Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać zdania ekspertów są podzielone :) Ja jestem najbardziej zadowolony z tego, że za relatywnie niewielki koszt mam zegarek o innym charakterze i sporo lżejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, logann napisał(-a):

Jak widać zdania ekspertów są podzielone :) Ja jestem najbardziej zadowolony z tego, że za relatywnie niewielki koszt mam zegarek o innym charakterze i sporo lżejszy. 

To jest oryginalne nato? Jesli tak to gdzie kupiles i z jakim rabatem?

Ja jestem na etapie jeszcze przymierzania wzorow po 7 zl sztuka, zeby zdecydowac jaki finalnie oryginal kupic. Narazie sprawdzilem, ze jeden z interesujacych mnie wzorow jest za 630 zl, reszta 930 zl. To jednak slabe miejce do rabatow musze zadzwonic w lepsze miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Augustynski said:

To jest oryginalne nato? Jesli tak to gdzie kupiles i z jakim rabatem?

Ja jestem na etapie jeszcze przymierzania wzorow po 7 zl sztuka, zeby zdecydowac jaki finalnie oryginal kupic. Narazie sprawdzilem, ze jeden z interesujacych mnie wzorow jest za 630 zl, reszta 930 zl. To jednak slabe miejce do rabatow musze zadzwonic w lepsze miejsce.

 

Oryginalne. Kupiłem rok temu na chrono24 za 100 EUR chyba, albo 110 - nie pamiętam dokładnie. Obecne ceny są gorzej niż chore, w mojej opinii nie jest ten pasek wart więcej niż 100 EUR. Pamiętam jak kupowałem 2 lata temu zegarek, to NATO Omegi u AD kosztowało chyba 600 zł (wszystkie wzory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ceny nato czy gum (bez wzgledu na marke) sa znaczaco zawyzone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, logann napisał(-a):

 

Oryginalne. Kupiłem rok temu na chrono24 za 100 EUR chyba, albo 110 - nie pamiętam dokładnie. Obecne ceny są gorzej niż chore, w mojej opinii nie jest ten pasek wart więcej niż 100 EUR. Pamiętam jak kupowałem 2 lata temu zegarek, to NATO Omegi u AD kosztowało chyba 600 zł (wszystkie wzory).

Ok to napisz jak mozesz jak dlugo go nosisz przez ten rok np. 3 miechy noszenia i jak to wplynelo na ten pasek. Babeczka w sklepie (dzis mierzylem bonda z nato bondowskim) opowiadala ze trzeba na niego uwazac, ze w kwestii mycia nie pocierac za bardzo itd bo sie postrzepi. Generalnie brzmialo to, ze zgaduje sobie jak w wielu innych kwestiach. Jak jest na prawde od praktyka, jest jak nowy? Mozna z niego wymyc wielokrotnie brud/pot porzadnie mydlem do 0'ra bez widocznego zuzycia? Bransoleta tutaj wymiata higienicznie/utrzymaniowo i jestem ciekawy jak z taki paskiem.

 

Mysle ze jak sie zakrece to zamiast 930 okolo faktycznie 600 zaplace. Zobaczymy, to tylko 330 zl roznicy, jedna knajpa ;) takze bez spiny.

 

PS

Potwierdzilo sie, ze przynajmniej w tym punkcie, Snoopy leca do klientow, ktorzy najwiecej wydali i jak tutaj pisale Artme ze wydal z marszu 60 k to nie robi raczej wrazenia. Na takiej liscie zgaduje jest lekko 20-60 osob, ktorzy wydali wiecej. Zaproponowala mi zapisanie sie tak o, ale nie skorzystalem bo 1. bardzo mala szansa, 2. nie nosilbym tego zegarka, a zarobienie na nim dwukrotnosci ceny mnie nie interesuje, za duzo zachodu za maly zysk.

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

Potwierdzilo sie, ze przynajmniej w tym punkcie, Snoopy leca do klientow, ktorzy najwiecej wydali i jak tutaj pisale Artme ze wydal z marszu 60 k to nie robi raczej wrazenia. Na takiej liscie zgaduje jest lekko 20-60 osob, ktorzy wydali wiecej. Zaproponowala mi zapisanie sie tak o, ale nie skorzystalem bo 1. bardzo mala szansa, 2. nie nosilbym tego zegarka, a zarobienie na nim dwukrotnosci ceny mnie nie interesuje, za duzo zachodu za maly zysk.

Kurde, z ciebie to prawdziwy inwestor. Zarobek 100% na jednym dealu to dla ciebie za mało. Pisz nam tu dalej, ciekawie się robi.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

zarobienie na nim dwukrotnosci ceny mnie nie interesuje, za duzo zachodu za maly zysk.

Rzeczywiście, za dużo tego zachodu. Odebrać i wykonać telefon do handlarza😆 Niektórym mitomanom to pewnie kasa bezwysiłkowo wpada na konto ot tak🎁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się chce pisać jak się go nosi. Przecież taki pasek to koszt dwóch obiadów w knajpie (i to pewnie jakiejś średniej, nawet bez gwiazdki Michelin), wiec w sumie jak się pobrudzi to można wywalić zamiast bawić się w czyszczenie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz mam, nie lubie sprzedawac. Szkoda mi na to czasu i nerwow, wole wywalic.

Co do tego ze nie rozumiecie mojego podejscia, spoko, zylem w mylnym przekonaniu ze tutaj same burzuje siedza. Okazuje sie (po watku Rolexa z psia karma) ze wielu bierze przyslowiowa chwilowke na zegarek, ostatni grosz wydaja zeby miec marke ponad swoj stan.

Nie oceniam ale to duzo tlumaczy.

 

  

Godzinę temu, logann napisał(-a):

Nie wiem czy mi się chce pisać jak się go nosi. Przecież taki pasek to koszt dwóch obiadów w knajpie (i to pewnie jakiejś średniej, nawet bez gwiazdki Michelin), wiec w sumie jak się pobrudzi to można wywalić zamiast bawić się w czyszczenie ;) 

Szkoda ze sie zasugerowales kolegami wyzej i postanowiles zbyc temat, realne doswiadczenia sa bezcenne i warto sie nimi dzielic. Nie tylko dla mnie ale tez innych uzytkownikow Omegi, nawet takich, ktorzy nie maja tutaj konta ale czytaja.

 

 

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

Tak juz mam, nie lubie sprzedawac. Szkoda mi na to czasu i nerwow, wole wywalic.

Co do tego ze nie rozumiecie mojego podejscia, spoko, zylem w mylnym przekonaniu ze tutaj same burzuje siedza. Okazuje sie (po watku Rolexa z psia karma) ze wielu bierze przyslowiowa chwilowke na zegarek, ostatni grosz wydaja zeby miec marke ponad swoj stan.

Nie oceniam ale to duzo tlumaczy.

 

  

Szkoda ze sie zasugerowales kolegami wyzej i postanowiles zbyc temat, realne doswiadczenia sa bezcenne i warto sie nimi dzielic. Nie tylko dla mnie ale tez innych uzytkownikow Omegi, nawet takich, ktorzy nie maja tutaj konta ale czytaja.

 

 

1. Wymień mi proszę choć 3 użytkowników tego forum którzy biorą chwilówkę na zegarek. Słucham… 

 

2. a i wyjaśnij proszę kto to jest burżuj? 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Scaut napisał(-a):

1. Wymień mi proszę choć 3 użytkowników tego forum którzy biorą chwilówkę na zegarek. Słucham… 

 

2. a i wyjaśnij proszę kto to jest burżuj? 


 

Nie zrozumiales, po pierwsze napisalem 'przyslowiowa chwilowke', przeczytaj tamten temat i wyciagnij wnioski. Nikogo nie bede wymienial, po co niby mialbym to robic? 🤢 Nie obchodza mnie personalne rozgrywki tutaj tylko zegarki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Augustynski said:

Tak juz mam, nie lubie sprzedawac. Szkoda mi na to czasu i nerwow, wole wywalic.

Co do tego ze nie rozumiecie mojego podejscia, spoko, zylem w mylnym przekonaniu ze tutaj same burzuje siedza. Okazuje sie (po watku Rolexa z psia karma) ze wielu bierze przyslowiowa chwilowke na zegarek, ostatni grosz wydaja zeby miec marke ponad swoj stan.

Nie oceniam ale to duzo tlumaczy.

 

  

Szkoda ze sie zasugerowales kolegami wyzej i postanowiles zbyc temat, realne doswiadczenia sa bezcenne i warto sie nimi dzielic. Nie tylko dla mnie ale tez innych uzytkownikow Omegi, nawet takich, ktorzy nie maja tutaj konta ale czytaja.

 

 


Cóż mogę powiedzieć, pasek jest miękki i bardziej wygodny od no-name z Allegro za 10pln (bo tylko z takimi miałem do czynienia) ale to raczej oczywiste. Jest też oczywiście lepiej wykonany, brzegi się nie strzępią, jednak na dziurce na którą zapinam już pojawiła się jakaś odstająca nitka. Nosiłem go łącznie jakieś 2 miesiące przez ten rok, głównie w zeszłe wakacje. Oczywiście odkształca się, a jak się pobrudził to umyłem wodą z mydłem. I nie brałem chwilówki na zegarek, jednak uważam że 900pln za kawałek materiału i sprzączkę Omegi to trochę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Nie zrozumiales, po pierwsze napisalem 'przyslowiowa chwilowke', przeczytaj tamten temat i wyciagnij wnioski. Nikogo nie bede wymienial, po co niby mialbym to robic? 🤢 Nie obchodza mnie personalne rozgrywki tutaj tylko zegarki.

 

 

Napisałeś pewne stwierdzenia, dlatego jestem ciekawy jakie są ku temu podstawy… 

ciebie obchodzą zegarki? Czytając twoje wypowiedzi to raczej o wszystkim innym potrafisz pisać, ale właśnie o zegarkach nie. I dlatego w każdym dziale mają ciebie za trolla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, logann napisał(-a):


Cóż mogę powiedzieć, pasek jest miękki i bardziej wygodny od no-name z Allegro za 10pln (bo tylko z takimi miałem do czynienia) ale to raczej oczywiste. Jest też oczywiście lepiej wykonany, brzegi się nie strzępią, jednak na dziurce na którą zapinam już pojawiła się jakaś odstająca nitka. Nosiłem go łącznie jakieś 2 miesiące przez ten rok, głównie w zeszłe wakacje. Oczywiście odkształca się, a jak się pobrudził to umyłem wodą z mydłem. I nie brałem chwilówki na zegarek, jednak uważam że 900pln za kawałek materiału i sprzączkę Omegi to trochę sporo.

Mialem dopytac czy po umyciu jest jak nowy ale na czarnym calym pasku nie bedzie widac. Jakby mial jakies w miare jasne kolory/jakiekolwiek kolory extra to moznaby to ocenic czy ciemnieja.

To jeszcze dopytam o zmiane paska, czy zmieniasz bergeon'em szczypce czy prostsze rozwiazanie czy moze prostym narzedziem omegi? Jak z zarysowaniem swojego zegarka, bo ja testuje na chinczyku co wczoraj przyszedl i troche go juz porysowalem :P, fakt ze to tandeta i stal Omegi moze taka miekka nie bedzie ale technika jest wazna. Uzywam narzedzia omegi, dzis kupilem.

 

Cytat

I dlatego w każdym dziale mają ciebie za trolla. 

No moze nie w kazdym, w Sinn'ie mnie lubia mysle 😇.

Jestem pewien, ze jesli przeczytasz od pocztaku watku o psiej karmie w temacie Rolexa to zrozumiesz wtedy. Tam sie ten kontekst kilka razy przewija. Tlumaczylem tez swoje podejscie do finansow tam itd. duzo by pisac ponownie.

Powiem tak, mam swoje wyraziste zdanie na wiele tematow, wiele osob to drazni bo albo maja inne, albo chca bronic swojej marki "bo to ich marka" (tissot PRX np.) Mam prawo do wlasnego zdania, mysle ze nawet jesli czesc moich wypowiedzi budzi kontrowersje, stoi za nimi koniec koncow mocne meritum.

 

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio był poruszany temat cen Omegi. Po ostatnim zakupie z Japonii Hour Vision chodziła mi po głowie jakaś Omega, ale te ceny też mnie zniechęcają. Moonwatch albo aqua terra, myślałem, żeby spróbować, ale dałem sobie spokój. Zegarki podchodzące po 40K, gdzie jeszcze nie dawno były dużo tańsze. Wolę dołożyć do nowego Rolexa a może kiedyś coś się dokupi z Omegi

Widzę, że ostatnio był poruszany temat cen Omegi. Po ostatnim zakupie z Japonii Hour Vision chodziła mi po głowie jakaś Omega, ale te ceny też mnie zniechęcają. Moonwatch albo aqua terra, myślałem, żeby spróbować, ale dałem sobie spokój. Zegarki podchodzące po 40K, gdzie jeszcze nie dawno były dużo tańsze. Wolę dołożyć do nowego Rolexa a może kiedyś coś się dokupi z Omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Augustynski said:

Mialem dopytac czy po umyciu jest jak nowy ale na czarnym calym pasku nie bedzie widac. Jakby mial jakies w miare jasne kolory/jakiekolwiek kolory extra to moznaby to ocenic czy ciemnieja.

To jeszcze dopytam o zmiane paska, czy zmieniasz bergeon'em szczypce czy prostsze rozwiazanie czy moze prostym narzedziem omegi? Jak z zarysowaniem swojego zegarka, bo ja testuje na chinczyku co wczoraj przyszedl i troche go juz porysowalem :P, fakt ze to tandeta i stal Omegi moze taka miekka nie bedzie ale technika jest wazna.


Po umyciu pasek wyglada jak nowy. Używam zamiennie proste narzędzie bergeon 6767 i szczypce no name za 100zł. Póki co nie zarysowałem jakoś widocznie zegarka, chyba że po wewnętrznej stronie ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, Augustynski said:

Mialem dopytac czy po umyciu jest jak nowy ale na czarnym calym pasku nie bedzie widac. Jakby mial jakies w miare jasne kolory/jakiekolwiek kolory extra to moznaby to ocenic czy ciemnieja.

To jeszcze dopytam o zmiane paska, czy zmieniasz bergeon'em szczypce czy prostsze rozwiazanie czy moze prostym narzedziem omegi? Jak z zarysowaniem swojego zegarka, bo ja testuje na chinczyku co wczoraj przyszedl i troche go juz porysowalem :P, fakt ze to tandeta i stal Omegi moze taka miekka nie bedzie ale technika jest wazna. Uzywam narzedzia omegi, dzis kupilem.

Podłóż taśmę malarską pod wewnętrzną stronę ucha. Jeżeli bransoleta ma takie same skrzydełka jak w Speedmasterze to pod skrzydełko. Wystarczy włożyć narzędzie (np Bergeon 6767) z jednej strony, wypiąć teleskop, lekko podnieść i wyjąć teleskop. Dzięki taśmie, nie będzie śladów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Augustynski said:

Ok to napisz jak mozesz jak dlugo go nosisz przez ten rok np. 3 miechy noszenia i jak to wplynelo na ten pasek. Babeczka w sklepie (dzis mierzylem bonda z nato bondowskim) opowiadala ze trzeba na niego uwazac, ze w kwestii mycia nie pocierac za bardzo itd bo sie postrzepi. Generalnie brzmialo to, ze zgaduje sobie jak w wielu innych kwestiach. Jak jest na prawde od praktyka, jest jak nowy? Mozna z niego wymyc wielokrotnie brud/pot porzadnie mydlem do 0'ra bez widocznego zuzycia?

Nie mam doświadczenia z G10 od Omegi. Czy zamiast myć ręcznie, nie lepiej skorzystać z pralki (oczywiście właściwy program i detergent)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tts napisał(-a):

Nie mam doświadczenia z G10 od Omegi. Czy zamiast myć ręcznie, nie lepiej skorzystać z pralki (oczywiście właściwy program i detergent)?

Pierwsza mysl, ze moze byc to overkill. To osobny proces a detergenty sa znacznie mocniejsze od mydla w plynie.

Eliminujesz jednak proces 'pocierania' szczegolnie jesli dobrze zabezpieczysz przed praniem pasek w specjalny worek.

 

Mysle ze mycie w trakcie prysznica (przy okazji) jest optymalniejsze czasowo/naturalniejsze. Juz niedlugo bede mogl przeprowadzac testy.

 

3 godziny temu, tts napisał(-a):

Podłóż taśmę malarską pod wewnętrzną stronę ucha. Jeżeli bransoleta ma takie same skrzydełka jak w Speedmasterze to pod skrzydełko. Wystarczy włożyć narzędzie (np Bergeon 6767) z jednej strony, wypiąć teleskop, lekko podnieść i wyjąć teleskop. Dzięki taśmie, nie będzie śladów.

Slyszalem o tasmie, jednak caly czas ten pomysl jakos odkladam i odkladam, bo tasma wydaje sie 'gruba' w porownaniu do wielkosci teleskopu, tzn. musialbym na tyle mocno scisnac ten teleskop zeby wyszedl NA tasme a nie przesunal ja do gory.

Przy zdejmowaniu teleskopu po NATO jest to prostsze bo martwisz sie jedna strona tylko palcami przytrzymujac teleskop. Przy zdejmowaniu teleskopu razem z bransoleta jest troche trudniej. Wymaga to treningu bo musisz trzymac napiecie na bransolecie zeby wyskoczyla od dolu jednoczesnie z obu stron (teleskop). Najpierw z jednej ale tylko zeby teleskop wyskoczyl z gniazda troche, potem przy drugiej juz mozna wiecej sily i wyskoczy bezpiecznie dolem calosc. Moze uda sie do tego procesu wrzucic tasme zobacze.

 

Martwilbym sie bardzo przy nowym zegarku, jesli juz jest porysowany naturalnie praktycznie wszedzie oprocz szkla szafirowego, to troche mniej sie martwie ale perfekcjonizm wymaga i tak treningu. Pozatym przyda sie ta umiejetnosc na cale zycie i przyszle zegarki.

 

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co rozbijać gowna na atomy. Jak się z paska korzysta, to się brudzi, jak go przetrzesz raz czy dwa razy w miesiącu jakąś wilgotną szmatką lub gąbką z detergentem, to będzie służył lata. Nato od Omegi są gładkie i bardzo dobrej jakości, łatwo się czyszczą, Przy wymianie teleskopów zawsze uszy się ,,kaleczą". Zegarek nowy sto lat nie będzie, po to jest żeby z niego korzystać i mieć jakąś tam radość z jego posiadania. Do trzeciej rysy boli potem przestaje. Musi być zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Scaut napisał(-a):

1. Wymień mi proszę choć 3 użytkowników tego forum którzy biorą chwilówkę na zegarek. Słucham… 

 

2. a i wyjaśnij proszę kto to jest burżuj? 


 

U mnie to nawet gorzej, mnie to nawet chwilówki na Rolexa by nie dali, taka bida z nędzą. Wszystko muszę za gotówkę kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.