Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem Certine i to był bardzo fajny zegarek za cenę, która za niego zapłaciłem :)

 

a Omegi nie zamieniłbym na R, bo wydaje mi się zbyt ostentacyjny. No i w sumie to mnie na niego nie stać jeszcze :P

 

 

0B672F65-8319-4941-A5C0-5E7B98B8AD06.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, facecik napisał(-a):

Przecież daty brakuje😉

Mnie zniechęcił właśnie brak daty i to że wskazówki są matowe, to pogarsza trochę czytelność.

Poza tym NTTD to kapitalny zegarek, dobry również na mniejsze nadgarstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Baniewski napisał(-a):

Temu niby nic nie brakuje, a jednak jakoś człowieka ciągnie do Rolexa 😀 Tylko żeby po zmianie nie było rozczarowania 🙈

Zapytam, bo mierzac tylko przez chwile nie jest czlowiek w stanie wiele powiedziec - czy tak grube zapiecie w tym meshu faktycznie nie denerwuje - nie wchodzi pod koszule czy chocby "buja" sie jak reke kladzesz na biurko ? Mam nadzeje, ze wiesz o co pytam 😬😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, łamiąca informacja (przecieki były już od paru miesięcy).

 

OMEGA w Kruku na warszawskim lotnisku Okęcie tylko do końca marca. Nowych zamówień na zegarki, których nie ma na stanie już nie przyjmują.

 

Jak ktoś coś potrzebuje to ja praktycznie co tydzień gdzieś lecę więc może coś się da wyciągnąć.

 

Niestety po zabraniu Rolka i Omegi zostanie tam już tylko paździerz :( 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe… Pamietam jak tam byłem w październiku to mieli dobre ceny, na metkach było taniej niż na stronie internetowej kruka (mówię o cenach wyjściowych, jeszcze przed rabatem). Ciekawe czemu tak się zwijają z oferta z jednak największego lotniska w PL. Może na CPK już się szykują ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, artme napisał(-a):

Zapytam, bo mierzac tylko przez chwile nie jest czlowiek w stanie wiele powiedziec - czy tak grube zapiecie w tym meshu faktycznie nie denerwuje - nie wchodzi pod koszule czy chocby "buja" sie jak reke kladzesz na biurko ? Mam nadzeje, ze wiesz o co pytam 😬😁

Jeżeli chodzi o mnie, to mi nie przeszkadza jakoś specjalnie ta grubość. Czasami faktycznie koszula się o nie zaczepi, ale nie jakoś przesadnie często. Samo kładzenie ręki na biurku jest ok, bo to cześć zapięcia jest gruba, ale płaska, więc nic się nie buja, do tego pod naciskiem ręki, ten mesh się trochę spłaszcza, przez co powstaje dziura na bokach nadgarstka i jest mega komfortowo. W ogóle ten zegarek jest najwygodniejszym jaki do tej pory miałem. 

72F7A698-B0AD-4315-9F22-FD7DA5B06CD3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Mnie zniechęcił właśnie brak daty i to że wskazówki są matowe, to pogarsza trochę czytelność.

Poza tym NTTD to kapitalny zegarek, dobry również na mniejsze nadgarstki.

Na brak daty usprawiedliwienia nie mam 😜

a co do matowych wskazówek, to one są szczotkowane i fajnie odbijają światło, bo się mienią, starałem się uchwycić na zdjęciu :) 

DC1CC8C0-BCAD-4A94-B2F8-BAA54F89B281.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Baniewski napisał(-a):

Na brak daty usprawiedliwienia nie mam 😜

a co do matowych wskazówek, to one są szczotkowane i fajnie odbijają światło, bo się mienią, starałem się uchwycić na zdjęciu :) 

DC1CC8C0-BCAD-4A94-B2F8-BAA54F89B281.jpeg

 

Mnie od niego odwiódł brak AR zewnętrzny. NIestety strasznie odbija światło. Gdyby nie to byłby kandydatem na jeden zegarek (no dobra, jeden z dwóch ;))


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Baniewski napisał(-a):

Na brak daty usprawiedliwienia nie mam 😜

a co do matowych wskazówek, to one są szczotkowane i fajnie odbijają światło, bo się mienią, starałem się uchwycić na zdjęciu :) 

 

Wskazówki są spójne ze stylem całości ale jak weźmiesz dwa modele do ręki jednocześnie - ten i zwykły - to wtedy widać różnicę między NTTD a polerowanymi wskazówkami w zwykłej, nie giną tak łatwo na tarczy.

Drobiazg ale akurat ja zwracam na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Butik napisał(-a):

 

Mnie od niego odwiódł brak AR zewnętrzny. NIestety strasznie odbija światło. Gdyby nie to byłby kandydatem na jeden zegarek (no dobra, jeden z dwóch ;))

Ja z kolei zawsze miałem obawy przed zewnętrznym AR, bo się bałem ścierania czy rysowania. Chociaż przy aluminiowym bezelu to nie powinno być chyba zmartwienie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Ty porównujesz nową SMP300 - ta już w ogóle w niczym nie ustępuje Rolexowi ale akurat dla mnie odpada bo jest zbyt duża, gdyby jeszcze dało się założyć tak samo starszą bransoletę to może od biedy bym brał ale z fabryczną jest dla mnie zbyt ciężka i masywna i tu wygrywa Sub, ale tylko dlatego że akurat na moim nadgarstku jest wygodniejszy. Z kolei starsza SMPc - nie mówiąc już o nieceramicznych -  jest dla mnie wygodniejsza i od Suba i od aktualnej wersji. W mechanizmach nie widać różnicy - 1120, 2500D czy 3235, chodzą tak samo.

Tak, jakoś myślałem o obecnej ofercie. Jeśli chodzi o ceramikę, to Sub zdecydowanie bardziej mi leży. Co innego aluminium. Tutaj postawiłbym znak równości, a nawet chyba Omega trochę lepiej była wykonana w analogicznym okresie. Do tego niebieski Seamaster z czasów Brosnana czy Craiga, może praktycznie konkurować z 14060/16610 w byciu "cool". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie nastraszyliście tymi podwyżkami 😱 ze musiałem lecieć po coś nowego

IMG_6636.thumb.JPG.99a785d8ee0028ee792c61d9355bf43c.JPG😂

 

 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał(-a):

Tak, jakoś myślałem o obecnej ofercie. Jeśli chodzi o ceramikę, to Sub zdecydowanie bardziej mi leży. Co innego aluminium. Tutaj postawiłbym znak równości, a nawet chyba Omega trochę lepiej była wykonana w analogicznym okresie. Do tego niebieski Seamaster z czasów Brosnana czy Craiga, może praktycznie konkurować z 14060/16610 w byciu "cool". ;)

Odpowiednikiem 5 cyfrowych Rolexów były Seamastery Swordhands - prawdziwe  divery a nie jakieś szkieletowe wskazówki, które trzeba było promować w kinie  😉 tu fajne porównanie :https://luxurytyme.com/articles/2.html

A tu zestawienie kilku referencji .https://www.bernardwatch.com/blog/which-watch-is-better-a-submariner-or-a-seamaster/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Odpowiednikiem 5 cyfrowych Rolexów były Seamastery Swordhands - prawdziwe  divery a nie jakieś szkieletowe wskazówki, które trzeba było promować w kinie  😉 tu fajne porównanie :https://luxurytyme.com/articles/2.html

A tu zestawienie kilku referencji .https://www.bernardwatch.com/blog/which-watch-is-better-a-submariner-or-a-seamaster/

 

Znam wersje sword hands i doceniam. Gdyby wyszedł na jakiejś bransolecie co moim zdaniem pasuje, to może bym nabył.  Ja lubię Bonda, za ten w sumie trochę dziwny projekt lat 90' i kinową promocję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupował ktoś ostatnio używanego Moonwatcha ? Mam z 2017 roku z hesalitem. Noszony przez pierwszy rok a później już tylko leżał w pudełku. Jestem ciekawy ile jest faktycznie wart ten model obecnie. Coś tam widzę na chrono ale może sprzedaje się obecnie w innych cenach niż tam. Jeśli ktoś jest obecnie lepiej zorientowany z cenami będę wdzięczny za jakieś info. 

20467B4B-5703-4C87-A055-BA7E11CAB6F6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to tak, bransoleta jest wygodniejsza w Subie - nie lepsza, po prostu inna - ale to nie powód żeby dokładać 45tys do Omegi.



Możesz to wyjaśnić? Chodziło Ci, ze Omega 15 000 a rolek 60 000 i to ta różnica?



Ja problem bransolety rozwiązałem zakładając do SMPc bransoletę od 2254.50.



A dasz radę zrobić foto i pokazać jak to wyglada?
Może masz jakieś w swojej kolekcji zdjęć?
Podoba mi się ta bransoleta. Stad tez swego czasu zastanawiałem się nad Speedmasterem jak jeszcze w takowej występował…

Może faktycznie to jest pomysł default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, Teufel26 said:

Tak mnie nastraszyliście tymi podwyżkami 😱 ze musiałem lecieć po coś nowego

IMG_6636.thumb.JPG.99a785d8ee0028ee792c61d9355bf43c.JPG😂

 

 

O i to jest quality content :) zdjęcie z podróży musi być 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Teufel26 napisał(-a):

Tak mnie nastraszyliście tymi podwyżkami 😱 ze musiałem lecieć po coś nowego

IMG_6636.thumb.JPG.99a785d8ee0028ee792c61d9355bf43c.JPG😂

 

 

Na tylnym siedzeniu też pasy są obowiązkowe 😅 czekam na kolejne fotki 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mnie nastraszyliście tymi podwyżkami  ze musiałem lecieć po coś nowego
[/url]


Marcinie, pokaz co upolowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MocnyFull napisał(-a):
 

Możesz to wyjaśnić? Chodziło Ci, ze Omega 15 000 a rolek 60 000 i to ta różnica?



A dasz radę zrobić foto i pokazać jak to wyglada?
Może masz jakieś w swojej kolekcji zdjęć?
Podoba mi się ta bransoleta. Stad tez swego czasu zastanawiałem się nad Speedmasterem jak jeszcze w takowej występował…

Może faktycznie to jest pomysł default_smile.png
 

Tak, właśnie o różnicę 15 vs 60k mi chodziło chociaż w nowych referencjach też różnica jest ogromna nawet w cenach metkowych, realnie jeszcze większa.
Fotki tak na szybko - minusem jest zapięcie bez regulacji ale ja lubię dość luźno i nigdy ręka nie puchnie mi aż tak żebym musiał coś przestawiać.
 
 
IMG_6930.thumb.jpg.cbfbc1fd70f2d471ab942008959e871a.jpg
IMG_6931.thumb.JPG.fb32d71ed7b3b48136ca26661ef8c0dd.JPG
IMG_6932.thumb.JPG.ec41286f1cda3af533ea73565d047bb7.JPG

IMG_3827-2.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super - AT to fajne zegarki są, mega uniwersalne. Niech się dobrze nosi :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już od dłuższego czasu chodził za mną ten zegarek Podobnie jak Pepe, w mojej kolekcji zawitała niebieska AT[/url]


No i super, gratuluje. Indeksy i nakładane logo robią robotę, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.