Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

imo ładniej niż na pasku.Tak trzymaj i pokazuj go nam.

To bransa od nowego moona pasuje?

Szkoda ze ten snoppy taki niedostępny ze względu na potężną cene,wręcz zaporową

Ceny omeg wręcz poszybowały w górę.

Ciekawe kiedy zaczną lecieć w dół

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, robol1 napisał(-a):

imo ładniej niż na pasku.Tak trzymaj i pokazuj go nam.

To bransa od nowego moona pasuje?

Szkoda ze ten snoppy taki niedostępny ze względu na potężną cene,wręcz zaporową

Ceny omeg wręcz poszybowały w górę.

Ciekawe kiedy zaczną lecieć w dół

 

Tak, bransoleta od nowego Moona pasuje. Nie znajdziesz tu jednak tak idealnego spasowania przy łączeniu endlink - ucho jak w przypadku Jubilee od Pepsi, bo poruszając bransoletą na boki, a także przód tył, czuć minimalne luzy, czego nie doświadczysz w żadnym nowoczesnym Rolku. Inaczej wykończone są też krawędzie linków. Te omegowe są mniej wyoblone - bardziej drapią skórę przy zakładaniu zegarka. Samo zapięcie jest krótkie, co przy odpowiednio dopasowanej bransolecie powoduje mały problem przy ubieraniu i zdejmowaniu zegarka - mam dosyć duże dłonie. Podkreślę jednak, że całość dobrze układa się na nadgarstku, a wygodę tej bransolety pozycjonuję bardzo wysoko. 

Edit: będę musiał chyba dołożyć jeden ze zdjętych linków, bo łapa po przebudzeniu jest jeszcze spuchnięta, i zapinam się na styk, nawet z odpiętą 2,5mm mikrolegulacją. 😉 Wczoraj na wieczór miałem odpowiedni luz, który z samego rana zniknął...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, mario1971 said:

Tak, bransoleta od nowego Moona pasuje. Nie znajdziesz tu jednak tak idealnego spasowania przy łączeniu endlink - ucho jak w przypadku Jubilee od Pepsi, bo poruszając bransoletą na boki, a także przód tył, czuć minimalne luzy, czego nie doświadczysz w żadnym nowoczesnym Rolku. Inaczej wykończone są też krawędzie linków. Te omegowe są mniej wyoblone - bardziej drapią skórę przy zakładaniu zegarka. Samo zapięcie jest krótkie, co przy odpowiednio dopasowanej bransolecie powoduje mały problem przy ubieraniu i zdejmowaniu zegarka - mam dosyć duże dłonie. Podkreślę jednak, że całość dobrze układa się na nadgarstku, a wygodę tej bransolety pozycjonuję bardzo wysoko. 

Edit: będę musiał chyba dołożyć jeden ze zdjętych linków, bo łapa po przebudzeniu jest jeszcze spuchnięta, i zapinam się na styk, nawet z odpiętą 2,5mm mikrolegulacją. 😉 Wczoraj na wieczór miałem odpowiedni luz, który z samego rana zniknął...

 

Moim zdaniem prezentuje się lepiej niż dobrze w tym zestawieniu. Bransoletę samodzielnie skracałeś czy w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bransoleta pasuje do tego zegarka. Ale... będę w mniejszości i powiem, że pasek pasuje zdecydowanie lepiej. Z bransoletą zegarek stał się taki trochę mdły. Ten niebieski pasek super ożywia ten zestaw. Jeśli jest słabej jakości to warto zwrócić się do któregoś z kolegów którzy robią paski żeby wykonali podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Tak, bransoleta od nowego Moona pasuje. Nie znajdziesz tu jednak tak idealnego spasowania przy łączeniu endlink - ucho jak w przypadku Jubilee od Pepsi, bo poruszając bransoletą na boki, a także przód tył, czuć minimalne luzy, czego nie doświadczysz w żadnym nowoczesnym Rolku. Inaczej wykończone są też krawędzie linków. Te omegowe są mniej wyoblone - bardziej drapią skórę przy zakładaniu zegarka. Samo zapięcie jest krótkie, co przy odpowiednio dopasowanej bransolecie powoduje mały problem przy ubieraniu i zdejmowaniu zegarka - mam dosyć duże dłonie. Podkreślę jednak, że całość dobrze układa się na nadgarstku, a wygodę tej bransolety pozycjonuję bardzo wysoko. 

Edit: będę musiał chyba dołożyć jeden ze zdjętych linków, bo łapa po przebudzeniu jest jeszcze spuchnięta, i zapinam się na styk, nawet z odpiętą 2,5mm mikrolegulacją. 😉 Wczoraj na wieczór miałem odpowiedni luz, który z samego rana zniknął...


No właśnie Omega mogła się bardziej przyłożyć ze spasowaniem bransolety i koperty. W Rolku siedzi to znacznie ciaśniej, a tutaj ten luz powoduje, że czasem robi się schodek. Do tego uszy są zgięte wiec to potęguje efekt. W innych modelach Omega lepiej spakowała ten element, wiec wyglada trochę na niedoróbkę. 
 

Dla mnie snoopy tez fajniej na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Z paskiem i bransoletą poradziłem sobie samodzielnie (zdjęcie i montaż). W skróceniu pomagała mi osoba trzecia z AD (nie dorobiłem się jeszcze wkrętaków). emoji846.png

 

Macie jakieś specjalne wkrętaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Macie jakieś specjalne wkrętaki?
W teorii powinno się używać wkrętaków zegarmistrzowskich, z końcówką tak jak na poniższym zdjęciu.

f0549e7651e996086758065f75b0ce50.jpg&key=ba187de7329ecf6884ded202035fabe056055e28e40d62d1c2a5fcad30975147

Natomiast ja używam zwykłych wkrętaków precyzyjnych. Kwestia dobrego dobrania średnicy wkrętaka i grubości "ostrza". Jeszcze nigdy nie pokiereszowalem żadnej śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, alleck napisał(-a):

W teorii powinno się używać wkrętaków zegarmistrzowskich, końcówką tak jak na na poniższym zdjęciu.

f0549e7651e996086758065f75b0ce50.jpg&key=ba187de7329ecf6884ded202035fabe056055e28e40d62d1c2a5fcad30975147

Natomiast ja używam zwykłych wkrętaków precyzyjnych. Kwestia dobrego dobrania średnicy wkrętaka i grubości "ostrza". Jeszcze nigdy nie pokiereszowalem żadnej śrubki.

 

Również sam skracam bransolety, aczkolwiek ostatnio trafiła mi się tak poklejona że musiałem podgrzać śrubki żeby puściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Również sam skracam bransolety, aczkolwiek ostatnio trafiła mi się tak poklejona że musiałem podgrzać śrubki żeby puściły.
Tak. Słyszałem o tym, że ludzie mają problem z klejem. Nigdy dla mnie to nie stanowiło problemu :) klej puszczał sam na widok moich rąk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Z paskiem i bransoletą poradziłem sobie samodzielnie (zdjęcie i montaż). W skróceniu pomagała mi osoba trzecia z AD (nie dorobiłem się jeszcze wkrętaków). emoji846.png
A teraz obiecane foto w dzienny oświetleniu. Jedni mówią, że na pasku ten zegarek wygląda lepiej, a ja się z ich zdaniem zupełnie nie zgadzam. Jak dla mnie tylko bransoleta! 

195c699bfa88e27fd89c0eebf94c213b.jpg

Dla mnie tez tylko bransoleta tylko ja preferuje ta od hesalitowego modelu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, robol1 napisał(-a):

(...)

Szkoda ze ten snoppy taki niedostępny ze względu na potężną cene,wręcz zaporową

Ceny omeg wręcz poszybowały w górę.

Ciekawe kiedy zaczną lecieć w dół

 

 

Na wtórny spora korekta.

Np EdWhite jest już do kupienia poniżej 80k czyli to jest 'retail'.
Snoopy - widziałem już kilka ofert w okolicach 85-88k. Nadal cena chora ale już nie jest to 125k 🙂
Ciekawe jak z możliwością zapisu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotralski napisał(-a):

 

Macie jakieś specjalne wkrętaki?

Bergeon jest najlepszy, tylko ta cena :)

XIAOMI Wiha polecana jest też przez kolegów.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tommly napisał(-a):

Bergeon jest najlepszy, tylko ta cena :)

XIAOMI Wiha polecana jest też przez kolegów.

 

Dzięki @tommly ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, robol1 napisał(-a):

widzialem EDwhite za 80 K

z czego wynika taka cena?

to przecież moon

Do mnie dzwonili z AD pod koniec zeszłego roku. Mogłem go kupić po cenie z metki, bez jakiegokolwiek rabatu. Zrezygnowałem. Mierzyłem Ed White, jak dla mnie nic specjalnego. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Do mnie dzwonili z AD pod koniec zeszłego roku. Mogłem go kupić po cenie z metki, bez jakiegokolwiek rabatu. Zrezygnowałem. Mierzyłem Ed White, jak dla mnie nic specjalnego. 

 

Na flipa nie brałeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

❤️ 

 

IMG_0841.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Na flipa nie brałeś? ;)

Nie kupuję zegarków, które mi się nie podobają. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Do mnie dzwonili z AD pod koniec zeszłego roku. Mogłem go kupić po cenie z metki, bez jakiegokolwiek rabatu. Zrezygnowałem. Mierzyłem Ed White, jak dla mnie nic specjalnego. 

To jest fajny zegarek ze smaczkami ale nie za te pieniądze ( mówię o retail, wtórny rynek to sztucznie hodowana aberracja ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, robol1 napisał(-a):

U mnie taki jest.Podobny do snoopiego tylko starszy

20220908_153952.jpg

Maluszek. Ile on ma, 38mm?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.