Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

jak ktoś chce kupić to kupi, ja chciałem, tak zrobiłem, ale już w sklepie widziałem że to szajs

jednak spróbować trzeba

nie wyszedłem z tym poza mieszkanie i po 3 tygodniach znalazł nowego właściciela z

 

 

Te 3 tygodnie to i tak u Ciebie całkiem przyzwoity wynik😆😆😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Te 3 tygodnie to i tak u Ciebie całkiem przyzwoity wynik😆😆😆

 

Przez 2,5 nie miałem czasu porobić zdjęć na bazarek ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Tak samo odbieram to połączenie. 42 mm to mało vintage'owa średnica koperty jak na divera, podobnie jej grubość. Samo szkło jest fajne, bezel alu również, ale połączenie wszystkich składowych przypomina frankena. No i do czego to szkło ma nawiązywać, skoro to w Bondzie 1995 miało inny profil.

Tudor BB to podobny "franken" z alu bezelem, brakiem daty i nowoczesną, dosyć klockowatą kopertą 41mm. A naprawdę daje rady...

 

Chociaż NTTD na ręce jak mierzyłem ze 3 razy to nie leżał zbyt dobrze. Wg mnie gorzej niż BB z płaskim deklem.

A na klasycznym podwójnym NATO omegi to już niestety przekraczał próg klockowatości dla mnie i nawet z 20% rabatem  nie przekonał. A w sumie uwielbiam matowe zegarki z tytanu...

Nie rozumiem natomiast uwag o braku czytelności tego nowego bonda. Dla mnie jest więcej niż ok w tych kolorach...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

 

Nie rozumiem natomiast uwag o braku czytelności tego nowego bonda. Dla mnie jest więcej niż ok w tych kolorach...

 

 

Brak zewnętrznego AR powoduje, że przy niektórych źródłach światła, najpierw jest "źródło", a potem zegarek 😉

 

Tak to wygląda (sorry za jakość, zdjęcie robione czajnikiem):

image.thumb.png.08ccbde279ebcbf14325cc9fdac8bc14.png

 

Chyba, że masz na myśli tego jeszcze nowszego z wczoraj, to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mc9 napisał(-a):

 

Brak zewnętrznego AR powoduje, że przy niektórych źródłach światła, najpierw jest "źródło", a potem zegarek 😉

 

Tak to wygląda (sorry za jakość, zdjęcie robione czajnikiem):

image.thumb.png.08ccbde279ebcbf14325cc9fdac8bc14.png

 

Chyba, że masz na myśli tego jeszcze nowszego z wczoraj, to nie wiem.


Tu dobrze widać różmicę przy różnych źródłach światła:

 


Jak pojawiają się odbicia na białasie to tarcza, nie szkło.

Tutaj nawet lepiej -> od 8:00, z wyjaśnieniem

 

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2022 o 00:15, mc9 napisał(-a):

 

Brak zewnętrznego AR powoduje, że przy niektórych źródłach światła, najpierw jest "źródło", a potem zegarek 😉

 

Tak to wygląda (sorry za jakość, zdjęcie robione czajnikiem):

image.thumb.png.08ccbde279ebcbf14325cc9fdac8bc14.png

 

Chyba, że masz na myśli tego jeszcze nowszego z wczoraj, to nie wiem.

42mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2022 o 15:38, Scaut napisał(-a):

Aż se musiałem ubrać 300 po tych wszystkich waszych zdjęciach 😉

 

Eh, gdyby to miało 40mm i było cieńsze... Z tych wszystkich nowych trzysetek, ta wersja kolorystyczna najbardziej mi się podoba. Nawet zdobyłem się na przymiarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, facecik napisał(-a):

Eh, gdyby to miało 40mm i było cieńsze... Z tych wszystkich nowych trzysetek, ta wersja kolorystyczna najbardziej mi się podoba. Nawet zdobyłem się na przymiarkę.

Mnie rozmiar nie przeszkadza. Mam 17 cm w łapie i uważam, że jest bardzo wygodny a wizualnie optymalny. Nie przytłacza nadgarstka i chowa się pod mankiety 🙂 Kolorystycznie bardziej biała i tokyo mi się podobają, ale po nich zaraz jest ta 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Lukasz23212 napisał(-a):

42mm?

 

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Scaut napisał(-a):

Mnie rozmiar nie przeszkadza. Mam 17 cm w łapie i uważam, że jest bardzo wygodny a wizualnie optymalny. Nie przytłacza nadgarstka i chowa się pod mankiety 🙂 Kolorystycznie bardziej biała i tokyo mi się podobają, ale po nich zaraz jest ta 😉 

Jeśli chodzi o mnie - biała jest na samym końcu - za duży kontrast bezel-tarcza. Nie trawię tej wersji, rani moje oczy🤢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się biała na zdjęciach podobała, a na żywo porażka. Przy Polarze wyglądała jak świecąca zabawka. Zdecydowanie jak ceramika to dla mnie ciemniejsza tarcza bez takiego kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 14:34, AKPS napisał(-a):


To musiała być wyjątkowo wyrozumiała barrakuda. Albo najedzona

 

Miały być aktywności nawodne, ale jest flauta i szliśmy na rafę, a w to samo miejsce co 1,5 roku temu znów podpłynęła. Gdy podpływała, z góry pomostu w pełnym słońcu tuż pod powierzchnią pięknie się prezentowała, na pewno miała ok. 1.5 metra. Kwintesencja mocy. Zanim się ogarnąłem fototelefonicznie to wpłynęła pod pomost, gdzie światło już kiepskie. Chciałem do niej wskoczyć ale zanim opanowałem histerię córki (7-latka, zabrała mi maskę i zaczęła uciekać - a może to ona jest już mądrzejsza ode mnie) to odpłynęła.

IMG-20221127-WA0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie.  Ten stalowy mesh naprawdę dobrze wygląda na 300 diver. Chyba lepiej, niż ten tytanowy na NTTD.  Nie ma się naprawdę do czego przyczepić. Bo rozmiar , jak na divera przecież jest normalny...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2022 o 12:01, tbn napisał(-a):

@ButikRóżnica do standardowej SMP to 12k, za owszem powiązanie z filmem. Ale dostajesz jednak dość unikalny zegarek, no i ten dekielek. ;)

ja postaram się go kupić raczej - wszystko mi się w nim podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.