak złe porównanie ;)34177a68f0159c147852e1f491dcb264.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Taga podałem jako przykład, jak dla mnie, dużo fajniejszego zegarka estetycznie. Do kowadłowatości się nie odnosiłem. Pewnie jest tak jak piszesz.
Ja tam w ogóle nie jestem fanem nurków i to nie mój klimat. Chociaż są takie które

mi się podobają. 

Ale jak patrzę na Twoją fotę to tykjo się utwierdzam, że estetycznie niestety omega przy tagu wygląda (powtarzam, jak dla mnie), no sam nie wiem jakiego słowa użyć, no co najmniej mało atrakcyjnie.


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam odwaga, rybki co do zasady są łagodne i wyrozumiałe, przykładem mojej głupoty było podqrwianie jakiejś ponad metrowej sztuki, która po sprawdzeniu w atlasie okazała się być barrakudą albo pływanie "na barana" na żółwiu większym niż ja (podobno potrafią odgryźć palec). Sorry za kiepskie zdjęcia ale to zrzuty ekranu z moich wakacyjnych filmików na biedafonie i GoPro:

IMG_20221006_214903.jpg

IMG_20221006_220304.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-31-19-793_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-22-04-56-370_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-25-49-703_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-11-55-081_com.microsoft.skydrive.jpg

DSC_0858.JPG

DSC_0171.JPG

DSC_0176.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mroova napisał(-a):

Eeee tam odwaga, rybki co do zasady są łagodne i wyrozumiałe, przykładem mojej głupoty było podqrwianie jakiejś ponad metrowej sztuki, która po sprawdzeniu w atlasie okazała się być barrakudą albo pływanie "na barana" na żółwiu większym niż ja (podobno potrafią odgryźć palec). Sorry za kiepskie zdjęcia ale to zrzuty ekranu z moich wakacyjnych filmików na biedafonie i GoPro:

IMG_20221006_214903.jpg

IMG_20221006_220304.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-31-19-793_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-22-04-56-370_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-25-49-703_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-11-55-081_com.microsoft.skydrive.jpg

DSC_0858.JPG

DSC_0171.JPG

DSC_0176.JPG


To musiała być wyjątkowo wyrozumiała barrakuda. Albo najedzona. 😆

 

a zdjęcia fajne ✌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.