Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Karol, gratuluje. Dokładnie w tej wersji chciałbym kiedyś nabyć PO. Czy to jest 42 czy 45.5mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, gratuluje. Dokładnie w tej wersji chciałbym kiedyś nabyć PO. Czy to jest 42 czy 45.5mm?

45.5mm ;)

a tak na marginesie to pokażę cos jeszcze

post-27930-0-50245500-1331840830.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna, a indeksy to poezja... ;) Widzę, że upływ czasu jej nie straszny - w znakomitym stanie się uchowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45.5mm ;)

a tak na marginesie to pokażę cos jeszcze

Piękna, stan kapitalny. Uwielbiam te onyksowe indeksy.

 

A wracając do PO, masz może jakieś fotki nadgarstkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A wracając do PO, masz może jakieś fotki nadgarstkowe?

szukam szukam i nie mam nic w pracy ;)

podeślij adres email na PW to zrobię w domu kilka fotek i prześlę Ci.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A wracając do PO, masz może jakieś fotki nadgarstkowe?

Gdybyś był zainteresowany, to posiadam całe mnóstwo takich zdjęć mojej PO (również 45,5mm)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem zainteresowany. Nie wiem czy na moją łapkę brać 42 czy 45.5 (chrono)...

 

Karol - wysyłam e-mail na PW. Dzięki.

 

Carlito - chętnie ale z Twoim nadgarstkiem raczej mi nie pomożesz ;)

 

Dzięki panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

45mm PO/19.5 cm nadgarstek

008-3.jpg

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzisiaj już nie dam rady, ale jutro przed południem się za to zabiorę :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Planety to mam takie pytanie czy ten mały globus (nie wiem jaka jest prawidłowa nazwa) na deklu był od początku produkcji czy wprowadzili go po jakimś czasie a wcześniejsze egzemplarze go nie miały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Planety to mam takie pytanie czy ten mały globus (nie wiem jaka jest prawidłowa nazwa) na deklu był od początku produkcji czy wprowadzili go po jakimś czasie a wcześniejsze egzemplarze go nie miały?

 

Wcześniejsze egzemplarze pozbawione były tej grawerki.

Niestety nie wiadomo kiedy Omega zaczęła stosować grawer z globusem. Nie chcą też odpowiedzieć na to pytanie-przynajmniej ja nie otrzymałem od Nich żadnej odpowiedzi.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Aspiruję do zostania pełnoprawnym członkiem Klubu jako posiadacz a nie tylko cichy wielbiciel :P Omegi. Miałem już zamówić PO na meshu 2201.52.00 gdy przeczytałem topic : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58105-pierwsza-omega-pierwszy-problem/ i ogarnęły mnie wątpliwości. Czy moglibyście Koledzy jako znawcy marki doradzić czy nie warto jednak zamiast PO wybrać chronometru AT (choć mi się jednak mniej podoba)? Czy rezygnując z kalibru 8500 (AT) na rzecz 2500 (PO) narażam się na znacznie większe ryzyko awarii lub mniejszą trwałość? (Zegarek będzie używany na razie prawie na okrągło, często pływam w basenie, na wakacjach nad morzem też raczej go nie chcę ściągać z ręki...)

 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
post-26579-0-79632900-1331844710.jpg Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AT podoba mi się wszystko oprócz wskazówki godzinowej, a konkretnie jej zakończenia. No, ale to kwestia gustu. Sam zegarek świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w AT podoba mi się wszystko oprócz wskazówki godzinowej, a konkretnie jej zakończenia. No, ale to kwestia gustu. Sam zegarek świetny.

 

Mnie natomiast brak grotu we wskazówce godzinowej się podoba. Pozostaje trochę więcej wolnego miejsca na tarczy, a poza tym wskazówka minutowa ma swoje własne wyróżnienie, co może sprzyjać czytelności zegarka.

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi. Muszę się jeszcze zastanowić, ale chyba jednak zacznę (gł. z powodu okresu wakacji) od PO (bardzo podoba mi się mesh, tym bardziej, że jest zdecydowanie rzadziej spotykany wśród bransolet - nie tylko jeśli chodzi o Omegi). Co prawda tarcza w AT jest przepiękna a bezel z PO też nie jest mi niezbędny... Chyba, że ktoś widział lub próbował nosić AT na meshu - nie wiem, czy to byłoby dobre połączenie. Wiem, że nie ma takiego połączenia w oficjalnej ofercie Omegi - ale może nie byłoby wielkiego problemu z zakupem mesha osobno i sprzedaniem później samej zwykłej bransolety... Dokupiłbym wtedy jeszcze czarny pasek i miałbvm go prawie na wszystkie okazje (nie do końca przemawia do mnie noszenie PO do smokingu jak to robi Bond-Craig) :P Pewnie to i tak nie zakończy moich zakupów (to raczej w nieco dalszej przyszłości ale wolę kupić rzadziej coś lepszego niż na szybko 2-3 tańsze zegarki).

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafgam, być może Ci pomoże w decyzji, przeczytaj sobie :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56759-po-vs-at/


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niedziela, więc się pochwalę nowym nabytkiem :P

Seamaster 600 GF cal.601

 

post-17261-0-83648200-1331844742.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna :P

 

Gdybyś chciał sprzedawać, daj znać.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękna zaiste. Jeżeli nie była w spa, tylko tak ładnie się uchowała, to tym bardziej wypada pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :D Żadnego "spa" nie było :P Sam byłem pod wrażeniem jej stanu i kondycji gdy doleciała z USA (po raz pierwszy załapałem się na cło :/ )

Więc tym bardziej, jestem dumny z nowego członka "rodzinki" ;P

 

PS. Jest to nagroda za pierwsze miejsce w szwajcarskim maratonie (rok 1965), swoją drogą ciekawe jak dotarł do Stanów ... Wieczorkiem wstawię grawer z dekla.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-17261-0-28893500-1331844792.jpg

Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem na forum po raz pierwszy więc Pozdrawiam Wszystkich Gorąco!

 

Mam pytania techniczne dotyczzce Omegi Constellation Pie Pan z werkiem 564 automatic Chronometer (z 1967r.)

 

1. Czy ten model powinien mieć funkcję zatrzymywania sekundnika (bo jeśli tak to coś z moim mechanizmem jest nie tak!)?

Wydawało mi się, że to opcja standardowa, ale przekonują mnie, że tak nie jest!

 

2. Czy zmiana kalendarza polega na tzw. "pompowaniu" koronką(data przeskakuje przy wyciągnięciu koronki na maxa i powrocie do pozycji niższej! Czy to jest standardowa procedura zmiany daty?

 

Może ktoś z Was zna odpowiedźi?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

chroman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamierzam kupić Omegę Acier Inoxydable. Co sądzicie o tym modelu ? Czy jest to oryginał ? Z których lat może pochodzić

 

 

omega.jpg


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.