Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, AKPS napisał(-a):


To musiała być wyjątkowo wyrozumiała barrakuda. Albo najedzona. 😆

 

a zdjęcia fajne ✌🏻

 

Ryb, żółwi, ośmiornic, homarów etc. miała tam "do bólu", turystów mniej, bo był covid i Niemcy, Angole oraz ruscy wtedy nie latali. Widzieliśmy fantastyczną sytuację jak murena w pogoni za krabami wpełzła na portowy falochron - dorwała jednego i pożarła. A do tej kudy dwa - trzy razy podplywałem a ona odpływała. Dla mnie wtedy to była po prostu taka trochę większa ryba. Za to rekiny rafowe, mimo wiedzy że są bezpieczne, zawsze budziły we mnie respekt (za pierwszym razem mało zawału nie dostałem). A takie małe, do metra, to dla mojej córki (jest na pierwszym zdjęciu) były "słodziaki". Zabawna historia: żonę kiedyś żółw lekko ugryzł w pośladek, bo zielone troczki w kostiumie pomylił z sałatą, którą go karmiliśmy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekną pogodę trafiłeś. Zbierałem się we wrześniu, ale ciągle padało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mroova napisał(-a):

Eeee tam odwaga, rybki co do zasady są łagodne i wyrozumiałe, przykładem mojej głupoty było podqrwianie jakiejś ponad metrowej sztuki, która po sprawdzeniu w atlasie okazała się być barrakudą albo pływanie "na barana" na żółwiu większym niż ja (podobno potrafią odgryźć palec). Sorry za kiepskie zdjęcia ale to zrzuty ekranu z moich wakacyjnych filmików na biedafonie i GoPro:

IMG_20221006_214903.jpg

IMG_20221006_220304.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-31-19-793_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-22-04-56-370_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-25-49-703_com.microsoft.skydrive.jpg

Screenshot_2022-10-06-21-11-55-081_com.microsoft.skydrive.jpg

DSC_0858.JPG

DSC_0171.JPG

DSC_0176.JPG

Prawie jak w Dubai Mall 😅 natomiast najbardziej ciekawi mnie ostatnie zdjęcie , jak często taki wieloryb pokazuje płetwę nad wodą że taką piękną fotkę zrobiłeś? 👌🏼

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, tbn said:

Piekną pogodę trafiłeś. Zbierałem się we wrześniu, ale ciągle padało.


Rano była trochę mgła, ale na szczęście się podniosła. Super kolory jesieni, nie umiem tego oddać na zdjęciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krakus1 pokazuje za każdym razem, gdy daje nura. Większym problemem było znalezienie dziada - był już marzec, a to na Dominikanie końcówka sezonu na humbaki:

DSC_0174.JPG

DSC_0175.JPG

DSC_0176.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 00:42, agremi napisał(-a):

To ja odpowiem tak, bez urazy, co człowiek to odczucie i opinia… 😉 Nie spotkałem się jeszcze z omegą którą chciałbym mieć (poza wczoraj kupionym moonswatchem 😛). Mierzyłem ich dziesiątki, nowych i starych modeli, niektóre dlatego że mi się bardzo podobały estetycznie same w sobie, inne tylko dlatego by zobaczyć jak leżą na nadgarstku. Konkluzja - straszne kowadła! Ale to straszne! Brrr! (jakby była emotka otrząsającego się z wody psa, to tu byłoby jej miejsce).
SMP nie podoba mi się okrutnie pod względem czysto estetycznym. Uważam, że TAG aquaracer to 10 razy fajniejszy projekt. Wizualnie. Niby podobny, ale jednak inny. Gusta guściki, nawiązując do innego wątku…

Co do vintage, może by się coś i z Omegi znalazło, ale vintage to vintage, nie można mieć zaufania co do wodoszczelności itp. 
UWAGA! NIEBEZPIECZEŃSTWO - dalej to już w zasadzie na wątek marki na R. 
Z tego też powodu, nieelegancko przeskakując z omegi ( zapewne miłośnicy rozmaitych zegarków wybaczą) puściłem w świat moje dwa rolki vintage (rocznik 96 i 76) - były, jak dla mnie, piękne. Cudeńka na moim nadgarstku. Ale wnerwiało mnie, że nie mogę ze spokojem wskoczyć w nich do morza, czy do basenu, a przecież rolki to mają być zegarki do wszystkiego. Z kolei, zostając przy tych na r, w aktualnej kolekcji roleksów OKROPNIE nie podobają mi się indeksy, (zwłaszcza w op i dj, które mają moje rozmiary nadgarstkowe), te straszne grube balasy w porównaniu z wcześniejszymi eleganckimi smukłymi indeksami co się zowie (!); takie np. gmt są wizualnie super, ale dla mnie za duże…, jedyne co by mnie potencjalnie z aktualnej oferty rajcowało i nad czym się zastanawiam to ym 37mm, wersja bez złota - mój rozmiar i zastosowanie 100% toolwatch, jak na r przystało. Wskoczysz do wody, walniesz we framugę, nie szkodzi, nic mu się nie powinno stać, a jak się stanie to znaczy że jest g warty. Od elegancji, garniturów i smokingów (co dla mnie jest de facto edc) mam inne zegarki, w tej kategorii nie ma problemu z wyborem i rozmiarami wśród zacnych marek. 
Taka to tuż popółnocna duobrandowa historyjka, zainspirowana wpisem kolegi @SPS 🙂 Aha, „la collection” to dobre nawiązanie, szacuneczek. 😁

Też tak kiedyś miałem i w sumie do dzisiaj Taga nie kupiłem :D Mimo, że WIZUALNIE też mi się bardzo podoba, zwłaszcza ta starsza ref. ze stalowym bezelem. Po zdjęciu dekla już jednak czar pryska ... tak tak wiem, czy i ile razy się ściąga dekiel w zegarku żeby oglądać mechanizm, ale jednak, sama świadomość co tam się kryje już mnie odrzuca.

A w 300 nawet do gumy się jakoś przekonuję 😜 (na siłę)

 

IMG_8024.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie oszukujmy sie aquaracer a smp to zupełnie inna półka i inna jakość wykonania

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



c4d85b8b0bf3f32fc8dff450f179ea80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tommly napisał(-a):

Też tak kiedyś miałem i w sumie do dzisiaj Taga nie kupiłem :D Mimo, że WIZUALNIE też mi się bardzo podoba, zwłaszcza ta starsza ref. ze stalowym bezelem. Po zdjęciu dekla już jednak czar pryska ... tak tak wiem, czy i ile razy się ściąga dekiel w zegarku żeby oglądać mechanizm, ale jednak, sama świadomość co tam się kryje już mnie odrzuca.

A w 300 nawet do gumy się jakoś przekonuję 😜 (na siłę)

 

IMG_8024.jpg

Aquaracer :) przecież to nawet koło Omegi nie leżało. Brałem go kiedyś pod uwagę ale nie mogłem się do niego przekonać przez tą tandetność. Tak więc bez żartów :) 

Co do Omegi Seamaster to faktycznie ta nowa jest za duża i strasznie nieforemna, ale miałem to szczęście że w 2018 roku była dostępna jeszcze stara. Poprzednia SMPC ma chyba idealne proporcje i wymiary, co do werku to rzecz gustu ale chyba wole ten stary 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Darecki napisał(-a):

Aquaracer :) przecież to nawet koło Omegi nie leżało. Brałem go kiedyś pod uwagę ale nie mogłem się do niego przekonać przez tą tandetność. Tak więc bez żartów :) 

 

Ale przeczytałeś mój post w całości i do kogo oraz czego się odnosił?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę uprościłem cytowanie posta bo faktycznie odnosiłem się głównie do wypowiedzi agremi :) 

A poza tym po co te nerwy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Darecki napisał(-a):

Trochę uprościłem cytowanie posta bo faktycznie odnosiłem się głównie do wypowiedzi agremi :) 

A poza tym po co te nerwy? 

Jakie nerwy, grzecznie zapytałem tylko ;)👍


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał klamry z mikroregulacją to ta o numerze 117STZ004666 jest praktycznie rozmiaru oryginalnej (na foto mój skromny nadgarstek 16.5cm)3b657919a9e1eb8e4739bdd8ff041412.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wielkości jest prawie tej samej, tylko warto dodać, że ma mniejszy zakres regulacji.

Poniżej rozpiska wszystkich wersji z długością zapięcia i z funkcjami:

 

117STZ001159 - Length 44mm - With Diver Extension - 6 Adjustments

117STZ001154 - Length: 39.5mm - No Diver Extension - 6 Adjustments

117STZ004666 - Length: 34.5mm - No Diver Extension - 3 Adjustments

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba oczywiste że mneijszy, ale fakt warto dopisać, regulacja 3 poziomowa o zakreise +/- 5-6mm (dla mnie totalnie wystarczjace)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do porównania aq i smp, to chyba nie ma co demonizować jakości taga. Jasne, że nie nie jest to poziom wykonania omegi i chyba każdy posiadający te dwa modele to potwierdzi, ale kilka aquaracerów już mi przeleciało przez ręce i to bardzo fajne zegarki w używce kosztujące trzy razy mniej od omegi. Urody im na pewno nie można odmówić. Smp, mówię tutaj o ostatnim ref przed falami też nie jest idealna, dość słaba luma, rysujący się od patrzenia zewnętrzny AR, średni chwyt bezela, nie najwygodniesza bransa...na każdego coś się znajdzie

Ps. Nadal uważam smp za najładniejszego divera ever

0fad62168e4794c894fb01b42b2cf380.jpg





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, michszy napisał(-a):

Wracając jeszcze do porównania aq i smp, to chyba nie ma co demonizować jakości taga. Jasne, że nie nie jest to poziom wykonania omegi i chyba każdy posiadający te dwa modele to potwierdzi, ale kilka aquaracerów już mi przeleciało przez ręce i to bardzo fajne zegarki w używce kosztujące trzy razy mniej od omegi. Urody im na pewno nie można odmówić. Smp, mówię tutaj o ostatnim ref przed falami też nie jest idealna, dość słaba luma, rysujący się od patrzenia zewnętrzny AR, średni chwyt bezela, nie najwygodniesza bransa...na każdego coś się znajdzie emoji6.png

Ps. Nadal uważam smp za najładniejszego divera ever emoji3.png
 

Z lumą i bransą się nie zgodzę, u mnie w granatowej SMPc świeciła długo, a bransa była najwygodniejszą jaką miałem, jeszcze w Wardzie C65 była podobnie wygodna i Speedmasterze Date.

Co do reszty pełna zgoda 👊


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma w pierwszej SMPc jest nie gorsza niż w Submarinerze, chwyt bezela faktycznie gorszy a jego praca dużo cięższa jednak dzięki temu nigdy nie przestawia się sam a ingerencji właściciela nie potrzebuje bo centruje idealnie - w przeciwieństwie do Suba.
Bransoleta raczej na większe łapki, z rysującym się zewnętrznym AR to niestety fakt, nie jest za twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie tylko kwestia perspektywy na foto? Na nadgarstkowych z telefonu zwykle zegarki wygladaja na wieksze niz w rzeczywistosci

A poza tym - piękny zegar, miałem przyjemność pomacać w ten weekend, nigdy na zdjeciach nawet nie zwracał mojej uwagi i uważałem go za niezbyt atrakcyjny.. do momentu zobaczenia na żywo
Na żywo jest mega! Gratulacje ;)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Fausto said:

A ja, taki sobie kupiłem .. Lekko duży na mój nadgarstek, ale nie przeszkadza mi to ..

Resized_20221011_174622.jpeg


Najważniejsze, żeby Tobie odpowiadał :) fajnie, że do klubu wpadają takie modele zamiast kolejnego moona czy trzysetki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fausto napisał(-a):

A ja, taki sobie kupiłem .. Lekko duży na mój nadgarstek, ale nie przeszkadza mi to ..

Tak jak kolega wyżej wspomniał, na fotce z większej odległości i na żywo na pewno jest o wiele lepiej niż na tym zdjęciu zrobionym smartwonem z bardzo bliska. Gratulacje! 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.