Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze Omega nic nie musi nikomu udowadniac, te przeszklenia w kopercie dodaja jej tylko uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze drugie zastrzeżenie, ale to się tyczy całej serii De Ville.

Mianowicie - uszy wyglądają jak doklejone:

 

DV50_AN_15.01.08_high1.jpg

 

Ale to mnie nie razi nawet w 10% tak jak okienka w kopercie. B)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie są jak dziury w d.... , każdy ma swoją B) Mi się podoba, a np. widząc zegarek ze współczesnej linii Connie, zbiera mnie na wymioty i jest on dla mnie zupełnie nieakceptowalny.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy zachwycają się omegą hour vision. Miałem w rękach wersję ze zdjęcia powyżej. Zegarek jest zacny, to fakt, ale IMO dyskwalifikuje go jeden element - "okienka" po bokach koperty.

 

No co za wiocha!!!

widząc zegarek ze współczesnej linii Connie, zbiera mnie na wymioty i jest on dla mnie zupełnie nieakceptowalny.

Ale Koledzy wybredni B)

Chętnie przyjmę obie ww. Omesie, gdybyście chcieli kiedyś wyrzucać B)

Jeśli już miałbym poszukać jakiegoś obciachu w modelach Omegi, to zdecydowanie nie podobają mi się te limitowane wersje Bonda z rzucającym się w oczy "007". Porażka. Np. takie:

 

1KBQnMOrlq.jpgomega_2.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już miałbym poszukać jakiegoś obciachu w modelach Omegi, to zdecydowanie nie podobają mi się te limitowane wersje Bonda z rzucającym się w oczy "007". Porażka.

 

I tu się zgodzę z przedmówcą moim Mirosławem z naszego pięknego miasta Lublina... B)

 

Pal licho dekiel, po założeniu zegarka na rękę go nie widać, ale końcówka sekundnika... B)

 

Choć gdyby ktoś był tak miły i sprezentował mi takowego Bonda, to rzecz jasna nie pogardziłbym... B)

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Seamaster 300 - zakochałem się <_< Cudo!

 

Swoja drogą, wszyscy zachwycają się omegą hour vision. Miałem w rękach wersję ze zdjęcia powyżej. Zegarek jest zacny, to fakt, ale IMO dyskwalifikuje go jeden element - "okienka" po bokach koperty.

 

No co za wiocha!!!

 

To tak jakby:

 

Patrzcie! Mamy swój in-housowy werk! Musimy się tym chwalić i robić dziury w kopercie zegarka byście wszyscy go zobaczyli!

Przeto mamy własny mechanizm!

 

...a Rolex ma same in-housy i się tym nie chwali..

 

Dla mnie te okienka to dodatkowy smaczek tego zegarka :) są dyskretne i nie rzucają się aż tak bardzo w oczy. Tak samo nie widzę niczego złego w chwaleniu się werkiem in-house i uwidacznianie go w ten sposób (jakby zrobili przeszklenie ze zwykłą etą, to by dopiero była wiocha :) ), zwłaszcza, że Omega nie jest jedyną firmą, która stosuje to rozwiązanie, inne manufaktury też to robią, np. C.F. Bucherer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wzór koperty o nr patentowym #D628095, z 30 listopada 2010.

Wygląda znajomo. Czyżby reedycja Flightmastera? Jak dla mnie to będzie połączenie Flightmastera z X-33.

 

Inventor: Monachon

Date Issued: November 30, 2010

Application: D/367,650

Filed: August 11, 2010

Inventors: Monachon; Jean-Claude (Bevaix, CH)

Assignee: Omega SA (Omega AG) (Omega Ltd.) (Biel/Bienne, CH)

 

Figure1.jpg

 

Figure2.jpg

 

Figure5.jpg

 

Figure8.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje cal. 1337. Jak któryś z forumowiczów ma dostępny taki kaliber to bardzo prosze o info :rolleyes:

 

post-27012-0-73143800-1331805710.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna Seamastera ale kwarcowego. Chciałem Was zapytać drodzy "Omegamaniacy" czy to nie jest jakiś wstyd kupować tego kwarca zamiast mechanika? Nie chciałbym tu poruszać tematu "kwarc czy mechanik", bo nie o to mi chodzi.

Na mechanika mnie nie stać (choć może i fajniej go mieć), używany odpada, poza tym komfort użytkowania jest lepszy (dla mnie przynajmniej). Więc czy nie jest to tzw. obciach? Pytam dlatego, że miłośnikiem zegarków stałem się całkiem niedawno i jeszcze wiele muszę się nauczyć chociażby właśnie o tym co można nosić, a co jest obciachem.

Aha, no i chciałbym zapytać czy w związku z moim zamiarem kupna mogę się przyłączyć do klubu :( ??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygłupiaj się , żaden obciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petryko6 - oczywiście że kwarc to nie obciach (tym bardziej Omesia), w większości po prostu mechaniki są bardziej lubiane/pożądane. Komfort - owszem dużo wyższy, praktycznie nastawy interesują Cię tylko przy zmianie czasu, w mechaniku duuużo częściej(jeśli to jedyny zegarek). No ale w tym "strojeniu" zegarka (przynajmniej ja) znajduje się też jakaś przyjemność :)

Obciachem było by noszenie podróbki - i to maksymalnym. Widzi się ludzi z pseudo Omegami czy Rolexami, dla mnie to smutne tym bardziej że posiadacz ma pełną świadomość tego. Dajmy na to jakiś czas temu widziałem takiego delikwenta w Urzędzie Skarbowym, i nie był to przeciętny zjadacz bułek, lecz miejscowy przedsiębiorca - wytrzeszczyłem gały bo na nadgarstku zabłysła PO, ale gdy dyskretnie zacząłem oglądać ... chińczyk. Mało nie parsknąłem śmiechem ... bo był to w końcu uważający się za "lepszego" biznesmen, nienagannie ubrany, patrzący na wszystkich z góry, potrząsający kluczykami od Mercedesa ... z podróbką Omegi PO kupioną za 300zł - czyli wartość porządnego Casio jakie miałem akurat wtedy na ręku ... coś takiego to właśnie dla mnie MAKSYMALNY OBCIACH.

Co do członkostwa (takie "gupie" słowo :( ) w klubie to zapewne nikt nie będzie miał nic przeciwko, przynajmniej nie spotkałem się nigdy z taką sytuacją, wpisowego też nie ma ;P


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden obciach, z tym że jeśli twierdzisz, że fajniej byłoby mieć mechanika, to na Twoim miejscu bym poczekał, dozbierał fundusze i kupił właśnie mechanika. W przeciwnym razie po jakimś czasie patrząc na kwarca będziesz myślał "ładna, ale niestety to nie mechanik", coś będzie Ci brakowało i ta myśl nie da Ci spokoju, aż w końcu i tak kupisz mechanika.

Poza tym (to tylko moja opinia) Omega kwarcowa to nie jest to, moim zdaniem nie pasuje po prostu kwarc do Omegi i już.

A mechanizm co-axialny ma niemalże dokładność kwarca, przynajmniej w moim egzemplarzu.

 

P.s.

Zgadzam się w całej rozciągłości z przedmówcą. Obciachem i zburaczeniem jest noszenie podróby.

 

P.s.2

Witaj w klubie. To klub miłośników niekoniecznie posiadających Omegę. Albo na razie nie posiadających, ale wszystko przed Tobą :(

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z wątku zrobiło się takie "zapytaj o wszystko", a chyba nie taki był zamysł autora :(

Petryko6. Obciach to tak jak napisał C3z noszenie podróbki. Obejrzyj sobie filmiki na Youtube omegi kwarcowej i omegi mechanicznej. Jeżeli to ma być jedyny zegarek i nie planujesz na razie zakupu drugiego to bierz automat. Płynąca sekunda powala, bo "skoczek" w kwarcu jakoś wrażenia szczególnego nie robi, ale też ma swój urok.

Ja planuję zakup kwarca, z tym że do niego na pewno będzie też automat :)

Sam kwarc by mi nie wystarczył.

Co do "przyłączenia do klubu" to nie mnie o tym decydować, ale myślę, że każdy kto interesuje się zegarkami i zegarami ma do tego prawo.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za tak wyczerpujące odpowiedzi.

Myślę, że jednak zdecyduję się na kwarca. Już nie mogę doczekać się kupna, jednak muszę uzbroić się w cierpliwość. Przyznam, że codziennie oglądam jego zdjęcia w necie, filmiki na youtube i kilka razy przymierzałem w sklepie. Ten zegarek to po prostu marzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26110-0-17708800-1331806202.jpg

“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash'

E tam od razu pomylka... Po prostu ladna niebieska Omega ;)

Gratulacje!


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowny pogląd. Moim zdaniem wygląda to dyskretnie i elegancko, w przeciwieństwie do zegarków typu open heart, a tym bardziej do "szkieletorów".

 

DV50_AN_15.01.08_high1.jpg

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zapytać czy w związku z moim zamiarem kupna mogę się przyłączyć do klubu :D ??

 

 

Co do członkostwa (takie "gupie" słowo :) ) w klubie to zapewne nikt nie będzie miał nic przeciwko, przynajmniej nie spotkałem się nigdy z taką sytuacją, wpisowego też nie ma ;P

 

 

Witaj w klubie. To klub miłośników niekoniecznie posiadających Omegę. Albo na razie nie posiadających, ale wszystko przed Tobą :)

 

 

Co do "przyłączenia do klubu" to nie mnie o tym decydować, ale myślę, że każdy kto interesuje się zegarkami i zegarami ma do tego prawo.

 

Warunek przystąpienia do Klubu Miłośników Zegarków Omega jest jeden: wystarczy być MIŁOŚNIKIEM tychże zegarków... ;) Tylko tyle i aż tyle :P

 

Poza tym myślę, że każdy miłośnik wcześniej, czy później stanie się posiadaczem jakiejś Omegi.

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki Panowie za ciepłe przyjęcie. A jeżeli chodzi o posiadanie zegarka, to NA PEWNO się to stanie ;) Już mi ślinka cieknie. Mniam.

 

Aha. No to przy okazji zapytam. Czy ma ktoś z was takiego kwarca który mi się marzy? Chodzi o numer 2221.80.00. Prosiłbym o jakieś opinie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez petryko6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Seamaster 300m Quartz ref. 2221.80.00 - kształt koperty dobrze dopasowany do nadgarska, oryginalna i niepowtarzalna bransoleta, świetnie się nosi, w zasadzie całość pływa na nadgarstku, mechanizm-cóż "szału"nie ma, jest dokładny i zawsze "trafia" w indeksy, wykonanie całości - pierwsza klasa.

 

Zainteresuj się tą wersją

212.30.41.61.01.001

Moim zdaniem jest bardziej uniwersalna, czarna tarcza wygląda ładniej.

Niezależnie co wybierzesz, będziesz Pan zadowolony ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki na tym filmie...Kolekcjonuje Omegi już jakiś kawałek czasu -moje hobby :blink:...wydaje mi sie że posiadam taką samą omegę jak na tym filmie w okolicach 1:50 ...jeżeli to pomoże temu forum to chętnie załączę zdjęcie :blink:

Bardzo prosimy. Frontu, dekla i mechanizmu.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dokładny i zawsze "trafia" w indeksy,

 

 

Niekoniecznie - znajomemu nie trafiał w indeksy i zegarek został wysłany do Szwajcarii na gwarancji - wrócił naprawiony.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.