Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W Niemczech od dziś tez nowe ceny, SMPc +300€, AT +400€, PO +400€, Moon szafir +500€ - maja rozmach 😳 za to, na oficjalnej stronie omegi nadal stare ceny 😅

 

IMG_6828.thumb.JPG.c7281e63f1714b613c7fad634df0b763.JPG


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robol1 napisał(-a):

chcą pozycjonować sie jako marka premium poprzez podniesienie cen.

Może jest w tym jakis głębszy sens.
Gościu od marketingu w Omedze tylko tyle wydrapał więc podnoszą

Wypozycjonują Omegę wyżej i drożej, to na jej miejsce wskoczy Longines z cenami na poziomie Omeg sprzed 2-3 lat. Marek im w Swatch Group nie zabraknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robol1 napisał(-a):

współczuję tym co teraz zaczynają gonić zajączka.Ja na szczęscie go przestałem i obecnie sie wyleczyłem.Ceny dla mnie są absurdalne.Gdy zaczynałem przygode to SMP DIVER niebieski kupiłem od kolegi z forum z 8K.

To były piekne czasy.Choć wtedy też mi sie to dużo wydawało.Batman chodził za 30K co było totalnym już odjazdem.

 

A to wszystko pewnie dlatego, że rok 2023 to Rok Królika 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jeszcze sprzed podwyżek 😜

IMG_20230201_082351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wszystko drozeje, taki los. Moj ostatni zakup podrozal w ciagu 2.5 roku o 25%. To na tej przestezeni czasowej to duzo czy malo?  Znajomy 3 lata temu nie 7 letniej rav4 nie mogl sprzedac za 45k. Teraz sprzedal ja na drugi dzien za niecale 70k. Wszystko drozeje. Tylko my zarabiamy tyle ile zarabiamy😂


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, swierszczu napisał(-a):

Przeciez wszystko drozeje, taki los. Moj ostatni zakup podrozal w ciagu 2.5 roku o 25%. To na tej przestezeni czasowej to duzo czy malo?  Znajomy 3 lata temu nie 7 letniej rav4 nie mogl sprzedac za 45k. Teraz sprzedal ja na drugi dzien za niecale 70k. Wszystko drozeje. Tylko my zarabiamy tyle ile zarabiamy😂

trzeba było sobie narodowe obligacje antyifnlacyjne tuż przed wojną za kilka milionów kupić to byś w tym roku kilkaset tysięcy odsetek zgarnął …koniaczek? 
Toyota jak wino…może to w reakcji na specyficzną urodę współczesnej wersji….Omegi jednak ładniejsze od Toyot w swojej kategorii.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Wypozycjonują Omegę wyżej i drożej, to na jej miejsce wskoczy Longines z cenami na poziomie Omeg sprzed 2-3 lat. Marek im w Swatch Group nie zabraknie. 

 

O tym pisałem, że ewidentnie idą z Omegą do góry. Celują w Rolka zdecydowanie. Ciekawe jak wyniki finansowe za ostatni rok będą wyglądać, zobaczymy czy strategia się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, orlis napisał(-a):

W pełni się zgadzam ze z perspektywy Polski ceny robią się absurdalne i wielu miłośników wyleczy się z nowych zakupów.

Można iść w neo vintage, bo tam coś ceny nie chcą gonić w takim tempie.

  

10 godzin temu, orlis napisał(-a):

Natomiast z cały szacunkiem do nas…Omega wie co robi.

To się okaże, w sumie mam to gdzieś bo nowe Omegi i tak mi się nie podobają, ale ciekawe czy będą dalej trzymać taką samą relację ceny na wtórym do tego co było na metce jak obecnie.
 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nicon napisał(-a):

 

Można iść w neo vintage, bo tam coś ceny nie chcą gonić w takim tempie.

  

To się okaże, w sumie mam to gdzieś bo nowe Omegi i tak mi się nie podobają, ale ciekawe czy będą dalej trzymać taką samą relację ceny na wtórym do tego co było na metce jak obecnie.
 

 

Masz na myśli 2254, która w 2015 była za 6-7k a teraz za 12-14k? 😛 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, szukam 2220.80 i niekompletne sety koło 18k.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że od 2015 ceny urosły, ale jak ktoś szuka czegoś do noszenia to w tym niższym przedziale to jest nadal coś w zasięgu. 2254 i 2220 to są w sumie modele na które był i jest hajp. Tak samo ze starą AT z ramką daty, za niebieską Skyfall chcą po 20k+, ale już biała, szara połowę tego, albo jeszcze starsza generacja na 2500 też w tych granicach. Nie mówię że nie jest drożej, ale coś się da kupić. Taka 2254 za jak mówisz 12-14k to też spoko oferta.

 

Dla porównania, w 2015 16610 kosztował gdzieś z 14k, 16570 pewnie z 11-12, a teraz nawet obskrobane strupy są po 40+, to miałem myśli mówiąc że ceny neo-vintage jeszcze tak nie gonią :).


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięciocyfrowe Rolki też odleciały wiadomo. Ex II czy sub do 30k to był świetny edc, po 50k to już tylko dla kolekcjonerów do sejfu raczej, okazjonalnie do kościoła. :D Chociaż 16610 jeszcze widuje na nadgarstkach. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu tego zegarka w bardzo dobrej cenie (-30%) nówka sztuka ze sklepu. Jak ktoś zainteresowany proszę o kontakt na PW.

 

BB2C435B-9EED-44C0-A281-6B0486B40B44.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Pięciocyfrowe Rolki też odleciały wiadomo. Ex II czy sub do 30k to był świetny edc, po 50k to już tylko dla kolekcjonerów do sejfu raczej, okazjonalnie do kościoła. :D Chociaż 16610 jeszcze widuje na nadgarstkach. 

Ja noszę, ale nic innego nie mam xD. Ale spokojnie, te 5 cyfrowce to jeszcze trochę wrócą do normalności jak nowe polecą bardziej na ryj. Anyway smutne czasy zawitały i tutaj, bo w Rolexie to już dawno stypa. Podwyżki 4 razy do roku, nie znasz dnia ani godziny, może się zdarzyć że robimy rytuał płacenia na nasze marzenie, a przelew nie przejdzie bo w międzyczasie zaktualizowali ceny. Wtedy wystarczy wejść i suwaczkiem zwiększyć limity ;-).

 

 

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, nicon napisał(-a):

Ja noszę, ale nic innego nie mam xD. Ale spokojnie, te 5 cyfrowce to jeszcze trochę wrócą do normalności jak nowe polecą bardziej na ryj. Anyway smutne czasy zawitały i tutaj, bo w Rolexie to już dawno stypa. Podwyżki 4 razy do roku, nie znasz dnia ani godziny, może się zdarzyć że robimy rytuał płacenia na nasze marzenie, a przelew nie przejdzie bo w międzyczasie zaktualizowali ceny. Wtedy wystarczy wejść i suwaczkiem zwiększyć limity ;-).

 

 

 

Fakt, że nastroje siadły, tylko w Roleksie paru entuzjastów kupuje jak leci. ;) Ja przyznam, że Moon 3861 rozwiązał wszystkie moje rozterki co do zegarka edc. Szukam do pary czegoś tańszego, w innym stylu jak 2220.80. Potem już tylko na popcorn będę wydawał czytając wątki na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbn napisał(-a):

 

O tym pisałem, że ewidentnie idą z Omegą do góry. Celują w Rolka zdecydowanie. Ciekawe jak wyniki finansowe za ostatni rok będą wyglądać, zobaczymy czy strategia się sprawdza.

O tym już głośno gadają, że sprzedaż spadła, ale zysk urósł, a wszystko podobno dzięki MoonXSwatch :)

 

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Fakt, że nastroje siadły, tylko w Roleksie paru entuzjastów kupuje jak leci. ;) Ja przyznam, że Moon 3861 rozwiązał wszystkie moje rozterki co do zegarka edc. Szukam do pary czegoś tańszego, w innym stylu jak 2220.80. Potem już tylko na popcorn będę wydawał czytając wątki na forum. 

No to mam podobnie. Po powrocie do 3861 jestem już wyluzowany. Większość posprzedawałem, zostały mi 4 mechaniki (w tym dwa na wylocie) + 3 G-Shocki i dwa Citki. HOWGH 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch daje radę, chociaż ja bym został przy 1861 i tylko dokupił nową bransę ;).


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem informację, że sprzedali już milion MoonXSwatchy. 

 

Tak w ramach archeologii, wczoraj znalazłem cenę AT 41 z 2018, a dzisiaj PO 43.5mm

2018

AT 41 - 5500 CHF

PO 43,5 - 6200 CHF

2023

AT 41 - 5900 CHF

PO 43.5 - 6700 CHF

 

Trochę to wygląda jak ceny iPhonów, w USD nowy iPhone tyle samo kosztuje co poprzedni model, a w Europie ciągłe wzrosty 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tommly napisał(-a):

O tym już głośno gadają, że sprzedaż spadła, ale zysk urósł, a wszystko podobno dzięki MoonXSwatch

No to trzeba iść za ciosem i teraz czas na kolejny banger - Flik Flaqua Terra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nicon napisał(-a):

Moonwatch daje radę, chociaż ja bym został przy 1861 i tylko dokupił nową bransę ;).

 

Przeszedłem ten etap, ale spasowanie było kiepskie. Do tego krótsze uszy, ciemniejsza tarcza, lepsza luma, cieńsza koperta, dokładniejszy mechanizm. Chyba z 8k musiałem dołożyć do nowego, ale imo dobrze wydane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, orlis napisał(-a):

25B0BEF2-C020-4C67-82C3-D4B735066614.thumb.jpeg.57bb1fa03563eaf95b91f856fb6301fb.jpeg

 

Ja szczerze powiem że jestem nim rozczarowany. Ponosiłem dwa dni, tarcza jest szara i nie ma uroku takiego jak na zdjęciach.

Niebieski też słabo nasycony.

Już przy pierwszym oglądaniu przy odbiorze, gdzie w salonie światło jest dobrane by uwypuklać kolory mnie rozczarował, to w normalnym oświetleniu brak uroku.

O ile inne omegi z białymi tarczami, które oglądałem i mam zyskują na żywo, to tutaj szarość.

Wiem że model poszukiwany, ale mi się nie podoba. Rozważam sprzedaż.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dzikipl napisał(-a):

 

Ja szczerze powiem że jestem nim rozczarowany. Ponosiłem dwa dni, tarcza jest szara i nie ma uroku takiego jak na zdjęciach.

Niebieski też słabo nasycony.

Już przy pierwszym oglądaniu przy odbiorze, gdzie w salonie światło jest dobrane by uwypuklać kolory mnie rozczarował, to w normalnym oświetleniu brak uroku.

O ile inne omegi z białymi tarczami, które oglądałem i mam zyskują na żywo, to tutaj szarość.

Wiem że model poszukiwany, ale mi się nie podoba. Rozważam sprzedaż.

 


no widzisz, a dla mnie to ulubiony speedmaster. Tarcza btw nie jest szara tylko srebrna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, vvv napisał(-a):

Gdzieś widziałem informację, że sprzedali już milion MoonXSwatchy. 

 

Tak w ramach archeologii, wczoraj znalazłem cenę AT 41 z 2018, a dzisiaj PO 43.5mm

2018

AT 41 - 5500 CHF

PO 43,5 - 6200 CHF

2023

AT 41 - 5900 CHF

PO 43.5 - 6700 CHF

 

Trochę to wygląda jak ceny iPhonów, w USD nowy iPhone tyle samo kosztuje co poprzedni model, a w Europie ciągłe wzrosty 

Patrząc przez pryzmat europejskich zarobków, to kosmetyczne zmiany ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Przeszedłem ten etap, ale spasowanie było kiepskie. Do tego krótsze uszy, ciemniejsza tarcza, lepsza luma, cieńsza koperta, dokładniejszy mechanizm. Chyba z 8k musiałem dołożyć do nowego, ale imo dobrze wydane. ;)

Jasne, dla każdego coś dobrego, ogólnie uważam że zmiany stylistyczne są wszystkie na plus, trochę nie ufam tym nowym mechanizmom, ale to pewnie niesłuszne obawy. Gwarancja jest długa, a oficjalny serwis czy 1861 czy 3861 to ta sama kasa więc w sumie who cares. BTW, Explorera już nie masz?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.