Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Augustynski napisał(-a):

Tak troche wyjasnilem w tym watku ze omega wzrosla po 13 latach o 200%...

No nie wiem jak liczysz, ale 13 lat temu moon w hesalicie kosztowal 9,5k (pamietam, bo sprzedawca naklanial mnie, zebym nie kupowal wtedy TH, tylko wlasnie ta Omege). Teraz moon w hesalicie kosztuje 35,5k, wiec jakby nie patrzec, to ponad 300% 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Augustynski said:

 

 

Dlaczego na obu rekach to sie wydaje jakies duze? Ja wiem ze w porownaniu z moim starym analogicznym okreslanym przez Omege na 41 mm ten ma 42mm ale to sa tylko wymiary. Powiekszyli czcionke i bezel i wszystko (!). To na prawde nie bylo potrzebne, bo za duzo osob tutaj pokazuje ze dominuje reke.

Trzeba przyznac ze dobrze uwspolczesnili design, jak dalem wyzej zdjecia porownawcze to wspolczesnie bardziej nowy design pasuje. Ja tam wole jednak stara bransolete, miala swoj charakter a ta jest taka 'wyplaszczona'. 

Jak zainstaluje NATO to pokaze znowu fotki ale to jeszcze miesiac okolo caly proceder bedzie trwal.


Jak napisał @lysolek007 - to jest kwestia perspektywy i zakłamania obiektywu aparatu. Tutaj masz ten sam zegar na tej samej ręce (tylko światło gorsze)

 

 

A6EA696E-59C3-4A79-B2AE-1B26D8B162C8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, artme napisał(-a):

No nie wiem jak liczysz, ale 13 lat temu moon w hesalicie kosztowal 9,5k (pamietam, bo sprzedawca naklanial mnie, zebym nie kupowal wtedy TH, tylko wlasnie ta Omege). Teraz moon w hesalicie kosztuje 35,5k, wiec jakby nie patrzec, to ponad 300% 😬

Siedem lat temu Moon kosztował 18k. Wychodzi, że Omega ma stałe tempo podnoszenia cen, przynajmniej w dłuższej perspektywie. Dokonując aproksymacji za kolejne siedem lat Moon przebije 70k. 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tbn napisał(-a):

Siedem lat temu Moon kosztował 18k. Wychodzi, że Omega ma stałe tempo podnoszenia cen, przynajmniej w dłuższej perspektywie. Dokonując aproksymacji za kolejne siedem lat Moon przebije 70k. 😆

 

Moon rośnie najszybciej. Poprzedni model kosztował w 2021 25k, gdy wszedł nowy mechanizm to cena skoczyła do chyba 31k. Dzisiaj 40k.
Dodając że rabaty wynosiły kiedyś 20% to za 20k miałem moona w szafirze w 2021, dzisiaj 35k po rabatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
1 minutę temu, dzikipl napisał(-a):

Moon rośnie najszybciej.

I tak i nie. Cena z metki to jedno, a cena zakupu to drugie. Mnie moon na hesalicie w kruku w 2019 roku kosztował 14.500 ze względu na rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dzikipl napisał(-a):

 

Moon rośnie najszybciej. Poprzedni model kosztował w 2021 25k, gdy wszedł nowy mechanizm to cena skoczyła do chyba 31k. Dzisiaj 40k.
Dodając że rabaty wynosiły kiedyś 20% to za 20k miałem moona w szafirze w 2021, dzisiaj 35k po rabatach?

Sam kiedys pisalem, ze moon powinien kosztowac wiecej i wszyscy mnie zjedli 😂, bo tak kultowy zegarek nie powinien byc plasowany jako level entry, jednak zycie pokazuje dlaczego moona tak chetnie sie kupowalo - wlasnie ze wzgledu na cene. W tej chwili moon w szafirze 41k a i tak nowego ludziska za ok. 30k kupowac nie chca, wiec jak zwykle - wszystko zweryfikowal rynek. On pokazuje, ze nawet moon ze swoja historia dla wielu nie jest wart takich pieniedzy - szczegolnie, ze nie jest idealny... niestety. Dopiero po kilku latach wypuszczajac nowy model z nowym mechanizmem i bransoleta zegarek zyskal w porownaniu do poprzednika. Jednak jak sie wypuszcza takiego klasyka i zamierza podniesc cene 100%, to wypadaloby zmienic troche wiecej. Mechanizm na plus. Odswiezona koperta i tarcza na plus. Ale brak szybkiej mikroregulacji i zwiekszonej wodoszczelnosci ewidentnie nie idzie w parze z nowa cena. Ok - wreszcie sie posluchali i dodali regulacje, jednak 50m nadal czyni ten zegarek mniej uzytkowym a cena powala, wiec coz... zobaczymy - moze i to kiedys zmienia 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że zasadnym jest mówienie o podwyżkach jak patrzymy na ten sam ref. Bo ten moon w hesalicie z 2019 to chyba jeszcze był 1861, prawda? Więc to co napisał @dzikipl jest jak najbardziej sensowne.

Just now, artme said:

W tej chwili moon w szafirze 41 a i tak nowego ludziska za ok. 30k kupowac nie chca, wiec jak zwykle - wszystko zweryfikowal rynek s on pokazuje, ze nawet moon ze swoja historia dla wielu nie jest wart takich pieniedzy - szczegolnie, ze nie jest idealny... niestety.

 

No bo za 40k to już można przebierać w fajnych chrono od Zenitha np. I mają datę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tbn napisał(-a):

Siedem lat temu Moon kosztował 18k. Wychodzi, że Omega ma stałe tempo podnoszenia cen, przynajmniej w dłuższej perspektywie. Dokonując aproksymacji za kolejne siedem lat Moon przebije 70k. 😆

Tutaj usprawiedliwie - jak moon 70, to inne 170 🤣😉

4 minuty temu, logann napisał(-a):

No bo za 40k to już można przebierać w fajnych chrono od Zenitha np. I mają datę :D

Pam 372 nie ma daty a i tak bije Rolka i Omege 👻🤪😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów nie chce się pozbyć swojego Marka? Może być automat 🙂 Zdjęcie poglądowe. 

Omega_Speedmaster_MarkII_old-new_wrist_560.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał(-a):

 😂. ..W tej chwili moon w szafirze 41k a i tak nowego ludziska za ok. 30k kupowac nie chca, wiec jak zwykle - wszystko zweryfikowal rynek. ... 😎

 

Jak piszesz o tym, że wszystko zweryfikował rynek i ludziska nie chcą kupować, to opierasz się na jakiś danych czy swoich obserwacjach?

Pytam bez złośliwości. Nie ukrywam, że jestem akcjonariuszem Swatch Group i czytam sprawozdania finansowe i chyba tak cienko nie piszczą. Natomiast nie jestem w stanie dokopać sie do twardych danych odnośnie ile, konkretnie czego sprzedali 🤷‍♂️

Mądrość ludowa podpowiada mi, że jeżeli chodzi o Omegę to sprzedają może mniej, ale tłuściej. Sprzedaż chyba idzie na pełnym ogniu i mało ważny jest tu głos "janka z forum z pierdziszewa", że drogo i nie kupi (ten "janek" to też ja jakby co 😉)

Moja osobista ocena jest taka, że ja lepszego, nowoczesnego divera w cenie ok 35kpln nie widzę. 

Jak chciałem zieloną 300m to chciałem ją i koniec, żadnego pelagosa itd i nawet jakby kosztowała 50k to bym kupił, albo nie kupił nic. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tezy są oparte na danych z d***, ewentualnie z forum. W zeszłym roku sprzedaż moonwatcha poszła 50% w górę 4 miesiące po wystartowaniu moonswatcha. Ludzie kupują, tylko już na ogół nie na forum.

 

Cytat

Apparently, the strategy succeeded as Bloomberg reported that on 6 July 2022, Swatch Group CEO Nick Hayek confirmed that following the MoonSwatch announcement, sales of Omega Speedmaster Moonwatch have increased by more than 50%.

 

 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakochalem sie ostatnio ponownie w Omedze. Po 13 latach uzytkowania non stop.

Po pierwsze, ludzka psychika dziala tak, ze jak cos masz stracic (przesiasc sie na inny zegarek [Rolex]) to zaczynsz dostrzegac to co traktowales jako pewnik i czesto nawet nie zauwazales de facto ze jest.

To byl jeden czynnik, drugi wlasnie przyszedl prosto z Chin 😇. Wszedlem sobie na ali, i postanowilem kupic kilka zegarkow w tych super promocjach za  10 zl, 20 zl itd, zamowilem kilka chyba 3 lub 4, dzis doszly 3 po tygodniu takze super szybko. Dlaczego? Bo skoro tak sie pasjonuje zegarkami a nic nie kupilem od 13 lat to bedzie zabawa. Ekscytacja byla przy otwieraniu paczek.

 

Boze swiety, makumbe zachowaj.

 

Ten po prawej jest nieuzywalny, bransoleta sztywna do tego stopnia, ze trudno go zapiac. Widocznosc bez flasha zerowa, nic na nim nie widac. Wtopa. (sklep modowy sprzedaje prawie identyczny model za 80 zl ze swoim logo)

Ten po lewej, fuj, na zdjeciach byl ladny wiadomo. Rowniez bez flasha nic nie widac, podswietlenie to jakis zart jedna dioda w rogu oswietla 1/5 tarczy reszta ciemno.

Ten po srodku jednak, kilka poziomow wyzej od pozostalych. Najlepsza bransoleta, bezel fajnie klika przy przekrecaniu (oprocz tego ma luzy w obie strony). Bezel rysuje sie od patrzenia, ale zapiecie bransolety daje rade, sama bransoleta trzeszczy jak przyslowiowy szajs. Spring bary to tez kpina :] posrodku grube a koncowki, ktore trzymaja sie w zegarku super cienkie, takze jedno mocniejsze pociagniecie i po bransolecie bedzie.

 

Tutaj wracamy spowrotem do Omegi. Ile czlowiek nie docenial bo traktowal to jako pewnik. Bransoleta miód, ultra wygodna i solidna, bezel zero luzow (przestal sie krecic pewnie przez ilosc brudu, ktorego sam nie usune :P), trwalosc materialow i to co przeszly przez te lata, 10/10. Piekno i doskonalosc tarczy, wskazowek, mozna podziwiac godzinami,

 

PS

Jeszcze nie wiem co zrobie z tymi badziewiami, albo dziecku do zabawy albo do smietnika, na pewno tego nie zaloze publicznie xD. Nie zaluje jednak :) pomoglo docenic to co sie ma, ciekawy experience.

IMG_20230419_204613.jpg

IMG_20230419_205424.jpg

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Zakochalem sie ostatnio ponownie w Omedze. Po 13 latach uzytkowania non stop.

Po pierwsze, ludzka psychika dziala tak, ze jak cos masz stracic (przesiasc sie na inny zegarek [Rolex]) to zaczynsz dostrzegac to co traktowales jako pewnik i czesto nawet nie zauwazales de facto ze jest.

To byl jeden czynnik, drugi wlasnie przyszedl prosto z Chin 😇. Wszedlem sobie na ali, i postanowilem kupic kilka zegarkow w tych super promocjach za  10 zl, 20 zl itd, zamowilem kilka chyba 3 lub 4, dzis doszly 3 po tygodniu takze super szybko. Dlaczego? Bo skoro tak sie pasjonuje zegarkami a nic nie kupilem od 13 lat to bedzie zabawa. Ekscytacja byla przy otwieraniu paczek.

 

Boze swiety, makumbe zachowaj.

 

Ten po prawej jest nieuzywalny, bransoleta sztywna do tego stopnia, ze trudno go zapiac. Widocznosc bez flasha zerowa, nic na nim nie widac. Wtopa. (sklep modowy sprzedaje prawie identyczny model za 80 zl ze swoim logo)

Ten po lewej, fuj, na zdjeciach byl ladny wiadomo. Rowniez bez flasha nic nie widac, podswietlenie to jakis zart jedna dioda w rogu oswietla 1/5 tarczy reszta ciemno.

Ten po srodku jednak, kilka poziomow wyzej od pozostalych. Najlepsza bransoleta, bezel fajnie klika przy przekrecaniu (oprocz tego ma luzy w obie strony). Bezel rysuje sie od patrzenia, ale zapiecie bransolety daje rade, sama bransoleta trzeszczy jak przyslowiowy szajs. Spring bary to tez kpina :] posrodku grube a koncowki, ktore trzymaja sie w zegarku super cienkie, takze jedno mocniejsze pociagniecie i po bransolecie bedzie.

 

Tutaj wracamy spowrotem do Omegi. Ile czlowiek nie docenial bo traktowal to jako pewnik. Bransoleta miód, ultra wygodna i solidna, bezel zero luzow (przestal sie krecic pewnie przez ilosc brudu, ktorego sam nie usune :P), trwalosc materialow i to co przeszly przez te lata, 10/10. Piekno i doskonalosc tarczy, wskazowek, mozna podziwiac godzinami,

 

PS

Jeszcze nie wiem co zrobie z tymi badziewiami, albo dziecku do zabawy albo do smietnika, na pewno tego nie zaloze publicznie xD. Nie zaluje jednak :) pomoglo docenic to co sie ma, ciekawy experience.

 

 

 

Chyba niepotrzebnie zareaguję na ten post, ale weź się chłopie zmiłuj i mniej trochę litości. Chcesz recenzować chiński badziew, to pisz w dziale z ryżem. Proszę 🙏

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Zakochalem sie ostatnio ponownie w Omedze. Po 13 latach uzytkowania non stop.

Po pierwsze, ludzka psychika dziala tak, ze jak cos masz stracic (przesiasc sie na inny zegarek [Rolex]) to zaczynsz dostrzegac to co traktowales jako pewnik i czesto nawet nie zauwazales de facto ze jest.

To byl jeden czynnik, drugi wlasnie przyszedl prosto z Chin 😇. Wszedlem sobie na ali, i postanowilem kupic kilka zegarkow w tych super promocjach za  10 zl, 20 zl itd, zamowilem kilka chyba 3 lub 4, dzis doszly 3 po tygodniu takze super szybko. Dlaczego? Bo skoro tak sie pasjonuje zegarkami a nic nie kupilem od 13 lat to bedzie zabawa. Ekscytacja byla przy otwieraniu paczek.

 

Boze swiety, makumbe zachowaj.

 

Ten po prawej jest nieuzywalny, bransoleta sztywna do tego stopnia, ze trudno go zapiac. Widocznosc bez flasha zerowa, nic na nim nie widac. Wtopa. (sklep modowy sprzedaje prawie identyczny model za 80 zl ze swoim logo)

Ten po lewej, fuj, na zdjeciach byl ladny wiadomo. Rowniez bez flasha nic nie widac, podswietlenie to jakis zart jedna dioda w rogu oswietla 1/5 tarczy reszta ciemno.

Ten po srodku jednak, kilka poziomow wyzej od pozostalych. Najlepsza bransoleta, bezel fajnie klika przy przekrecaniu (oprocz tego ma luzy w obie strony). Bezel rysuje sie od patrzenia, ale zapiecie bransolety daje rade, sama bransoleta trzeszczy jak przyslowiowy szajs. Spring bary to tez kpina :] posrodku grube a koncowki, ktore trzymaja sie w zegarku super cienkie, takze jedno mocniejsze pociagniecie i po bransolecie bedzie.

 

Tutaj wracamy spowrotem do Omegi. Ile czlowiek nie docenial bo traktowal to jako pewnik. Bransoleta miód, ultra wygodna i solidna, bezel zero luzow (przestal sie krecic pewnie przez ilosc brudu, ktorego sam nie usune :P), trwalosc materialow i to co przeszly przez te lata, 10/10. Piekno i doskonalosc tarczy, wskazowek, mozna podziwiac godzinami,

 

PS

Jeszcze nie wiem co zrobie z tymi badziewiami, albo dziecku do zabawy albo do smietnika, na pewno tego nie zaloze publicznie xD. Nie zaluje jednak :) pomoglo docenic to co sie ma, ciekawy experience.

IMG_20230419_204613.jpg

IMG_20230419_205424.jpg

Wzruszyła mnie ta historia równie mocno jak ta z karmą dla psów w wątku rolexa😂😂😂 co tu się dzieje na tym forum dzisiaj? 

 

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Wzruszyła mnie ta historia równie mocno jak ta z karmą dla psów w wątku rolexa😂😂😂 co tu się dzieje na tym forum dzisiaj? 

 

No to jakis sukces jest :D, tamten watek robi furore.

Recenzja chinskiego badziewia to bonus, milosc do Omegi to przekaz dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, czyli jednak zboże techniczne przedostało się do obrotu i jest spożywane przez polskich konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd...  Takie recenzje  (ocierające się o tani i prosty trolling) jak tych Chińczyków pokazują, że wolność słowa jest zarówno niepodważalnym prawem,jak i zagrożeniem dla ludzkości...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Ja pierd...  Takie recenzje  (ocierające się o tani i prosty trolling) jak tych Chińczyków pokazują, że wolność słowa jest zarówno niepodważalnym prawem,jak i zagrożeniem dla ludzkości...

 

Boję się wejść do jakiegokolwiek wątku przez tego trolla ostatnio 🤦🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, just_nobody07 napisał(-a):

Boję się wejść do jakiegokolwiek wątku przez tego trolla ostatnio 🤦🏻‍♂️

Nie bądź miętka faja bo wygra, w jego profilu widać jakie marki obskakuje 🤣😂

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Burns napisał(-a):

Nie bądź mięta faja bo wygra, w jego profilu widać jakie marki obskakuje 🤣😂

To będę! Jak Tomy Lee Jones!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu i tu fajnie- nato bardziej „wytrwane”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mokry czfartek
Lepiej z NATO czy na bransolecie?
 
964DE46B-7427-4D11-8976-10FDADCF5769.thumb.jpeg.1cf1c1d4f5d0855927e9387383e15caa.jpeg
694287E5-512A-4FB9-B7E1-3073E9F923E8.thumb.jpeg.f3f08c3935b6a820cf1ea120b2a21b86.jpeg

Ja jestem za bransoletą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.