Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do swojej jeszcze zrobiłem płaszczkę pod kolor zegarka z czerwonym przeszyciem jak napis na tarczy :)968665DE-69AC-424E-8165-2E371D5C04EA.thumb.jpeg.cc91a5cba334dabf9456e1efe02e1610.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma w nowej 300m robi robotę. Przerobiłem wersje na bransolecie, jak i na gumie. Powiem nawet więcej, że guma Zealande jest wygodniejsza i fajniej się zapina niż oryginalna guma Omegi.

Generalnie na gumie ten model lepiej siedzi na mniejszych nadgarstkach (sam mam 17,5-18cm).

Natomiast poprzednie wersje 41mm z kolei bardziej mi pasują na bransoletach.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tommly napisał(-a):

Guma w nowej 300m robi robotę. Przerobiłem wersje na bransolecie, jak i na gumie. Powiem nawet więcej, że guma Zealande jest wygodniejsza i fajniej się zapina niż oryginalna guma Omegi.

Generalnie na gumie ten model lepiej siedzi na mniejszych nadgarstkach (sam mam 17,5-18cm).

Natomiast poprzednie wersje 41mm z kolei bardziej mi pasują na bransoletach.

 

To guma pod zapięcie deployment i jest bardzo wygodna na moim na 19cm, już nie wspominając o zapięciu, które zapina się lepiej niż bransa.

 

DSC_9413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

To guma pod zapięcie deployment i jest bardzo wygodna na moim na 19cm, już nie wspominając o zapięciu, które zapina się lepiej niż bransa.

 

DSC_9413.jpg

To zapięcie i owszem, natomiast standardowa klamra z języczkiem, to dramat, wygląda jak w tanich gumach z ali.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ceteth napisał(-a):

Szczerze mówiąc to warto zmierzyć zegarek. Sam mam nadgarstek 17,5 i najnowsza 300 leży na nim najlepiej ze wszystkich 3 generacji (przynajmniej opcja na gumie).

 

To u mnie na 17cm była porażka na gumie, odstawały uszy. Na bransie uszło, ale za długi. Nie ma podejścia do 41mm dla mnie jeśli chodzi o wygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka takich sztuk wisi w korytarzach Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, niestety niesprawne. Ciekawe czy temat wzbudziłby zainteresowanie, jakbym zgłosił do butiku? Może spróbuję.

 

6158E91D-A0A6-442C-86C1-52CB47247090.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tommly napisał(-a):

Powiem nawet więcej, że guma Zealande jest wygodniejsza i fajniej się zapina niż oryginalna guma Omegi.

 

Potwierdzam w całej rozciągłości, tym bardziej że mam również gumę od Omegi.

IMG_8091.JPG

54 minuty temu, Ceteth napisał(-a):

Ja do swojej jeszcze zrobiłem płaszczkę pod kolor zegarka z czerwonym przeszyciem jak napis na tarczy :)968665DE-69AC-424E-8165-2E371D5C04EA.thumb.jpeg.cc91a5cba334dabf9456e1efe02e1610.jpeg

Masz może zdjęcie jak z tą płaszczką omesia wygląda na ręku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Butik napisał(-a):

Kilka takich sztuk wisi w korytarzach Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, niestety niesprawne. Ciekawe czy temat wzbudziłby zainteresowanie, jakbym zgłosił do butiku? Może spróbuję.

 

6158E91D-A0A6-442C-86C1-52CB47247090.jpeg


Może przyślą 'serwis" i naprawią na gwarancji ;)?

PS. Guma z Omegi na moim małym nadgarstku(16cm) wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotralski napisał(-a):

No pięknie to wygląda 🥰

Na wcześniejszym zdjęciu zauważyłem jak byś miał coś pod szkiełkiem?

2.jpeg

Jakiś paproch ale na szkle, pod się wszystko zgadza :) Na reszcie zdjęć jest ok. Dopiero od niedawna jak robię nadgarstkowe w domu, to szkło dostaje strzała sprężonym powietrzem do czyszczenia kompa żeby takie pierdoły wywiało :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff :)

A klamerkę masz zwykła przy tym pasku, czy tą składaną?

Edytowane przez piotralski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą. Płaszczka jest dość grubym i twardym materiałem. Co prawda jest podszyta miękką skórą i dobrze układa się na nadgarstku, ale nie wiem jak będzie współpracować z motylkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2023 o 23:04, ArtiGarnek napisał(-a):

 

Tak, mam 5 lat gwarancji. Jak byłem z butiku na placu 3 krzyży to usłyszałem żebym do nich podjechał przed końcem gwarancji. Zobaczą czy coś jest nie tak i w razie czego naprawią na gwarancji. Miła propozycja ale pan chyba nie wiedział że nie kupiłem go u nich.... 

Jak coś nie tak to naprawią na gwarancji zegarek z ważną gwarancją - no faktycznie miło z ich strony ;)

Podobno zdarzało się że robili wtedy pełny serwis niezależnie od tego czy wszystko było ok czy nie - mnie niestety nie zrobili, poprzestali tylko na regulacji ( wadliwej btw, 2x odsyłany ) i naprawie bezela ( to akurat dobrze ), po niecałych 2 latach zegarek zaczął się na krótko zatrzymywać a potem całkiem stanął.

Na szczęście przywrócenie go do idealnej sprawności nie było kosztowne ale to już poza SGP bo zaproponowali wyłącznie pełną odpłatność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest tu ktoś to jest posiadaczem zarówno Globemastera jak i AT? Myślę nad zakupem jako jedynego zegarka i bardziej uniwersalny wydaje mi się styl AT ale cholernie kusi mnie ten karbowany bezel w Globie...

 

Patrząc na bransoletę nowej AT z kolei mam wrażenie, że rysuje się od samego patrzenia.

 

Ah te dylematy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ziomek1988 napisał(-a):

Panowie, jest tu ktoś to jest posiadaczem zarówno Globemastera jak i AT? Myślę nad zakupem jako jedynego zegarka i bardziej uniwersalny wydaje mi się styl AT ale cholernie kusi mnie ten karbowany bezel w Globie...

 

Patrząc na bransoletę nowej AT z kolei mam wrażenie, że rysuje się od samego patrzenia.

 

Ah te dylematy :(

AT pewnie zdobędzie więcej popleczników, ale ja jestem fanem GM i uważam, że to świetny wybór dla jednozegarkowca. AT też obsłuży prawie wszystkie okazje, ale mi "urodowo" bardziej pasuje GM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w butiku na pl 3 krzyzy mimo że chciałem zapłacić wymienili za free zapiecie w smp mimo ze ani zegarek ani zapiecie nie kupione u nich, bardzo miło

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jest tu ktoś to jest posiadaczem zarówno Globemastera jak i AT? Myślę nad zakupem jako jedynego zegarka i bardziej uniwersalny wydaje mi się styl AT ale cholernie kusi mnie ten karbowany bezel w Globie...
 
Patrząc na bransoletę nowej AT z kolei mam wrażenie, że rysuje się od samego patrzenia.
 
Ah te dylematy

Mierzyłem obydwa, ja akurat szedłbym w AT, dla mnie Globe, mimo, że wygląda super, wydał się po prostu za mały

Jak chcesz karbowany bezel, to idź w stronę Rolex Datejust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, a_team napisał(-a):


Mierzyłem obydwa, ja akurat szedłbym w AT, dla mnie Globe, mimo, że wygląda super, wydał się po prostu za mały emoji849.png

Jak chcesz karbowany bezel, to idź w stronę Rolex Datejust emoji6.png

Mam małą łapkę. O AT myślę 38,5mm. 

 

Miałem już rolka, jakoś mi nie leży. Wiem, że zegarki nosi się dla siebie ale przeświadczenie osób postronnych, że na pewno nosisz podjebkę jest średnio fajne 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ziomek1988 napisał(-a):

Panowie, jest tu ktoś to jest posiadaczem zarówno Globemastera jak i AT? Myślę nad zakupem jako jedynego zegarka i bardziej uniwersalny wydaje mi się styl AT ale cholernie kusi mnie ten karbowany bezel w Globie...

 

Patrząc na bransoletę nowej AT z kolei mam wrażenie, że rysuje się od samego patrzenia.

 

Ah te dylematy :(

 

Miałem oba, nawet zrobiłem dwa widła porównawcze. Moim zdaniem mimo mniejszego rozmiaru Globe nie wydaje się mniejszy. Bezel właśnie jest dość cieniutki, więc tarcza duża.

W Globe masz szczotkowaną bransoletę, duo trudniej ją zrypać. Na AT polerowane linki rysują się od pierwszego spojrzenia.

Oba zegary są świetne, ten sam mechanizm, Globe rzeczywiście ma super karbowany bezel. Jest też dużo rzadszy, co może być zaletą.

 

 

Tu masz jeszcze globe biały, z AT small seconds i DJ.

 

 

Moim zdaniem trudny i nieoczywisty wybór.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze tylko 8h ;)

 

 

Discover the first watch in the world to include OMEGA’s Spirate™ System, with a revolutionary new spiral that allows for ultra-fine rate adjustments to achieve certified precision of only 0/+2 seconds a day. Look closely. This visual tribute to OMEGA’s 2013 anti-magnetic masterpiece offers a clear view of the new mechanism through the sapphire crystal caseback.

 

202825303_Screenshot2023-01-26at10_07_36.thumb.png.754c11fe7b6b24986c6d407182abe936.png

 

Wygląda na 42mm (bransoleta od moona), nowy mechanizm, data. Same plusy. Obstawiam 60k PLN. Kto da więcej :) ?

 

Edit: widzę, że Omega ukryła już video... chyba trochę falstart popełnili :P

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, logann napisał(-a):

 

Jeszcze tylko 8h ;)

 

 

Discover the first watch in the world to include OMEGA’s Spirate™ System, with a revolutionary new spiral that allows for ultra-fine rate adjustments to achieve certified precision of only 0/+2 seconds a day. Look closely. This visual tribute to OMEGA’s 2013 anti-magnetic masterpiece offers a clear view of the new mechanism through the sapphire crystal caseback.

 

202825303_Screenshot2023-01-26at10_07_36.thumb.png.754c11fe7b6b24986c6d407182abe936.png

 

Wygląda na 42mm (bransoleta od moona), nowy mechanizm, data. Same plusy. Obstawiam 60k PLN. Kto da więcej :) ?

 

Edit: widzę, że Omega ukryła już video... chyba trochę falstart popełnili :P

 

Łamiąca wiadomość. Na forum Tim Mosso obstawiłem 15k€, więc troszkę więcej od Ciebie :) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam małą łapkę. O AT myślę 38,5mm. 
 
Miałem już rolka, jakoś mi nie leży. Wiem, że zegarki nosi się dla siebie ale przeświadczenie osób postronnych, że na pewno nosisz podjebkę jest średnio fajne  

Wystarczy, że Ty wiesz Jeśli masz małą łapkę, to w sumie każdy wybór będzie dobry. Obydwa zegarki mają w sobie swój urok i jeśli będzie kasa, to kup obydwa, albo zdecyduj, który będzie pierwszy

Dzisiaj dałem odpocząć trochę DJ’owi

1ef5e8d33623985771f3c6be906b9d80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.