Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dzikipl napisał(-a):

 

Nie, ja wrzucam argumenty. Za to wrzucanie kilka razy jednego zegarka, robienie mu tylu fotek to już zboczenie. Wszyscy już wiedzą że masz daytonę, usiądź spokojnie.

 

Wrzuca je w wątku miłośników marki, więc może to robić i kilka razy dziennie. M.in. od tego jest tamten temat. Ty w wątku Omegi opowiadasz historie z krainy mchu i paproci o koszcie produkcji Rolexa na poziomie 100-200 EUR i tajnych kontaktach z Turkami składających hiper klony na chińskich częściach. Jak ktoś jest doświadczony zegarkowo w budżecie 1-100k PLN a niemal każdy forumowy właściciel Rolexa, Omegi itp. nie zaczynał od nich tylko po drodze przerobił mniej lub więcej innych znanych marek, mikrobrandow a do tego X razy więcej przymierzał i dotykał, to nie będzie twierdził, że Rolex jest topowo wykończony. Po to mają pełne dekle, ponieważ mechanizm nie jest wykończony na poziomie PP, JLC, AP, Zenitha. Natomiast jest to najlepszy wół roboczy, który posłuży do końca życia o ultra stabilnym chodzie ze średnim interwałem serwisowym 10 lat, 5-letnią gwarancją i dostępem części przez kilkadziesiąt lat, a do tego już nawet nie inwestycja (bo to zawirowania ostatnich lat) a lokata kapitału. Najwięksi niezależni zegarmistrzowie chwalą niezawodność i dokładność ich mechanizmów, producenci zazdroszczą dekad świetnego marketingu a Ty z uporem maniaka relatywizujesz cenę dobra luksusowego na podstawie Twojego wymyślonego jednostkowego kosztu produkcji. Litości...

 

Idź do wątku Paneraia, gdzie kupują za 60k zegarek z kopertą finezyjną jak cep i Unitasem. Uprzedzając: i tak uwielbiam Pamy. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym Zenitem to się rozpędziłeś;) zresztą JLC też czasami nie zachwyca. Rolex jest bez ozdobników typu pięć rodzajów wykończeń i mnóstwo kolorowych śrubek ale pod względem estetyki typu brak zadziorów, śmieci w mechanizmie, błędów wykonania itp przewyższa powyższe (co IMO składa się na opis który możemy streścić "lepsze wykończenie", bo te maszynowe szlify zenita czy jlc to mogą sobie wsadzić w nos), ponieważ ma dużo lepszą i wieloetapową kontrolę jakości. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że El Primero czy 8xxx  robi wizualnie, szczególnie na laiku lepsze wrażenie niż 3135. Gdyby mi ktoś 15 lat temu pokazał te mechanizmy bez logo i zapytał, który z nich jest najbardziej trwały i dokładny to Rolexa wskazałbym jako ostatniego. Użytkowo wiadomo co lepiej mieć. Co nie oznacza, że każdy miłośnik zegarków ma się kierować tylko kwestiami użytkowymi i fajne jest takie różnorodne podejście w naszym hobby. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzikipl napisał(-a):


Faktycznie, lepiej wrzucać kilka razy dziennie (!) fotki tej samej daytony. 

A Ty masz z tym problem? 

 

1 godzinę temu, dzikipl napisał(-a):

 

Nie, ja wrzucam argumenty. Za to wrzucanie kilka razy jednego zegarka, robienie mu tylu fotek to już zboczenie. Wszyscy już wiedzą że masz daytonę, usiądź spokojnie.

Tu mamy prawdziwy szpital, a zdrowych uważamy za naturalnie pojebanych. 😜 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tu mamy prawdziwy szpital, a zdrowych uważamy za naturalnie pojebanych. 😜 

Lubię popatrzeć na ten sam zegarek w różnych sytuacjach, świetle, z innym paskiem itd. To chyba normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, piotralski napisał(-a):

Lubię popatrzeć na ten sam zegarek w różnych sytuacjach, świetle, z innym paskiem itd. To chyba normalne :)

Zbok 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotralski napisał(-a):

To tak celem rozluźnienia, bo chyba w dobrym temacie piszę :)

Co do Omesi, ziściło się dzisiaj moje marzenie (czaiłem się ze dwa lata, może dłużej).

Fakt z drugiej ręki, ale tarcza miała być niebieska, bezel zresztą też i średnica największa - lubię duże zegary :D

Przepraszam, za takie wymuszone zdjęcie, na dniach się poprawię 🙃

IMG_8123.JPG

 

No i miodzio, jeszcze poprzednia wersja na 8500 ze ślicznymi zaokrąglonymi cyferkami i ciekłym metalem, brawo!

U mnie już niedługo (tylko mniejsza średnica, troszkę grubiej, trochę lżej i o jedną wskazówkę więcej ;)).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Butik napisał(-a):

 

No i miodzio, jeszcze poprzednia wersja na 8500 ze ślicznymi zaokrąglonymi cyferkami i ciekłym metalem, brawo!

U mnie już niedługo (tylko mniejsza średnica, troszkę grubiej, trochę lżej i o jedną wskazówkę więcej ;)).

Dziękuję i koniecznie pokaż swoją jak dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Piękna pogoda❄️❄️❄️☀️☀️☀️

 

Udanego urlopu Rafał😉


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotralski napisał(-a):

Dziękuję i koniecznie pokaż swoją jak dojdzie.

 

Tak będzie, choć to powrót do PO-GMT w tytanie na niebieskim pasku. Jak już będzie - dam znać, wtedy SMP niebieski pewnie będzie do wzięcia ;) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo. OMEGA prizents - ze nju regulowane zapięcie na munłoczu.

Na pewno jest krok do przodu, choć na pewno nie "giant leap for mankind" ;)

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to nie przełom, ale napewno krok w dobrym kierunku. Czy grubość zapięcia się zwiększyła?

Edytowane przez Teufel26

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Teufel26 napisał(-a):

Czy grubość zapięcia się zwiększyła?

 

Nie wiem, nie mam starszej wersji do porównania.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Tak będzie, choć to powrót do PO-GMT w tytanie na niebieskim pasku. Jak już będzie - dam znać, wtedy SMP niebieski pewnie będzie do wzięcia ;) 

Zostaw SMP, bo jak sprzedasz to za jakiś czas będziesz szukał :) Sam tak miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piotralski napisał(-a):

Zostaw SMP, bo jak sprzedasz to za jakiś czas będziesz szukał :) Sam tak miałem :D

 

Potrzymam chwilę razem. Dwóch niebieskich dajwerów nie przewiduję. Ale teraz się nie pozbywam SMP, bo jeszcze nie jestem pewien który z tych dwóch wygra.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Tak będzie, choć to powrót do PO-GMT w tytanie na niebieskim pasku. Jak już będzie - dam znać, wtedy SMP niebieski pewnie będzie do wzięcia ;) 

 

Dobrze wiemy, że oba będą do wzięcia. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Dobrze wiemy, że oba będą do wzięcia. 😜

 

No nieeee, no jedną Omesię na stanie muszę mieć zawsze 😈


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Speedmasterowych zapięć to mam pytanie - czy ten teleskop można przekładać pomiędzy tymi dwoma dziurkami, czy jest to zrobione dla picu albo jakiegoś innego celu? Chciałbym odrobinkę poluzować bransę, ale ogniwo to będzie za dużo. Nie chciałbym nic zepsuć jeśli to ma być „na stałe”. 🙃
 

 

CA331E2E-6841-4938-BE28-A310EB7DD389.jpeg

69864A81-D0EA-4288-9F24-181F8C491ACA.jpeg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest dla picu. To mikroregulacja. Przekładaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.