Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, artme napisał(-a):

AD1

Jesli wszystko chodzi idealnie, to ja bym nie ruszal - zalecany, ale nie obowiazkowy 😉

 

AD2

Niestety nie dostaniesz tu jednoznacznej odpowiedzi. Sa tacy, ktorzy tylko w serwisach dedykowanych robia. Sa tez tacy, ktorzy wywalaja na zegarki setki tysiecy z wiecznymi kalendarzami i werkami inhausowymi a pozniej oddaja do "pana Waldka czy Zenka". Tutaj musisz podjac decyzje sam. Osobiscie jesli cos drobnego czy do wyregulowania, to oddalbym do polecanych zegarmistrzow ale jak porzadny serwis z polerowaniem, to ja oddalbym do serwisu. Problem tylko w tym, ze akurat o serwisie Omegowym ostatnio nie za dobrze sie tu pisalo... 😬 😞

 

Dzięki za odpowiedź.

Wiesz może czy zegarek jest naprawiany za zlecenie Omegi u jakiś lokalnych zegarmistrzów? Jeśli tak to może od razu do nich udeżyć?

Jak już oddam do serwisu to chciałbym pełny serwis z polerowaniem i wymianą szkła (ten zew AR.....).

Co było nie tak z serwisem wspominanym na tym wątku?

Często tu wchodzę ale nie pamiętam żandych skarg i zażaleń.

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ArtiGarnek napisał(-a):

 

Dzięki za odpowiedź.

Wiesz może czy zegarek jest naprawiany za zlecenie Omegi u jakiś lokalnych zegarmistrzów? Jeśli tak to może od razu do nich udeżyć?

Jak już oddam do serwisu to chciałbym pełny serwis z polerowaniem i wymianą szkła (ten zew AR.....).

Co było nie tak z serwisem wspominanym na tym wątku?

Często tu wchodzę ale nie pamiętam żandych skarg i zażaleń.

Artur

Ale wiesz, że z dostępnością szkieł do poprzedniej generacji Seamastera jest kiepsko, jeżeli nie tragicznie.

Sam serwis w Omedze chyba też dotyczy tylko robocizny i wymiany NIEZBĘDNYCH podzespołów, do których szkło się nie zalicza.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli AR zewnętrzny jest uszkodzony to chyba wymienią też szkło, oczywiście za dodatkową opłatą.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Wiesz może czy zegarek jest naprawiany za zlecenie Omegi u jakiś lokalnych zegarmistrzów? Jeśli tak to może od razu do nich udeżyć?

Jak już oddam do serwisu to chciałbym pełny serwis z polerowaniem i wymianą szkła (ten zew AR.....).

Co było nie tak z serwisem wspominanym na tym wątku?

Często tu wchodzę ale nie pamiętam żandych skarg i zażaleń.

Nie sadze, ze podzlecaja/oddaja zegarki lokalnym zegarmistrzom - mysle, ze to raczej niemozliwe - sam bym sie zdziwil 😬

A co do serwisu, to pare miesiecy temu powstal watek - mozesz poczytac:

 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Witajcie,

Mojej Omedze Seamaster niedługo stuknie 5 lat więc zbliża się zalecany serwis.

Tutaj pytanie do bardziej doświadczonych.

1) Jeśli zegarek chodzi dobrze to robić serwis czy czekać aż zacznie się zauważalnie śpieszyć/spóźniać?

2) Czy robić serwis u Omegi czy też ten sam efekt i jakość dostanę u dobrego zegarmistrza?

Jest to Seamaster z 2018 na Co axial. Chciałbym przeczyścić mechanizm, wypolerwać zegarek i wymienić szkło (ten zewnętrzny AR.....)

U Omegi kosztuje to ok 2,5k ale jeśli wg Was lepiej u nich to to zrobię.

Chciałbym poznać Wasze zalecenia i polecenia zegarmistrzów z Warszawy.

Pozdrawiam

Artur

Zegarki zakupione po 1 lipca 2018 mają 5 lat gwarancji.

Jeżeli Twojego to nie obejmuje to full serwis w SGP zakosztuje 3300 PLN, szkło dodatkowo myślę że nie mniej niż 1000 - zależy czy jest samo czy w komplecie z bezelem jak we wcześniejszych modelach.

U mnie w tym wieku co-axial zaczynał się zacierać więc po swoich doświadczeniach polecałbym serwisowanie nawet mimo że chodzi prawidłowo, dobrze zrobiony serwis krzywdy nie zrobi a defekty kosmetyczne znikną.

Z serwisem SGP mam mieszane doświadczenia, jeśli po gwarancji to jednoznacznie mogę polecić Damiana - Watches Spa, wysyłkowo załatwisz a efekt będzie lepszy i pewnie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,
Mojej Omedze Seamaster niedługo stuknie 5 lat więc zbliża się zalecany serwis.
Tutaj pytanie do bardziej doświadczonych.
1) Jeśli zegarek chodzi dobrze to robić serwis czy czekać aż zacznie się zauważalnie śpieszyć/spóźniać?
2) Czy robić serwis u Omegi czy też ten sam efekt i jakość dostanę u dobrego zegarmistrza?
Jest to Seamaster z 2018 na Co axial. Chciałbym przeczyścić mechanizm, wypolerwać zegarek i wymienić szkło (ten zewnętrzny AR.....)
U Omegi kosztuje to ok 2,5k ale jeśli wg Was lepiej u nich to to zrobię.
Chciałbym poznać Wasze zalecenia i polecenia zegarmistrzów z Warszawy.
Pozdrawiam
Artur

Moja 300 z też chyba 2018 roku chodzi w miarę Ok, więc na serwis jej nie będę pchał dopóki coś się wyraźnie nie wysypie.

Co do lokalnego zegarmistrza, to ja mam wątpliwości, czy będzie miał części, żeby ogarnąć…

Kiedy dowiadywałem się o serwis szkła w butiku, to trochę bezradnie rozkładali ręce - ponowne nałożenie AR nie jest możliwe, być może możliwa byłoby wymiana, ale nie byli w stanie powiedzieć za ile - bo nie wchodzi w zakres serwisu - i czy w ogóle szkło dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szyszkops napisał(-a):

...i czy w ogóle szkło dostępne.

Nie rozumiem - a jak Ci peknie, to co - nie mozna dokupic??? 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem - a jak Ci peknie, to co - nie mozna dokupic???

No właśnie… w sumie słuszna uwaga - sam nie wiem, czemu ta rozmowa o szkle tak wyglądała… może nie wiedzieli jaka cena, czy coś…?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Koledzy z większym doświadczeniem, mogli by pomóc w weryfikacji oryginalności bransolety?

Nie chcę śmiecić zdjęciami w tym wątku. Dajcie pls znać jak to najlepiej udostępnić chętnym do weryfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, piotralski napisał(-a):

Czy Koledzy z większym doświadczeniem, mogli by pomóc w weryfikacji oryginalności bransolety?

Nie chcę śmiecić zdjęciami w tym wątku. Dajcie pls znać jak to najlepiej udostępnić chętnym do weryfikacji.

Jest oddzielny wątek do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 300 z też chyba 2018 roku chodzi w miarę Ok, więc na serwis jej nie będę pchał dopóki coś się wyraźnie nie wysypie.

Co do lokalnego zegarmistrza, to ja mam wątpliwości, czy będzie miał części, żeby ogarnąć…

Kiedy dowiadywałem się o serwis szkła w butiku, to trochę bezradnie rozkładali ręce - ponowne nałożenie AR nie jest możliwe, być może możliwa byłoby wymiana, ale nie byli w stanie powiedzieć za ile - bo nie wchodzi w zakres serwisu - i czy w ogóle szkło dostępne.
Dostepne, pytałem kilka mies temu we wrzecionie czasu - z wymianą niecałe 1100zł

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, nicon napisał(-a):

Jeżeli AR zewnętrzny jest uszkodzony to chyba wymienią też szkło, oczywiście za dodatkową opłatą.

Tak liczę się z tym ale mam dosyć mocne rysy wręcz smugi i mega mnie to drażni. Dzwoniłem do kilku polecanych na forum zegarmistrzów czy może któryś mi ten AR spoleruje ale nie byłem przekonany podczas rozmów do żadnego z nich że zna się na tym i już to robił. 

6 godzin temu, artme napisał(-a):

Nie sadze, ze podzlecaja/oddaja zegarki lokalnym zegarmistrzom - mysle, ze to raczej niemozliwe - sam bym sie zdziwil 😬

A co do serwisu, to pare miesiecy temu powstal watek - mozesz poczytac:

 

Dzięki za link. 

Zdecydowanie poczekam teraz aż coś się znacznie psuć bo boję się tam wysłać zegarek. Co ciekawe koledzy pisali ze brand manager Omegi super się zachowuje i w razie czego może interweniować. Już go zaprosiłem na LinkedIn więc w razie czego będę pisał do niego 😂

5 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Zegarki zakupione po 1 lipca 2018 mają 5 lat gwarancji.

Jeżeli Twojego to nie obejmuje to full serwis w SGP zakosztuje 3300 PLN, szkło dodatkowo myślę że nie mniej niż 1000 - zależy czy jest samo czy w komplecie z bezelem jak we wcześniejszych modelach.

U mnie w tym wieku co-axial zaczynał się zacierać więc po swoich doświadczeniach polecałbym serwisowanie nawet mimo że chodzi prawidłowo, dobrze zrobiony serwis krzywdy nie zrobi a defekty kosmetyczne znikną.

Z serwisem SGP mam mieszane doświadczenia, jeśli po gwarancji to jednoznacznie mogę polecić Damiana - Watches Spa, wysyłkowo załatwisz a efekt będzie lepszy i pewnie tańszy.

Tak, mam 5 lat gwarancji. Jak byłem z butiku na placu 3 krzyży to usłyszałem żebym do nich podjechał przed końcem gwarancji. Zobaczą czy coś jest nie tak i w razie czego naprawią na gwarancji. Miła propozycja ale pan chyba nie wiedział że nie kupiłem go u nich.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Tak, mam 5 lat gwarancji. Jak byłem z butiku na placu 3 krzyży to usłyszałem żebym do nich podjechał przed końcem gwarancji. Zobaczą czy coś jest nie tak i w razie czego naprawią na gwarancji. Miła propozycja ale pan chyba nie wiedział że nie kupiłem go u nich.... 


A czy gwarancja nie jest worldwide? Czyli każdy AD może ją przyjąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lynx27 napisał(-a):


A czy gwarancja nie jest worldwide? Czyli każdy AD może ją przyjąć?

Tak ale nie wiem czy podejdą tak samo do klienta który nie im dał zarobić. Koniec końców to są ludzie i biznes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PO kupioną w Szwajcarii, latem byłem w butiku na serwisie i nie było problemu. Jedynie sprawdzają czy sprzedawca zegarka miał/ma autoryzację na Omegę.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również oddawałem w butiku na serwis zegarki nie u nich kupione i nie było nigdy problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnego pola na dziwne interpretacje, każdy zegarek na gwarancji kupiony u AD z prawidłowo wypełnioną kartą można oddać na serwis do dowolnego AD i tyle. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lynx27 napisał(-a):

Nadszedł dzień dzisiejszy 🙂

 

Dawaj! :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lynx27 napisał(-a):

Miłego dnia wszystkim! 
@mario1971

@Butik

 

 

🙏❤️

BRAWO i gratulacje.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki @Lynx27! ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.