Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

6C4F25AD-C591-4CB8-A741-C1CF141EA6D5.thumb.jpeg.7ae402422eb47967e0b14c5b248c2185.jpegZainteresowanie bylo spore w wiadomościach które ostatnio od Was otrzymywałem wiec informuje ze AT trafiła na bazarek. Zapraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu się zachwycamy zegarkami za pół bańki CHF, a tymczasem Devilka dostała po cichu upgrade mechanizmu i METAS:

 

https://monochrome-watches.com/introducing-the-third-generation-of-the-omega-de-ville-live-pics-price-specs/

 

Edit: nowe tarcze też są:

 

1298622621_Screenshot2022-10-27at10_16_11.thumb.png.4f5bbbcc3f5cee4a3d10011c975726f6.png

Screenshot 2022-10-27 at 10.17.30.png

 

Jeszcze link jeden: https://www.omegawatches.com/watches/de-ville/prestige/main-collection/product

 

 

I jeszcze taka ciekawostka:

 

Tresor, stal na pasku, 40mm, METAS, datownik, manual: 34,7k PLN

Prestige, stal na pasku, 40mm, METAS, datownik, automat: 22k PLN

 

Co ciekawe, wg strony omegi Prestige jest cieńszy niż Tresor (9.9 mm vs 10.1 mm)

 

Kto im te cenniki układa?

760792542_Screenshot2022-10-27at10_55_47.thumb.png.749e7e58c8412a46a6485e5aec632a0e.png1807595299_Screenshot2022-10-27at10_55_54.thumb.png.401febbb2193816763a8715db1496e41.png

 

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, logann napisał(-a):

My tu się zachwycamy zegarkami za pół bańki CHF, a tymczasem Devilka dostała po cichu upgrade mechanizmu i METAS:

 

Szkoda, że zapięcie otrzymało downgrade:

 

Omega-De-Ville-Prestige-Collection-new-b

 

OM1493_6ae46e767b504f559360c0d95013c0ec_


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, dodge66 said:

 

Szkoda, że zapięcie otrzymało downgrade:

 

Omega-De-Ville-Prestige-Collection-new-b

 

OM1493_6ae46e767b504f559360c0d95013c0ec_

 

Dlaczego downgrade, poprzednia miała mikroregulację? Dla mnie to tak czy inaczej zegarek 100% paskowy, chociaż może na żywo ta bransoleta jednak robi robotę. Nie miałem okazji przymierzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, logann napisał(-a):

Dlaczego downgrade, poprzednia miała mikroregulację?

 

Stare zapięcie nie miało mikroregulacji, ale przynajmniej wygodnie się otwierało - o nowym nie można tego powiedzieć. Identyczny motylek jest w AT:

 

Lw3jRk5.jpg

 

1 minutę temu, logann napisał(-a):

Dla mnie to tak czy inaczej zegarek 100% paskowy [...]

 

Tu się w pełni zgadzam :D

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

Za gruby. Po paru próbach z grubasami jednak nie pcham się więcej niż 13-14mm.

 

 

 

Wiem, że ominąłem całą merytoryczną część posta, ale ten początek wyjątkowo mnie zafrapował 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rmak napisał(-a):

 

Wiem, że ominąłem całą merytoryczną część posta, ale ten początek wyjątkowo mnie zafrapował 🤣


W jakim sensie? (Poważnie pytam)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6C4F25AD-C591-4CB8-A741-C1CF141EA6D5.thumb.jpeg.7ae402422eb47967e0b14c5b248c2185.jpegZainteresowanie bylo spore w wiadomościach które ostatnio od Was otrzymywałem wiec informuje ze AT trafiła na bazarek. Zapraszam. 

Długo nie poleżała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Bugs napisał(-a):


Długo nie poleżała emoji4.png

Szybka piłka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Kurzy said:

Po roku bez kilku dni, po bataliach ze sprzedawcą i serwisem, wróciła z miejsca gdzie powstała i cieszy😀

1F5F7C22-132D-4907-AEB6-0CE8E196FD7E.jpeg


Przypomnisz pokrótce jaka była diagnoza, że tyle to trwało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, logann napisał(-a):


Przypomnisz pokrótce jaka była diagnoza, że tyle to trwało?

Awaria datownika i reklamacja bezela. Efekt - rysa na deklu, bezel niecentrujący mocno i ze sporym luzem. Następnie,
spór prawny i w efekcie naprawa w Szwajcarii.

Długo i kosztownie, taki kraj…

Dla mnie ważne, że mam pełnowartościowy zegarek na ręce.

P.s. Uparłem się, choć czasem miałem dość…

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Awaria datownika i reklamacja bezela. Efekt - rysa na deklu, bezel niecentrujący mocno i ze sporym luzem. Następnie,
spór prawny i w efekcie naprawa w Szwajcarii.

Długo i kosztownie, taki kraj…

Dla mnie ważne, że mam pełnowartościowy zegarek na ręce.

P.s. Uparłem się, choć czasem miałem dość…

 

 

 

Rozumiem że to lokalny serwis nawalił, a jaka była rola sprzedawcy w tej batalii  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, desmo napisał(-a):

Rozumiem że to lokalny serwis nawalił, a jaka była rola sprzedawcy w tej batalii  ?

Reklamację zgłaszałem do sprzedawcy.

Odbieram zegarek po drugim serwisie - wymiana bezela. Mocno nie centruje, widzimy to oboje, tzn. przedstawiciel sprzedawcy i ja. Oficjalne pismo sprzedawcy - pracownik nie jest kompetentny do oceny stanu zegarka😀👍

Takich „kwiatków” było więcej.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Butik napisał(-a):


W jakim sensie? (Poważnie pytam)

 

To takie niepoważne (nie zegarkowe) skojarzenie ze zwrotem "Po paru próbach z grubasami jednak nie pcham się więcej niż 13-14mm".  Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coraz bardziej oddalam się od Omegi jako marki. Coraz częściej czytam o problemach z zegarkami, a potem o jeszcze większych z samym ich serwisem. Równocześnie ceny regularnie idą w górę, co w sumie otwiera moje oczy na inne marki. Kiedyś chciałem stworzyć zestaw Speedmaster Pro + AT + SMP300, a obecnie klaruje się to raczej w kierunku BB58 + IWC Mark XV + (może) Longines Big Eye? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2022 o 06:54, orlis napisał(-a):

Dzień dobry, a nie myślałeś żeby założyć do niego bransoletę?:) 

 

298DFC9D-2FE2-44DC-8C81-7325FAA744C9.thumb.jpeg.d095ff909ffad4b6d7e310f19c28d93c.jpeg

Na bransolecie wygląda 👍

Jakie jest zapięcie


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Na bransolecie wygląda 👍

Jakie jest zapięcie

To jest bransoleta z obecnego hesalitowego moonwatcha - także bez mikroregulacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w 2023 jest opcja na nową wersję SMP300 ? To już bodajże ten czas ?

 

Choć myśląc, co bym chciał zmienić w tej obecnej - niewiele mi przychodzi do głowy. Likwidacja Hev i może inna bransoleta i tyle :)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mav napisał(-a):

Panowie czy w 2023 jest opcja na nową wersję SMP300 ? To już bodajże ten czas ?

 

Choć myśląc, co bym chciał zmienić w tej obecnej - niewiele mi przychodzi do głowy. Likwidacja Hev i może inna bransoleta i tyle :)

 

Myślę że za wcześniem tym bardziej, że aktualny produkt jest bardzo udany, uznany i dobrze sprzedawany. Prędzej spodziewałbym się odnowienia (a miał nadzieję na odchudzenie) Planet Ocean, bo jest dużo starsza i bardziej zacofana.

 

W dniu 27.10.2022 o 10:13, logann napisał(-a):

Co ciekawe, wg strony omegi Prestige jest cieńszy niż Tresor (9.9 mm vs 10.1 mm)

 

Kto im te cenniki układa?

 

Nowe dewilki są świetne, wreszcie w METAS, wreszcie z odsłoniętymi plecami, fajnie odświeżone tarcze i zmienione wskazówki. Co do cen to zdecydowanie zonk w porównaniu do Tresora.

 

W dniu 27.10.2022 o 11:16, dodge66 napisał(-a):

Szkoda, że zapięcie otrzymało downgrade:

 

Nie zgodzę się z Tobą, uważam że "foldover" jest dużo wygodniejszy od "butterfly", zapinasz na raz, nie na dwa, poza tym tutaj duży upgrade to mikroregulacja (choć z oferowanym tu zakresem usunąłbym przedrostek "mikro"). Szkoda, ze antyrefleks jak w poprzednich modelach tylko wewnątrz, dla mnie to był jeden z głównych powodów pożegnania z DeVilką ;(. No i głupota z rozstawem w uchach - poprzednio przy kopercie 39,5mm było standardowe 20mm, więc do tego paskolubnego zegarka można było dobrać cokolwiek. Teraz średnica wzrosła do 40 lub 41 (jest wybór, to akurat dobrze), a lug width 19mm 😐

 

Ciekawe jest to, że linia De Ville Prestige jest tak mało popularna, że nawet tutaj wśród miłośników Omegi mało kto podjął temat. A szkoda - zegarki fajne i bardzo niedocenione.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Butik said:

Nowe dewilki są świetne, wreszcie w METAS, wreszcie z odsłoniętymi plecami, fajnie odświeżone tarcze i zmienione wskazówki. Co do cen to zdecydowanie zonk w porównaniu do Tresora.

 

Mnie też się podobają :)Nic tylko się cieszyć z ceny, bo to najtańszy METAS w ofercie Omegi na tę chwilę. Ciekawe czy zdążą trafić do AD przed kolejną podwyżką cen...

 

Co do porównania z Tresorem, to znalazłem tylko jeszcze to że (poza podwójnym AR) są tam złote wskazówki i indeksy. Ale to chyba nie uzasadnia tego, że cena jest 1.5x większa od Prestige.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, logann napisał(-a):

Co do porównania z Tresorem, to znalazłem tylko jeszcze to że (poza podwójnym AR) są tam złote wskazówki i indeksy. Ale to chyba nie uzasadnia tego, że cena jest 1.5x większa od Prestige.

 

Złota tam jest ułamek grama w sumie, więc kaman!! ;) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.