Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczne zegarki. Szczególnie ta pierwsza :blink: Pokusiłbym się o znalezienie dla niej oryginalnej koronki. Szczerze gratuluję.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje :blink:...nie wiem jak powinna wyglądać oryginalna koronka...nigdzie nie mogłem znależć takiego samego modelu Omegi ;(...moze jakas podpowiedz...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze jedna Omega z mojej kolekcji :blink:

 

post-29151-0-77847500-1331806558.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-28021000-1331806563.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Oj piękna Ci ona!!!! Choruje na takie zegarki!! to jest właśnie design za którym po prostu przepadam i cały czas poszukuję takich egzemplarzy a jest co raz trudniej upolować dobry zegarek za niska cenę :blink:

Gratuluję wytrwałości, gustu i nabytków :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje :blink:...nie wiem jak powinna wyglądać oryginalna koronka...nigdzie nie mogłem znależć takiego samego modelu Omegi ;(...moze jakas podpowiedz...??

 

Jaki to jest kaliber i nr ref?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj piękna Ci ona!!!! Choruje na takie zegarki!! to jest właśnie design za którym po prostu przepadam i cały czas poszukuję takich egzemplarzy a jest co raz trudniej upolować dobry zegarek za niska cenę :blink:

Gratuluję wytrwałości, gustu i nabytków :blink:

 

dziekuje za gratulacje :D;P...Masz racje...ciezko w dzisiejszych czasach upolowac jakas ladna Omege :blink:...ta akurat ujęła mnie dużym sekundnikiem i dwutonową piękną tarczą :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj moja wesoła gromadka na chwilę obecną :blink: :

 

post-17261-0-44194100-1331806569.jpg

 

post-17261-0-78585800-1331806571.jpg

 

post-17261-0-15454500-1331806574.jpg

 

Co o nich sądzicie ?


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - "retro" :blink:

post-17261-0-16829200-1331806581.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winszuje gustu - piekne sa. Constellation C i w ogole koperta typu cushion wyjatkowo dobrze komponuja sie z branzoletami i u Ciebie to doskonale widac.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c3z-gratuluję kolekcji,czy te cztery są złote,czy pozłacane?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna kolekcja! Gratulacje!


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c3z-gratuluję kolekcji,czy te cztery są złote,czy pozłacane?pozdrawiam

 

Niestety, lite złoto to tylko w Geneve (14k), Connie z białą tarczą jest GC (GoldCapped), pozostałe dwie GF.

 

Cieszę się, że nie tylko mi się podobają :)


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zanim wyskoczę na zabawę sylwestorwą, zakończę ten rok na forum, w naszym temacie takim o to zdjęciem.

 

Aby przyszły rok był jeszcze lepszy!

 

imgOmegaPloprof.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak polubię PLOPROFA. Wygląda ślicznie :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, lite złoto to tylko w Geneve (14k), Connie z białą tarczą jest GC (GoldCapped), pozostałe dwie GF.

 

Cieszę się, że nie tylko mi się podobają :)

 

Niestety???

 

Zlota koperte kazdy glupi (czytaj - kazda mala firma) potrafila zrobic badz zamowic (w koncu juz w starozytnym Sumerze wytwarzano piekne zlote przedmioty). Zrobic porzadna koperte gold-capped jest ZDECYDOWANIE trudniej - to jest dzielo kompetencji metalurgiczno-jubilerskiej. Mam Atlantica gold-capped i uwierz mi - roznica w jakosci wykonania jest wyrazna.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, dzięki za opinie. Widzę, że z Ciebie klubowy autorytet. A tak z ciekawości, może orientujesz się jak technologicznie wygląda ten proces (GC) ? Napisz proszę, jeśli orientujesz się w tej kwestii.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto to złoto,a złocenia wszelakiego rodzaju- by było taniej,ale i też nie wszyscy lubią złoto czy platynę.

Edytowane przez sleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, może orientujesz się jak technologicznie wygląda ten proces (GC) ? Napisz proszę, jeśli orientujesz się w tej kwestii.

 

Podaję link do pdf-u.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał, ciekawe opracowanie.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmisiekwatch

 

Świetny stary Seamaster 300. Te zegarki mają niesamowity klimat. Pozostała część kolekcji też bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ktoś próbował zatrzeć ślady używania jakie ten zegarek już ma za sobą.

Polerowany dekiel a co do samej tarczy trudno coś powiedzieć czy była odnawiana w tak słaby sposób czy ktoś to robił własnoręcznie nie mam pojęcia jednak coś tu nie gra :blink:Nie jestem znawca czy ekspertem sam mechanizm wygląda bardzo przyzwoicie tylko widać różnicę kolorów między płytą na której jest nabity numer a wahnikiem i zastanawiam się czy to wina zdjęcia i gry światła czy ktoś mógł wymienić ten element??

Może niech się wypowiedzą starzy wyjadacze w tej dziedzinie :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica kolorów wynika ze zdjęcia w realu jest OK,moim zdaniem tarczę próbował reanimować amator świadczą o tym odpadłe indeksy klejone na kropelkę i napis AUTOMATIC nie na swoim miejscu.Po deklu widać ze zegarek był przez te wszystkie lata swego żywota noszony.Werk na dobrym chodzie,ale tarczę trzeba dać do prawdziwego fachowca.Na pierwsze oko odniosłem wrażenie że tarcza jest nieoryginalna ale teraz przychylam się do tego że jest spierniczona przez paproka.

Edytowane przez sleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.