Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Seamaster 39.5mm zrobil na mnie mocne wrażenie, ależ dobrze on był zrobiony! Koperta, bransoleta, zapięcie z micro-regulacja, wszystko super. Chyba zaszaleje, co myślicie?

IMG_2542.thumb.jpeg.63d65e3602d6c8698ecf8f450da78eda.jpeg

IMG_2545.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Seamaster 39.5mm zrobil na mnie mocne wrażenie, ależ dobrze on był zrobiony! Koperta, bransoleta, zapięcie z micro-regulacja, wszystko super. Chyba zaszaleje, co myślicie?
IMG_2542.thumb.jpeg.63d65e3602d6c8698ecf8f450da78eda.jpeg
IMG_2545.thumb.jpeg.13e51af2281bf62425894b620fa7e7a2.jpeg

Leży idealnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KrysH napisał(-a):

Ten Seamaster 39.5mm zrobil na mnie mocne wrażenie, ależ dobrze on był zrobiony! Koperta, bransoleta, zapięcie z micro-regulacja, wszystko super. Chyba zaszaleje, co myślicie?

IMG_2542.thumb.jpeg.63d65e3602d6c8698ecf8f450da78eda.jpeg

IMG_2545.jpeg

naNa rozmiar idealnie, jeżeli grubość i ciężar nie jest problemem to z PO na pewno będziesz zadowolony - jest super wykonana i czytelna i nie tak bling bling jak obecna SMP300. Moim zdaniem godny konkurent korony, za sporo mniejszy budżet. Dla mnie niestety za pękata.

7 godzin temu, ireo napisał(-a):

 

Miałem zacząć od "spróbuję pomóc" ale raczej nie będzie to taka odpowiedź, jaką najbardziej chciałbyś przeczytać, więc "pomoc" niewielka.

 

Zegarek na pierwszy (i bardzo pobieżny) rzut oka wygląda ciekawie, ale wg mnie został poskładany z części niezupełnie pasujących do siebie. To wrażenie nie byłoby jeszcze dyskwalifikacją, bo w taki mniej więcej sposób powstał produkt znany w zegarkowym świecie pod nazwą "Omega Seamaster 300 Watchco". Była to "dzika" wersja omegi (albo prawie-omegi, bo to trochę skomplikowana historia; zegarek był wytwarzany z oryginalnych części przez autoryzowanego partnera Omegi "na Australię i coś tam jeszcze", czyli przez firmę Watchco, ale powstały w ten sposób zegarek nie był projektem Omegi, więc nie nie ma pełnej zgody co do uznania go za oryginał). W każdym razie, long story short, zegarek robi wrażenie takiego właśnie "Seamastera Watchco" (niektórzy twierdzą, że był to zegarek "częściowo oryginalny" bo oryginalne były części, coś jak "jesiotr drugiej świeżości" z Bułhakowa).

 

Pojawia się tu pierwsza i zasadnicza niezgodność z opisem (cytuję, pisownia oryginału; "OMEGA Seamaster 300 Vintage Jumbo 42 mm Zegarek z lat 70-siątych w doskonałym stanie OMEGA PO PROFESJONALNEJ RENOWACJI") ale zawsze pozostaje domniemanie, że sprzedawca nie wie co sprzedaje, więc jeszcze się wstrzymam z wieszaniem na nim przysłowiowych psów. Na razie zostawmy ten opis, wrócę do niego za chwilę. Do sprzedawcy i jego woli opisania przedmiotu zgodnie z faktami nie wrócę, bo nie oceniam sprzedawcy tylko zegarek, który robi wrażenie "Omegi Seamaster 300 Watchco" ale raczej nią nie jest. Przypuszczam, że jest to tzw. Frankenwatch, poskładany z części oryginalnych i nieoryginalnych, przy czym części oryginalne nie musiały pochodzić z tego samego modelu i okresu produkcji (nawet jeśli za "model Omegi" uznamy wspomniany wyrób firmy Watchco). Przechodzę do rzeczy.

 

Koperta i mechanizm wyglądają na oryginalne, a są to w końcu najważniejsze części zegarka (niechby i Watchco, w końcu wersja Watcho również ma jakieś miejsce w długiej historii modelu Omega Seamaster, chociaż nie najbardziej chlubne). Co do koperty nie można mieć takiej pewności jak w sprawie mechanizmu, raczej wykluczam żeby werk został podrobiony. Z tym, że "Cal.565(1)", który został włożony do tej koperty, wyprodukowano już po zakończeniu akcji składania "prawie oryginalnych" seamasterów przez Watchco, o czym świadczy numer seryjny mechanizmu. W tym momencie hipoteza, że to zegarek Watchco tylko źle opisany, już mocno się chwieje. Idźmy dalej.

 

Tarcza i wkład lunety (inaczej bezel) zdecydowanie wyglądają na nieoryginalne, tzn. nie mogę ich dopasować do żadnej znanej mi wersji Seamastera 300 Watchco (było ich sporo, najlepszy przegląd podaje strona https://www.omegaseamaster300.com). Prostokątna ramka okienka daty, namalowana na tarczy, nie pasuje do tego okienka, ma spore przesunięcie poziome. Tarcza jest albo źle odnowiona, albo nieoryginalna. Pierścień lunety z cyframi to w ogóle porażka. Nie dość, że z nierówno naniesionymi numerami, to jeszcze mocno "zmęczony". Poszczególne części nie pasują do siebie również stanem zużycia. Koperta, werk i koronka (zapomniałem o koronce, też nie od tego zegarka, za mało wystaje z koperty) wyglądają nieźle, ale bezel i wskazówki już mocno "po przejściach". Dekiel jest albo z innego zegarka, albo dorobiony, "identyczny z naturalnym".

 

To chyba wszystko. Zdaje się, że zegarek nie przetrwał tej pobieżnej analizy i nie jest wart tyle, ile życzy sobie sprzedawca. Dla porównania, prawdziwy Seamaster 300 Watchco, którego imitacją miał być zegarek z Allegro, wygląda tak: https://www.chrono24.pl/omega/omega-seamaster-300---watchco-wdate---unpolished--id29035193.htm. Nie znaczy to, że zegarek z Allegro nie jest nic wart, bo oryginalny mechanizm i koperta z tego okresu też mają swoją cenę, ale na pewno nie jest to 12 tysięcy (tylko, powiedzmy, najwyżej 4).

 

 

Bardzo łagodnie to podsumowałeś, ja będę bardziej brutalny - to jest profesjonalny sprzedawca będący od lat na rynku  i on nie może nie wiedzieć - a przynajmniej nie może tłumaczyć się niewiedzą że sprzedaje składaka nie będącego "zegarkiem z lat 70 po renowacji", chyba że w jego mniemaniu przypadkowa zbieranina vintage części razem stanowi vintage zegarek to go jednak nie tłumaczy w razie ewentualnego sporu.

Trochę podobnie jak ze sprzedażą auta - ja mogę nie zdawać sobie sprawy z wad samochodu ale autokomis albo autosalon już musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Ten Seamaster 39.5mm zrobil na mnie mocne wrażenie, ależ dobrze on był zrobiony! Koperta, bransoleta, zapięcie z micro-regulacja, wszystko super. Chyba zaszaleje, co myślicie?

 

 

Jeśli nie przeszkadzają ci rozmiar i waga (bo to jednak kawał zegara jest) - to bierz. Poprzednia wersja tego modelu (Seamaster PO 600m) to był mój pierwszy poważny zegarek. niestety, po czasie okazało się że dla mnie za duży i za ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Ten Seamaster 39.5mm zrobil na mnie mocne wrażenie, ależ dobrze on był zrobiony! Koperta, bransoleta, zapięcie z micro-regulacja, wszystko super. Chyba zaszaleje, co myślicie?

IMG_2542.thumb.jpeg.63d65e3602d6c8698ecf8f450da78eda.jpeg

IMG_2545.jpeg

Nawet nie wiedziałem, że takie malutkie je robią 😆

Jak nie przeszkadza Ci rozmiar to bierz 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, KrysH said:

Ten Seamaster 39.5mm zrobil na mnie mocne wrażenie, ależ dobrze on był zrobiony! Koperta, bransoleta, zapięcie z micro-regulacja, wszystko super. Chyba zaszaleje, co myślicie?

 

U mnie po przymiarkach aktualnej wesji wygrała poprzednia. 

 

Jak Ci się podoba i nosi jak trzeba to odpowiedź jest prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Nie wiem czemu tak dlugo zwlekalem z kupnem speedmastera. Super zegarek!

 

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu tak dlugo zwlekalem z kupnem speedmastera. Super zegarek!
IMG_7799.thumb.jpeg.0d54753d78b14eb2e9e263c65db84385.jpeg

Gratuluje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi! Mam jeden zegarek na myśli który mogę wstawić w trade za tego Seamastera więc jak się uda to go wezmę! Jeszcze raz dziękuję chłopaki!

2 hours ago, Lukasz23212 said:

Nie wiem czemu tak dlugo zwlekalem z kupnem speedmastera. Super zegarek!

IMG_7799.jpeg

Tez nad nim myślę tylko z szafirem, jest nie do wyczesania!

2 hours ago, just_nobody07 said:

Nawet nie wiedziałem, że takie malutkie je robią 😆

Jak nie przeszkadza Ci rozmiar to bierz 😎

 

Tez nie wiedziałem - stad tez było moje zaskoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, KrysH napisał(-a):

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi! Mam jeden zegarek na myśli który mogę wstawić w trade za tego Seamastera więc jak się uda to go wezmę! Jeszcze raz dziękuję chłopaki!

Tez nad nim myślę tylko z szafirem, jest nie do wyczesania!

 

Tez nie wiedziałem - stad tez było moje zaskoczenie.

Miałem kiedyś różne omegi. Żadna oprócz planety nie wytrzymała starcia z Pamami. Uwielbiam PO. Tyle, że większą i starszą. Mniej błyszczącą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Ten Seamaster 39.5mm zrobil na mnie mocne wrażenie, ależ dobrze on był zrobiony! Koperta, bransoleta, zapięcie z micro-regulacja, wszystko super. Chyba zaszaleje, co myślicie?

IMG_2542.thumb.jpeg.63d65e3602d6c8698ecf8f450da78eda.jpeg

IMG_2545.jpeg

Też ją mierzyłem i leżała lepiej niż 300. Brałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam taką sprawę. Chciałbym przymierzyć Planet Ocean, starszą wersję na mechanizmie 2500 ale w rozmiarze 45,5 mm, najlepiej na bransolecie. Nigdy nie miałem okazji, a chodzi mi po głowie. Boje się tylko tego rozmiaru. Jestem ze Śląska, gdyby ktoś chciał wypić kawę, pogadać o zegarkach i przy okazji udostępnił swój egzemplarz w celu jak leży na moim nadgarstku to będę zobowiązany 🙂

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dawca napisał(-a):

Panowie, ja mam taką sprawę. Chciałbym przymierzyć Planet Ocean, starszą wersję na mechanizmie 2500 ale w rozmiarze 45,5 mm, najlepiej na bransolecie. Nigdy nie miałem okazji, a chodzi mi po głowie. Boje się tylko tego rozmiaru. Jestem ze Śląska, gdyby ktoś chciał wypić kawę, pogadać o zegarkach i przy okazji udostępnił swój egzemplarz w celu jak leży na moim nadgarstku to będę zobowiązany 🙂

Będę w niedzielę w Gliwicach na targach terrarystycznych. Jeśli Ci pasuje to mogę ubrać na łapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, w niedzielę będę wracał z wyjazdu ale jeszcze nie wiem o której godzinie dotrzemy do domu. Jeśli to nie problem weź, a ja się odezwę na priv czy dam radę podjechać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dawca napisał(-a):

Dzięki za odzew, w niedzielę będę wracał z wyjazdu ale jeszcze nie wiem o której godzinie dotrzemy do domu. Jeśli to nie problem weź, a ja się odezwę na priv czy dam radę podjechać 🙂

Pewnie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Nie wiem czemu tak dlugo zwlekalem z kupnem speedmastera. Super zegarek!

IMG_7799.jpeg


Chyba też kupię nowego. Mam poprzednią referencje ale nie noszę jej od 4 lat. Nowej też pewnie nie będę nosił ale myślę co raz mocniej by ką dokupić 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, nixon111 napisał(-a):


Chyba też kupię nowego. Mam poprzednią referencje ale nie noszę jej od 4 lat. Nowej też pewnie nie będę nosił ale myślę co raz mocniej by ką dokupić 😀

Kup i nos! Swietny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phillips Watches sprzedali frankensteina Omega za $3,4mln, kłamali, że jest nie polerowany. Nie biorą odpowiedzialności, za autentyczność zegarka bo każdy klient może się zapoznać z zegarkiem przed licytowaniem.. ale była „pandemia” i kupujący dostali zdjęcia do obejrzenia podrasowane komputerowo.😳

👇

https://perezcope.com/2023/05/11/phillips-caught-doctoring-engravings-with-photoshop/?fbclid=PAAabO_KjrfLrO2bNGapV_yh-TqPHHXUgHjkQ75zX-MA-66p8EG-UefncUegI_aem_th_AYqpTa1IVokiHGlKtcc10dPN58YWbpque4zm9F220hL-pM7Y18SQaa6LVnv_QFTYocc

 

 

https://www.fratellowatches.com/the-3-3-million-speedmaster-ck2915-fraud-case/

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mamy jakieś nowe wieści nt. transakcji u TimeTrader? Jak ogólne odczucia? Poszukuję tego zegarka. Chciałbym go kupić najlepiej nowy z dokumentami, pełna gwarancją oraz pudełkami. 

 

Jakby któryś kolega chciał odsprzedać swój egzemplarz to też chętnie się skuszę. :)

omega-seamaster-diver-300m-21022422001002-l.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.fratellowatches.com/the-3-3-million-speedmaster-ck2915-fraud-case/?fbclid=IwAR0AhyH-xCbqD2TycZwVlgWOHUKIYG4NDSYZO-RSPgXctU3Io5lYSs8_Db8

 

Ladne kwiatki, cena licytowanej nie tak dawno omegi speedmaster nie dość że zaskoczyła znawcow swoją wysokością (rażąco nadmuchaną) to jeszcze okazała sie frankenem


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Phillips Watches sprzedali frankensteina Omega za $3,4mln, kłamali, że jest nie polerowany. Nie biorą odpowiedzialności, za autentyczność zegarka bo każdy klient może się zapoznać z zegarkiem przed licytowaniem.. ale była „pandemia” i kupujący dostali zdjęcia do obejrzenia podrasowane komputerowo.

https://perezcope.com/2023/05/11/phillips-caught-doctoring-engravings-with-photoshop/?fbclid=PAAabO_KjrfLrO2bNGapV_yh-TqPHHXUgHjkQ75zX-MA-66p8EG-UefncUegI_aem_th_AYqpTa1IVokiHGlKtcc10dPN58YWbpque4zm9F220hL-pM7Y18SQaa6LVnv_QFTYocc

 
 
https://www.fratellowatches.com/the-3-3-million-speedmaster-ck2915-fraud-case/
 
https://www.fratellowatches.com/the-3-3-million-speedmaster-ck2915-fraud-case/?fbclid=IwAR0AhyH-xCbqD2TycZwVlgWOHUKIYG4NDSYZO-RSPgXctU3Io5lYSs8_Db8
 
Ladne kwiatki, cena licytowanej nie tak dawno omegi speedmaster nie dość że zaskoczyła znawcow swoją wysokością (rażąco nadmuchaną) to jeszcze okazała sie frankenem
Obrzydliwe praktyki ale przy takiej kasie....
Może inwestorzy trochę ochłoną bo tych "wyjątkowych" zegarków u Philipsa wyjątkowo dużo było.
Nie biorą odpowiedzialności czyli jak w naszych motoryzacyjnych - oszukujemy po całości i liczymy że klient się nie zorientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno była akcja z  daytoną unicorn (białe złoto) od Montanariego/Goldbergera. Nie był to aż taki franken ale np nie podano jakie naprawy były dokonane i co zostało dosztukowane co tez wzbudziło kontrowersje kiedy ten temat wypłynął.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Obrzydliwe praktyki ale przy takiej kasie....
Może inwestorzy trochę ochłoną bo tych "wyjątkowych" zegarków u Philipsa wyjątkowo dużo było.
Nie biorą odpowiedzialności czyli jak w naszych motoryzacyjnych - oszukujemy po całości i liczymy że klient się nie zorientuje.

 

Jeśli chodzi o strukturę własności, to Phillips jest firmą głównie rosyjską. Czyni to cały przekręt jakby mniej zaskakującym. 

 

Dopiero co się pastwiliśmy nad jakąś płotką z Allegro, co chciała sprzedać "prawie Omegę" (która zresztą nadal czeka na swego wymarzonego nabywcę), a tu proszę, "standardy z Allegro" dotarły już do Londynu, Nowego Jorku, i w ogóle wszędzie.

 

Ciekawe jaka byla pierwsza reakcja zamożnych klientów Phillips Watches. Myślę, że sięgnięcie po telefon. Rzeczoznawcy-eksperci od zegarków muszą się pewnie teraz opędzać od zleceń.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ireo napisał(-a):

 

Jeśli chodzi o strukturę własności, to Phillips jest firmą głównie rosyjską. Czyni to cały przekręt jakby mniej zaskakującym. 

 

 

Dlaczego mniej zaskakującym? 

Czyżby Aurel Bacs i spółka pod władaniem Mercury Group nagle przyjęli rosyjskie obywatelstwa, lub postanowili robić tanie oszustwa żeby dwustukilkudziesięcioletni brytyjski dom aukcyjny mógł stracić na wartości? Idealna strategia dla właściciela, czyli wspomnianego MG. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.