Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, logann napisał(-a):

Oficjalny serwis omegi za podstawowy 3 wskazowkowy zegarek jest w tej samej cenie, bez względu czy to AT, GM czy PO albo 300m

Czyli ile na dzień dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal jesteśmy w temacie omegi🤔 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Taaa... a świstak siedzi i zawija w sreberka. W klonie też był Paraflex, czy ten drobny szczegół Wam umknął? 😜 Załóż konto na Instagramie, gdzie będziesz śledził kilkadziesiąt profili zegarkowych, a średnio kilka razy w miesiącu, będziesz dostawał oferty kupna super klona m.in. Suba. O ile mi wiadomo Instagram jest w internecie. 😉 


Nie widziałeś prawdziwego super klona. One serio nie są na instagramie. Te z instagramu masz w turcji na bazarze, w tej samej turcji kupisz superklona ale nie znajdziesz go sam i nie na bazarze.
Ponieważ znam dobrze turków to pokazali mi miejsce gdzie takiego klona składają. Chcesz DJ, wybierasz tarczę, bezel i zegarmistrz ci go składa. To jest inna liga.
Tłumaczyli mi jakieś prawne myki, dlaczego zwykła podróbka może stać w witrynie, a superklon nie jest legalny nawet u nich.
Pokazywali mi jakie modele składają, co mają zrobione idealnie, co nie. Są tego świadomi. Suba jest zrobiony idealnie, daytona super. Zwracali uwagę że nawet logo rolexa jest już idealne na tarczy, bo klony miały bardziej płaskie. Miałem akurat wtedy na ręku PO Omegi, tutaj zwracali uwagę że tarcza z ceramiki jest trudna do podrobienia. Nie ma tego efektu.

W Tajlandii zrobisz garnitur jaki chcesz nie do rozpoznania, też trzeba wiedzieć gdzie pojechać. Sam się wybierałem na wycieczkę w takim celu, z ludźmi których byś o podróbkę nie podejrzewał.
Tam przyczyna była ciekawsza, siedzisz tam tydzień, przy okazji wakacje. Ale masz skrojony idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram takich działań, to zwykle złodziejstwo i pasożytnictwo, dziwie się ze ktoś może być pod wrażeniem pracy oszustów i złodziei. Płacąc za markę, place za myśl technologiczna, design, autentyczność, jakość, historie ... Może i masz racje ze niektóre z elementów są masowo wytwarzane, jednak nie zapominajmy, ze płacimy za pomysł osoby która te wszystkie elementy połączyła, tworząc pewien produkt, który nabywamy.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superklony za 200 euro idealnie zrobione w Tajlandii, nie do obejrzenia w social media, tajny dostęp tylko dla ludzi co siedzą w produkcji. 
 

Moze wróćmy do wątku Omegi i ich innowacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Teufel26 napisał(-a):

Nie popieram takich działań, to zwykle złodziejstwo i pasożytnictwo, dziwie się ze ktoś może być pod wrażeniem pracy oszustów i złodziei. Płacąc za markę, place za myśl technologiczna, design, autentyczność, jakość, historie ... Może i masz racje ze niektóre z elementów są masowo wytwarzane, jednak nie zapominajmy, ze płacimy za pomysł osoby która te wszystkie elementy połączyła, tworząc pewien produkt, który nabywamy.

 

Ja nie popieram, sam mam tylko oryginały. Ale jestem świadomy tego co kupuję. Każdy element takiego moona to masówka. Ponad 50% zostaje w butiku, reszta to marketing itd. Jeśli myślisz że te 30k to koszt  wynikający z wytworzenia to nie. Ale ludzie tego nie rozumieją.

Koszt wytworzenia moona zwrósł 2x ostatnio?

Nie, omega policzyła że za tyle ludzie kupią.

Kolega tbn nie potrafi nawet czytać ze zrozumieniem bo pokiełbasił kraje. Części do podróbek to chiny, składne w finalny produkt w Turcji. A garnitury w Tajlandii krojone przez indian (czyli mieszkańcow Indii). Tam akurat warto pojechać, nie chcesz to metki nie będzie a za 1000$ masz świetnie skrojony garnitur i dwie koszule.

 

Podziemie podróbek to ogromny biznes.

 

Wracając do Omegi. Odwiedziłem trochę butików w USA, tam jest ich sporo. Obsługa świetna, nie to co w naszym warszawskim.

 

Pytałem o nowe bransolety do moona z regulacją. Boją się zamawiać teraz, wg nich w katalogu to ten sam produkt i na 5 zamówionych jedna przychodzi z nowym zapięciem. Radzą poczekać aż skończą się stare. Nie polecają ich też, bo uważają że nadal to słaba regulacja i mało zmienia.

Co zaskoczyło, przemiła Pani wiedziała WSZYSTKO o bransoletach, o tym że od Moonphase można to czy tamto. Jak poskładać, co pasuje, co nie. Jak się układa.

 

Jak mi nasz butik odmówił zmiany bransolety, to w USA do każdego snoopiego mają przygotowaną i wg nich praktycznie każdy od razu na bransolecie z salonu wychodził.

Nie bali się powiedzieć że pasek słabo pasuje i nie jest wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ziomek1988 napisał(-a):

A orientujesz się może jak koszty podstawowego serwisu mechanizmu nowej AT vs GM?

Nie, nie miałem AT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

Superklony za 200 euro idealnie zrobione w Tajlandii, nie do obejrzenia w social media, tajny dostęp tylko dla ludzi co siedzą w produkcji. 
 

Moze wróćmy do wątku Omegi i ich innowacji ;)

 

Dostęp tajny, bez żadnych zdjęć w sieci, tylko dla znających lokalsów, ponieważ jakby się dowiedział taki Tisell, który sprzedaje zwykle homary po 330-350 EUR to sam by u nich zaczął zamawiać, a to jak się dowiedzielismy prawdziwie ręczna robota i Turcy nie wyrobiliby się ze składaniem. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tymi podwyżkami Omegi - najpierw przez lata pisaliście że Moonwatch jest za tani w stosunku do tego co oferuje to teraz macie…zobaczcie co Richmont zrobił z JLC - ponad 40% podwyżki za zegarki znane tylko zaawansowanym miłośnikom zegarmistrzostwa i to tylko tym  chodzącym na codzień w koszulach…nie ma takiej stopy, która wytrzyma ten strzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jednak IMO Moonwatch jak był za 14-15k to był "najtańszy" zegarek-ikona na rynku. RO, Calatrava, Reverso, Navitimer, Sub, DJ, FF, Monaco kosztowały już 1.5-6 razy tyle.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzikipl napisał(-a):


Robię w produkcji. Wskaż elementy rolexa które są technologicznie ciężkie do wytworzenia. Przecież po zegarkach widać że to masówka.
Wskazówki są wycinane na prasie, to jest produkcja idąca w miliony. Ślady od wykrojnika pozostawione na krawędziach (wstyd), nawet w zegarkach 10x droższych od rolexa.
Koła zębate z mosiądzu to masówka. Koperty z wytłoczonych półfabrykatów.
Znam zegarki kosztujące mniej a wykonane znacznie lepiej, chociażby tarcze które zawierają mikrograwery itd. Próżno tego szukać z roleksie. 
 

Po prostu zawsze mnie zastanawia owa pewność jak w tym przypadku, że ktoś wie z dokładnością do dziesiętnej ile np. wynosi koszt produkcji Rolexa. Zazdroszczę takiej wiedzy o branży zegarkowej.

 

Swoją drogą, to gdzie się te superklony kupuje jak nie w necie? Do Chin się po nie osobiście jeździ? Mnie szukajka wyrzuciła kilkanaście adresów sklepów z superklonami z propozycją wysyłki. No chyba że ty masz na myśli jakieś supersuperklony, normalnie niedostępne. 

2 godziny temu, dzikipl napisał(-a):

A garnitury w Tajlandii krojone przez indian (czyli mieszkańcow Indii). Tam akurat warto pojechać, nie chcesz to metki nie będzie a za 1000$ masz świetnie skrojony garnitur i dwie koszule.

 

To ja się jeszcze wypowiem pod tym wątkiem. Będąc w kiedyś w Tajlandii, zamówiłem sobie do uszycia garnitur w jednym z takich lepszych miejsc w Bangkoku. Uszyli w trzy dni. Cena była ok, ale jakość słabiutka, pomimo że sam wybierałem materiały (nie najdroższe, takie ze średniej-wyższej półki). Będąc kolejny raz w Tajlandii, tym razem poza Bangkokiem, szyłem koszule - ceny raczej niskie, jakość znowu średnia, jeśli nie słaba. 
 

Jeśli chcesz, polecę rewelacyjne koszule szyte w Polsce. Podobnie we Włoszech: są jeszcze małe zakłady, gdzie szyją garnitury czy koszule w cenach niewiele wyższych niż masowo produkowane garnitury. Moim zdaniem szycie w takiej Tajlandii to ściema i nieopłacalna sprawa. Acha, w przypadku moich dwóch zakupów tamże, wszystko raz szyli Hindusi, raz Tajowie.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

31 minut temu, beniowski napisał(-a):

Po prostu zawsze mnie zastanawia owa pewność jak w tym przypadku, że ktoś wie z dokładnością do dziesiętnej ile np. wynosi koszt produkcji Rolexa. Zazdroszczę takiej wiedzy o branży zegarkowej.

 

Co dolara ci nie podałem. Wiem jednak jak są produkowane, dużo rolex sam pokazuje, np robienie kopert. Po wielu częściach widać ślady obróbki, np na wskazówkach.

wqwu5pkdz3i11.jpg
Wskazówki w wielu markach to wielka wpadka, nawet tych dużo droższych. Płyty i mostki kiedyś były trudniejsze do zrobienia, dzisiaj na CNC to masówka. Na płytach rolexa widać wyraźne ślady frezowania. Wskaż która część jest skomplikowana:
rolex_repair_cost.jpeg

 

31 minut temu, beniowski napisał(-a):

Swoją drogą, to gdzie się te superklony kupuje jak nie w necie? Do Chin się po nie osobiście jeździ? Mnie szukajka wyrzuciła kilkanaście adresów sklepów z superklonami z propozycją wysyłki. No chyba że ty masz na myśli jakieś supersuperklony, normalnie niedostępne. 

To ja się jeszcze wypowiem pod tym wątkiem. Będąc w kiedyś w Tajlandii, zamówiłem sobie do uszycia garnitur w jednym z takich lepszych miejsc w Bangkoku. Uszyli w trzy dni. Cena była ok, ale jakość słabiutka, pomimo że sam wybierałem materiały (nie najdroższe, takie ze średniej-wyższej półki). Będąc kolejny raz w Tajlandii, tym razem poza Bangkokiem, szyłem koszule - ceny raczej niskie, jakość znowu średnia, jeśli nie słaba. 
 

 

Najlepsi składacze kupują w częściach. Źródła nie podadzą, ale widać chińskie etykiety. Składają na miejscu model jaki chcesz, tak jak w rolexie konfigurujesz sobie jak chcesz.
Na YT można znaleźć filmy o tych najlepszych klonach, to co znajdą jest poprawione. Te w sklepach w necie to tandeta i średnia liga.
Jest dużo poziomów podróbek, najgorsze z których się nabijają turcy trzymają na wystawie. Jak go pooglądasz, powiesz że słaby, on powie że super itd, ale będziesz uparty to wyciągnie walizki z dużo lepszymi.
Wyższa półka, poziom noob, ale to nadal nie te najlepsze. 
Z roku na rok są coraz lepsze, ale to już gra o detale które widać pod powiększeniem. Jak chcesz to mogą założyć np oryginalną tarczę.

 

31 minut temu, beniowski napisał(-a):

Jeśli chcesz, polecę rewelacyjne koszule szyte w Polsce. Podobnie we Włoszech: są jeszcze małe zakłady, gdzie szyją garnitury czy koszule w cenach niewiele wyższych niż masowo produkowane garnitury. Moim zdaniem szycie w takiej Tajlandii to ściema i nieopłacalna sprawa. Acha, w przypadku moich dwóch zakupów tamże, wszystko raz szyli Hindusi, raz Tajowie.

 

W Tajlandii byłem kilka razy, też widziałem te garnitury i były słabe. Ale jak wszędzie, są lepsze i gorsze adresy. Ci z ulicy zaczną ci szyć od ręki, co najlepsi mają długie terminy i na ulicy nie szukają klientów.
Adresy poproszę na pw, chętnie skorzystam. Od kiedy w Tajlandii zabili street food to mi się nie chce tam jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu g...o burza, ze mozna cos swietnie podrobic i zrobic za 10 razy mniej, wiec to zadna sztuka wyprodukowac porzadne zegarki, ciuchy, perfumy etc. Wiesz co kolego @dzikipl - jaraj sie tym dalej, tylko forum zmien. Szyj se bossa w Tajlandii, skladaj Rolki w Turcji i psikaj sie Tomem Fordem z Chin a do tego tlumacz i wmawiaj wszystkim, ze te firmy to zwykle masowki i to wszystko co nam oferuja, to tylko zdzierstwo... masakra 😳😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, artme napisał(-a):

I znowu g...o burza, ze mozna cos swietnie podrobic i zrobic za 10 razy mniej, wiec to zadna sztuka wyprodukowac porzadne zegarki, ciuchy, perfumy etc. Wiesz co kolego @dzikipl - jaraj sie tym dalej, tylko forum zmien. Szyj se bossa w Tajlandii, skladaj Rolki w Turcji i psikaj sie Tomem Fordem z Chin a do tego tlumacz i wmawiaj wszystkim, ze te firmy to zwykle masowki i to wszystko co nam oferuja, to tylko zdzierstwo... masakra 😳😐

 

Też za mało rozumiesz. Szkoda że nie można 10x taniej zrobić Mercedesa. 
Faktycznie, lepiej wrzucać kilka razy dziennie (!) fotki tej samej daytony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

Też za mało rozumiesz. Szkoda że nie można 10x taniej zrobić Mercedesa.

Chyba z jakims dzieckiem gadam 😂 - Ty tak powaznie??? 😳 To masz wiedze o tym jak prosto zlozyc Rolka a nie masz pojecia, ze w przeciwienstwie do zegarkow samochody musza przejsc atesty zanim dopuszcza do ruchu, trzeba je rejestrowac w urzedach, wydawac tablice rejestracyjne, robic przeglady, ubezpieczenia etc.??? Osmieszasz sie chlopie 🤣 Ale powiem Ci w tajemnicy - pewnie dlatego nikt nie podrabia/sklada Mercedesow 🤔

  

3 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

Faktycznie, lepiej wrzucać kilka razy dziennie (!) fotki tej samej daytony. 

Uuuuuu.... brak argumentow, to teraz wysmiewanie sie zacznie - juz kilku takich mamy, ale spoko - przynajmniej nie skladana u Twoich znajomych w Turcji 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, artme napisał(-a):

Chyba z jakims dzieckiem gadam 😂 - Ty tak powaznie??? 😳 To masz wiedze o tym jak prosto zlozyc Rolka a nie masz pojecia, ze w przeciwienstwie do zegarkow samochody musza przejsc atesty zanim dopuszcza do ruchu, trzeba je rejestrowac w urzedach, wydawac tablice rejestracyjne, robic przeglady, ubezpieczenia etc.??? Osmieszasz sie chlopie 🤣 Ale powiem Ci w tajemnicy - pewnie dlatego nikt nie podrabia/sklada Mercedesow 🤔

  

Uuuuuu.... brak argumentow, to teraz wysmiewanie sie zacznie - juz kilku takich mamy, ale spoko - przynajmniej nie skladana u Twoich znajomych w Turcji 😂

Daj spokój. Ja ostatnio odpuściłem… bez sensu kopać się z koniem… i tak nie zrozumie… kolega jest z typów, że on wie najlepiej i nic i nikt go nie przekona… 

jak mówi klasyk… szkoda strzępić ryja 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Scaut napisał(-a):

Daj spokój. Ja ostatnio odpuściłem… bez sensu kopać się z koniem… i tak nie zrozumie… kolega jest z typów, że on wie najlepiej i nic i nikt go nie przekona… 

jak mówi klasyk… szkoda strzępić ryja 😉

Amen 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, artme napisał(-a):

Chyba z jakims dzieckiem gadam 😂 - Ty tak powaznie??? 😳 To masz wiedze o tym jak prosto zlozyc Rolka a nie masz pojecia, ze w przeciwienstwie do zegarkow samochody musza przejsc atesty zanim dopuszcza do ruchu, trzeba je rejestrowac w urzedach, wydawac tablice rejestracyjne, robic przeglady, ubezpieczenia etc.??? Osmieszasz sie chlopie 🤣 Ale powiem Ci w tajemnicy - pewnie dlatego nikt nie podrabia/sklada Mercedesow 🤔

  

 

Nie, poważnie. To ty tego nie rozumiesz. Mercedesa się nie opłaca podrabiać, różnica w cenie przekłada się liniowo na jakość. W zegarkach nie.
Atestów się nie przechodzi, je się zdobywa. Aaaa i dlatego nikt nie podrabia mercedesa bo mu się robi przeglądy i ubezpiecza. LOL, faktycznie!
Więc do twojej wiadomości, bo o tym też nie masz pojęcia, dopuszczenie samochodu do ruchu jest wykonalne. W wielu krajach wręcz popularne i tanie, np w USA.

 

Teraz, artme napisał(-a):

Uuuuuu.... brak argumentow, to teraz wysmiewanie sie zacznie - juz kilku takich mamy, ale spoko - przynajmniej nie skladana u Twoich znajomych w Turcji 😂

 

Nie, ja wrzucam argumenty. Za to wrzucanie kilka razy jednego zegarka, robienie mu tylu fotek to już zboczenie. Wszyscy już wiedzą że masz daytonę, usiądź spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, artme napisał(-a):

Ale powiem Ci w tajemnicy - pewnie dlatego nikt nie podrabia/sklada Mercedesow 🤔

  

O przepraszam, w Chinach podrabiali Range Rovery. Co prawda na chiński rynek i miało toto niby jakąś inną nazwę, ale była jak kopia 1:1.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

O przepraszam, w Chinach podrabiali Range Rovery. Co prawda na chiński rynek i miało toto niby jakąś inną nazwę, ale była jak kopia 1:1.

Oczywiscie - bo mozna i sie da bez problemu. Czesci podrobionych tez jest masa tak samo jak padow do PS4 czy PS5 etc.

Problemem nie jest podrobienie i zlozenie a robienie tego na wieksza skale i "wpuszczenie" w legalny obrot/uzytkowanie - wystarczy kontrola na drodze a z ciuchow, perfum czy zegarkow nikt Cie na ulicy nie bedzie kontrolowac - ale z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu stosuję jedną prostą zasadę: nie kupuję rzeczy na które mnie nie stać i nie kupuję rzeczy je udających (podróbki, imitacje, klony czy jak tam je zwał). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja w życiu stosuję jedną prostą zasadę: nie kupuję rzeczy na które mnie nie stać...

Kurcze... a ja czasem sie szarpnę na cos... 🤔😂😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, artme napisał(-a):

Kurcze... a ja czasem sie szarpnę na cos... 🤔😂😉

Kto ci zabroni 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Kto ci zabroni 😁.

Żona 😬😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.