Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Wiecie może, w którym z Poznańskich Kruków poradzą sobie ze skróceniem oryginalnej bransy do nowej SMP? Pytam, bo poległem wczoraj. Nie mam dobrych śrubokrętów, ale też mocny opór śrubki stawiają, więc podjadę, gdzie mi wskażecie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powinni Ci to ogarnąć w każdym salonie Kruka. Ale warto wcześniej zadzwonić, żeby się upewnić.
Tokio to najfajniejsza nowa 300. 

Zgadzam się. I trochę żałuję sprzedaży.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lukebor napisał(-a):

Zgadzam się. I trochę żałuję sprzedaży.

 

Nie pożałujesz, póki nie sprzedasz i nie będzie Ci brak.

 

Ja w ramach totalnego cięcia szukam tej ostatniej jednej jedynej Omegi i mocno mnie jednak gryzie pozbycie się PO-GMT w tytanie. Ale chyba coś wypatrzyłem na wtórnym w Dubaju, będę tam niedługo w biznesie to pewnie wezmę, wtedy niebieska SMP będzie prawdopodobnie do wzięcia.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MocnyFull napisał(-a):

 


Dzięki.
Dobrze to wyglada.
Spróbuje…

A jeszcze jedno, próbowałeś może się dowiadywać czy od speedmastera jakiegoś który ma podobna stylistykę wzoru bransolety w której jest mikroregulacja mogła by Pasować?

Czy to już inne rozstawy itp. I tylko ta co podałeś będzie pasować?

 

Speedmaster ma inny kształt koperty więc endlinki nie będą pasować. Do starszej bransolety da się od biedy założyć nowe zapięcie z regulacją ale trzeba trochę pokombinować i nie wygląda to idealnie.

12 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Ja napiszę tak.

Skoro się zastanawiasz to nie ma się nad czym zastanawiać. Znaczy przyszedł czas na zmianę. Czy dobrą to musisz się sam przekonać. Ja zamieniłbym. Dodam, że nie jestem wielkim fanem Suba.

Twoja SMP jest fajna (miałem z falami na tarczy). Najlepsza edycja.  Jedyny minus to bransoleta. Jakby była zwężana i nie miała tych "dziwnych wstawek" byłby to niemalże idealny nurek. 

 

A może zainteresujesz się PO 42mm. Miałem 8500. To jest kozak. Jest "trochę" grubszy od Suba ale dla mnie super zegar. Najfajniejszy nurek Omegi, nie licząc Ploprof. Niestety on tylko na lewą rękę.   :(

Zastanawianie i swędzenie warto czasem przeczekać, ja kilka razy robiłem podejście do sprzedaży SMPc i bardzo się cieszę że się nie udało. Praktycznie każdy zegarek prędzej czy później powszednieje i zaczynasz się rozglądać za czymś innym, co z kolei później spowszednieje a Ty zaczynać żałować że oddałeś tamten pierwszy za bezcen żeby mieć nowy który tak naprawdę niewiele wniósł.

Jak masz parcie na Suba to go kup ale oprócz, nie zamiast i wtedy się przekonasz czy to dla Ciebie taka nowa jakość, a jeszcze lepiej obejrzyj na żywo lub pożycz na kilka dni jak masz możliwość.  To jest zegarek jak każdy inny, chodzi, ustawia się, pokazuje czas i datę ani lepiej ani gorzej niż inne ( moja SMPc chodzi dokładniej, Tisell też chodził dokładniej, Alpinist Ginza za to gorzej ), ma swoje wady i zalety, oklepany do bólu design sprawia że nie będzie to żaden przełom. Co najwyżej jak kolejna osoba zapyta "czy to prawdziwy Rolex" to będziesz mógł powiedzieć że tak i napawać się podziwem i satysfakcją że należysz do elitarnego grona wybrańców.

Jeżeli SMPc jest w sam raz to PO może być za duża - nawet pierwsza wersja 42mm na 2500 którą miałem jest znacznie cięższa i grubsza. Koniecznie przymierzyć przed zakupem bo chociaż zegarek jako całość jest świetny - czytelny, solidny, bez niepotrzebnych polerowanych elementów, prawdziwy toolwatch jak Submariner albo ExII - to raczej nie na mniejsze nadgarstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jimmibaton napisał(-a):

Hej! Wiecie może, w którym z Poznańskich Kruków poradzą sobie ze skróceniem oryginalnej bransy do nowej SMP? Pytam, bo poległem wczoraj. Nie mam dobrych śrubokrętów, ale też mocny opór śrubki stawiają, więc podjadę, gdzie mi wskażecie emoji4.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podjedź do Skąpskiego na Wildzie. W kilku Omegach dopasowywał mi bransoletę i zawsze było perfect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Praktycznie każdy zegarek prędzej czy później powszednieje i zaczynasz się rozglądać za czymś innym, co z kolei później spowszednieje a Ty zaczynać żałować że oddałeś tamten pierwszy za bezcen żeby mieć nowy który tak naprawdę niewiele wniósł.


100% prawdy, ja tez juz myslalem o sprzedaniu swojego smpc ale.. wiem ze bede tego zalowal

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego żałować, na początku będzie może trochę "bolało" ale zaraz przejdzie, no a efekt nowego zegarka jednak jest nie do pobicia.

Wrócić zawsze można, co nie raz, nie dwa, sam czyniłem :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tommly napisał(-a):

... Wrócić zawsze można, co nie raz, nie dwa, sam czyniłem :D

Dokładnie. Również wracałem nie raz i nie dwa razy. Jeżeli ma możliwości kupić Suba w cenie z metki to w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

....,Co najwyżej jak kolejna osoba zapyta "czy to prawdziwy Rolex" to będziesz mógł powiedzieć że tak i napawać się podziwem i satysfakcją że należysz do elitarnego grona wybrańców.

Pisac i czytac takie rzeczy na forum milosnikow zegarmistrzostwa.... masakra 😳😕

Myslisz, ze posiadanie w Polsce Omegi za kilkadziesiat tysiecy zlotych nie jest dla wielu z zewnatrz rowniez taka sama "przynaleznoscia do grona wybrancow"??? Chcesz powiedziec, ze noszac Rolexy ludzie tu obecni robia to tylko dla marki i lansu a kupujac Omege sa bardziej swiadomi, madrzy (bo przeciez nie przeplacaja) i do tego maja lepszy/wygodniejszy zegarek??? 😳 Tak - wlasnie to mowisz, to musze Cie zaskoczyc - robisz dokladnie to samo, bo mogles wybrac wiele innych i lepszych zegarkow nie przeplacajac za Omege a jednak wolales znana marke ze znanym logo i usprawiedliwiasz to rozsadnym wyborem...??? Troche zaklamane podejscie, zeby sobie i innym usprawiedliwic swoj wybor - coz - masz do tego prawo 😐 

 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz więcej niebieskich AT na forum, gratki Panowie!
 
S4mqNp4.jpg&key=ee16e7f980c6bc35dfa43b01e3d0aa4f7ff44a393b0c931ce321d86e83c79de6

Coraz więcej, ale Twoich zdjęć nikt nie przebił


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jimmibaton napisał(-a):

Hej! Wiecie może, w którym z Poznańskich Kruków poradzą sobie ze skróceniem oryginalnej bransy do nowej SMP? Pytam, bo poległem wczoraj. Nie mam dobrych śrubokrętów, ale też mocny opór śrubki stawiają, więc podjadę, gdzie mi wskażecie emoji4.png
 

Maurycy w Kruku - Stary Browar lub Monika w Rolex - Posnania. 

2 godziny temu, Qsto napisał(-a):

Podjedź do Skąpskiego na Wildzie. W kilku Omegach dopasowywał mi bransoletę i zawsze było perfect.

Mi Skąpski wymieniał bransoletę i przy okazji porysował od spodu ucho w nowym zegarku.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

Nie ma czego żałować, na początku będzie może trochę "bolało" ale zaraz przejdzie, no a efekt nowego zegarka jednak jest nie do pobicia.

Wrócić zawsze można, co nie raz, nie dwa, sam czyniłem :D

Ja podobnie miałem z tym nudziarzem Subem - trzy "elitarne" podejścia, jak to trafnie skwitował kolega @Bugs😬

W przypadku "plebejskiej" trzysety - raptem dwa. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi Skąpski wymieniał bransoletę i przy okazji porysował od spodu ucho w nowym zegarku.  

Miałem niestety podobne doświadczenie z kopertą Carrery. Podczas serwisu zostawili ślady na lunecie. Jutro odwiedzę zatem Stary Browar. Dzięki za namiar


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

Pisac i czytac takie rzeczy na forum milosnikow zegarmistrzostwa.... masakra 😳😕

Myslisz, ze posiadanie w Polsce Omegi za kilkadziesiat tysiecy zlotych nie jest dla wielu z zewnatrz rowniez taka sama "przynaleznoscia do grona wybrancow"??? Chcesz powiedziec, ze noszac Rolexy ludzie tu obecni robia to tylko dla marki i lansu a kupujac Omege sa bardziej swiadomi, madrzy (bo przeciez nie przeplacaja) i do tego maja lepszy/wygodniejszy zegarek??? 😳 Tak - wlasnie to mowisz, to musze Cie zaskoczyc - robisz dokladnie to samo, bo mogles wybrac wiele innych i lepszych zegarkow nie przeplacajac za Omege a jednak wolales znana marke ze znanym logo i usprawiedliwiasz to rozsadnym wyborem...??? Troche zaklamane podejscie, zeby sobie i innym usprawiedliwic swoj wybor - coz - masz do tego prawo 😐 

 

Byłem pewien że sarkazm mojej wypowiedzi jest tak oczywisty że nie wymaga dodawania emotikonów ani dodatkowego tłumaczenia ale Twoje oburzenie mnie zaskakuje i niepokoi.

Forum miłośników zegarmistrzostwa nie oznacza mam nadzieję że można tu pisać wyłącznie pochwały i wstawiać słitfocie, nie oznacza też że wśród ponad 70tys forumowiczów/miłośników nie ma snobów czy fliperów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jimmibaton napisał(-a):


Miałem niestety podobne doświadczenie z kopertą Carrery. Podczas serwisu zostawili ślady na lunecie. Jutro odwiedzę zatem Stary Browar. Dzięki za namiar emoji4.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak chcesz namiar- nr telefonu do Maurycego - pisz na PW.  

22 minuty temu, jimmibaton napisał(-a):


Miałem niestety podobne doświadczenie z kopertą Carrery. Podczas serwisu zostawili ślady na lunecie. Jutro odwiedzę zatem Stary Browar. Dzięki za namiar emoji4.png
 

Dlatego Skąpskiemu nie oddam żadnego zegarka do roboty, chyba że wymiana baterii w Omedze mojej żony. Tu spisał się wzorowo. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Maurycy w Kruku - Stary Browar lub Monika w Rolex - Posnania. 

Mi Skąpski wymieniał bransoletę i przy okazji porysował od spodu ucho w nowym zegarku.  

Skapski to obniża swoje loty z roku na rok. Niedość, że ma mega wysokie ceny to do tego przeciętna jakość wykonywania usług. 
dla mnie komasa nr 1 w Poznaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Scaut napisał(-a):

Skapski to obniża swoje loty z roku na rok. Niedość, że ma mega wysokie ceny to do tego przeciętna jakość wykonywania usług. 
dla mnie komasa nr 1 w Poznaniu. 

U Bronka otwierałem i sprawdzałem mojego Reverso. Bez uwag. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artme napisał(-a):

Pisac i czytac takie rzeczy na forum milosnikow zegarmistrzostwa.... masakra 😳😕

Myslisz, ze posiadanie w Polsce Omegi za kilkadziesiat tysiecy zlotych nie jest dla wielu z zewnatrz rowniez taka sama "przynaleznoscia do grona wybrancow"??? Chcesz powiedziec, ze noszac Rolexy ludzie tu obecni robia to tylko dla marki i lansu a kupujac Omege sa bardziej swiadomi, madrzy (bo przeciez nie przeplacaja) i do tego maja lepszy/wygodniejszy zegarek??? 😳 Tak - wlasnie to mowisz, to musze Cie zaskoczyc - robisz dokladnie to samo, bo mogles wybrac wiele innych i lepszych zegarkow nie przeplacajac za Omege a jednak wolales znana marke ze znanym logo i usprawiedliwiasz to rozsadnym wyborem...??? Troche zaklamane podejscie, zeby sobie i innym usprawiedliwic swoj wybor - coz - masz do tego prawo 😐 

 

No niestety Mariusz, bańka na Rolexie sprawiła,  że obecnie jeszcze trudniej u posiadacza Rolexa trafić na miłośnika z wiedzą a rozmowy o zegarku osiągają raczej poziom magla ewentualnie giełdy. A kolega pisał o reakcji ulicy a nie kolegów miłośników na posiadanie Rolexa - sama prawda. Cytując nieco stereotypowo ( i zachowując szacunek dla każdego zawodu) - gdy o Roleksa pyta Cię taksówkarz i pani sprzątająca - czas uciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bugs napisał(-a):

...nie oznacza też że wśród ponad 70tys forumowiczów/miłośników nie ma snobów czy fliperów.

Oczywiscie - ale Ty wwaliles wszystkich do jednego worka i nawet jesli nie miales takiego zamiaru, to tak to napisales. 😐

Niewazne - dajmy luzu w watku Omegi, bo nie chce tu rozpisywac sie o Rolkach tak jak w Rolexowym o Omedze 😎

 

10 minut temu, desmo napisał(-a):

No niestety Mariusz, bańka na Rolexie sprawiła,  że obecnie jeszcze trudniej u posiadacza Rolexa trafić na miłośnika z wiedzą a rozmowy o zegarku osiągają raczej poziom magla ewentualnie giełdy.

Szczerze, to nie zauwazylem roznicy 😂 Od ponad 10 lat nie spotkalem "na ulicy" zadnego goscia z Rolkiem na reku z ktorym mozna byloby pogadac o zagarkach a nie o "skad masz i co robisz w zyciu?" 😉 Co innego Panerai - tutaj jak nie ja, to ktos inny sie usmiechnal albo zagail rozmowe, wiec oprocz wiekszej wiedzy nt. noszonych Rolkow u zlodzei Rolex jak byl, tak zawsze bedzie postrzegany... skrajnie 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie 300 w ceramice (koperta) jest ryzykowne? Czytałem, że ceramika jest delikatniejsza np w przypadku upadku. Ceramika jest lepsza i gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo np Ćmielów czy Chodzież jest lepszy niż np noname Omegi;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PICAD napisał(-a):

Kupowanie 300 w ceramice (koperta) jest ryzykowne? Czytałem, że ceramika jest delikatniejsza np w przypadku upadku. Ceramika jest lepsza i gorsza?

Ceramika wyglada super. Nie lapie rys czy wgniotek - tak samo jak szklo szafirowe, ale... jak spadnie Ci na beton, to duze prawdopodobienstwo, ze cos moze trzasnac - tak samo jak z szafirem - moze rozprysnac sie na kawaleczki. Stal - wgniotka, rysa - wszystko do spolerowania i naprawienia - tak samo jak rysy na plexi wypolerujesz szmatka i po klopocie 😉

Wszystko ma swoje wady i zalety, jednak nie balbym sie, ze jak lekko stukniesz czy pukniesz o framuge, to peknie jak talerz 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, artme napisał(-a):

. 😐

 😎

 😂 😉 Co innego Panerai - tutaj jak nie ja, to ktos inny sie usmiechnal albo zagail rozmowe, wiec oprocz wiekszej wiedzy nt. noszonych Rolkow u zlodzei Rolex jak byl, tak zawsze bedzie postrzegany... skrajnie 

😀😀 Wczoraj w teatrze stałem sobie w kolejce do barku, na łapie był Pam (wiem, mało teatralny zegarek 😜). Stojący za mną koleś zagadnął mnie o niego. Sam na łapie miał LLD, chwilę pogadaliśmy 😀

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.