Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, machlo napisał(-a):

 

Idealnie dla nadgarstków około 17 cm, ale czy z grubszymi będzie ok, to już pewnie niekoniecznie.
Półogniw nie ma z tego widzę, więc jest ryzyko, że nie uda dopasować tak, żeby było na styk przy wsuniętej mikroregulacji, żeby w razie czego móc wydłużyć nieco bransoletę.

Czasem mam wrażenie, że te bransolety i zapięcia projektują ludzie, którzy nigdy zegarków nie nosili.

Dopasujesz na pewno. Nowa bransoleta jest do takich rzeczy przygotowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, proki1971 napisał(-a):

Michał gratki . Brałeś z salonu czy wtórnego ?

 Dzieki, bralem z wtornego.

7 godzin temu, mroova napisał(-a):

@Muzzy Ed White - gratulejszyn !!

Dzieki :)

2 godziny temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Świetny mechanizm i zegarek!

 

zgadza sie , czapki z glow dla Omegi.

 

1 godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):

Piękny mechanizm! Gratuluje. 


Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Dopasujesz na pewno. Nowa bransoleta jest do takich rzeczy przygotowana

 

Nie ma półogniw i zostaje jedynie to drobne wydłużenie w zapięciu, które nie służy do podstawowego dopasowania długości bransolety.
Nie widzę tego, a jak czegoś nie rozumiem, to możesz mnie oświecić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, machlo napisał(-a):

 

Nie ma półogniw i zostaje jedynie to drobne wydłużenie w zapięciu, które nie służy do podstawowego dopasowania długości bransolety.
Nie widzę tego, a jak czegoś nie rozumiem, to możesz mnie oświecić. ;)

W moim przypadku podstawowe dopasowanie bransolety wymaga zdjecia/ dolozenia ogniw bransolety- mikroregulacja stawia kropke nad i. W zaleznosci od pogody mikroregulacja  mi pomaga i tyle. Tu mamy tak samo- male ogniwa krok po kroku pomagaja w dopasowaniu do nadgarstka zdejmujac je lub dodajac a kropka nad i bylo przestawienie wlasnie tej mikroregulacji… w daytonie mamy wiecej mikroregulacji wiec czasem zdjecie czy dolozenie ogniwa jest niepotrzebne. 
ja mam teraz dopasowane idealnie/ jak w daytonie/, jak reka spuchnie lub na odwrot to ta mikroregulacja zda egzamin…najlepiej podjechac, przymierzyc i pomierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dokonania jedynego słusznego wyboru plastikowego szkła w tym modelu 👌


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, nicon napisał(-a):

Gratulacje dokonania jedynego słusznego wyboru plastikowego szkła w tym modelu 👌

🙂👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lukasz23212 napisał(-a):

W moim przypadku podstawowe dopasowanie bransolety wymaga zdjecia/ dolozenia ogniw bransolety- mikroregulacja stawia kropke nad i. W zaleznosci od pogody mikroregulacja  mi pomaga i tyle. Tu mamy tak samo- male ogniwa krok po kroku pomagaja w dopasowaniu do nadgarstka zdejmujac je lub dodajac a kropka nad i bylo przestawienie wlasnie tej mikroregulacji… w daytonie mamy wiecej mikroregulacji wiec czasem zdjecie czy dolozenie ogniwa jest niepotrzebne. 
ja mam teraz dopasowane idealnie/ jak w daytonie/, jak reka spuchnie lub na odwrot to ta mikroregulacja zda egzamin…najlepiej podjechac, przymierzyc i pomierzyc


Myślę, że zupełnie się nie rozumiemy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, machlo napisał(-a):


Myślę, że zupełnie się nie rozumiemy. :)

Ogniwa są na tyle krótkie, że bez problemu dopasujesz bransoletę do nadgarstka. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ogniwa są na tyle krótkie, że bez problemu dopasujesz bransoletę do nadgarstka. 

 

Z mojego doświadczenia wiem, że bez półogniw i mikroregulacji o odpowiednim zakresie w zapięciu to jest ślepy los, czy się uda dopasować. Mówię to stricte z mojej perspektywy i preferencji, bo lubię mieć maksymalnie ciasno bransoletę, byleby tylko nie powodowało ucisku, a jak spuchnie nadgarstek, to wtedy właśnie przydaje się przedłużenie o te ~2 mm i znów jest idealnie.
Oczywiście nieco zbyt luźna bransoleta nie jest tak dotkliwa przy małych i lekkich kopertach i dobrym rozkładzie masy wokół nadgarstka (dobry stosunek masy koperty do bransolety), jak w przypadku dużej i ciężkiej koperty na lekkiej bransolecie - zupełnie dwie różne sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goscinnie na prawym nadgarstku 😉

IMG_7864.jpeg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze tu zapytam, bo działu Szukam to chyba nikt nie przegląda :P

 

Kupię klamrę Omega 18mm, stalową. Może komuś się wala po szufladzie? Zdjęcie przykładowe, ale może być też z grawerowanym logo zamiast wystającym.

 

80040732_Screenshot2023-05-13at09_20_18.thumb.png.6a188ea40249af683f40e6ab48a5eff4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę czasem o seamasterze 300, ref.  210.32.42.20.06.001. Podoba mi się ta wersja.

Co możecie powiedzieć oprócz tego że jest za duży i za gruby. Kiedyś mierzyłem i był na granicy. nadgarstek 16,5, ale dość płaski. Są jakieś elementy, na które zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie było wtopy? Wady fabryczne, choroby wieku dziecięcego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minutes ago, facecik said:

Myślę czasem o seamasterze 300, ref.  210.32.42.20.06.001. Podoba mi się ta wersja.

Co możecie powiedzieć oprócz tego że jest za duży i za gruby. Kiedyś mierzyłem i był na granicy. nadgarstek 16,5, ale dość płaski. Są jakieś elementy, na które zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie było wtopy? Wady fabryczne, choroby wieku dziecięcego?

 


Z tydzień temu albo dwa widziałem go u AD na -30% ;)

 

A z wtop to u mnie po roku użytkowano przestała się zmieniać data. Naprawili w Warszawie w przeciągu 2 tyg (w ramach gwarancji) i już jest Ok kolejny rok. Rotor trochę hałasuje i niektórzy zgłaszają rysowanie zewnetrznego AR, ale mnie się chyba nie udało tego dokonać (albo nie zauważyłem). To tak w skrócie :) mimo tych wad to dalej jest mój ulubiony zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, facecik napisał(-a):

Myślę czasem o seamasterze 300, ref.  210.32.42.20.06.001. Podoba mi się ta wersja.

Co możecie powiedzieć oprócz tego że jest za duży i za gruby. Kiedyś mierzyłem i był na granicy. nadgarstek 16,5, ale dość płaski. Są jakieś elementy, na które zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie było wtopy? Wady fabryczne, choroby wieku dziecięcego?

 

Jak się podoba to brać 😉 ja bardzo lubiłem moja smp, piękny zegarek. Podobno zdarzały się modele w których nie centrował bezel. Ten model jest już od kilku lat na rynku, więc choroby wiek dziecięcego raczej ma już za sobą. 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, facecik napisał(-a):

Myślę czasem o seamasterze 300, ref.  210.32.42.20.06.001. Podoba mi się ta wersja.

Co możecie powiedzieć oprócz tego że jest za duży i za gruby. Kiedyś mierzyłem i był na granicy. nadgarstek 16,5, ale dość płaski. Są jakieś elementy, na które zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie było wtopy? Wady fabryczne, choroby wieku dziecięcego?

 

Gdzie za gruby? Gdzie za duzy? Jest idealny


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Gdzie za gruby? Gdzie za duzy? Jest idealny

No to już zależy od łapki. Fajnie by było gdyby miał 40mm.

25 minut temu, logann napisał(-a):

Z tydzień temu albo dwa widziałem go u AD na -30% ;)

O, ciekawe. A gdzie u AD konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, facecik said:

No to już zależy od łapki. Fajnie by było gdyby miał 40mm.

O, ciekawe. A gdzie u AD konkretnie?


Jubitom. Czasem wskakują różne promocje online, na ten model widziałem już raz -25 a raz -30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, logann napisał(-a):


Jubitom. Czasem wskakują różne promocje online, na ten model widziałem już raz -25 a raz -30%

Dzięki wielkie za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, facecik napisał(-a):

Myślę czasem o seamasterze 300, ref.  210.32.42.20.06.001. Podoba mi się ta wersja.

Co możecie powiedzieć oprócz tego że jest za duży i za gruby. Kiedyś mierzyłem i był na granicy. nadgarstek 16,5, ale dość płaski. Są jakieś elementy, na które zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie było wtopy? Wady fabryczne, choroby wieku dziecięcego?

 

Musisz mieć na uwadze, że mechanizm 8800 w tym zegarku ma gwarantowane 0-6 sekund na plus. Nie 0-5 sekund jak dziennikarze wszędzie piszą w internecie. Tak poinformowano mnie w butiku Omegi podczas reklamacji dokładności chodu. Mi po ponad 2 latach użytkowania zaczął się on spóźniać, także reklamowałem go w butiku Omegi. A i jakbyś kupował na tzw. grey market, to warto wiedzieć iż jeśli twój zegarek nie pochodzi od autoryzowanego dealera, który ma ten status w momencie zgłoszenia na gwarancję, to możesz stracić trochę nerwów na udowadnianie w butiku, że twój zegarek pochodzi z legalnego źródła. U mnie reklamację gwarancyjną rozpatrzono pozytywnie, ale dopiero po wymianie maili z pracownikami butiku i kiedy jeden z menadżerów sprawdził w Szwajcarii iż sprzedawca miał autoryzację w momencie sprzedaży zegarka, ale później ją stracił. I pracownik butiku wyregulował go by trzymał te 5 sekund specjalnie dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję  wszystkim za odzew.

40 minut temu, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

Musisz mieć na uwadze, że mechanizm 8800 w tym zegarku ma gwarantowane 0-6 sekund na plus. Nie 0-5 sekund jak dziennikarze wszędzie piszą w internecie. Tak poinformowano mnie w butiku Omegi podczas reklamacji dokładności chodu. Mi po ponad 2 latach użytkowania zaczął się on spóźniać, także reklamowałem go w butiku Omegi. A i jakbyś kupował na tzw. grey market, to warto wiedzieć iż jeśli twój zegarek nie pochodzi od autoryzowanego dealera, który ma ten status w momencie zgłoszenia na gwarancję, to możesz stracić trochę nerwów na udowadnianie w butiku, że twój zegarek pochodzi z legalnego źródła. U mnie reklamację gwarancyjną rozpatrzono pozytywnie, ale dopiero po wymianie maili z pracownikami butiku i kiedy jeden z menadżerów sprawdził w Szwajcarii iż sprzedawca miał autoryzację w momencie sprzedaży zegarka, ale później ją stracił. I pracownik butiku wyregulował go by trzymał te 5 sekund specjalnie dla mnie ;)

Dokładność w zegarku mechanicznym to drugorzędna cecha jak dla mnie. Dzięki za pozostałą część dotyczącą zakupu👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, facecik napisał(-a):

Myślę czasem o seamasterze 300, ref.  210.32.42.20.06.001. Podoba mi się ta wersja.

Co możecie powiedzieć oprócz tego że jest za duży i za gruby. Kiedyś mierzyłem i był na granicy. nadgarstek 16,5, ale dość płaski. Są jakieś elementy, na które zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie było wtopy? Wady fabryczne, choroby wieku dziecięcego?

 

Mam ten ref ale na bransie plus guma i NATO….. ogólnie przy moim 17cm nadgarstku najwygodniejszy i najbardziej uniwersalny zegarek… w tej referencji wskazówki i indeksy są w niebieskim połysku co robi mega robotę…. Nie bez przyczyny nowa 300stka była w tej wersji promowana…

2DE17C73-DB23-45BC-8AF5-39DE614E35E6.jpeg

93308580-F9A9-4523-8A5E-BF6D612B7E07.jpeg

10035B0F-CDFF-4F27-925B-2F3FB2A09B34.jpeg

68CE5FBA-4FA3-47DF-AD75-FACC20F91F3F.jpeg

4FEB768D-3333-4E11-B240-AC4B832EE50B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.