Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, tbn napisał(-a):

PO 42mm na 2500 ma chyba 14mm, całkiem grubawy. Ex II nowy to dopiero placek. 

 

Screenshot_20230202_230018_YouTube-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiła się wczoraj spontaniczna myśl pt. "sprzedać Speedmastera"... Pewnie to byłby błąd, ale sam fakt, że o tym pomyślałem mnie martwi.. 😅

 

image.png.3a71c892a43a6229caa98aaafb6ccddf.png


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tbn napisał(-a):

PO 42mm na 2500 ma chyba 14mm, całkiem grubawy. Ex II nowy to dopiero placek. 

Ja cały czas piszę o 45,5. Przy tej średnicy i tej samej grubości co mniejsza odbiór jest inny. Dla mnie naleśnik :) No dobra. Pancake. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Nomateus napisał(-a):

U mnie pojawiła się wczoraj spontaniczna myśl pt. "sprzedać Speedmastera"... Pewnie to byłby błąd, ale sam fakt, że o tym pomyślałem mnie martwi.. 😅

 

image.png.3a71c892a43a6229caa98aaafb6ccddf.png

 

Właśnie zacząłem oglądać na urlopie od I sezonu... 🤣

 

 

...i parafrazując: niektórzy mówią, że nie można się nazywać dojrzałym miłośnikiem zegarków jak kilka razy kupuje się ten sam model do kolekcji, ale to nie prawda. Można, tylko w pewnym momencie największych ikon już się nie sprzedaje, na tym polega odpowiedzialność. Będziesz miał może kaca, że znowu kupiłeś, ale starasz się mieć dobrą kolekcję. 😃

 

P.S. To IMO najlepsza Omega w aktualnej ofercie (zakładam, że masz ostatnią wersję?). Przy tym co robią z cenami późniejszy powrót już może trochę boleć. 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

 

Właśnie zacząłem oglądać na urlopie od I sezonu... 🤣

 

...i parafrazując: niektórzy mówią, że nie można się nazywać dojrzałym miłośnikiem zegarków jak kilka razy kupuje się ten sam model do kolekcji, ale to nie prawda. Można, tylko w pewnym momencie największych ikon już się nie sprzedaje, na tym polega odpowiedzialność. Będziesz miał może kaca, że znowu kupiłeś, ale starasz się mieć dobrą kolekcję. 😃

 

P.S. To IMO najlepsza Omega w aktualnej ofercie (zakładam, że masz ostatnią wersję?). Przy tym co robią z cenami późniejszy powrót już może trochę boleć. 😉 

 

Świetny serial!

 

Tak, najnowsza referencja, można powiedzieć, że wymarzona odkąd miałem lat 20 i myślałem, że może taką kupię mając lat 50, a wpadła na 30, mam ją od połowy roku 2022. Więc teoretycznie szkoda byłoby sprzedać, ale...


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

 

Świetny serial!

 

Tak, najnowsza referencja, można powiedzieć, że wymarzona odkąd miałem lat 20 i myślałem, że może taką kupię mając lat 50, a wpadła na 30, mam ją od połowy roku 2022. Więc teoretycznie szkoda byłoby sprzedać, ale...

Moją opinię o moonie znasz.

Jak myślisz o sprzedaży, to jej los jest przypieczętowany, szczególnie, że rozważasz zakup fajniejszego zegarka. Ale jak nie potrzebujesz gotówki, to MZ niech leży i nabywa wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

Właśnie w referencji jest problem. Poprzednie PO jakoś bardziej do mnie przemawiały.


A jak to jest poprzednia PO ?? Skoro to jest pierwsza generacja 🤷🏻‍♂️

Dla mnie zdecydowanie najfajniejsza, pozniej to juz niestety zjazd w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed obecną byłī chyba dwie generacje: aluminiowe bezele na 2500, potem matowa ceramika na 8500 i teraz w błyszczącej ceramice, nie pamietam mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja juz mam to co chcialem. Mam dwa piekne divery wiec zeby nie dac sie zwariować na jakis czas robie sobie przerwe od forum. 
 

pozdrawiam wszystkich


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5cb2f05e5d6ede9fc9fbe0a5e3913b6c.jpg

Teraz jest 8900

 

Z perspektywy czasu jest to jeden z moich ulubionych zegarków. 

Pierwotnie chciałem kupić poprzednią referencję 42mm z całym pomarańczowym bezelem, ale jak już się zdecydowałem na zakup to wyszła z produkcji. Tego zamówiłem trochę w ciemno bo ani go nie mierzyłem, ani nie widziałem na żywo. Jest większy bo ma 43.5mm ale przez to też trochę bardziej proporcjonalny niż 42 z 8500 która była dość beczułkowata. To jest po prostu relatywnie duży zegarek ;)  




Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Drodzy, kusi mnie takie połączenie. Myśle, o tym żeby smp wrzucić na mesh jako elegant, ponieważ sub w drodze… teoretycznie droga do odwrócenia, ale to są dwa zegarki które od zawsze mam w głowie i chciałbym jakoś to połączyć.. a może coś do kolekcji :-)?

Z drugiej  strony ta omega idealnie pasuje do niebieskiego kauczuku, a sub obskoczy od biedy formalne spotkanie.. 

 

 

Na żywo widziałem połączenie czarno-złotej 300 z tą bransoletą i wygląda to świetnie - nie wiem jak zagra z niebieskim, ale raczej na żywo powinno trzymać taki sam poziom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tbn napisał(-a):

Przed obecną byłī chyba dwie generacje: aluminiowe bezele na 2500, potem matowa ceramika na 8500 i teraz w błyszczącej ceramice, nie pamietam mechanizmu.

Ja mam swoją na 8500 i ceramika jest raczej błyszcząca?

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piotralski napisał(-a):

Ja mam swoją na 8500 i ceramika jest raczej błyszcząca?

Bez tytułu.jpg

 

Tak, ale były też w macie, jak ta ze Skyfall. Potem już tylko w błyszczącej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest poprzednia PO ?? Skoro to jest pierwsza generacja
Dla mnie zdecydowanie najfajniejsza, pozniej to juz niestety zjazd w dół.

Zgadzam się z Tobą, właśnie o pierwsza mi chodziło. Obecna wersja jakoś mi nie leży, co prawda nie mam porównania do poprzednich referencji, ale kiedy miałem ja na nadgarstku, wydaje mi się jakaś mdła. Rozmiar nie jest problemem, zwyczajnie nie ma chemii

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):


Zgadzam się z Tobą, właśnie o pierwsza mi chodziło. Obecna wersja jakoś mi nie leży, co prawda nie mam porównania do poprzednich referencji, ale kiedy miałem ja na nadgarstku, wydaje mi się jakaś mdła. Rozmiar nie jest problemem, zwyczajnie nie ma chemiiemoji2373.png

Dokładnie, też przymierzałem się do najnowszej PO w wersji z pomarańczowymi dodatkami (identycznej, jak kilka postów do góry wrzucił kolega vvv). Na zdjęciach wygląda świetnie, w realu, błyszczy się wszystko jak psu ... wiadomo co :D Jest mało czytelna i "mdła", to idealne określenie.

Tutaj foty z moich zeszłorocznych oględzin w Jubitomie:

 

IMG_6638.jpg

IMG_6639.jpg

IMG_6640.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peak PO to była aluminiowa na 2500, później te <40mm z matową ceramiką były fajne, teraz lipa.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 19:52, swierszczu napisał(-a):

A zegarki to inwestycja przynoszaca zyski?  Chyba dla nielicznych majacych bliskie kontakty i uklady z AD. 

Sa marki i modele, ktore zyskuja a juz napewno nie traca w stosunku do dzisiejszej inflacji. Jesli chodzi o samochody, to raczej tylko straty 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Taka parka. I wystarczy😍

1FA35DC3-E575-48FE-8852-85FF990F3EA4.jpeg

Co wystarczy? Gdzie wystarczy? A chrono? A pilot? A kostka? A garniturowy? A z brązu, tytanu, DLC , A niebieski, zielony, bordowy, żółty…a z dodatkiem złota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😂 zdecydowanie nie moj gust. Myslalem nad chrono ale nie, pilot i chrono nie, zielony mam, czerwony tez. Jeden zloty kusi ale wole miec te dwa niz jeden wiec zloty musi poczekac az sie sie tu moze na forum pokaze kiedys😂 bo jeszcze nie widzialem. 

Wiec i pyknie i styknie  😂 zdecydowanie nie moj gust. Myslalem nad chrono ale nie, pilot i chrono nie, zielony mam, czerwony tez. Jeden zloty kusi ale wole miec te dwa niz jeden wiec zloty musi poczekac az sie sie tu moze na forum pokaze kiedys😂 bo jeszcze nie widzialem. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, swierszczu napisał(-a):

Taka parka. I wystarczy😍

1FA35DC3-E575-48FE-8852-85FF990F3EA4.jpeg

 

Tłumacz sobie. Miałeś od forum odpocząć i co 😈

Tak na poważnie to znam ten ból. Chciałbym, a boję się. I wierci w mózgu "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze".

😇


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, swierszczu napisał(-a):

Taka parka. I wystarczy😍

1FA35DC3-E575-48FE-8852-85FF990F3EA4.jpeg


Zegarki fajne, ale dwie sztuki i dwa divery? Zdecydowanie coś trzeba pokombinować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dwa rozne divery 😂 A jajuz nie chce kombinowac. Taki siaki owaki…. Ilez mozna😂😁

No ale paskowo oba daja tyle mozliwosci ze do emerytury wystarczy


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.