Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tommly napisał(-a):

Wojtek 38,5 lub 39,2 powinna być idealna u Ciebie, choć ja sam miałem zarówno w tym rozmiarze (biało-niebieską), jak i 41mm (boazeria z ramką daty) :D i obie leżały oraz nosiły się super.

Kwestia indywidualna pewnie, zależy do czego będziesz ją nosił oraz jak odbierał rozmiar i wagę na nadgarstku.

Z 41mm miałem jeszcze szarą boazerię i czarnego Gaussa.

Dzięki Tomku. Z 39 obawiam się jedynie efektu jak Speedmaster Date na fotce wrzuconej przeze mnie wyżej. Jeśli L2L jest podobne (niestety nie wiem) to koperta może być nieco za mało na mój płaski, kościsty nadgarstek. Oczywiście biorę pod uwagę, że Speedmaster ma czarną tarczę i bezel z tachymetrem, chodzi mi o samą kopertę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wojtek91 napisał(-a):

Dzięki Tomku. Z 39 obawiam się jedynie efektu jak Speedmaster Date na fotce wrzuconej przeze mnie wyżej. Jeśli L2L jest podobne (niestety nie wiem) to koperta może być nieco za mało na mój płaski, kościsty nadgarstek. Oczywiście biorę pod uwagę, że Speedmaster ma czarną tarczę i bezel z tachymetrem, chodzi mi o samą kopertę. 

Moja była 39,2 na podobnym obwodowo nadgarstku:

IMG_7214.thumb.jpg.f919d81e4671c1289b6b287d0d4fddd6.jpg

i trzy 41 mm:

 

IMG_9343.jpg

IMG_2337.jpg

20200129_095106.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Kruk się wycofuje z Omegi ogólnie? Co to za dystrybutor jak w Wawie nie miał salonu, w sumie tego na lotnisku nie liczę nawet.

Będzie więcej znajomych do Poznania zajeżdżać. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

Wcześniej myśląc o AT miałem zawsze przed oczami boazerię z ramką. Jednak jest dużo bardziej sportowa od wcześniejszej ze szlifem słonecznym, a szukam czegoś nieco bardziej stonowanego. Pomijając już to co się stało z cenami, bo RAMKA, bo PIONOWA boazeria itd :D Dodatkowo ta nosza jest już chyba na 8500? Dziękuję za opinię, powoli rozpoczynam poszukiwania. Względem rozmiaru obawiam się jedynie, że koperta na moim nadgarstku będzie wyglądała jak wrzucony wyżej Speedmaster Date, który również ma 39mm. Pomijając mniejszą tarczę, sama koperta wydaje się nieco za mała.

To prawda, ceny nieco poleciały do góry, ale też bez przesady, szczególnie kolory inne niż niebieski chyba nie szaleją jeszcze. Ta z ramką jest już na 8500, ładniejszy mechanizm do oglądania przez dekiel od dołu i może bardziej dopracowany niż 2500. Miałem AT w boazerii białą ale rozmiar 41.5mm i była za duża, podczas gdy Speedmaster (Moon) w tym samym rozmiarze wyglądał dużo lepiej, u mnie nadgarstek 17cm.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Kruk się wycofuje z Omegi ogólnie? Co to za dystrybutor jak w Wawie nie miał salonu, w sumie tego na lotnisku nie liczę nawet.

 

Nie, mają jeden salon w Poznaniu, jeden w Łodzi i Gdyni (to co im zostało na lotnisku pojechało właśnie tam).

Tylko lotnisko spuścili do szamba, powiem szczerze - nie wiem z jakiego powodu.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

Moja była 39,2 na podobnym obwodowo nadgarstku:

Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia! 

Mamy chyba podobny nadgarstek, a patrząc po zdjęciach 39,2 chyba będzie najlepszym wyjściem. Jest nieco subletniejsza. 

41 minut temu, nicon napisał(-a):

To prawda, ceny nieco poleciały do góry, ale też bez przesady, szczególnie kolory inne niż niebieski chyba nie szaleją jeszcze. Ta z ramką jest już na 8500, ładniejszy mechanizm do oglądania przez dekiel od dołu i może bardziej dopracowany niż 2500. Miałem AT w boazerii białą ale rozmiar 41.5mm i była za duża, podczas gdy Speedmaster (Moon) w tym samym rozmiarze wyglądał dużo lepiej, u mnie nadgarstek 17cm.

Bardzo pomocna opinia, jeszcze raz dzięki! Utwierdziliście mnie obaj w przekonaniu, że 39 prawdopodobnie będzie lepszą decyzją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Rzuć okiem kilka stron wstecz, wydaje mi się, że jeden z kolegów pokazywał swoją 120, jak nie tutaj to w "nowe nabytki".

Pytam bo myślę kiedyś takiego kupić 😅

Bardzo mi się spodobał ten konkretny model 😁


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia! 

Mamy chyba podobny nadgarstek, a patrząc po zdjęciach 39,2 chyba będzie najlepszym wyjściem. Jest nieco subletniejsza. 

Bardzo pomocna opinia, jeszcze raz dzięki! Utwierdziliście mnie obaj w przekonaniu, że 39 prawdopodobnie będzie lepszą decyzją. 

Też mi się tak wydaje, że 39 lub 39,2 (zależy od wersji i rocznika) będzie optymalna. Najfajniej mi się ją nosiło i pod mankiet kurtki czy bluzy wchodziła bez problemu.

W sumie chyba tej najbardziej żałuję i nie wiem czemu się jej pozbyłem? 😝 Gładka tarcza, mieniąca się w słonku, czasem biała (srebrno-biała) innym razem ecru plus niebieskie indeksy i wskazówki.

 

IMG_7083.jpg

IMG_8156r.jpg

IMG_8157.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bibbi napisał(-a):

O, material dla prokuratury zniknal z watku.


bibbi

Serio? 😛 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…i wszystko to na stronie numer 1861 tego wątku o Omedze. Przypadek? 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księżycowy przewrót przy prędkości 220 miał się dokonać.. jednak admin czuwa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, facecik napisał(-a):

Bardzo fajny zegarek. Mógłby być ciut mniejszy, wtedy być może konkurowałby z Submarinerem w kategorii wygody noszenia.

IMG_20230602_1047431.thumb.jpg.a527d7e36ba47873f7f931a8e12a406f.jpg

Bo trzeba było się wcześniej decydować i brać poprzedni model :)

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bugs napisał(-a):

Bo trzeba było się wcześniej decydować i brać poprzedni model :)

 

Bardziej podoba mi się obecny. Jaka jest różnica w grubości? Mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, facecik napisał(-a):

Bardziej podoba mi się obecny. Jaka jest różnica w grubości? Mniej więcej?

Nowszy jest odczuwalnie większy, trudno mi powiedzieć o ile bo nie mam do porównania, nie jest to przepaść ale na niewielkim nadgarstku czuć różnicę.

Teoretycznie niewiele - aktualna wg strony Omegi 13.6mm, poprzednia 13.1mm.

Na żywo wygląda na więcej, może też ze względu na masywną niezwężaną bransoletę w nowej i bransę od starszej generacji w mojej.

 

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, facecik napisał(-a):

Bardzo fajny zegarek. Mógłby być ciut mniejszy, wtedy być może konkurowałby z Submarinerem w kategorii wygody noszenia.

 

 

wg mnie wygląda dobrze, taki dorodny 🙂 osobiście lubię większe zegarki, ale to racji nadgarstka. Ostatnio przymierzałem ten model ale z chronografem, szary, przepiękny

Edytowane przez Adamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butik napisał(-a):


 

 

Mam pytanie. :) 

Posiadasz na kanale blisko 240 filmów z przeglądem wszelkich zegarków od Seiko po JLC. Ok 5 z nich to sport) ale jednak sporo.

Jak z perspektywy czasu rozwoju hobby i tylu różnych modeli na koncie oceniasz swoją kolekcję teraz? 

Powiedzmy czy jeśli miałbyś wrócić lub polecić jakiś model to zawsze byłaby to najnowsza referencja danego modelu czy może masz jakiś ulubiony okres dla danej marki - powiedzmy sentyment do zegarka / zegarków sprzed 2 - 3 dekad? 

Czy mógłbyś być "jednozegarkowcem"? Hipotetycznie gdyby ktoś teraz przyszedł i powiedział - wybieraj jeden zegarek :P 

Jaka w tym momencie jest Twoja taka NAJ ukochańsza marka / manufaktura czy masz taki jeden jedyny model ?  Czy jednak kolekcję musisz i lubisz mieć? 

:D 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SPS napisał(-a):

 

Mam pytanie. :) 

Posiadasz na kanale blisko 240 filmów z przeglądem wszelkich zegarków od Seiko po JLC. Ok 5 z nich to sport) ale jednak sporo.

Jak z perspektywy czasu rozwoju hobby i tylu różnych modeli na koncie oceniasz swoją kolekcję teraz? 

Powiedzmy czy jeśli miałbyś wrócić lub polecić jakiś model to zawsze byłaby to najnowsza referencja danego modelu czy może masz jakiś ulubiony okres dla danej marki - powiedzmy sentyment do zegarka / zegarków sprzed 2 - 3 dekad? 

Czy mógłbyś być "jednozegarkowcem"? Hipotetycznie gdyby ktoś teraz przyszedł i powiedział - wybieraj jeden zegarek :P 

Jaka w tym momencie jest Twoja taka NAJ ukochańsza marka / manufaktura czy masz taki jeden jedyny model ?  Czy jednak kolekcję musisz i lubisz mieć? 

:D 

 

Na takie pytania idpowiedź jest jedna, to co najlepsze jest przede mną 😜

 

A tak serio, przy tym hobby (ale nie tylko tym) nie da się złapać króliczka, bo takich złapałem już z 4-5, a nadal gonię 😀

 

Panerai jest doskonałym przykładem marki, przy której fajniejsze zegarki są z tych starszych referencji, sprzed 2015 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.