Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, desmo said:

Zawsze lewy ale niekoniecznie kwarcowy…

 

Niestety w tym wypadku kwarc, stąd głos na PO 2500 42.

 

9 minutes ago, desmo said:

To wyjątkowo bezsensowny mod. Zaletą sword hand była milsubowa ultra czytelność zestawu wskazówki, indeksy, bezel ( z maxi czcionką) 

 

Dank za wyjaśnienie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wyjątkowo bezsensowny mod. Zaletą sword hand była milsubowa ultra czytelność zestawu wskazówki, indeksy, bezel ( z maxi czcionką) 

Dyskutowałbym
Bezel od PO nie jest mniej czytelny a sekundnik od PO i tarcza od 2230 są ładniejsze i bardziej „jakościowe” od 2254 przy zachowaniu jego funkcjonalności i czytelności.
Dla mnie fajny mod, ideałem byłoby gdyby dało się założyć do tego bezel ceramiczny od SMPc, wtedy byłaby to najlepsza Omega jaka istnieje.
Niewykluczone że się da bo koperty są takie same w kształcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bugs napisał(-a):


Dyskutowałbym emoji6.png
Bezel od PO nie jest mniej czytelny a sekundnik od PO i tarcza od 2230 są ładniejsze i bardziej „jakościowe” od 2254 przy zachowaniu jego funkcjonalności i czytelności.
Dla mnie fajny mod, ideałem byłoby gdyby dało się założyć do tego bezel ceramiczny od SMPc, wtedy byłaby to najlepsza Omega jaka istnieje.
Niewykluczone że się da bo koperty są takie same w kształcie.

Nie dyskutując o gustach dla mnie to najbardziej spójny militarny SUB ever. Takiego kompletu maxi bezel, maxi dial i maxi hands nie ma nikt. W Milsubach właściwie maxi są tylko wskazówki , wojskowe Omegi 300 z lat 60-tych miały do tych maxi wskazówek i maxi indeksów , mikropodziałki na tarczy i bezelu które razem z czterema arabskimi indeksami niepotrzebnie zagęszczają tarczę. ( taka PO się robi która ma wszystko z innej parafii i jeszcze datodziurę zamiast indeksu  😉 ) Co do ceramicznego bezela on moim zdaniem zabiłby vintydżowy charakter tego dajwera, który w tej konfiguracji uważany jest za godnego rywala 5 cyfrowych SUBów. Nowe kolorowe PO dobrze pokazują jak kończą tulłocze z ceramiką.
Kupuję zatem maxi dizajn tej 300 - tki zwłaszcza ,że w pakiecie jest 300 m, certyfikat chronometru i to wszystko w grubości 11,8 mm - można? Można. ( halo, PO - łby pospuszczać , czy konie mnie słyszą?) 😂

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ba2cf0d79ffd1f0cb6ba106e68d5ac8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2023 o 17:19, nicon napisał(-a):

Ceramika zabiłaby 90% klimatu tego zegarka. 

Kiedyś pojawiły się takie wizualizacje - jakby zrobili to bym chętnie przytulił

 

 

a47mpu3bmew51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, memento mori said:

Jakby zrobili, to większość by wybrała taką wersję zamiast obecnej. 🙂

 

Czy ja wiem czy większość... Wskazówki spoko, ale te indexy mi nie leżą, może dlatego że już mi się wryła w głowę moja 300M'ka. Ale jakby HEV zrobili taki mniejszy, jak w sword hands to bym nie pogardził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was omegę ref. 166.027?

E558E3E8-EB62-4C65-AA62-1A8DDB62E8A4.jpeg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem kilka stron wstecz, wydaje mi się, że jeden z kolegów pokazywał swoją 120, jak nie tutaj to w "nowe nabytki".

 

A co do 300. Ja tam lubię skeleton hands, a nigdy nie rozumiałem fenomenu swordów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ceteth napisał(-a):

A co do 300. Ja tam lubię skeleton hands, a nigdy nie rozumiałem fenomenu swordów :P

 

Nie wiem jak inni, ale dla mnie sword czytelniejszy na pierwszy rzut okiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lotniskowym Kruku nadejszua wiekopomna chwiua... odebrałem (już spod lady) ostatnią Omegę.

 

Zostały teraz tylko Lążiny, Rado, Sertiny, Tisoty itd...

 

Smutek...

 

IMG_2432.JPG


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiam się nad drobną reorganizacją w moim pudle (po sprzedaży dwóch innych Omeg) skutkującą dodaniem do niego Aqua Terry.

Nie jestem fanem obecnych kopert, za to bardzo podoba mi się starszy model na cal. 2500 ze szlifem słonecznym.

Rozważam tylko srebrną tarczę, a mój problem polega na wyborze rozmiaru: 39 vs 42mm. Ref to kolejno 2503.30.00 oraz 2502.30.00 .

Nadgarstek to 17.5-18mm, który bez problemu przyjmuje np. Tissota Heritage 1973. Speedie Pro również był optymalny, FOIS chwilami wydawał mi się za mały. 

Jednak to wszystko zegarki z tachymetrem. Tak samo 300m, który dzięki obrotowemu bezelowi również sprawia wrażenie mniejszego. 

W ciemno pewnie wziąłbym 39mm, głównie dlatego że jasna tarcza + wąska luneta może skutkować patelnią na nadgarstku. Nie odnalazłem jednak nigdzie wymiaru L2L obu zegarków.

Czy mieliście styczność z jednym/oboma wariantami i jesteście w stanie mi nieco pomóc? 

Poglądowa fota od jednego ze sprzedawców:

s-l1600.jpg

 

Oraz mój nadgarstek:

DSC00106.jpg

 

DSC00070.jpg

 

DSC01679.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Butik said:

W lotniskowym Kruku nadejszua wiekopomna chwiua... odebrałem (już spod lady) ostatnią Omegę.

 

Zostały teraz tylko Lążiny, Rado, Sertiny, Tisoty itd...

 

Smutek...

 

IMG_2432.JPG

 

To chyba teraz Kruk w Warszawie już nigdzie Omegi nie ma stacjonarnie? Czy jeszcze gdzieś się ostała?

 

Rzadko latałem od czasów pandemii, ale przynajmniej można było wejść i coś pomacać sobie w oczekiwaniu na samolot... Pewnie na CPK w butiku Kruka znów będzie Rolex i Omega, już się przygotowują i dlatego zdjęli z Chopina ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Butik napisał(-a):

Smutek...

Eee tam, przynajmniej nie będzie Cię kusiło do kupowania Omeg i szybkiej odsprzedaży ;).

 

33 minuty temu, wojtek91 napisał(-a):

W ciemno pewnie wziąłbym 39mm, głównie dlatego że jasna tarcza + wąska luneta może skutkować patelnią na nadgarstku.

I to byłby dobry wybór, 38,5/39mm w AT to optymalny rozmiar, wąska luneta powoduje że 42mm to patelnia. Ja bym rozważył jeszcze Pierwszą boazerię z ramką daty w rozmiarze 38,5mm.

 

9b52c494-7624-467a-ba2c-444d45a01316-jpe

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nicon napisał(-a):

Eee tam, przynajmniej nie będzie Cię kusiło do kupowania Omeg i szybkiej odsprzedaży ;).


ale to taka piękna zabawa byla ;)

panie premierze - jak żyć?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Butik napisał(-a):

W lotniskowym Kruku nadejszua wiekopomna chwiua... odebrałem (już spod lady) ostatnią Omegę.

 

Zostały teraz tylko Lążiny, Rado, Sertiny, Tisoty itd...

 

Smutek...

 

IMG_2432.JPG

 

Kruk się wycofuje z Omegi ogólnie? Co to za dystrybutor jak w Wawie nie miał salonu, w sumie tego na lotnisku nie liczę nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, nicon napisał(-a):

I to byłby dobry wybór, 38,5/39mm w AT to optymalny rozmiar, wąska luneta powoduje że 42mm to patelnia. Ja bym rozważył jeszcze Pierwszą boazerię z ramką daty w rozmiarze 38,5mm.

Wcześniej myśląc o AT miałem zawsze przed oczami boazerię z ramką. Jednak jest dużo bardziej sportowa od wcześniejszej ze szlifem słonecznym, a szukam czegoś nieco bardziej stonowanego. Pomijając już to co się stało z cenami, bo RAMKA, bo PIONOWA boazeria itd :D Dodatkowo ta nosza jest już chyba na 8500? Dziękuję za opinię, powoli rozpoczynam poszukiwania. Względem rozmiaru obawiam się jedynie, że koperta na moim nadgarstku będzie wyglądała jak wrzucony wyżej Speedmaster Date, który również ma 39mm. Pomijając mniejszą tarczę, sama koperta wydaje się nieco za mała.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

Poważnie zastanawiam się nad drobną reorganizacją w moim pudle (po sprzedaży dwóch innych Omeg) skutkującą dodaniem do niego Aqua Terry.

Nie jestem fanem obecnych kopert, za to bardzo podoba mi się starszy model na cal. 2500 ze szlifem słonecznym.

Rozważam tylko srebrną tarczę, a mój problem polega na wyborze rozmiaru: 39 vs 42mm. Ref to kolejno 2503.30.00 oraz 2502.30.00 .

Nadgarstek to 17.5-18mm, który bez problemu przyjmuje np. Tissota Heritage 1973. Speedie Pro również był optymalny, FOIS chwilami wydawał mi się za mały. 

Jednak to wszystko zegarki z tachymetrem. Tak samo 300m, który dzięki obrotowemu bezelowi również sprawia wrażenie mniejszego. 

W ciemno pewnie wziąłbym 39mm, głównie dlatego że jasna tarcza + wąska luneta może skutkować patelnią na nadgarstku. Nie odnalazłem jednak nigdzie wymiaru L2L obu zegarków.

Czy mieliście styczność z jednym/oboma wariantami i jesteście w stanie mi nieco pomóc? 

Poglądowa fota od jednego ze sprzedawców:

s-l1600.jpg

 

Oraz mój nadgarstek:

 

Wojtek 38,5 lub 39,2 powinna być idealna u Ciebie, choć ja sam miałem zarówno w tym rozmiarze (biało-niebieską), jak i 41mm (boazeria z ramką daty) :D i obie leżały oraz nosiły się super.

Kwestia indywidualna pewnie, zależy do czego będziesz ją nosił oraz jak odbierał rozmiar i wagę na nadgarstku.

Z 41mm miałem jeszcze szarą boazerię i czarnego Gaussa.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.